Login lub e-mail Hasło   

Umów się ze mną na randkę

Randki są fajnym sposobem na poznanie pokrewnej duszy lub sympatii. Kogoś miłego, godnego uwagi i zainteresowania. Więc może warto byście poszli na randkę.
Wyświetlenia: 6.998 Zamieszczono 30/09/2008

Kiedy ostatnio byliście z kimś na randce ? Uważacie, że warto umawiać się na randki ? Zanim odpowiecie na moje pytania przeczytajcie powyższy artykuł.

Umawianie się na randki jest fajne pod warunkiem, że służy poznawaniu interesujących ludzi i nawiązywaniu głębszych znajomości. W końcu randki to dobry sposób do zawierania nowych znajomości, przyjaźni i sympatii. Nie można traktować randki tylko jako zabawy i bawić się uczuciami innych ludzi. W końcu człowiek nie jest rzeczą, którą można wykorzystać, a potem odrzucić w kąt, gdy się znudzi. On jest osobą - istotą, która myśli, czuje i pragnie. I należy Go traktować zgodnie z jego naturą i tym, czym on jest: w sposób miły, kulturalny, serdeczny i wyrozumiały. 

Z drugiej strony nie możemy też zakładać, że od razu dzięki jednej randce poznamy kogoś na stałe, naszego przyszłego partnera. Bo takowego nie jest łatwo spotkać ot tak, po prostu. W końcu ten ktoś musiałby nas oczarować i rozkochać. Spodobać nam się pod względem fizycznym, emocjonalnym i duchowym. A to przecież trudne zadanie. Raczej patrzmy na randkę, jak na okazję na spotkanie i poznanie kogoś miłego - pokrewnej duszy. Taki jest bowiem główny i najważniejszy cel randki. 

Innymi celami randek są: spędzenie z kimś mile czasu i dobra zabawa. Co oznacza, że osoby, które się ze sobą umówiły, powinny być dla siebie serdeczne i kulturalne. W końcu chcemy być zadowoleni z tego, że się z kimś umówiliśmy. Dlatego też osoba, która zaprasza nas na randkę powinna zachowywać się trochę jak gospodarz, który podejmuje u siebie gościa. Co oznacza, że powinna ona robić wszystko, co w jej mocy, by ta druga osoba czuła się dobrze na randce. Powinna umieć zainteresować i zabawić drugą osobę rozmową, sprawić, by gość nie poczuł się znudzony i przypadkiem nie usnął na randce. Prawda, że brzmi to śmiesznie. Ale są dowody, że i tak dzieje się na randkach. 

Podczas spotkania możesz rozmawiać na wiele tematów. Ważne, by zainteresować swojego rozmówcę swoją osobą i tym, co mówisz. Mów o swoich zainteresowaniach, przeczytanej książce, o filmie, który obejrzałeś, o wspomnieniach ze swojej szkoły, o wakacjach, o sporcie, który lubisz, o podróżach, które odbyłeś, o ciekawych wydarzeniach z życia. Ważne, by to, co mówisz zainteresowało drugą osobę i skłoniło ją do rozmowy z tobą. W ten sposób dasz się poznać drugiej osobie od swojej najlepszej strony. Unikaj plotkowania. Nie mów brzydko o innych ludziach. To raczej nie będzie o tobie dobrze świadczyło. Sam się zresztą zastanów, jakbyś się czuł, gdyby ktoś Ciebie obgadywał? Pewnie nie byłbyś z tego powodu zadowolony... 

Naturalnie nie jest to łatwe zadanie. Ale jeśli już kogoś zaprosiliśmy na randkę, to musimy się trochę postarać. W końcu chcemy, by ta osoba spędziła z nami miłe chwile i dobrze nas wspominała. Słuchaj uważnie tego, co mówi druga osoba, by ona wiedziała i czuła, że to, co mówi jest dla ciebie ważne i interesujące. W końcu każdy z nas lubi, gdy ktoś go słucha i uważa, że to, co mówi jest ciekawe. To takie nasze przysłowiowe 5 minut, okazja do zabłyśnięcia. W trakcie spotkania zadawaj pytania, ale nie krytykuj; nie bądź zbyt wścibski, nie wymądrzaj się. W końcu przecież spotkaliście się po to, by się lepiej poznać i dobrze bawić. A nie, by się ze sobą kłócić i nawzajem krytykować. Na pierwszej randce nie poruszaj zbyt osobistych i intymnych spraw. Nie zwierzaj się zbytnio. W końcu nie wiesz jak potoczy się randka i czy to, co powiesz drugiej osobie, ona zachowa dla siebie. 

Bądź sobą. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. W końcu chcesz, by osoba, która się z tobą umówiła poznała cię takiego, jakim jesteś naprawdę i takiego polubiła. W końcu ty także lubisz być naturalny i prawdziwy. Grę pozostaw aktorom. Oni się dobrze na niej znają. Ty bądź sobą. 

Pora i miejsce randki powinny też być właściwie dobrane. Tak, by osoba, z którą się umówiłeś czuła się bezpiecznie i komfortowo. Co oznacza, że powinny to być raczej godziny południowe lub wieczorne, a nie nocne. Miejsce też powinno być takie, w którym można zarówno odpocząć, jak i mile spędzić czas. Może to być restauracja, kino, teatr, park itp. Ważne, by osoba, z którą się umówiłeś czuła się dobrze. Taki przecież jest jeden z celów randki. 

Zatem, jeśli spotkałeś kogoś miłego, kogo warto bliżej poznać - zaproś Go na randkę i spraw, by w twoim towarzystwie spędził miłe chwile. Kto wie, może to będzie te jedyne, wyjątkowe spotkanie i początek czegoś ważniejszego... Ważne, by się nie bać randek i się umawiać.

Podobne artykuły


11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1139
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3502
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3031
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1827
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2206
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 911
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3858
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2229
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1644
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3312
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zwykle mówienie ciągle o sobie nie jest najlepszym pomysłem na randce.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska