Login lub e-mail Hasło   

SUPER WWW

Budowa strony www to tylko jeden problem, ważniejsze od samego jej wyglądu jest to co sobą reprezentuje i co i jak ma umieszczone i rozwiązane wizualnie i treściowo….
Wyświetlenia: 2.284 Zamieszczono 29/09/2008

          Wiele osób ma lub by chciało mieć własną stronę internetową, czy to firmy czy prywatą dotyczącą pasji. Okazuje się że budowa strony www i użyte w niej języki budowy nie jest najważniejsza by się ona cieszyła popularnością. 99% użytkowników przeglądających nasze strony www nie zwraca uwagi na języki jakimi jest ona napisana oraz zastosowane w niej metody budowy strony – uwagę zwracają tylko ci co sami robią strony. By nasze www pierwsze lub obecne cieszyło się dużym uznaniem wśród użytkowników należy pamiętać właściwie tylko o dwóch rzeczach. Po pierwsze szata graficzna naszej strony musi być nie rażąca w oczy i ładnie wkomponowana w całość, a sama nawigacja na stronie musi być intuicyjna. Oraz drugie co jest najważniejsze treść naszej strony musi być rzeczowa, to znaczy że jeśli coś piszemy na niej musi być oparte na faktach i z przejściem od razu do setna by nie męczyć wzroku użytkownikom na doszukiwanie się interesujących go informacji. Co jest ważne w dzisiejszym Internecie jest naprawdę mało stron o których można powiedzieć że są dobre, większość internautów wchodząc na stronę przegląda ja nie dłużej niż 1 minutę. Czas przeglądania strony powinien nam nasunąć prostą refleksję co jest potrzebne by zatrzymać internautę na naszej stronie i uczynić by on do nas powrócił. Sprawa już nie jest taka prosta ale wykonalna, przede wszystkim należy zadbać o to by internauta w ciągu jednej minuty na wejściu na nasza stronę wiedział o czym ona jest i czego dotyczy. Ważne jest by była ona tworzona w jak najszerszym zakresie dziedziny jakiej ona dotyczy, ale tylko i wyłącznie tej dziedziny. Teksty na stronie musza być pisane prostym językiem a nie słowami do których trzeba szukać znaczeń w słownikach.

 

Strona główna czyli INDEX

 

Jest to najważniejsza strona naszego www, to na niej musi się znajdować węzeł odnośników do innych stron i kategorii. Strona ta powinna być szczególnie zadbana, na niej musi się znajdować wyjaśnienie o czym jest strona i dla kogo oraz z czym. Na stronie głównej musza też być elementy które zachęcą do dalszego przeglądania naszych podstroi. Stronę tą można traktować jako wprowadzenie do dalszej części naszego serwisu. Należy pamiętać że stronę startową należy pozycjonować na jak najszerszy zakres by była znajdywana w sieci, oczywiście to zależy od słów i ich powtarzalności w treści strony.

 

INDEKSACJA Stron czyli ich pozycjonowanie

 

Pozycjonowanie stron to nic innego jak możliwość łatwego znalezienia jej w Internecie i wyszukiwarkach, zależy to od pozycji naszej strony w wyświetlaniu jej przez określenie słowa kluczowego. W przypadku stron o dużej specjalności nie ma z tym problemów gdyż takie coś nosi nazwy właściwe i rzadkie przez co mamy zapewnioną wysoką pozycję w Internecie z powodu braku dużej konkurencji. Obecnie praktycznie jest niemożliwe na przykład wypozycjonowanie strony na jeden z pierwszych 10 wyników google pod słowem kluczowym kredyt, bank, pożyczka, hosting – gdyż konkurencja w tych branżach jest słowo ogromna to mało powiedziane. Aby nasza strona była dostępna dla ludzi należy ją dodawać do katalogów stron internetowych, z oddaniem opisowi jej treści, jak i wymiana linkami z innymi stronami ale raczej nie za pomocą programów wymiany linków – bo to przeradza się w podspam.

 

Błędy w promocji własnej www

 

Jedyny błąd jaki można popełnić to przesadzić z reklamą strony czego skutkiem jest banowanie naszej strony przez boty i określenie jej całej jako spam. Aby do tego nie odpuścić należy unikać: Urzywania programów pozycjonujących automatycznie, dodawania mikro tekstu o kolaże tła, umieszczanie samego lub nadmiernego spamowania na stronie linkowego nie powiązanego z stroną. Oraz użycie stron w formacie swf FLASH który nie ma tekstu gdyż jest ruchomą grafiką, podobnie używanie błędnego kodu strony przez co pajączki wyszukiwarek nie wiedzą jak traktować strony. Ale pamiętajmy najważniejsza jest treść strony i to tylko ona zapewnia nam pozycję w wyszukiwarkach po zindeksowaniu naszych stron.

 

 

Myślę że ten krótki przewód pomoże każdemu zastanowić się nad własną stroną www.

 

Dziękuję za uwagę hetman

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1148
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60712
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32584
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31288
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63515
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64970
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23271
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28834
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28510
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23493
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26315
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26671
 
Autor
Artykuł  Tomasz Het  (www),  01/10/2008

A teraz Mariusz co ci nie pasuje ?

W tekście jest kilka błędów ortograficznych, np. "Urzywania programów pozycjonujących automatycznie, dodawania mikro tekstu o kolaże tła".

Moja ocena wynika jednak z czegoś innego: moim zdaniem artykuł jest bardzo lakoniczny.

Napisałeś kilka fajnych artykułów, szkoda jednak że nie zgłębiasz w nich tematu do końca. Zwróć uwagę np. na artykuły Prema Dharmina: można tam znaleźć wszystko dotyczące jakiegoś tematu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska