Login lub e-mail Hasło   

Brak prywatności w dzisiejszym internecie.

W dzisiejszych czasach nie ma czegoś takiego jak anonimowość w internecie, wciąż jesteśmy śledzeni przez boty i skrypty tak jak i nasze poczynania w sieci.
Wyświetlenia: 1.992 Zamieszczono 24/09/2008

         Obecne czasy czyli 21 wiek jest zdominowany przez sieci internetowe, z Internetem możemy się spotkać praktycznie na każdym kroku i nie tylko przed własnymi komputerami ale także i na mieście. Artykuł ten ma jednak nie dotyczyć gdzie spotkamy Internet ale jak on spotyka nas, chodzi tu o to że jeżeli korzystamy z dowolnego wejścia do Internetu obecnie jesteśmy automatycznie namierzani przez różnego rodzaju skrypty i skanery sieciowe., nie istnieje już coś takiego jak dyskrecja w sieci. Na pewno się teraz zastanawiacie ale jak to?, otóż wystarczy że spojrzycie na nową stronę Onetu lub innego portalu interaktywnego, co tam zauważymy że pogoda pogody sama ustawia się na nasze miasto z prognozą lub na najbliższe nas, reklamy się wyświetlają także z regionu zamieszkanego przez nas. Jednym słowem to co obecnie tworzymy w sieci, gdzie się wypowiadamy i kiedy, jest bez przerwy rejestrowane i sprawdzane pamięcią krótką, przez co można przyjąć że Internet infiltruje nas samych czyli internautów. Skoro jasne jest że każde nasze poczynanie w sieci jest śledzone przez różnego rodzaju roboty to chyba pora aby napisać jak można się przed tym chronić, otóż sposobów jest kilka, pierwszym z nich jest posiadanie Internetu radiowego, chroni on nasza lokalizację dzięki temu iż na jednym paśmie jest kilkaset komputerów, innym sposobem jest używanie adresów proksy które niestety spowolnią działanie naszego Internetu, ostatni sposób i być może najlepszy to po prosu ustawienie w naszym Internecie bram i zapór internetowych tak aby do nas dochodziły tylko dane z Internetu a od nas były wysyłane tylko zapytania do Internetu bez pozostałych wartości.

 

 

Hetman

Podobne artykuły


17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2709
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 4382
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 3477
7
komentarze: 6 | wyświetlenia: 7981
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1563
1
komentarze: 3 | wyświetlenia: 3168
73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17252
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 32980
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114180
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9265
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19128
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 5786
24
komentarze: 22 | wyświetlenia: 20244
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14655
 
Autor
ArtykułKolego, tylko się nie obraź (to ma być konstruktywna krytyka), ale tekst jest bardzo krótki i - co gorsza - kiepski merytorycznie.

Przykład: "napisać jak można się przed tym chronić, otóż sposobów jest kilka, pierwszym z nich jest posiadanie Internetu radiowego, chroni on nasza lokalizację dzięki temu iż na jednym paśmie jest kilkaset komputerów".

Wciąż można nas zlokalizować, bo u

...  wyświetl więcej

na radiówce ip mają wszyscy takie same w danej sieci. z 2 się nie kłócę a z 3 tak bo rozdzielczości to nie namiary na osoby lecz dane preferowanych atrybutów od www.

co do 1: takie same, ale namierzyć nas to dalej nie problem. Wystarczy porozumieć się z właścicielem sieci. Co do 3: IP rozpowszechniamy i tak i tak.

  Iwo,  16/01/2011

Najwięcej prywatności może dać połączenie z Internetem za pośrednictwem sieci GSM. Oczywiście pod warunkiem że używamy nie zarejestrowanej na siebie karty SIM, najlepiej prepaid, którą doładowujemy zdrapkami kupionymi w kiosku. Oczywiście takie połączenie z Internetem będzie anonimowe tylko pod warunkiem że nie będziemy logowali się do Facebooka, Naszej Klasy, lub swojego konta pocztowego. Fakt lo ...  wyświetl więcej

Czyli rozumiem, że używając Internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego trudno będzie mnie "namierzyć"? Tak się składa że używam karty pre-paid, na telefonie kupionym w komisie (czyli z drugiej ręki). Rozumiem więc, że surfując po sieci z poziomu komórki jestem praktycznie całkowicie anonimowy (pomijając oczywiście możliwość namierzenia samego urządzenia jakim jest telefon)?

  marian R,  20/02/2011

to wszystko ciekawe co tu piszecie, ale jak dla mnie zbyt mądre.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska