Login lub e-mail Hasło   

RESWERATROL pigułka na zdrowsze i dłuższe życie?

RESWERATROL pigułka na zdrowsze i dłuższe życie? Na całym świecie, coraz częściej mówi się o nadchodzącej prawdziwej rewolucji w leczeniu wielu chorób. Wskazu...
Wyświetlenia: 12.517 Zamieszczono 12/08/2008

RESWERATROL pigułka na zdrowsze i dłuższe życie?

            Na całym świecie, coraz częściej mówi się o nadchodzącej prawdziwej rewolucji w leczeniu wielu chorób. Wskazują na to liczne artykuły promowane w poważnych pismach naukowych  ‘Nature’ czy ‘Science.’

  Prestiżowe uczelnie takie jak MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY czy HARVARD MEDICAL SCHOOL sugerują  za pośrednictwem dokonań swoich naukowców, a także ich dorobkiem naukowym, że przyczyną tej rewolucji jest substancja o nazwie resweratrol, czyli polifenol znajdujący się między innymi w rdeście japońskim, winogronach czy też orzeszkach ziemnych.

David Sinclair, biolog molekularny z Harvard Medical School przeprowadził badania między innymi na zwierzętach, polegające na aplikowaniu resveratrolu muchom, myszom czy też komórkom drożdży. Wniosek z tych doświadczeń okazał się fascynujący – resweratrol przedłużał długość życia zarówno zwierzętom jak i komórkom, na których prowadzone były badania.

Dzięki innowacyjnym wynikom, eksperymenty prof. Davida Sinclair’a zdobyły światowy rozgłos. Podczas jednej z prób, myszy poddano zabójczej diecie, której skład w  60% opierał się na podawaniu im kalorii pochodzących z tłuszczu. Zwierzęta z grupy badanej bez pomocy resweratrolu, nie przeżyły tej próby i po kilku miesiącach zmarły. Przyczyną takie stanu rzeczy było odtłuszczenie wątroby. Dla porównania, gryzonie, którym aplikowano wysoką dawkę resweratrolu nie dość, że przeżyły, ale dodatkowo ich wątroby pozostały zdrowe.

 Do tej pory uważano, co zresztą słusznie, że jedynym skutecznym sposobem przedłużenia życia jest ograniczenie spożycia nadmiernej ilości kalorii.Dowiodły tego liczne eksperymenty przeprowadzane także na zwierzętach naczelnych. Wyniki wyraźnie potwierdziły, że gatunki badane za pomocą tej diety są żywsze, energiczne, zdrowsze, rzadziej zapadają na choroby nowotworowe, mają gęste futro, żyją dłużej i lepiej się prezentują.

Temperatura  zwierząt  u których zastosowano dietę spadła o 0,5 stopnia, a zaoszczędzona w ten sposób energia spożytkowana jest na „odbudowę” szkód w organizmie. Dobrodziejstwo ograniczania jedzenia czy nawet stosowania postu dotyczy także ludzi.

 Zdaniem naukowców zażywając resweratrol nie potrzeba stosować drastycznych diet ograniczających w znaczy sposób jedzenie czy też głodówek, aby osiągnąć ten wspaniały rezultat  „odbudowy  uszkodzonych komórek organizmu”.

Badania zarówno amerykańskie, kanadyjskie jaki japońskie wykazały, że osoby pijące czerwone wino (zawiera resveratrol) są o 60%  mniej podatne na zawał i udar mózgu, a o 50% na choroby nowotworowe.

 Obecnie dostępna literatura podparta badania przeprowadzanymi na ludziach i zwierzętach mówi o rodzaju działań i przypadkach stosowania resweratrolu:

  • Ochrania naczynia krwionośne poprzez opóźnianie, a nawet zahamowanie utleniania lipoprotein o niskiej gęstości LDL czyli złego cholesterolu, hamowanie procesu agregacji płytek krwi, zmniejszanie masy zakrzepów, spowalnianie procesu umieraniakomórek mięśni gładkich, zwiększanie poziomu tlenku azotu który - w świetle  najnowszych badań - wpływa  na pracę całego układu krwionośnego, likwidację stanów zapalnych, likwidację złogów cholesterolowych w układzie naczyniowo – żylnym, wzmocnienie ścian naczyń  krwionośnych,

  • Hamowanie procesów komórkowych związanych z inicjacją powstawania guzów   nowotworowych i ich rozwoju,

  • Zmniejszanie tempa rozpadu włókien kolagenowych w skórze, ścięgnach i więzadłach  stawowych

  • Zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się organizmu w efekcie czego – jest to najlepszy w tej chwili związek z grupy anti-aging.

  • Zmniejszenie skutków   niesprawności związanych z występowaniem chorób układu podporowo – ruchowego

  • Zmniejszanie procesów chorobowych przyzębia – chroni tkanki przed węglowodorami  znajdującymi się w dymie tytoniowym,

Resveratrol, podobnie jak astaksantyna jest jedną  z niewielu substancji przenikających przez barierę „krew – mózg” a to oznacza, iż jest w stanie chronić przed wolnymi rodnikami również komórki mózgu.

Zastosowanie Resveratrolu: profilaktyka i leczenie schorzeń układu sercowo – naczyniowego, chemoprewencja – zapobieganie chorobom nowotworowym,  wspomaganie leczenia chorób reumatycznych,  profilaktyka i leczenie w geriatrii,   łagodzenie konsekwencji sytuacji traumatycznych, stresów,   leczenie różnorodnych schorzeń o podłożu zapalnym,  w poprawie i usprawnianiu procesu pamięci,  w uszkodzeniach siatkówki u chorych na cukrzycę.

Ku przestrodze, należy dodać, że dobrodziejstwo czerwonego wina absolutnie nie oznacza braku umiaru w kwestii jego stosowania. Nadmiar, a więc wypicie powyżej czterech kieliszków dziennie powoduje reakcje wręcz odwrotne czyli może być szkodliwe, znacznie wzrasta ciśnienie krwi,  może pojawić się poważne schorzenie wątroby, niszczone są komórki nerwowe. Zatem jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest sięganie po kapsułkę z tym wspaniałym suplementem co jest w pełni bezpieczne i nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych.

Podobne artykuły


41
komentarze: 45 | wyświetlenia: 139487
39
komentarze: 24 | wyświetlenia: 21129
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 124909
28
komentarze: 15 | wyświetlenia: 11582
26
komentarze: 5 | wyświetlenia: 25138
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 20920
23
komentarze: 12 | wyświetlenia: 14434
21
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6419
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4339
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66330
17
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5402
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 11970
16
komentarze: 14 | wyświetlenia: 139770
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska