Login lub e-mail Hasło   

Posadzki betonowe (przemysłowe) we wnętrzach domów i mieszkań.

Posadzki betonowe (przemysłowe)we wnętrzach domów i mieszkań. Wywiad z Jackiem Niezgoda z ARTDESIGN architektura wnętrz. W realizacjach wnętrz coraz częściej dostrzegamy...
Wyświetlenia: 7.338 Zamieszczono 22/08/2008

Posadzki betonowe (przemysłowe)we wnętrzach domów i mieszkań.
Wywiad z Jackiem Niezgoda z ARTDESIGN architektura wnętrz.

W realizacjach wnętrz coraz częściej dostrzegamy gładkie różnokolorowe, błyszczące powierzchnie podłóg i ścian wykonane z betonu. Jaka jest Państwa opinia na temat tego materiału i czy tworzywo pierwotnie przeznaczone do wnętrz przemysłowych sprawdza się w przestrzeni domu?

Jacek Niezgoda – Architekci wnętrz w poszukiwaniu niekonwencjonalnych rozwiązań coraz częściej sięgają po materiały dotychczas zarezerwowane dla zastosowań przemysłowych. Rozwój nowoczesnych technologii, możliwości wykorzystywania materiałów w warunkach domowych sprawiły, ze posadzki przemysłowe, kiedyś stosowane w fabrykach i dużych wnętrzach użyteczności publicznej, z powodzeniem zastępują płytki we wnętrzach, stając się powierzchnią podłóg jak i ścian.

W jakich pomieszczeniach pod względem funkcji, najlepiej sprawdza się posadzka betonowa?

Jacek Niezgoda – Posadzki betonowe poprzez tworzenie dylatacji możemy dzielić na mniejsze obszary, tworząc kompozycje, również kolorystyczne, ale również możemy je zastosować na całej powierzchni wnętrza tworząc jednolita gładką płaszczyznę podłogi. Posadzki przemysłowe dzielą się na betonowe, cienkowarstwowe i żywiczne. Posadzki przemysłowe żywiczne wykonane na bazie żywic epoksydowych są głownie stosowane we wnętrzach mieszkalnych. Charakteryzują się wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną np. na działanie silnych środków czyszczących, substancji żrących i barwiących, czego nie gwarantują nam klasyczne ceramiczne czy gresowe płytki podłogowe a tym bardziej kamień naturalny.
Posadzka przemysłowa jest idealne rozwiązanie do pomieszczeń kuchennych i łazienkowych, holi, dużych salonów czy też otwartych przestrzeni łączących ze sobą kilka pomieszczeń o różnych funkcjach, gdzie ryzyko zabrudzeń powierzchni jest bardzo duże. Podłoga wykonana na bazie żywic epoksydowych jest gładka, nie pyląca, niezwykle wytrzymała i przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości. Powierzchnia posadzki może być błyszcząca lub matowa – dzięki zastosowaniu różnych materiałów wykończeniowych. Podłoga zapewnia jednolitą, spójną powierzchnię, a przez swój połysk daje wrażenie bardzo szlachetnej materii. Dodatkową zaletą posadzki przemysłowej jest możliwość barwienia żywicy lub też lakierowania na dowolny kolor powierzchni przed nałożeniem warstwy powierzchniowej.

W jakich stylowo wnętrzach znajdzie zastosowanie posadzka betonowa? Czy użycie tego materiału wskazuje, że wnętrze będzie zimne i chłodne?

Jacek Niezgoda – W naturalnej kolorystyce posadzki betonowej możemy uzyskać różnorodne przejścia tonalne, która pokryta bezbarwną żywicą dają wrażenie podłogi kamiennej. Tak wykonana posadzka wygląda surowo, aczkolwiek dzięki powłoce żywicy dającej efekt połysku, sprawia wrażenie szlachetnego wykończenia płaszczyzny. Z pewnością jest idealnym materiałem do wnętrz w stylu high-tech czy też wnętrz zgodnych z zasadzą „minimalizmu”. Posadzka przemysłowa doskonale będzie się prezentowała w modnych loftach czy przestrzeniach w stylu glamour. Zastosowana na bardzo dużej, przestronnej i otwartej powierzchni będzie bardzo praktyczna, przy tym pozostając rozwiązaniem bardzo nowoczesnym (trendy).
Nie ma również obawy przed zastosowaniem tego rodzaju posadzki we wnętrzach klasycznych, bogatych w elementy dekoracyjne (sztukaterie) czy zdobne detale wykończeniowe. Posadzka może być idealnym dopełnieniem bogatego w wyrazie wnętrza, poprzez swoją jednolitość i pozorną surowość uwypukli detale. Jednolita, czysta płaszczyzna uspokoi i wprowadzi element ładu i harmonii.
Surowość, gładkość, śliskość i jednorodność posadzki przemysłowej doskonale sprawdza się w korelacji z jasnymi i czytelnymi podziałami, w układach prostych form i kształtów, które możemy bardzo łatwo z jej zastosowaniem tworzyć, a przy tym łącząc ją z drewnem, szkłem czy metalem. Posadzka przemysłowa to materiał przyszłości. Wysoka tolerancja w zastosowaniu, możliwość łączeniu z innymi materiałami w różnych stylowo wnętrzach daje posadzkom przemysłowym przewagę na innymi materiałami stosowanymi dotychczas.
  
ARTDESIGN architektura wnętrz
Jacek Niezgoda
tel. 012 633 05 97, 507 065 433
e-mail: jacek.niezgoda@artdesign.pl
www.artdesign.pl

Podobne artykuły


72
komentarze: 28 | wyświetlenia: 26003
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6698
33
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2951
31
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2696
31
komentarze: 30 | wyświetlenia: 5958
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4334
21
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3023
21
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3886
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 19694
19
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2966
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4596
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 84766
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1151
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy





A co z posadzkami wylewanymi, przezroczystymi z tworzyw sztucznych?



Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska