Login lub e-mail Hasło   

The Secret - 2 elementy, o których mało kto wspomina

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://rozwojosobisty.wordpress.com/2008(...)pomina/
Dlaczego Prawo Przyciągania w wielu przypadakch nie zadziała?
Wyświetlenia: 14.866 Zamieszczono 26/07/2008

Od czasu premiery filmu The Secret przedstawione w nim The Law of Attraction (LoA - Prawo Przyciągania ) zdobyło niesamowitą popularność na świecie. Ludzie w Stanach Zjednoczonych wręcz oszaleli. Wiele osob, ktore wystapiło w tym filmie, a zwlaszcza te, ktore wzięły potem udział w "The Oprah Winfrey Show" oraz "The Larry King Live" zarobiło fortuny na tym temacie (potęga mediow!). Niedawno "The Secret" dotarł do Polski w postaci przetłumaczonej książki Rhondy Byrne pod tym samym tytułem. To właśnie Rhonda wpadła na pomysł filmu i książki, i to dzięki niej spopularyzowano tak bardzo zasadę, o ktorej pisano już na początku 20-go wieku. Ja chciałbym dzisiaj napisać o 2 elementach LoA, o których stosunkowo rzadko się wspomina, a bez których zasada LoA nie zadziała.

 

Osobiście wierzę, że bez względu na to kim jesteś i jak do tej pory wygladało twoje życie, w każdej chwili możesz dokonać w nim zwrotu i zacząć tworzyć je wg swojego uznania. Sam dokonałem takiego dużego zwrotu. Nie bylo łatwo, ale rezultaty, które przyszły z czasem (i wciąż przychodzą) absolutnie warte były podjęcia ryzyka, przezwyciężenia lęków i niepokojów, i całego trudu zmiany.

 

W dużym skrócie, wg LoA nasze życie jest wynikiem tego, na czym świadomie skupiamy swoją uwagę. Ale moim zdaniem sama wizualizacja, medytacja, wysiłek intelektualny i duchowy nie wystarczą. Nic nie dzieje się samo. Nie ma tak naprawdę czarodziejskiej różdżki, która sama przeniesie nasze myśli w świat materii. Wszystko ma swoją cenę.

 

Zacznij działać

Nasz umysł jest niezwykle potężną maszynerią służącą do szukania rozwiązań, pod warunkiem, że zadamy jej własciwe pytanie. Kiedy skupiamy naszą uwagę na tym, czego pragniemy, zaczyna się uruchamiać kilka procesów:

 

Po pierwsze nasz umysł zaczyna nam podsuwać pomysły rozwiazań, jak równiez działań, które możemy podjąć.

 

Po drugie zaczynamy zauważać w zewnętrznym świecie zasoby, ludzi, miejsca, informacje, które będą nam przydatne.
Być może zdarzyło Ci się wejść kiedyś do księgarni i nagle twoją uwagę, nie wiedzieć czemu, przyciągnęła właśnie ta jedna jedyna książka? I właśnie w niej znalazł(a)eś bardzo interesujące cię informacje?

 

Kolejnym procesem, który się uruchamia jest rosnąca motywacja. Jeżeli w ramach skupiania naszej uwagi na tym, czego chcemy, wyobrażamy sobie rownież, jak świetnie będziemy się czuli, kiedy to zrealizujemy - motywacja rośnie bardzo skutecznie.

 

Czwartym komponentem, który uruchamia się w ramach skupiania uwagi jest wzrost naszych wewnętrznych 'jakości', naszych wewnętrznych zasobów, które wspierają nasze dążenia. Im bardziej skupiasz się na swoich pozytywnych dążeniach i im więcej wiążesz z nimi pozytywnych emocji, tym bardziej te jakości stają sie częścią twojej osobowości. Wzrasta zaufanie do siebie, optymizm, samodyscyplina, poczucie wartości.

 

Ale to wszystko nie stanie się tylko i wyłącznie poprzez manifestację umysłu, poprzez powtarzanie magicznej mantry 'jestem człowiekiem sukcesu'. Potrzebne jest działanie. Tylko ono przyniesie rezultaty i doświadczenia, które nas wzmocnią. Tylko poprzez podjęcie działania możemy wykorzystać pomysły, które podsuwa nam umysł i tylko poprzez podjęcie działania możemy skorzystać z zasobów, które zaczynamy zauważać. Wiele osób zatrzymuje się na rozumieniu LoA w taki sposób, że samo wizualizowanie, wyobrażanie sobie większej ilości pieniędzy, udanej miłości, swietnej pracy, "wysyłanie zapotrzebowania do wszechświata"  spowoduje cudowne zmiany w ich życiu. Tak, ale pod warunkiem, że "pomożemy szczęściu" i sięgniemy po to, co podsuwa nam wszechświat.

 

Jack Canfield, jeden z najbardziej znanych guru nt. LoA, zanim opublikowal swoją książkę "Chicken Soup for the Soul" (która potem sprzedała się w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy) najpierw odwiedził 140-stu wydawców. Nie 4, nie 14 -> 140 !. Zatem wizualizuj, ale potem działaj. Korzystaj z okazji i podejmuj ryzko.

 

To czego pragniesz musi stanowić wartość dla świata

Teraz kilka slów nt. 2-go elementu LoA, o którym rzadko się wspomina. To na czym nam zależy, musi przynieść korzyść, wartośc innym - nie tylko nam samym. Ta intencja musi byc szczera. Bo tylko wtedy ma ogromną moc uruchamiania pomocy całego wszechswiata, którego jesteśmy częścią. Jeżeli pragniesz pieniędzy, dostaniesz je tylko wtedy, jesli najpierw stworzysz wartość dla innych. Ale to nie dotyczy tylko pieniędzy.

 

Jak śpiewają The Beatles "the love you get is equal to the love you give".

Czegokolwiek pragniesz, pożądasz - miłosci, szacunku, uznania ...  otrzymasz to tylko w takiej ilości, w jakiej sam(a) oferujesz to światu. 


Ktoś mógłby w tej chwili zapytać: a co powiesz o tych, którzy wygrali w totolotka? Well, odpowiedziałbym wtedy: a czy wiesz, co dzieje sie później z większością osób, które wygrały duże pieniądze? Otóż większość z nich przepuszcza je bardzo szybko i wraca do stanu sprzed wygranej. Tylko niewielu jest stać na to, aby z nich mądrze skorzystać. Nie martwmy się więc tak bardzo, że nie gramy lub że nie wygrywamy :-)

 

Przy okazji jedna ciekawa refleksja nt. dlugów, którą przeczytałem u jednego z amerykańskich guru LoA: 

"Jeśli zadłużasz się, żeby dostać coś, czego pragniesz, zanim masz odpowiednią ilość pieniędzy - w efekcie płacisz za to więcej, niż potrzeba. Jednym z kluczy do sukcesu jest dowiedzieć się, jaka jest cena tego, czego pragniemy i zapłacić za to najszybciej jak się da - w całości. Ceną mogą być nie tylko pieniądze. To mogą być zdarzenia, które wyglądają, jak błędy, ale w rzeczywostości są niezbędnym elementem do osiągnięcia sukcesu. Jednakże bez względu na to, jaka jest cena, im szybciej ją zapłacisz, tym lepiej."

 

Nie do końca się zgadzam z tą myślą, bo moim zdaniem w naszych polskich warunkach wygląda to trochę inaczej. Ale ciekaw jestem co Wy o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam Serdecznie

 

Ryszard Skarbek
Autor Bloga Tańcząc z  Życiem

Podobne artykuły


36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 12521
159
komentarze: 44 | wyświetlenia: 45675
158
komentarze: 114 | wyświetlenia: 73271
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22818
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 108867
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19758
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7472
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16936
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4317
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 73203
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15787
19
komentarze: 21 | wyświetlenia: 5833
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6659
 
Autor
Artykułco od rozwiazan, ktore podsuwa umysl to chetnie bym podyskutowal...;)
otoz na swoim przykladzie skrupulatnie prowadzonym (taki test, zapiski itd) doszedlem do wnislu ze te "pomysly" nie do konca sa takie zajefajne, bo zwykle jesli nie zawsze sa to rozwiazania ktore juz testowales, przezyles, znasz klopot w tym ze nie zawsze sa one dopasowane;) to tylko struktura ktora sie powtaza, a moze na ...  wyświetl więcej

na moich osobistych doświadczeniach przekonałem sie jednego. Dzialamy przedewszystkim jak nam podyktuje podświadomość. Ale nie ma takiej opcji zebysmy świadonie nie mogli zaprogramowac podswiadomosci. W koncu mozna osiagnac jednosc z podswiadomoscia. A jesli chodzi o niedopasowane "zasoby" to odpowiem tak. Na tym sie zdobywa doświadczenie, tylko w ten sposób POZNAMY nasze mozliwosci, pokonując "nowe" bariery. Na tym polega rozwój.

Marcin,

nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem myśl, którą chciałeś przekazać. Odpowiem więc tak: ja jestem zdania, że kluczem do wszystkiego jest świadomość i jej nieustanne poszerzanie. Zgadzam się, że może być tak, że powielamy nieświadomie pewne schematy. Dlatego też niezbędne jest działanie i weryfikowanie "słuszności" pomysłu na podstawie wyników, ktore działanie przynosi, na podstaw

...  wyświetl więcej

Bardzo dobry artykuł ;]

świetyn artykuł ;D film widziałem juz 2 razy ksiązke własnie kończe czytac :D i moge powiedzieć ze teraz jestem bardziej pozytywnie nastawiony do świata i wszystkiego co mnie otacza bo " Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć" i wierze w to ze to własnie nasze myśli kreują naszą rzeczywistość :D i w to że wszystko jest w naszych rękach :)

jak to sie mowi, wiara gory przenosi. Troche w tym prawdy jest. jesli czegos naprawde chcemy, dazymy do tego, to osiagniemy ten cel. wlasnie dlatego ze wszechswiat nam pomaga. dla niektorych problemem jest to, ze nie widza tych rezultatow. Ponieważ nie są cierpliwi. A wszystko przychodzi z czasem.

Dobry artykół ale czegoś mi w nim brak. Tak jakby troche słabo rozwinięte, te dwie istotne sprawy, w porównaniu do wstępu

cytat Paulo Coelho jest genialny i wlasnie mialem go dodac a tu patrze juz jest ;)
Artykuł bardzo dobry... korzysta ktos ze strony www.projektsukces.pl ??

Dobry artykuł, polecam do bliższego zapoznania się z artykułem Pana Janusza Dąbrowskiego.Tu znajdziecie wszystkie istotne informacje w tym temacie :) http://eiba.pl/1o8u

Ogólnie to coraz częściej spotykam się z artykułami, które mówią o tym, że sekret działa, a jedyne co trzeba zrobić to myśleć o celu i zacząć działać. Hę ? Przepraszam bo ja jakoś tego nie łapie ? W takim razie jak trzeba zacząć działać i ciężko pracować to co to za sekret ?

Oj chodzi o to, że Sekret bedzie podsuwał Ci okazje do spelnienia marzen.
Zapraszam na ten artykuł http://eiba.pl/tt0fDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska