Login lub e-mail Hasło   

Czy woda może być JEDYNYM lekiem?

Woda oczyszcza organizm i transportuje elementy odżywcze, a surowe soki – odżywiają. Soki nie są wodą, lecz pożywieniem w jego najlepszej postaci. Soki zawierają do 95% na...
Wyświetlenia: 9.277 Zamieszczono 23/07/2008

 

Woda oczyszcza organizm i transportuje elementy odżywcze, a surowe soki – odżywiają. Soki nie są wodą, lecz pożywieniem w jego najlepszej postaci. Soki zawierają do 95% najlepszej wody – czyli samej H2O. Woda musi być idealnie czysta, najlepiej mieć skład H2O, a minerały, witaminy i substancję odżywcze dostarczamy z sokiem z surowych warzyw i owoców lub „twardym” pożywieniem.

 

Chcę podkreślić, że idealnie czysta woda (destylowana lub z filtra osmotycznego) jest najlepszym rozpuszczalnikiem i transporterem (bo nie zawiera innych substancji chemicznych); dlatego jest idealnym środkiem dla oczyszczenia organizmu z toksyn i innych minerałów nieorganicznych. Woda destylowana lub z filtru osmotycznego nie wyprowadza z organizmu elementów odżywczych i niezbędnych minerałów, które w organizmie są w związkach organicznych (mają długi łańcuch) lub są składowane wewnątrz żywych komórek. Wyprowadzane są tylko poboczne odpadki metaboliczne.

 

Wyprowadzany również nadmiar minerałów nieorganicznych, które są wręcz szkodliwe dla naszego organizmu. Niedobór minerałów lub witamin regularnie musi być uzupełniony piciem surowych soków ze świeżych warzyw i owoców lub  zjadaniem ich w całości. Organizm ludzki sam określa ile minerałów, witamin, substancji odżywczych jest dla  niego niezbędnych. Naszym obowiązkiem jest dostarczenie odpowiedniej ilości tych substancji odżywczych z pożywieniem, żeby organizm nie włączył  programu  oszczędnościowego prowadzącego w efekcie  do powstania dysfunkcji organów lub choroby.

 

Najbardziej szkodliwym dla naszego organizmu jest niedobór wody, w wyniku czego włącza się program oszczędnościowego rozprowadzenia wody po organizmie. Według badań dr  Faridun Batmanghelidj musimy pić około 30 ml wody na 1 kg wagi dziennie. Ma to być woda destylowana, osmotyczna lub w postaci surowych soków warzywnych lub owocowych.

 

Ciągły brak wody w organizmie prowadzi do powstania poważnych schorzeń lub naruszenia funkcjonowania narządów. Przy wyjaśnieniu przyczyny powstania choroby musimy apriori przyjąć, że one spowodowane są przede wszystkim naruszeniem wymiany wody w organizmie.

 

Wszyscy wiedzą, że woda jest „potrzebna” natomiast nikt nie wie, do czego ona służy i że jest podstawą dobrego samopoczucia. Większość ludzi nie wie, co się dzieje, jeśli nasz organizm nie dostaje wystarczającej ilości wody.

 

W wyniku powstania totalnego odwodnienia w organizmie istnieją programy racjonalnego rozprowadzenia wody, które medycyna klasyczna traktuje jako poważne choroby.

Są to:

 

  1. Alergia
  2. Astma
  3. Nadciśnienie
  4. Cukrzyca typu 2
  5. Choroby układu pokarmowego
  6. Choroby układu immunologicznego

 

Jest szereg innych powikłań, wywołanych brakiem odpowiedniej ilości wody w organizmie, lecz my chcemy pokazać ogólnie powagę problemu wywołanego odwodnieniem.

 

Mechanizm działania wody w organizmie

 

1. Woda jest rozpuszczalnikiem wszystkich substancji w organizmie

2. Woda jest transporterem wszystkich potrzebnych do życia substancji

 

3. Woda jest podstawą hydrolizy we wszystkich reakcjach przemiany materii w organizmie.

Hydroliza –  reakcja chemiczna, w procesie której złożona substancja rozkłada się na kilka innych prostszych substancji. Właściwie dzięki hydrolizie my się żywimy i rozwijamy się.

 

4. Woda generuje tzn. energie hydroelektryczną za pomocą osmotycznego ruchu wody przez membranę. Energia ta zbiera się w tzw. bateriach biologicznych w postaci ATP (adenozynotrójfosforan) i GTP (guanozynotrójfosforan), które są podstawowymi źródłami energii chemicznej w żywych organizmach. Energia, wytwarzana przez wodę, idzie na produkcję ATP i GTP i jest wykorzystywana w procesie podstawowej wymiany materii i neurotransmisji.

 

5. Woda tworzy tzw. substancje łączącą wewnątrz żywych komórek, która podobnie jak klej łączy twarde komponenty membrany komórkowej.

 

Substancje, produkowane przez komórki mózgowe za pomocą „kanalików wodnych” są doprowadzane do końcówek nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. Te malutkie „kanaliki wodne” idą wzdłuż nerwów w postaci małych rurek.

 

Woda będąc rozpuszczalnikiem, reguluje wszystkie funkcje w organizmie, łącznie z aktywnością rozpuszczonych w niej substancji, które  rozprowadza po całym ustroju.

 

Woda w cyklu Krebsa generuje energię życiową dla naszego organizmu, co pozwala nawet częściowo zastąpić energię  dostarczaną z pożywieniem. Jest przy tym najbardziej czystą energią nie produkującą toksyn. Dotyczy to wyłącznie wody czystej bez żadnych minerałów.

 

Kiedy organizm jest odwodniony, system racjonalizacji i rozprowadzenia wody funkcjonuje odpowiednio z genetycznie ustawionym programem zarządzania nawodnieniem. Jest to program zagrożenia życia i przedwcześniejszego starzenia się organizmu.

 

Neurotransmiterowy system, sterowany histaminą, włącza i wyłącza odpowiednie mechanizmy. Stymulują one zaopatrzenie w wodę, wyliczają jej zapotrzebowanie w obiegu lub wydobywają ją z innych źródeł.

 

W przypadku odwodnienia organizmu proporcjonalnie zwiększa się ilość neurotransmitera histaminy, żeby racjonalnie zarządzać niewystarczającymi ilościami wody. Histamina i uzależnione od niego regulatory zużycia wody, takie jak kinina i prostoglandina, powodują odczucia bólowe przy ich kontakcie z czułymi nerwami.

 

Można powiedzieć, że w tym przypadku lokalne odczucia bólowe, nie spowodowane infekcją lub traumą, można traktować jako sygnały lokalnego odwodnienia. Takie schorzenia jak astma, alergia, bóle przewlekłe można wytłumaczyć zwiększoną ilością histaminy i zależnych od niej neuroregulatorów, które są wynikiem totalnego odwodnienia organizmu.

 

Przewlekłe bóle, które nie są spowodowane infekcją lub wypadkiem, przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia trzeba traktować jako lokalne odwodnienie organizmu.

 

Wystarczy zwiększyć picie wody do 30 ml na 1 kg wagi dziennie, a odczucia bólowe po jakimś czasie znikną.

 

 

Podobne artykuły


110
komentarze: 47 | wyświetlenia: 159554
40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49512
38
komentarze: 8 | wyświetlenia: 36504
37
komentarze: 78 | wyświetlenia: 68718
26
komentarze: 13 | wyświetlenia: 41031
40
komentarze: 14 | wyświetlenia: 188912
41
komentarze: 45 | wyświetlenia: 139525
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3797
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 13926
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 20693
22
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4437
 
Autor
ArtykułŚwietny artykuł o wodzie. Dałbym "6", gdyby nie do końca wyjaśniona sprawa picia wody destylowanej.

W przypadku zatruć należy taką wodę pić traktując ją jako rozpuszczalnik i medium oczyszczająco-transportujące. Natomiast ze względu na zniszczoną strukturę taka woda nie nadaje się do typowego nawadniania organizmu i udziału w przemianach metabolicznych, co wyjaśniałem w komentarzu do artyk

...  wyświetl więcej


Ma Pan rację. Wodę destylowaną traktuje jako środek oczyszczający organizm z toksyn i zatruci pokarmowych. Ale na co dzień prawie już 15 lat pije wodę z filtru osmotycznego. Jedynie – bez mineralizatora. Nawet stosuje taką wodę na głodówki zdrowotne. Ale właśnie na głodówki woda destylowana jest najlepsza, moim zdaniem.

Pozdrawiam i dziękuje

Ma Pan rację. Wodę destylowaną traktuje jako środek oczyszczający organizm z toksyn i zatruci pokarmowych. Ale na co dzień prawie już 15 lat pije wodę z filtru osmotycznego. Jedynie – bez mineralizatora. Nawet stosuje taką wodę na głodówki zdrowotne. Ale właśnie na głodówki woda destylowana jest najlepsza, moim zdaniem.

Jeszcze nie zbyt dobrze radzę sobie z tym portalem. Nie wiem jak oceni

...  wyświetl więcej

I nie poddawaj się! Nic to, tych kilka marnych ocen. Piszesz bardzo dobrze. I to jest ważne. Trudna prawda - bo nowa - przebija się z trudnością. Nihil novi sub sole...

Jeszcze nie zbyt dobrze radzę sobie z tym portalem. Nie wiem jak oceniać i dopiero to moje pierwsze komentarze. Dziękuje za podtrzymanie na duchu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska