Login lub e-mail Hasło   

Jak grać, aby wygrać?

Już za chwilę poznasz metodę, która może okazać się niezwykle opłacalna i przynieść Ci całkiem spore zyski w świecie HYIPów.
Wyświetlenia: 1.065 Zamieszczono 25/07/2008

Przeglądając w zeszłym tygodniu forum GoldenTalk, znalazłem dwa bardzo ciekawe posty zamieszczone przez jednego z moderatorów. Opisują one bardzo interesującą strategię inwestycyjną. Tym co najbardziej mnie zdziwiło było podejście do tematu. Z reguły inwestorzy wymyślają strategie dość intuicyjnie, co znajduje odzwierciedlenie w praktyce – tracą pieniądze (oczywiście nie wszyscy, ale zdecydowana większość). Strategię moderatora GoldenTalk odróżnia spora, jak na środowisko HYIPów, dokładność. Jest to podejście zdecydowanie naukowe, niż intuicyjne. Postaram się przybliżyć tą strategię, bo jest naprawdę godna uwagi.

Na początek zdefiniujmy pewien punkt w czasie – próg graniczny. Jest to taki moment, w którym inwestor odzyskuje depozyt początkowy (principal). Nie można przyjąć, że w takim punkcie stopa zwrotu z inwestycji wynosi 100%, bo jest to błąd. Należy uwzględnić opłaty kont złota pobierane od każdej przychodzącej wpłaty. Tak więc, ROI w progu granicznym będzie wynosić 110%, a dla pewności przyjmę, że będzie to 120%.

Teraz należy określić po ilu dniach wystąpi próg graniczny, w którym odzyskamy wkład początkowy i zaczniemy już tylko zarabiać. Rozpatrzmy cztery rodzaje programów oferujące następujące, dzienne stopy zwrotu z inwestycji: 1%, 2%, 3%, 4%. W każdym z przypadków próg graniczny zostanie osiągnięty po odpowiednio: 120, 60, 40 i 30 dniach.

Kolejnym etapem jest określenie współczynnika upadalności programu, tj. ram czasowych, w których prawdopodobieństwo zamknięcia HYIPa jest największe. W przypadku programu płacącego 1% dziennie największe ryzyko będzie pociągać za sobą inwestycja w przeciągu pierwszych od 2 do 4 tygodni istnienia programu oraz po 6 do 8 miesiącach istnienia HYIPa. W kolejnych przypadkach programów, dolny limit ryzyka (2-4 tygodnie) pozostaje stały, natomiast górny limit ulega zmianie: dla 2% mamy 5-7 miesięcy, 3%: 4-6 miesięcy, 4%: 3-5 miesięcy. Widać więc, że najmniejsze prawdopodobieństwo upadku programu występuje w następujących przedziałach czasowych:

HYIP oferujący 1% dziennie: 20 - 220 dni od momentu powstania programu
HYIP oferujący 2% dziennie: 20 - 140 dni od momentu powstania programu
HYIP oferujący 3% dziennie: 20 - 100 dni od momentu powstania programu
HYIP oferujący 4% dziennie: 20 - 80 dni od momentu powstania programu

Powyższe limity przedziałów mogą wahać się w praktyce o 10% do 20%.

Sposób wykorzystania opisanej strategii:

Należy znaleźć HYIPa i sprawdzić najpierw w informacjach WhoIs datę rejestracji domeny i wygaśnięcia. Dni będziemy odliczać od daty rejestracji domeny.

W dalszej kolejności patrzymy na oferowaną stopę zwrotu i porównujemy ją z poniższymi informacjami:

1% - inwestuj pomiędzy 20 a 100 dniem istnienia programu, aby osiągnąć próg graniczny (odzyskać depozyt początkowy) zanim ryzyko upadalności programu stanie się wysokie.
2% - inwestuj pomiędzy 20 a 80 dniem istnienia programu, aby osiągnąć próg graniczny (odzyskać depozyt początkowy) zanim ryzyko upadalności programu stanie się wysokie.
3% - inwestuj pomiędzy 20 a 60 dniem istnienia programu, aby osiągnąć próg graniczny (odzyskać depozyt początkowy) zanim ryzyko upadalności programu stanie się wysokie.
4% - inwestuj pomiędzy 20 a 50 dniem istnienia programu, aby osiągnąć próg graniczny (odzyskać depozyt początkowy) zanim ryzyko upadalności programu stanie się wysokie.

Jeżeli stopa zysku jest podana w częściach ułamkowych, zaokrąglamy ją do najbliższej liczby całkowitej w dół, np.: jeżeli HYIP oferuje 1,5%, rozpatrujemy inwestycję jako 1%, jeżeli 2,4%, zaokrąglamy do 2% itd.

Jeżeli HYIP spełnił poprzednie warunki należy sprawdzić, czy do daty wygaśnięcia domeny pozostało przynajmniej 150 dni (5 miesięcy). Jeśli tak to przechodzimy do następnego kroku, a jeżeli nie to rozpoczynamy poszukiwania od początku.

Czy płatności były dokonywane regularnie od początku istnienia programu? Te informacje można sprawdzić w serwisach monitorujących – hyipranks.com i goldpoll.com oraz na forach dyskusyjnych – talkgold.com, moneymakergroup.com, dreamteammoney.com, goldentalk.com. Jeżeli tak to przechodzimy do następnego kroku, jeżeli nie to wracam na początek analizy albo przechodzimy dalej z zachowaniem należytej ostrożności.

Czy HYIP podał informacje kontaktowe, a przynajmniej formularz kontaktowy? Sprawdzamy admina poprzez wysłanie maila z rzeczowym pytaniem. Jeśli otrzymaliśmy maila z odpowiedzią w ciągu 72 godzin to idziemy dalej, jeżeli nie to wracamy na początek albo postępujemy z zachowaniem ostrożności.

Czy HYIP ma swój własny wątek na jednym ze wspomnianych wcześniej for dyskusyjnych? (najlepiej na talkgold.com i goldentalk.com). Jeśli tak, przechodzimy dalej, jeśli nie to wracamy na początek albo działamy ostrożnie.

Czy po zainwestowaniu określonej sumy, program wypłacił zysk przez 3 kolejne dni lub 3 kolejne, dłuższe odstępy czasowe? Jeśli tak to idziemy dalej, jeśli nie to wracamy na początek mając nadzieję, że program będzie istniał i odzyskamy swój depozyt początkowy.

Jeżeli chcesz zainwestować dodatkową sumę pieniędzy, sprawdź czy program nadal istnieje po:

120 dniach od przystąpienia w przypadku zysku w wysokości 1% dziennie.
60 dniach od przystąpienia w przypadku zysku w wysokości 2% dziennie.
40 dniach od przystąpienia w przypadku zysku w wysokości 3% dziennie.
30 dniach od przystąpienia w przypadku zysku w wysokości 4% dziennie.

Jeśli tak to możesz zainwestować dodatkowy depozyt. Musisz jednak przestrzegać następujących zasad:

- nie reinwestować zysków, a jeśli bardzo tego chcesz to nie reinwestuj własnych pieniędzy.

- nie korzystać z procentu składanego (compounding).

- nie inwestować w jeden program więcej niż 3 razy.

Przedstawiony zbiór reguł nie da Ci 100% pewności, ale na pewno pomoże uniknąć kosztownych błędów inwestycyjnych. Autor tej strategii twierdzi, że pozwala mu ona zarabiać z granicach od 35% do 65%, po odzyskaniu depozytu początkowego. Brzmi zachęcająco. A jak to wygląda w praktyce? Spójrzmy:

Dane pochodzą z forum GoldenTalk. Sytuacja była prawdziwa w dniu 27.05.2006 r.

Suma depozytów początkowych - $470.00
Całkowity zarobek - $555.33
Całkowity zysk - $85.33

Widać, że działa. Tak dla pewności policzyłem ile wynosi ROI tych inwestycji i wyszło, że 18,16% (85,33/470*100%). Może to nie jest imponująca stopa zwrotu, ale zawsze całkiem pokaźny zysk nie podlegający opodatkowaniu. Niektórzy mogą teraz powiedzieć, że to się nie opłaca. Jestem tylko ciekaw jaki jeszcze szeroko dostępny instrument inwestycyjny (jeżeli HYIPy można tak nazwać) przynosi tak wysoki zysk w tak krótkim czasie i na dodatek jest nie opodatkowany...

Podobne artykuły


36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6919
34
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3009
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3458
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 3629
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4946
27
komentarze: 15 | wyświetlenia: 15780
25
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2439
20
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2594
20
komentarze: 7 | wyświetlenia: 5065
20
komentarze: 12 | wyświetlenia: 9984
22
komentarze: 24 | wyświetlenia: 2930
18
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1532
18
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2267
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2560
 
Autor
ArtykułMam złą opinię o HYIP'ach.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska