Login lub e-mail Hasło   

Jak Zaoszczędzić Pieniądze Kupując Przemysłowy Komputer

Poniższy artykuł zwraca uwagę na alternatywę dla komputera przemysłowego jakim jest przemysłowa obudowa komputerowa
Wyświetlenia: 1.552 Zamieszczono 22/09/2008

Tradycyjne komputery przemysłowe były produkowane w niewielkich ilościach. Dzijaj wraz z rozwojem technologii urządzeń monolitycznych, stają się dominującą gałęzią produkcji wielu producentów rynku komputerowego.

Urządzenia przemysłowe muszą radzić sobie w wielu różnych warunkach i środowiskach pracy, w których zwykły komputer nie mógłby wytrzymać. Obszary przemysłowe są często zakurzone, brudne, mokre, gorące i pełne maszyn, które mogłyby stanowić zagrożenie dla wrażliwej elektroniki.

Monolityczne technologie są idealne dla tych lokalizacji. Są one nie tylko odporne ale mogą także wytrzymać wiele uderzeń. Zostały odpowiednio zaprojektowane aby chronić przed pyłem i brudem a nawet przed bryzgami wody.

Z druguej strony, monolityczny komputer przemysłowy nie jest wolny od wad. Po pierwsze może być horrendalnie drogi w porównaniu do zwykłego PC. Mimo wysokiego zaawansowania w technologii solid state, odporne i przemysłowe komputery są wciąż nadzwyczaj drogie. To żaden problem jeśli w twoim magazynie potrzebny jest jeden komputer, ale jeśli musisz zadbać o bezpieczeństwo kilku lub kilkunastu urządzeń, koszty mogą okazać się niewspółmiernie wysokie.

Problemem jest również serwisowanie. Komputery przemysłowe  są jednoczęściowe i specjalnie zabezpieczone, dlatego każda naprawa musi być przeprowadzona przez odpowiedniego mechanika. W takim wypadku trzeba czekać na jego przybycie lub odesłać cały komputer.

Z podobnych przyczyn, modernizacja komputera przemysłowego może być praktycznie niemożliwa. Wyspecjalizowane komputery najnowszych technologii szybko okazują się przestarzałymi, szczególnie przy gwałtownie rosnącym wskaźniku zaawansowania.

Na szczęście istnieje proste rozwiązanie spełniające wszystkie zadania komputera przemysłowego. Polega na zakupie standardowego PC i umieszczeniu go w przemysłowej obudowie komputerowej.

Przemysłowa obudowa komputerowa może ochronić standardowy PC w takim samym stopniu co monolityczny przemysłowy PC. Przemysłowa obudowa komputerowa może zabezpieczyć umieszczony w niej PC (zgodnie z wytyczonymi dyrektywami) przed wszelkimi elementami, które mogłyby im zagrozić: kurzem (IP54), wodą (IP65), wybuchową atmosferą (Atex). Może również wytrzymać uderzenia o równorzędnej sile.

Przemysłowe obudowy komputerowe przewyższają urządzenia przemysłowe w tym, że nawet obudowa (która może być używana dziesięciolecia) łącznie z umieszczonym w środku komputerem może kosztować mniej niż urządzenie monolityczne. Oprócz tego, w związku z tym, że obudowy mieszczą standardowe PC, mogą one być łatwo naprawiane, modernizowane lub wymiane bez konieczności wzywania specjalisty.

Przemysłowe obudowy komputerowe są niedrogim i niezawodnym rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowania komputerów w przemyśle.

 

Paweł Piontek jest specjalistą i autorem tekstów w dziedzinie zegarów atomowych, telekomunikacji, NTP oraz sieciowej synchronizacji czasu (serwer ntp). Pracuje w zakresie rozwoju zegarów dedykowanych NTP.

Podobne artykuły


13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 20088
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 57090
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 18763
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 7642
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 26865
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 13248
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64097
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19854
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19799
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34359
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska