Login lub e-mail Hasło   

Dziesięć Głównych Zagrożeń Komputerów Przemysłowych

Chociaż komputery są delikatną częścią wyposażenia, coraz częściej wykorzystuje się je w niekorzystnych warunkach pracy.
Wyświetlenia: 1.935 Zamieszczono 24/09/2008

Chociaż komputery są delikatną częścią wyposażenia, coraz częściej wykorzystuje się je w niekorzystnych warunkach pracy. Jedną z głownych przyczyn uszkodzeń jest to, że wielu administratorów wybiera tańsze w użytkowaniu komputery zamiast specjalistycznych przemysłowych PC.

Złoty środek w postaci przemysłowej obudowy PC może zapewnić taką samą ochronę tylko za część ceny komputera przemysłowego, pozwalając standardowemu komputerowi pracować z taką samą elastycznością jak przemysłowy PC, szczególnie kiedy przychodzi do modernizacji lub napraw.

Oto dziesięć głównych zagrożeń komputerów przemysłowych:

10.    Błędy użytkowników – Począwszy od niewłaściwego wyłączania i opuszczania skanowania dysków, użytkownik może poważnie uszkodzić oprogramowanie komputera, szczególnie napędy i procesory przez pomijanie wskazówek w trakcie korzystania z urządzenia.

9.    Wadliwa produkcja – lata temu tylko garstka firm produkowała komputery, teraz jest to nieskończona liczba producentów i asemblerów. Część z nich posiada szerokie doświadczenie i warunki, inni znowu to dwuosobowe zespoły składające się komputery w garażu. Nie powinno więc dziwić, że rosnąca liczba systemów komputerowych jest wadliwa już przy zakupie.

8.    Zła modernizacja. To nie tylko wina komputerów, że padają ofiarą złych umiejętności. Modernizacja przez niedoświadoczonych instalatorów może spowodować straszliwe problemy. Wadliwe dodanie RAMu może błyskawicznie zniszczyć procesor. Fatalne w skutkach może być również przeciązenie procesora.

7.    Błędy urządzeń USB. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wszystko można podłączyć za pomocą USB. Możliwe jednak, że twoje urządzenie USB nie odpowiada systemowi operacyjnemu, którego używasz, co może doprowadzić do fatalnych w skutkach spięć.

6.     Udar napięciowy/przerwa w dopływie energii elektrycznej. Udary napięciowe bądź niespodziewane odcięcia prądu mogą spowodować nie tylko nagłą utratę danych ale także spalenie procesora i w konsekwencji jego bezużyteczność. Nie tylko energia z sieci wyskokiego napięcia powoduje takie problemy. Uderzenie pioruna może spalić twój system przez kable (nawet sieci telefonicznej). Podobne rezultaty może spowodować częste elektryzowanie.

5.    Brud/Kurz. Zapylone środowisko pracy może zapchać komputer i system wentylacyjny powodując przegrzanie komputera. Kurz może zawierać elementy przewodzące, których cząstki mogą przyklejać się do układu obiegowego i spowodować krótkie spięcie. Chmura kurzu może również eksplodować jeśli dojdzie do kontaktu ze źródłem zapłonu (takim jak komputer). Nawet domowe komputery, jeśli nie są odpowiednio wyczyszczone, mogą ulec problemom, spowodowanym zbytnim zakurzeniem.

4.    Woda/płyny. Oczywiście komputery, tak jak iiny sprzęt elektroniczny, nie powinny pracować w mokrym środowisku. Wystarczy wylanie jednej filiżanki kawy, żeby zobaczyć koniec twojego PC. 

3.    Przegrzanie. Procesory mogą wyjątkowo pracować nawet jeśli układ chłodzenia jest niedostateczny (ponieważ urządzenie było modernizowane, przetaktowywane lub po prostu zapchane kurzem i brudem) ale tylko kwestią czasu będzie jego koniec.

2.    Zimno. Podobnie jak w przypadku przegrzania, komputery nie lubią również zbyt zimnego środowiska. Procesory w ogóle nie będą działać jeśli temperatura operacyjna jest zbyt niska, ponieważ kondensacja wewnątrz maszyny może powodować zamarzanie I szerzyć zniszczenia procesora i elektroniki.

1.    Uderzenia/wybuchy. Komputery są wrażliwymi maszynami, nawet zwykłe przenoszenie PC do innego pokoju może doprowadzić do dewastacji, niszcząc układ elektryczny i twarde dyski.

Zrzucenie komputera lub kilka uderzeń czy wybuchów trwale zniszczy układy elektryczne, procesory lub zerwie kable.

 

Paweł Piontek jest specjalistą i autorem tekstów w dziedzinie komputerów przemysłowych. Pracuje w zakresie rozwoju technologii przemysłowych PC jak również ekranów dotykowych.  W celu uzyskania szerszej informacji odwiedź naszą stronę internetową dotyczącą przemysłowych obudów komputerowych.

Podobne artykuły


13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 19898
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 56732
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 7523
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 18412
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 26577
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 13088
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60513
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64863
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23186
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23282
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26591
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19615
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska