Login lub e-mail Hasło   

10 Przewag Obudowy Komputerowej nad Komputerem Przemysłowym

Poniższy artykuł analizuje przewagi korzystania z obudowy PC nad komputerem przemysłowym w niekorzystnych warunkach pracy.
Wyświetlenia: 3.512 Zamieszczono 12/08/2008

Zastosowanie komputerów w przemyśle wiąże sie z wysokimi wymaganiami. Przemysłowy PC musi stawić czoła nie tylko wielu niekorzystnym czynnikom, ale także zapewniać niezawodne obliczenia. Tradycyjne komputery przemysłowe były maszynami specyficznymi, robionymi na zamówienie. Te przemysłowe PC z reguły wykorzystywały przestarzały sprzęt komputerowy i oprogramowanie, ponieważ kiedy zostały oddane do użytku, na rynku wkrótce pojawiały się kolejne ulepszenia sprzętu czy oprogramowania. W konsekwencji procesy technologiczne dokonywane były  mniej efektywnie.

Komputery Przemysłowe są również bardzo drogie, nie tyle przy zakupie, co w utrzymaniu. Wymagają odpowiedniego serwisowania, często zmuszając do zamykania linii produkcyjnych. Muszą być również cyklicznie wymieniane w związku z przestarzałym oprogramowaniem czy sprzętem komputerowym.

Przemysłowe obudowy komputerowe są bardziej wydajną, niedrogą i niezawodną alternatywą dla tych drogich urządzeń. Głównymi zaletami przemysłowej obudowy komputerowej są:

1.Przeciwdziałają tym samym warunkom co przemysłowy komputer, niezależnie czy będzie to kurz (włączając atmosferę wybuchową), brud, zanieczyszczenie, olej, smar czy woda (nawet kompleksowe zmywanie). Przemysłowe obudowy PC są klasyfikowane według Europejskiej normy IP, co pozwala na łatwe określenie do jakich warunków stworzona jest dana obudowa, na przykład IP 65 całkowicie chroni przed kurzem chroniąc jednocześnie przed stumieniami wody, (pierwsza cyfra, 6, opisuje stopień ochrony przed kurzem, zaś druga cyfra, 5, przed wodą) podczas gdy  IP 66 zapewnia taką samą ochronę przed kurzem ale obudowa może być całkowicie zanurzana w wodzie.


2.Obudowy mogą również zabezpieczać przed wstrząsami, wibracjami i manipulacjami ponieważ mogą być wykonane z mocnych materiałów. Zgrabnie umieszczony w srodku PC jest zabezpieczony przez sworznie pochłaniające wstrząsy. Przemysłowa Obudowa PC może być zamknięta i przyśrubowana do podłogi bądź ściany, chroniąc sprzęt przed kradzieżą.


3.W przypadku obliczeń w ekstremalnych temperaturach, obudowy komputerowe mogą faktycznie pracować lepiej niż standardowe przemysłowe komputery, ponieważ dodatkowe chłodzące i podgrzewające urządzenia mogą być wymieniane jeśli nie pracują tak wydajnie jak powinny (uszczelniony przemysłowy komputer, który działa w zbyt gorącym lub zbyt chłodnym otoczeniu, może potrzebować wymiany bądź oddania do modernizacji

4.Przemysłowa obudowa komputerowa umożliwi PC równie wydajną pracę co przemysłowy PC ponieważ komputer umieszczony w obudowie może być zarówno niezawodnym biurowym PC jak i najnowszym „wszystkomającym” sprzętem. 

5. Komputer umieszczony w obudowie jest również dużo tańszy od przemysłowego PC. Dzięki inwestycja w zrobioną na zamówienie maszynę, otrzymujemy obudowę, która może przeżyć przemysłowy komputer o ponad dekadę. Przemysłowy komputer ulegnie w końcu wewnętrznej usterce (tak jak wszystkie komputery) lub przestarzeje się i będzie wymagał wymiany. Tak czy siak, obudowa może być wykorzystana wielokrotnie do umieszczenia w niej kolejnych komputerów chroniąc nawet trzy generacje maszyn.

6. Obudowa komputerowa może mieścić monitory, drukarki, ekrany dotykowe i inny rodzaj sprzętu komputerowego (włączając urządzenia peryferyjne takie jak mysz czy klawiaturę) mogą być również wyposażone w uszczelnione wodo i kurzoodporne klawiatury i myszy.

7.Ponieważ przemysłowe obudowy komputerowe mieszczą w środku konwencjonalne PC, jakiekolwiek naprawy czy modernizacje mogą być dokonywane w domu i trwają minuty zamiast godzin jak to bywa w przypadku przemysłowych komputerów, kiedy trzeba zatrzymać linię produkcyjną lub proces kontrolowany przez maszynę.

8.Przemysłowa obudowa PC może być zbudowana z różnego rodzaju tworzyw włączając stal nierdzewną

9. Przemysłowa obudowa PC może być zamykana i przymocowana do ściany bądź do podłogi, tym samym chroniąc sprzęt przed kradzieżą, wandalizmem lub manipulowaniem.

10. Przemysłowa obudowa PC pozwala umieścić w niej najnowszy komputer lub najbardziej aktualne oprogramowanie. Dzięki temu możesz być pewien, że twoje przedsiębiorstwo w pełni wykorzystuje ostatnie innowacje. 

W związku z tym, że obliczenia przemysłowe wymagają różnorodnych i niezwykłych rozwiązań, przemysłowe obudowy PC oferują elastyczność, jakiej nie mogą zapewnić konwencjonalne przemysłowe komputery. Obudowy gwarantują taką samą ochronę i niezawodność zaniewielką część kosztów. Przemysłowa obudowa komputerowa jest idealna nawet do najbardziej niesprzyjających warunków pracy i kiedy wymagany jest specjalistyczny komputer do wykonania pewnych zadań, większość uzytkowników przemysłowych komputerów może osiągnąć lepsze rezultaty korzystając z konwencjonalnego PC umieszczonego w przemysłowej obudowie PC

Podobne artykuły


13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 19916
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 56767
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 18432
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 7538
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 26600
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 13111
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64912
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28464
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12448
27
komentarze: 4 | wyświetlenia: 12452
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19637
24
komentarze: 22 | wyświetlenia: 20192
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska