Login lub e-mail Hasło   

Moja druga połówka z sieci.

Internet to najszybciej rozwijające się medium. Miejsce gdzie znajdziemy dosłownie wszytko. Obecnie wielu ludzi pragnie znaleźć swoją miłość.
Wyświetlenia: 9.703 Zamieszczono 14/07/2008

Skupiając się na pewnym portalu internetowym dającym możliwość zamieszczenia ogłoszenia w poszukiwaniu partnera/partnerki natrafiłem na różnego rodzaju ogłoszenia. Oczywiście nie można powiedzieć, iż we wszystkich ogłoszeniach chodziło tylko o jedno. Skupiłem się przede wszystkim na ogłoszeniach kobiet, głównie dla tego, że jestem facetem. Lecz w pewnym okresie mojego życia chciałem osobiście spróbować znaleźć w ten sposób dziewczynę.

Łatwiej jest zamieść swoje ogłoszenie i poczekać, aż ktoś się odezwie by zweryfikować to co dana osoba napisze. Jest to egoistycznie ale w tym momencie liczymy, że odpisze ktoś kto "pasuje" do tego opisu. Oczywiście, jeżeli nie zaczniemy fantazjować w treści ogłoszenia. Piszemy np. że nie lubimy rozmawiać o tym co zrobiła wczoraj jakaś gwiazdka. Pragniemy za to porozmawiać o polityce, historii czy jednych z naszych upodobań. W pierwszym momencie jest nieźle przychodzące wiadomości zwrotne są zdystansowane, mniej lub bardziej interesujące. Lecz później okazuje się, iż dana osoba nagle Ci opowiada o tym co przeczytała na portalu plotkarskim co zrobiła gwiazdka X z gwiazdą Y. Na Boga przecież mnie to nie obchodzi!! Czy amnezja lub skleroza postępuje tak szybko?? Czy może to jest efekt wtórnego analfabetyzmu??

Przejmy się teraz ogłoszeniom zamieszczanym przez kobiety. Można to podzielić na dwie grupy: 17-24, 25-30+.

17-24, ogłoszenia wyglądają przeważnie:

"Mam 20 lat i czuje się strasznie samotna. Po długim, nieudanym związku z "chłopcem", poszukuję prawdziwego mężczyzny. Czekam na takiego. "

"Szukam księcia z bajki, musi być wysoki, mieć ciemne włosy, cudowne zielone oczy, wysportowany, oczytany, romantyczny, inteligentny, kulturalny, zabawny. Powinien umieć szanować kobietę, bym czuła się jak księżniczka ( bo taka jestem :*). Lubiący podróżować oraz chodzić ze mną do kina. Musi być samodzielny oraz mieć miłą i zadowalającą dobrą pracę. Najlepiej gdyby miał samochód to nam ułatwi kontakt.

Nie szukam sponsoringu oraz przygodnego sexu.

Wyślij zdjęcie, na pewno odwdzięczę się tym samym"

W tym przypadku mamy do czynienia tak naprawdę z kimś niedojrzałym oraz co najmniej niezdecydowanym. Odnośnie pierwszego ogłoszenia to mamy do czynienia z osoba, która tak naprawdę zachęca starszych mężczyzn co najmniej 28-35. Kiedy tacy się odzywają jest strasznie oburzono i twierdzi, że przecież nie szuka tatusia ani dojrzałego kochanka. Niestety dając takie ogłoszenie nie ma co się oszukiwać takie będą odpowiedzi. Trzeba pisać jasno i konkretnie. Drugie ogłoszenie, ten typ ogłoszeń to ja "księżniczka" wypisująca litanię o wymarzonym facecie. Czy ktoś widział by jakiś człowieka spełniającego co najmniej połowę  owej litanii?? Na miłość boską jak samochód może ułatwić kontakt?? Czy jestem na tyle za nowościami, że przegapiłem to, ze samochód stał się nowym telefonem komórkowym a może to nowy mobilny tylko, że większy laptop?? To jest już, materializm – tak to kulturalne określenie zazwyczaj to się określa inaczej bardziej dobitnie. Kiedy kulturalnie zwróciłem uwagę, że najpierw powinna spojrzeć na siebie i odpowiedzieć sobie na pytanie czy, aby na pewno jest ową księżniczką. To zostałem zjechany okrzyknięty chamem i prostakiem oraz obrzucany takimi inwektywami, że miałem już pewność co jest grane.

25-30+, kobiety wiedzące czego chcą:

"Mam 28 lat, jestem wykształconą, zadbaną kobietą. Szukam mężczyzny 27-33, którego  bezgranicznie pokocham na zawsze. Marzę o związku opartym na zaufaniu i szczerości, żebyśmy tęsknili za sobą i nie potrafili bez siebie żyć. Chciałabym poznać mężczyznę, który pragnie założyć szczęśliwą rodzinę i poważnie myśli o przyszłości, najchętniej katolik. Nie szukam księcia z bajki, tylko normalnego faceta, który dzieliłby ze mną moje pasje, kochał mnie, troszczył się o dom i rodzinę. Moje hobby to ciekawe filmy, muzyką, przyroda. Jestem osobą optymistycznie nastawioną do świata i ludzi, rozsądną, spokojną i mam poczucie humoru. Chętnie odpowiem i prześlę swoje zdjęcie."

Kobiety głównie po przejściach, czasami po rozwodzie. Wiedzą czego szukają i czego oczekują umieją obiektywnie na samą sobie spojrzeć. I dopasowują do tej oceny treść ogłoszenia. Szukają głównie mężczyzn niewiele starszych od nich, z bagażem doświadczeń. O wiele rzadziej szukają przygodnych znajomości. Chcą stworzyć coś stałego.

W każdej z "grup" zdarzają się wyjątki. W pierwszej można znaleźć dziewczynę powiedzmy lat 20, która twardo stąpa po ziemi i wie czego chce. Nie koniecznie co weekend musi wybierać się na maraton po klubach, ceni merytoryczną dyskusję i wie, że nie interesują ciebie plotki z brukowców. Natomiast czasami kobiety 30+ szukają "młodego mięska". Właśnie się rozwodzą, mąż odszedł do młodszej niuni, więc czemu one nie mogą zaszaleć. Wszytko zależy od tego na co się godzimy odpisując na tego typu ogłoszenie.

Co jeszcze najlepsze są zakończenia podobnych znajomości. "Jesteś cudownym facetem, widać że umiesz się zaangażować, wspaniale się z Tobą rozmawia jesteś czuły i opiekuńczy. Zostańmy przyjaciółmi". Przepraszam ale takie teksty to się słyszy jak się ma 15 lat. Raczej pełnoletni ludzie mają troszkę inną mentalność. A jeżeli chcemy być dorośli to zachowujmy się dojrzale.

Tak Internet daje wielkie możliwości, pozwala na swoistą anonimowość w pewnym okresie znajomości. Jednak trzeba z sieci się kiedyś uwolnić przejść do realnego świata. Skonfrontować to co się przeczytało z tym co zastaniemy w realnym świecie. Jeżeli już ktoś szuka "tej właściwej" osoby przez sieć to piszmy szczerze oraz nie koloryzujmy. Jeżeli przyjdzie nam się spotkać w realu możemy mieć nadzieję, że również ta druga osoba była szczera.

 

Podobne artykuły


48
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8372
39
komentarze: 9 | wyświetlenia: 7414
37
komentarze: 60 | wyświetlenia: 12876
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 365401
33
komentarze: 47 | wyświetlenia: 14688
32
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10589
31
komentarze: 98 | wyświetlenia: 9761
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4008
28
komentarze: 6 | wyświetlenia: 29803
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2824
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje
Grupy

Powiązane tematy

Ladnie ładnie t, o było cośczego brakowało w moim . męska strona widzenia ..

dziękuję, dlatego wpierw się zapytałem czy mogę coś takiego napisać

Tu masz jeszcze klasyfikację kobiet poznawanych na czatach, albo na forach...

http://ghunter.info/index.php?(...)temid=1

Może to nie za długie, ale obejmuje w miarę całość tematu.

Niezły ten tekst. Dzięki za linka.

Mam 22 lata i "szukam księcia z bajki, musi być wysoki, mieć ciemne włosy, cudowne zielone oczy, wysportowany, oczytany, romantyczny, inteligentny, kulturalny, zabawny. Powinien umieć szanować kobietę,." Pomijam dalszą końcówkę, bo akurat mi nie pasuje. Zielone oczy mogą być też niebieskie, jestem niska, więc wzrost księcia nie odgrywa większej roli. Kolor włosów, przynależność rasowa, co za różni ...  wyświetl więcej

hmmm cóż Ci mogę powiedzieć droga Spartanko, może nie krzycz tyle ;] a tak na poważnie to zależy gdzie szukasz i jak szukasz, no i jak twardo trzymasz się swojego "ideału"

właściwie to wolałabym, aby sam mnie znalzł i o mnie zawalczył ;]

(przestanę krzyczeć;P)

jak przestaniesz krzyczeć, w takim razie
podaj adres a przybędę na białym rumaku ;]

wolałabym rumaka o ciemnej maści ;p
poza tym książę ma mnie sam znaleźć ;]

ej utrudniasz sprawę powinnaś udzielić jakiś wskazówek choć mogę się mylić ale to gdzieś Podlasie szturmujesz ;]

no przecież mówiłam, że Kruszyniany to moje okolice ;]

to ode mnie trochę daleko :( widzisz a ja tam byłem ostatnio i nawet na kawę nie zaprosilaś

To zapraszam teraz, bo od października okupuję Wrocław ;]

Przez chwilę miałam wyrzuty sumienia, że nie prowadzimy dyskusji o artykule, bo co pomyślą czytelnicy. Ale w sumie artykuł nosi tytuł: "Moja druga połówka z sieci." ;P hehe

teraz to ja tam pewnie będę za rok ;] dobrze się składa mam zamiar w październiku odwiedzić południe, a słyszałem iż Wrocław to piękne miasto

;]

Siec łączy:D

pkp również hahahhaah

hehe ;P

a nie prawda??

święta prawda ;]

fajny artykuł :)

Prawdziwe..Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska