Login lub e-mail Hasło   

Miłość wymaga naszej troski

Miłość jest jak kwiat, o który należy stale dbać, by mógł zakwitnąć i cieszył nas swoim pięknem. Dlatego poświęć jej swój cenny czas, swoją uwagę, energię i własne starania.
Wyświetlenia: 1.256 Zamieszczono 28/09/2008

By miłość się mogła rozwijać i stale gościć w naszym życiu, już dziś powinniśmy o nią zadbać. W końcu wszystko co jest wartościowe i piękne należy pielęgnować i stale doglądać. Otoczyć troską, czułością i szacunkiem. Warto to zrobić. Bo dzięki miłości nasz świat staje się piękniejszy i radośniejszy, o czym możemy się przekonać widząc kochających się ludzi. Prawda, że to cudowny widok? Któż z nas nie chciałby być zakochanym.

Dlatego, by miłość była z nami tak długo jak tego pragniemy, powinniśmy jej poświęcić swój czas, uwagę, energię i własne starania. A więc to, co mamy najcenniejszego i najwartościowszego do podzielenia się z drugim człowiekiem. Daru z siebie. Jako najpiękniejszego i widocznego symbolu miłości. Zrób to dla dobra swojego, jak i dla dobra ukochanej osoby.

Bez naszych wysiłków i pielęgnacji miłość się nie rozwinie prawidłowo. Uschnie niczym kwiat, o który nikt na czas nie zadbał i nie podlał wodą. Zmarnieje. Chyba nie chciałbyś tego. W końcu, kto jak nie ty odpowiadasz za swoją miłość? Jeśli sam kochasz i chcesz być przez kogoś kochany, to musisz kierować swoją miłością. W taki sposób, by ta druga osoba czuła się z tobą szczęśliwa.

Jednak, by tak się stało, powinieneś się zatroszczyć o swoją miłość. Dlatego w każdej chwili, gdy jesteś razem ze swoją sympatią, okazuj jej swoją miłości poprzez szacunek, serdeczność, życzliwość, podziw, uznanie. To sprawi, że będzie się ona czuła wyjątkowa, atrakcyjna, kochana. Któż z nas tego nie chce?

Staraj się zawsze być w pełni obecnym dla partnera. Niech nie przeszkadza ci w tym praca, problemy, stres życia codziennego, hobby, obowiązki domowe, nauka, koledzy itp. Rób tak, by pomiędzy tymi wszystkimi rzeczami istniała harmonia. W końcu sam także chcesz być szczęśliwy w miłości.

Dziel się radościami i smutkami ze swoim partnerem. Wymagaj tego samego od niego. W ten sposób będziecie dla siebie bliscy i prawdziwi. Bez masek i grania ról. Będziecie sobą. To ważne, by w związku niczego nie udawać i starać się być autentycznym. Dziel się myślami, uczuciami i pragnieniami oraz oczekiwaniami dotyczącymi waszego związku. Dzięki temu będziesz wiedział kim jest człowiek, którego kochasz, jakie ma on pragnienia, o czym myśli, co czuje. To niezwykle istotna sprawa dla partnerów.

Okazuj swój szacunek, serdeczność, życzliwość, podziw i uznanie poprzez drobne gesty, miłe słowa, uśmiech na twarzy, ciepłe zachowanie. W ten sposób uczynisz swój związek piękniejszym , szczęśliwszym i radośniejszym. Naucz się mówić komplementy swojej sympatii. Powiedz jej coś miłego, gdy ślicznie wygląda, poczęstowała cię czymś, odniosła jakiś sukces lub gdy nie jest w humorze. To na pewno sprawi jej radość.

Kwiaty i upominki z okazji imienin, urodzin i innych rocznic także są mile widziane. Pamiętaj o tym, gdy nadejdzie stosowna okazja. To będzie znak twojej miłości i pamięci. Mów jej także, że ją kochasz. Ona tego pragnie. Podobnie jak pocałunków, przytuleń. Jednym słowem twojego ciepła, serdeczności, bliskości i czułości. Twojej miłości.

Zatem nie próżnuj. Już dziś zatroszcz się o swoją miłość. Spraw, by stała się piękniejsza i radośniejsza. W końcu na to zasługuje. Poświęć jej swój czas, uwagę, energię i starania. Pokaż jej, że ci na niej bardzo zależy. Pozwól jej się prawidłowo rozwijać i urosnąć. W końcu, gdy ona się rozwinie, ty też się rozwiniesz. Gdy ona urośnie, ty też urośniesz. Pamiętaj o tym.

Podobne artykuły


41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 136034
41
komentarze: 9 | wyświetlenia: 90205
37
komentarze: 20 | wyświetlenia: 34275
36
komentarze: 20 | wyświetlenia: 24361
27
komentarze: 22 | wyświetlenia: 2899
28
komentarze: 6 | wyświetlenia: 29825
26
komentarze: 21 | wyświetlenia: 17427
25
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2421
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5345
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 10086
21
komentarze: 53 | wyświetlenia: 3657
19
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6872
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Mika,  14/10/2008

Bardzo ladnie napisany artykul. W zupelności się zgadzam z tym, co napisaleś. To niby takie oczywiste, ale niestety, nie zawsze się o tym pamięta. Jeszcze trudniej realizować te zalecenia w życiu codziennym. Ale warto. Wiem z doświadczenia :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska