Login lub e-mail Hasło   

Tao seksu - Zwiększanie potencji i energii erotycznej

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.tantra.ovh.org/tao_seksu_5.html
Zwiększ swój wewnętrzny komfort - rozwijając zasoby energii płciowej poprawisz jakość swojej intymności oraz jakość codzienności.
Wyświetlenia: 8.064 Zamieszczono 28/09/2008

Energia seksualna w metodach Tao Seksu nazywana jest jing-chi
Człon "jing" w tym określeniu) odnosi się do aspektu biologicznego ludzkiego organizmu - do siły spermy i płynów rozrodczych, do jakości krwi i szpiku kostnego itd. 
Człon "chi" często tłumaczony jako "energia życiowa" - odnosi się to bardziej do naszej osobowości i duszy.

Energia seksualna ma związek zarówno z naszymi zasobami biologicznym (wydolnością fizyczną organizmu) jak i z naszą psychiką, osobowością i duszą.

Tao seksu wypracowało sobie szereg wyspecjalizowanych metod zarówno wzmacniania energii seksualnej, jak i używania jej do kultywacji zdrowia i wspierania całego wewnętrznego aspektu naszego życia (podnoszenie jakości życia psychicznego i relacji z otoczeniem). 

Wzmacnianie energii seksualnej daje następujące efekty:

  • pomaga wzmocnić zdrowie, wydłużyć czas sprawności biologicznej ludzkiego organizmu,

  • usuwa większość komplikacji i problemów seksualnych (takich jak np. osłabienie potencji i impotencja, nerwice seksualne i zablokowania energii płciowej itp.),

  • zwiększa poziom dobrej komunikacji pomiędzy partnerami i otwiera na bardziej głębokie i satysfakcjonujące doznania intymne

  • sprzyja rozwojowi wewnętrznemu (zarówno aspektom bardziej konwencjonalnym, takim jak rozwój bardziej stabilnej i dojrzalej osobowości oraz aspektom stricte duchowym - poczuciu intuicyjnej jedności z energią całego wszechświata itp.).


Rozwój energii seksualnej przyrównać można do dobrej uprawy roślin - gdy mają one odpowiednią ilość wody i słońca - następuje ich naturalny i właściwy rozwój. 
Podobnie wzmacnianie i odblokowywanie energii seksualnej zasila zarówno biologiczne aspekty ludzkiego organizmu, jak i daje dobry fundament pod wszystkie wyższe funkcje (poprawia siłę skupienia, pamięć, zwiększa wewnętrzną szczęśliwość itd.).


Chociaż wzmacnianie swojej energii seksualnej jest sztuką możliwą do opanowania przez każdego, to jednak do tej pory sztuka ta znana była w bardzo wąskich kręgach. Większość ludzi ma albo zablokowaną energię seksualną, albo prowadzi aktywność płciową która ich wyczerpuje. 

Techniki Tao Seksu mogą przynieść pożytek zarówno osobom będącym w związku partnerskim, jak i osobom samotnym. 
W pierwszym przypadku są metodami dopełniającymi i pogłębiającymi konwencjonalne życie intymne. W drugim - jeśli osoba nie posiada partnera i nie współżyje seksualnie - mogą je zastępować. 

Celem kultywacji energii seksualnej jest zwiększanie poczucia harmonii i szczęścia w swoim życiu, a nie np. uważanie się za osobę "na wyższym poziomie" niż inni itp.Oto kilka przykładów technik zwiększających poziom energii seksualnej jing-chi

1. Rozluźnianie i napinanie mięśni krocza
Na początek warto zmniejszyć poziom napięcia i zablokowania energii w okolicy narządów intymnych. 
W tym celu wykonaj 12 razy skurcze (napięcie mięśni - przez około 2 sekundy) a następnie rozluźnienie wszystkich mięśni w okolicy krocza.
Dotyczy to zwłaszcza mięśni zwieracza odbytu i mięśni otaczających zewnętrzne narządy seksualne (nasadę penisa u mężczyzn i ujście pochwy u kobiet). 
Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wewnętrzny mięsień mieszczący się tuż nad kroczem - o nazwie przepona moczowo-płciowa oraz na mięsień pomiędzy kośćmi biodrowymi, będący dolną granicą jamy trawiennej - o nazwie przepona miedniczna). Z czasem coraz bardziej wyraźnie nauczymy się odczuwać wszystkie poszczególne mięśnie tego rejonu.
Wykonaj zatem 12  2-sekundowych skurczy przedzielonych krótkim rozluźnianiem tej okolicy.

Po tych 12 razach - rozluźnij się zupełnie i odczuwaj, że jesteś teraz bardziej otwarty energetycznie, poczuj że wzmocniło się w tobie doznanie spokoju i błogości.
Wykonaj 3 pełne cykle (powtórz trzykrotnie po 12 skurczów, z dłuższymi przerwami pomiędzy poszczególnymi seriami).

2. Oddech jajników i oddech jąder
Mężczyźni wykonują oddech jąder, a kobiety oddech jajników. Uważa się, że energia przepływająca przez jądra ma naturę przyjemnie ochładzającą, a energia jajników - ocieplającą. W obu przypadkach jednak dochodzi do wzmocnienia energetycznego gonad i zwiększenia odżywiania całego organizmu naturalnymi substancjami hormonalnymi. Jajniki i jądra stają się bardziej aktywne chemicznie i energetycznie.

Oddech jąder
Rozluźnij się, uspokój i wycisz. Może ci w tym pomóc wykonanie poprzedniego ćwiczenia (napinanie i rozluźnianie mięśni krocza). 
Oddychaj bardziej naturalnie, płynniej i głębiej niż zazwyczaj, ale jednocześnie w pełni swobodnie i miękko. 
Używaj przepony (piersiowej) - przy wdechu brzuch lekko uwypukla się na zewnątrz, a przy wydechu - powraca do środka. 

Właściwe ćwiczenie (główna jego część) wygląda następująco:
- robiąc wdech skupiasz się na odczuciu, że powietrze i życiodajna energia schodzi aż do jąder. W tym czasie możesz wyobrażać sobie, że unosisz swoje jądra minimalnie do góry (odczuwasz, jakby jądra niejako podnosiły się same pod wpływem napływającej energii).
- robiąc wydech, rozluźniasz się zupełnie i wyobrażasz sobie, ze twoje jądra także się rozluźniają i swobodnie opadają do pozycji wyjściowej. 

Wykonujesz 9 takich oddechów i stanowi to 1 cykl. Po czym rozluźniasz się i starasz się odczuć (naturalnie, przez samo wczucie się i bez nerwowego oczekiwania) powstające odczucie kojącego chłodu w swojej mosznie. 
Powtarzasz całość jeszcze 2 razy - wykonując łącznie 3 pełne cykle. 


Oddech jajników
Podobnie jak u mężczyzn - kobieta powinna wykonywać to ćwiczenie swobodnie, w rozluźnieniu, w stanie wyciszenie myśli i skupienia swojej uwagi na przebiegu ćwiczenia.

Najpierw należy zlokalizować jajniki. W tym celu tworzymy trójkąt stykając ze sobą końce palców wskazujących i kciuków, tak aby kciuki tworzyły linę prostą. Złączenia kciuków przykładamy do pępka.
Miejsce w którym końcem palców wskazujących odtykają brzucha - nazywane jest pałacem jajników - jest to punkt zarządzający energią jajników. 
By znaleźć same jajniki lekko rozchylamy małe palce - palce wskazujące, środkowe i serdeczne stykają się razem, zaś małe palce rozchylamy na około 1,5 cm.  
Miejsce, w którym końce małych palców dotykają brzucha - wyznacza lokalizację jajników.

Ćwiczenie rozpoczynamy od masowania okolicy jajników - punktów wyznaczonych przez końce małych palców. Masaż powinien przynajmniej 2-3 minuty, tak aby poczuć przyjemne ciepło w tej okolicy. 

Następnie przechodzimy do oddychania jajników:
-robiąc swobodnie i w skupieniu powolny wdech wyobrażamy sobie, że energia schodzi aż do dołu brzucha - wyobrażamy sobie (podczas wdechu), że schodzi do jajników a następnie przesuwa się do środka - do punktu "pałac jajników" (wyznaczony w opisany powyżej sposób),
- robiąc pełen rozluźnienia wydech - wyobrażamy sobie, że to przyjemne ciepło (energia jing-chi") powraca do jajników.

Mamy zatem tu 2 fazy:
1) wdech - energia przesuwa się od jajników do pałacu jajników
2) wydech - energia powraca z "pałacu jajników" (z punktu pośrodku pomiędzy jajnikami) do jajników. 

Robiąc taki oddech i kierując swoja uwagę od jajników do punktu "pałacu" (również można wykonać 3 cykle po 9 oddechów) będziemy odczuwać powstające odczucie przyjemnego ciepła i błogości, odczucie zwiększonej żywotności całego organizmu i zwiększającej się jasności myślenia.
Po każdym cyklu (po 9-ciuu oddechach) wskazane jest rozluźnienie się i krótki odpoczynek - powinniśmy wtedy poczuć, że jesteśmy bardziej pełni energii, zadowolenia z życia i wewnętrznej błogości.Powtarzając opisane ćwiczenia systematycznie (raz lub dwa razy dziennie) - w stanie swobodnego skupienia i rozluźnienia - po pewnym czasie będziemy miewać coraz bardziej wyraziste odczucia wzmacniania się naszej energii seksualnej. Wpłynie to pozytywnie zarówno na nasze życie intymne, jak i poprawi ogólny stan zdrowia.  
Istotne jest jednak to, abyśmy nie podchodzili do tych ćwiczeń jak do walki i przymusu, ale raczej wyciszyli się i podchodzili do naszej energii jak do przyjaciela. Dzięki temu nastąpi właściwa kultywacja jing-chi.

Podobne artykuły


37
komentarze: 60 | wyświetlenia: 13145
33
komentarze: 47 | wyświetlenia: 15004
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10790
30
komentarze: 35 | wyświetlenia: 8481
30
komentarze: 20 | wyświetlenia: 11210
29
komentarze: 65 | wyświetlenia: 24668
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 21075
21
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4471
19
komentarze: 8 | wyświetlenia: 7596
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 7098
17
komentarze: 40 | wyświetlenia: 4699
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 30966
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 24749
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska