Login lub e-mail Hasło   

Brak seksu - gdy kobieta nie ma ochoty

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://puellanova.pl/695,0,Brak-seksu-82(...)ty.html
To problem wielu kobiet. Wbrew pozorom, nie zawsze jest tak, że "ból głowy” jest wymówką stosowaną przez kobiety, którym nie chce się kochać ze swoimi mężami.
Wyświetlenia: 33.228 Zamieszczono 31/07/2008

To problem wielu kobiet. Wbrew pozorom, nie zawsze jest tak, że „ból głowy” jest wymówką stosowaną przez kobiety, którym nie chce się kochać ze swoimi mężami i z radością stosują ten unik. Bardzo wiele kobiet po prostu nie może uprawiać seksu, chociaż bardzo chce.

Ania od 3 lat jest mężatką, od roku mamą. Odkąd została matką kochała się z mężem kilka razy. Nie karmi piersią, nie uważa też, że jest nazbyt opiekuńczą matką, a mąż nadal bardzo ją pociąga. Ale nie na tyle, by uprawiać z nim seks. Dlaczego? Na to pytanie Ania odpowiedzi nie zna. Chociaż bardzo chce, seks nie jest dla niej ciekawy, nie ma ochoty na erotyczne igraszki. I nawet, jeśli o nich myśli, wystarczy jej, że ma przyjemność z.... marzeń. „Sama też tego nie robię. Nie mam ochoty na żadne erotyczne gry, zabawy, nie potrzebuję orgazmu. I cholernie się z tym męczę, bo wiem, jak zależy mężowi na tym byśmy się kochali. Ja też potrzebuję tej wyjątkowej bliskości, ale nie mogę, dlaczego tak jest, nie wiem”.

fot. sxc.hu / dutchop

Być może Ani potrzebna jest wizyta u seksuologa, ale może wystarczy po prostu... odpoczynek. Bo młoda mama potrzebuje relaksu, którego nie miała od porodu, a może nawet i wcześniej. Bez względu na to, czy pracuje, czy nie, czy ma wiele obowiązków, jej życie zmieniło się od urodzenia dziecka. Hormony wciąż pracują. Wszystko jest nowe, inne i bardzo męczące. Opieka nad dzieckiem, stres związany z jego zdrowiem, bezpieczeństwem, wszystko to sprawia, że młoda mama jest zmęczona i traci ochotę na seks. By się kochać, muszą zaistnieć dla niej odpowiednie warunki i wcale nie musi to być elegancki hotel i kolacja przy świecach, ale po prostu odpoczynek, nawet krótki, od codzienności. Świadomość, że nie tylko na jej głowie są wszystkie problemy, że ma w kimś oparcie, że nie tylko ona musi dbać o dom, dziecko, porządek, obiady, spacery... Wymieniać można by długo. Czasami wystarczy by mąż zajął się dzieckiem, a żona w tym czasie spędziła kilka godzin na plotkach z przyjaciółką by wróciła ochota na seks. Jeśli jednak przyczyna jest głębiej, potrzebna jest konsultacja seksuologa, ale także badania hormonalne. Bo to również one mogą powodować spadek libido.

Jednak nie tylko młode mamy mają problemy związane z seksem. Także kobiety, które są szczęśliwymi mężatkami ( a może szczęście jest tylko pozorne? ) często skarżą się na spadek libido. Przyczyn może być tak wiele, że trudno opisać je w jednym artykule. każdy przypadek jest inny. Bardzo często jednak kobiety czują się po prostu niedowartościowane. Mają wrażenie (może słuszne?), że nikt nie dba o ich potrzeby, że nie są atrakcyjne dla partnera, nie pamiętają, kiedy ktoś zrobił coś dla nich samych. Ogromnie ważne jest by móc rozmawiać ze sobą i by te rozmowy przyniosły jakiś skutek. By wyjaśnić sobie „co nas boli” i próbować naprawić błędy, bo same słowa niczego nie załatwią, ważne jest to, jak się po nich będziemy zachowywać.

Czasami problemy są tak skomplikowane, że pomoże jedynie wizyta u terapeuty. Niestety, nie wszystkie kłopoty da się rozwiązać jedną rozmową, często potrzeba wprowadzić sporo zmian do całego związku. Bo seks to tylko pewna część, niezwykle ważna, ale jednak część. I zazwyczaj to, czy życie intymne jest udane zależy od wielu składników.... Które trzeba dokładnie przeanalizować. Bez krzyków, awantur, złości i oskarżania. Najważniejsze to by się kochać i chcieć rozwiązać problem braku seksu, który, nie ukrywajmy, jest bardzo poważny i może nawet doprowadzić do rozpadu małżeństwa.

Artykuł pochodzi z serwisu PuellaNova - Internetowego Pisma Kobiecego. Przedruk dokonany za zgodą autora.

Podobne artykuły


13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1148
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1416
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 637
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 823
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1401
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 667
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1111
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1242
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1323
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 362
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 772
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 509
 
Autor
AZ
Dodał do zasobów: Przedruki za zgodą
Artykuł

Powiązane tematy

Małe dziecko, dom na głowie i mąż, który by chciał, aby żona zawsze była atrakcyjna i chętna... nie, nie, to nie przejdzie.
Żona w domu wszystko musi zrobić, a mąż idąc do pracy rano - ma relaks. Odpoczywa od dziecka, domu, żony... A gdy wraca to jest zmęczony i musi odpocząć, to dziecka płacz mu przeszkadza...
Z takim typkiem też bym nie miała ochoty na żaden seks. Taka to prawda.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska