Login lub e-mail Hasło   

Osobowość, charakter jednostki funkcjonującej w czasach współczesnych.

Dystans i akceptacja, poznanie siebie, własnego wnętrza oraz poczucie własnej wartości jest czymś nieprzemijającym i jednym z najcenniejszych rzeczy jakie może posiadać człowiek
Wyświetlenia: 2.238 Zamieszczono 17/09/2008Osobowość, charakter jednostki  funkcjonującej w czasach współczesnych.

 

               W obecnie funkcjonującym świecie oraz hierarchii ustanowionej dla podziału oddzielającego silnych od słabych jednostek ważne jest ukształtowanie swojego wnętrza (charakteru) w takim stopniu, aby nie być wpływowym, a stać się samodzielną niezależną od otaczającego środowiska jednostką.

Każdy nowy dzień jest okazją do pracy nad sobą i tylko od nas zależy czy  wykorzystamy szansę, czy może pozostaniemy w tym samym miejscu, w którym coś sprawia, iż czujemy złość, przygnębienie, frustrację lub inny stan emocjonalny wywołujący ogólną apatię.

Określając siebie oraz to co każdego z nas wyróżnia nie należy polegać na odczuciu własnych wartości lecz na ocenie sytuacji, w której się znajdujemy, a która wiąże się z problemami lub czymś dla nas niekorzystnym. Sposób w jaki reagujemy w zaistniałej sytuacji weryfikuje naszą osobowość, która w momencie krytycznym dopuszcza do głosu braki względem własnych wartości, których nie można zweryfikować w środowisku bezkonfliktowym. Osoba akceptująca swoje frustracje podczas różnego rodzaju niepowodzeń  może w przyszłości znaleźć się w sytuacji, w której będzie miała problem dotyczący świadomego powrotu do stanu równowagi emocjonalnej. Każda nawet najmniejsza z pozoru sytuacja daje możliwość do wprowadzania zmian w postaci kontrolowania reakcji emocjonalnej w taki sposób, aby nie dopuścić by stan emocjonalny panował nad jednostką. Człowiek jest panem swojego wnętrza i w każdej chwili musi być gotowy do przejęcia kontroli nad zaistniałą sytuacją.

 

Cechy takie jak duma oraz wrażliwość są bardzo cenne, jednak niekontrolowane zawładną człowiekiem rzucając go w skrajność zaistniałego zdarzenia, w którym przykładowa wrażliwość stanie się jedynym środkiem oceny prowadzącą do nieobiektywnego odbioru rzeczywistej sytuacji.

Najtrudniej jest nie wymagać od innych, a zacząć wymagać od siebie jednocześnie wyciągając wnioski z niepowodzeń. Żaden człowiek nie powinien mieć wpływu na stan emocjonalny drugiej osoby, który w końcowej fazie doprowadzi do sytuacji krytycznej.

Duma jako jedna z podstawowych cech każdej jednostki może jako niekontrolowana wartość wnętrza doprowadzić do zgubnego poczucia własnej siły w momencie kiedy ktoś wyciąga rękę lub próbuje uświadomić miejsce, w którym dana jednostka się zagubiła.

Siła wnętrza nie polega na odizolowaniu się od tego co nas przerasta lecz wychodzeniu naprzeciw sytuacji, która w swojej formie niesie niezbyt „kolorowe chwile”.Nawet jeśli nie udźwigniemy doświadczenia zawsze można się podnieść, wyciągnąć wnioski i być przygotowanym na kolejną próbę.

              Dystans i akceptacja, poznanie siebie, własnego wnętrza oraz poczucie niczymniezmąconej własnej wartości jest czymś nieprzemijającym i jednym z najcenniejszych rzeczy jakie może posiadać człowiek. Trudne sytuacje umożliwiają poznanie i sprawiają, iż bardziej wykorzystujemy chwile niosące poczucie spełnienia, przez co każdy będzie dążył do tworzenia właśnie tych dobrych chwil. Nie stawiając sobie barier ograniczających wewnętrzny potencjał, który posiada każda jednostka można przejść przez każdą negatywną w skutkach sytuację, która odbije się od nas jak od ściany.  

            Jednostka wyznaczając cel oraz dążąc do jego realizacji może się spotkać wśród innych ludzi z opinią o nierealnym podłożu i środkach do wykonania zamierzonego celu lub bezsensie samego pomysłu. Wynika to z różnorodności ich wnętrza oraz odmiennych dążeń, których sami się podjęli, aby zrealizować własne cele. Wszystkie jednostki wyróżnia coś innego i nie należy narzucać innym własnej wizji kreowania siebie lub sposobu na życie mając na uwadze jedynie własne dobro. 

 

             

Podobne artykuły


41
komentarze: 55 | wyświetlenia: 4627
37
komentarze: 34 | wyświetlenia: 7784
34
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3560
33
komentarze: 8 | wyświetlenia: 22234
30
komentarze: 21 | wyświetlenia: 7899
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4234
29
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4084
28
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3014
28
komentarze: 23 | wyświetlenia: 7864
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4236
22
komentarze: 6 | wyświetlenia: 15398
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1608
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6581
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 15551
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ,  10/10/2008

Proces uczłowieczenia (samokreacji) jest procesem konstytuowania samoświadomości i swojej kondycji w stosunku do rzeczywistości realnej i projekcyjnej. Istoty przedludzkie albo inne naczelne swoją egzystencję „konsumowały” z nakazu natury. Problem wyboru dotyczy tylko człowieka.
Egzystencję człowieka określają jak dotąd zasada niedostatku oraz siła i dominacja. i jak dotąd to główne jej det ...  wyświetl więcej

  haaha,  10/10/2008

Plagiat i zakłamanie użytkownika „jessica”

Większe zakłamanie ze strony „jessica” trudno sobie wyobrazić, chociaż kłamie i manipuluje komentarzem, który jak widać jest dowodem na jej fałszywą naturę.

Cytaty które widać poniżej są wypowiedzą „jessica” którą zbudowała z plagiatu artykułów innych autorów z różnych stron.

-Cyt jessica "Proces uczłowieczenia (samokreacji) jest p

...  wyświetl więcej

to tylko komentarz. W komentarzach można umieszczać co się chce, nawet wierszyk lub pierdniecie i niekoniecznie trzeba podawać autora.

Swoją drogą w swoich "artykułach" (w cudzysłowiu jak widać) tez mógłbyś się opierać na jakiejś wykładni psychologicznej, bo to co piszesz jest tandentne, ze az mi się wątroba pomarszczyła od tego.

I naucz sie zasad interpunkcji- chociażby podstawowej, skoro juz piszesz "artykuł" na takim portalu jak ten. Przecinki nie zostały wymyślone od tak. Do czegos służą. Ale nie mozesz wiedzieć o tym, bo zlepiasz z kilku mądrych zdań znalezionych w necie lub ksiażce, jedno swoje (co widać po spacjach, które tworzysz czyli: kopiuj - wklej).
Lekcja z formatowania i z tworzenia akapitów, też by ci ...  wyświetl więcej

  haaha,  10/10/2008

Dziękuję :) nie spodziewałem się, że ktoś odpisze na ten artykuł pomijając "jessica", ona nic nie napisała, ponieważ wszystko było skopiowanym tekstem.

Odnośnie twojego wartościowego komentarza w zupełności się z tobą zgadzam, dodam jeszcze, iż jestem daltonistą. Twój komentarz jest bardzo budujący i przepełniony dobrymi radami zwłaszcza dla dyslektyków o których w bardzo miły sposób wspom

...  wyświetl więcej

  ,  10/10/2008


Czy ty uważasz, że nie można posiadać książek Freuda i na nich się opierać? Przecież to co napisane jest w necie jest właśnie z książek Freuda lub przede wszystkim na ich podstawie.
Co do wyładowania frustracji to super ci to wychodzi haaha.
Rzeczywiście rozrusznik dobrze zauważył nick mówi sam za siebie, " wyśmiewca' jaka jesteś w tym dobra.
bravo.

  haaha,  10/10/2008

Co innego cytować Freuda a co innego opierać się na streszczeniach streszczeń oraz opiniach innych łącząc je w jedno i wpisując jako własną wypowiedź tak jak ty. Trzeci raz piszę, że nie jestem kobietą, ale najwidoczniej tego nie widzisz tak jak swojego plagiatu i kłamstwa. Skopiowałaś z różnych źródeł teksty autorskie łącząc je w jedno i nie dodając nic od siebie. Mogłaś podać źródła w swoim kome ...  wyświetl więcej

"Twój"tekst tez nie jest twój. Wpierw posprzątaj swój chlew a potem czepiaj się czyjegoś.

  haaha,  11/10/2008

Chlewu nie było zanim się nie pojawiłeś. Ciekawy zbieg okoliczności sprawił, iż zaraz kiedy odpisałem na artykuły użytkownika "gryf144" zjawia się "jessica" z którą się nie zgadzam oraz "kajsza" po czym witaj "rozruszniku" masz identyczny sposób wyrażania emocji jak wyżej wymieniona dwójka. Mściwość wypala się tak samo szybko jak kłamstwo, później zostaje tylko pustka i chęć zapełnienia jej nienaw ...  wyświetl więcej

  ,  11/10/2008

cyt. rozrusznik
"Ale nie mozesz wiedzieć o tym, bo zlepiasz z kilku mądrych zdań znalezionych w necie lub ksiażce, jedno swoje (co widać po spacjach, które tworzysz czyli: kopiuj - wklej)."

cyt."to tylko komentarz. W komentarzach można umieszczać co się chce, nawet wierszyk lub pierdniecie i niekoniecznie trzeba podawać autora".

Popieram

Plagiat? zobacz dokładnie swó

...  wyświetl więcej

  haaha,  11/10/2008

Jesteś zawistną oraz zakłamaną osobą i chociaż zakleiła byś dziesięcioma swoimi komentarzami swoje błędy i próbowała się usprawiedliwiać to nie zmażesz tego kim jesteś. Złośliwość płynąca z twoich wypowiedzi mówi sama za siebie.

  ,  11/10/2008

Czy złośliwością jest przytoczenie Biblii?
Znasz przysłowie: trzaśnij w stół, a nożyce się otworzą.

Krytyk filmowy to przy tobie "pestka", ale co mi tam to są twoje stwierdzenia i twój język a nie mój.

  haaha,  11/10/2008

"Czy złośliwością jest przytoczenie Biblii?
Znasz przysłowie: trzaśnij w stół, a nożyce się otworzą. "

Jest dokładnie tak jak mówisz, odezwały się nożyce kiedy uderzono w stół. Napisałem o plagiacie, którego się dopuściłaś podałem nawet źródła skopiowanych przez ciebie tekstów. W odpowiedzi dostałem pomówienie o plagiat w moim artykule. Możesz podać źródła skąd pochodzi mój plagiat?

...  wyświetl więcej

  ,  11/10/2008

Widze, że dalsza konwersacja nie ma sensu, bo ja swoje a ty swoje.
Przeradza to się w głupie pyskówki na, które nie mam czasu.
Jeśli twoim zadaniem jest węszenie to, to rób, napewno znajdziesz na portalu sporo takich artykułów, bo ja też znalazłam, ale nie piszę o nich bo to sprawa nadawców artykułów i ich sumienia a nie moja.
Może uwzięła byś się na kogoś innego.

mimo wszystko pozdrawiam......

  swistak  (www),  23/11/2008

hi , hiDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska