Login lub e-mail Hasło   

Jak można odróżnić prawdę od fałszu?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://rozwojosobisty.wordpress.com/2008(...)falszu/
Czy jednym prostym testem można w każdej sytuacji odróżnić prawdę od fałszu? Przekonajmy się.
Wyświetlenia: 12.520 Zamieszczono 17/07/2008

---------------------------------------
Tańcząc z Życiem
Blog nt. Rozwoju Osobistego
---------------------------------------

Tematem przewodnim tego artykuły jest "kinesiology", ale zanim wyjaśnię ten termin, najpierw kilka slow nt. Dr David Hawkins'a. W trakcie artykułu wyjaśni się, dlaczego zaczynamy od tyłu.

Dr David. R. Hawkins jest doktorem psychiatrii i dożywotnim członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W trakcie swojej 50-letniej pracy naukowej wspólpracował z wieloma noblistami. Otrzymał również tytuł szlachecki od Królowej Danii. Opublikował kilka bardzo ciekawych książek (o których kilka słów później). W każdym razie mamy do czynienia z osobą bardzo wiarygodną i szanowaną. A pisze o tym dlatego, że metoda, którą opracował wydaje się nieprawdopodobna.

W oparciu o swoje 29-letnie badania udowodnił, że człowiek potrafi w sposób naturalny odróżniać prawdę od fałszu (lub dokładniej należałoby powiedzieć: od nieprawdy). Niezawodnym testem jest reakcja naszych mięśni. Niewiarygodnie prosty test polega na naciskaniu wyciągniętego na wprost ramienia i badaniu jego reakcji na wypowiedziane stwierdzenie lub przedstawiony obraz. Jeżeli stwierdzenie jest prawdziwe, jeżeli obraz jest pozytywny - ramię osoby testowanej nie opadnie pod wpływem nacisku. Będzie silne. Jeżeli jest przeciwnie - ramię zareaguje słabością mięśni i obniży się.

Kiedy dr Hawkins po raz pierwszy natknął się na "kinezjologię", był człowiekiem sukcesu. Jak opowiada sam o sobie, w tym czasie, w wieku 38 lat, przeżył jednak transformację duchową i doświadczył cudownego uzdrowienia ciężkiej choroby. Od tego momentu poświęcił się głównie zgłębianiu i rozwojowi "kinezjologii". Do tej pory poświęcił na to prawie 30 lat życia!

Opracował skalę, która pozwala kalibrować poziom świadomości danej osoby, grupy osób, systemu filozoficznego, idei, ruchu politycznego, firmy, dowolnego obszaru geograficznego, a nawet całej ludzkości w dowolnym okresie historycznym. Wszystko bowiem opiera się na zasadzie, iż człowiek jest częścią większej całości. Że jest tą samą energią, która objawia się w rożnych formach. Energią, która jest nieograniczona, zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. W związku z tym nie ma znaczenia, kiedy zadajemy pytanie i w odniesieniu do jakiego "obiektu" lub czasu. Wszechświat (poprzez nas) zawsze odpowie. "Ja jestem we Wszechświecie, a Wszechświat jest we mnie".

Najważniejsze jest założenie, że nasze ciało nie umie kłamać, ani oszukiwać. Nie ma bowiem przekonań lub obaw, które serwuje nam nasza psychika - przede wszystkim nasze "ego". Nie ma więc w naszym ciele barier, które separują nas od czystej wiedzy, jaką jest Bóg, Siła Wyższa, Wszechświat, Energia (wybierz nazwę, która najbardziej Ci odpowiada).

Skala, którą Hawkins opracował rozpościera się pomiędzy 1, a 1000. 1 to najniższy poziom świadomości. 1000 to poziom Boga. Skala jest logarytmiczna (a więc nie liniowa, nie proporcjonalna). Wg Hawkins'a, 200 jest poziomem przełomowym. To tutaj zaczyna się Intergralność, Uczciwość. Poniżej jest cierpienie, strach, agresja. Poziom 350 to Akceptacja. 500 to Miłość. Zakres 700-1000 to obszar Oświecenia.

Wg Hawkins'a ludzkość, jako całość, przekroczyła niedawno poziom 200! I tu niesamowita ciekawostka - wg niego nastąpiło to w momencie, kiedy Polska rozmontowała system socjalistyczny. Brawo!


W wyniku przekroczenia poziomu 200 (który jest również generalnie poziomem intelektu) zaczął się więc w świecie anglosaskim zwrot w stronę duchowości. I to można wyraźnie zaobserwować. Ilość książek, kursów, nurtów związanych z rozwojem osobistym, które pojawiają się na Zachodzie od końca ubiegłego wieku, jest oszałamiająca. Cały nurt New Age jest tego najlepszym przykładem.


Na koniec krótki cytat z książki Hawkins'a "Power vs Force":

“Man thinks he lives by virtue of the forces he can control, but in fact, he's governed by power from unrevealed sources, power over which he has no control. Because power is effortless, it goes unseen and unsuspected. Force is experienced through the senses; power can be recognized only through inner awareness."

Polecam tę książkę wszystkim "głębokim poszukiwaczom" :-)


Pozdrawiam Serdecznie

Ryszard Skarbek
Autor Bloga Tańcząc z Życiem

 

ps. winien jestem jeszcze wyjaśnienie, dlaczego na początku zaczęliśmy od tyłu.
Termin "kinesiology" w swojej oryginalnej formie związany jest ze światem akademickim. W oryginale:

"Kinesiology is a common name for college and university academic departments that include many specialized areas of study in which the causes and consequences of physical activity are examined from different perspectives. Many colleges and universities around the world have schools of kinesiology. These institutions are 4 - 7 year courses leading to BS, MA and Ph.D. degrees. A kinesiologist is a person who has completed one of these programs graduating with one of these degrees."

Od momentu jednak, kiedy inny naukowiec, dr Goodheart, po raz pierwszy w historii, na początku lat 60-tych, rozpoczął badania nad reakcją ludzkich mięśni na stymulator "niefizyczny", termin "kinesiology" rozprzestrzenił się na ten właśnie obszar. Wg różnych źródeł obecnie istnieje ok. 80 różnych form terapii, które używają terminu "kinesiology" i  związane są z reakcją ludzkich mięśni.

Podobne artykuły


159
komentarze: 44 | wyświetlenia: 46202
158
komentarze: 114 | wyświetlenia: 75141
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20083
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 12713
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6851
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10469
72
komentarze: 23 | wyświetlenia: 163766
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 92261
33
komentarze: 8 | wyświetlenia: 22564
25
komentarze: 50 | wyświetlenia: 3406
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23111
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 14999
36
komentarze: 8 | wyświetlenia: 17585
17
komentarze: 0 | wyświetlenia: 8315
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 26141
 
Autor
ArtykułTesty kinezjologiczne były pewną magią dla nauki, aż do ery tomografu, gdzie zbadano, że nie tylko istnieje reakcja mięśniowa w paru różnych sztuczkach dla oceny stopnia prawdy, ale i istnieją obiektywne fale mózgowe, które pokazują czy osoba mówi prawdę czy kłamie. Po prostu ciało, w tym mózg reaguje na każde kłamstwo. Można już nawet powiedzieć, że im bardziej kłamiemy, tym bardziej uszkadzamy s ...  wyświetl więcej

Tomograf (CT scan)? Być moze, bo metodę rezonansu magnetycznego (MRI / fMR)I jest bardzo łatwo oszukać i jest znacznie gorsza od zwykłego poligrafu.

  ,  09/11/2008

Cyt.'W oparciu o swoje 29-letnie badania udowodnił, że człowiek potrafi w sposób naturalny odróżniać prawdę od fałszu (lub dokładniej należałoby powiedzieć: od nieprawdy).'

Jak Można odróżnić prawdę od nieprawdy jeśli dla każdego jest ona inna. Jest to pojęcie bardzo szerokie. W zależności z jakiego patrzymy punktu widzenia taka będzie prawda lub fałsz.

cyt."Niezawodnym testem jest

...  wyświetl więcej

  ponurak  (www),  14/02/2009

Tytuł i ten krótki opis pod nim jest mylący . Klikając w ten artykuł spodziewałem się jakiegoś rzeczywiście prostego testu na odróżnienie prawdy od fałszu i przedstawiony wyżej sposób może i jest prosty ,ale zbyt dyskretny za to to on nie jest.

Ciekawe.Kto by pomyślał, że KłAMSTWO uszkadza mózg?

  liwa,  23/08/2011

a może tu o kłamstwach i prawdzie??
http://eiba.pl/sDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska