Login lub e-mail Hasło   

Magia pocałunku

Pocałunek to sposób na okazanie drugiej osobie, że ją pragniesz, pożądasz lub kochasz. Dlatego zanim kogoś pocałujesz, najpierw się zastanó co czujesz do tej osoby.
Wyświetlenia: 4.856 Zamieszczono 02/10/2008

„Pocałunki są tym, co pozostało nam z języka raju.” pisał Joseph Konrad

  Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ludzie się w ogóle ze sobą całują? W czym tkwi magia pocałunku? Co tak naprawdę powinien wyrażać pocałunek? Myślę, że warto sobie zadać dziś te pytania, kiedy ten piękny gest jest traktowany przez niektórych ludzi w sposób nieodpowiedzialny i bezmyślny? Bo w końcu jak inaczej odnieść się do zachowania tych, którzy całują się tylko po to, by komuś zaimponować, wywrzeć wrażenie, zaszpanować. Czy tak powinien się zachowywać mądry i dojrzały człowiek?

Według mnie, aby pocałunek był prawdziwy, musi wyrażać prawdziwe uczucia i emocje, które płyną prosto z naszego serca i duszy. Musi być wypadkową tego, co czujemy, myślimy, pragniemy. W końcu pocałunek jest składową namiętności, bliskości i zaangażowania, które łączą ludzi. A więc miłości. Nie jakiegoś kaprysu czy fanaberii. Ale właśnie miłości. Całując kogoś, wyrażasz to, co do niego czujesz. Mówisz mu bez słów: kocham cię. A przecież nie można tego mówić każdemu.

Nie rób tego z próżności czy z chęci zaimponowania kolegom. Z próżności bowiem jeszcze nic pięknego nie powstało. Sam się zresztą zastanów ? A przy kolegach lepiej jeśli będziesz sobą. A nie kimś, kto udaje kogoś, kim nie jest. Nie rób tego po alkoholu, z nudy. Dla zabawy. Alkohol to zły doradca. Lepiej być świadomym gdy się kogoś całuje. By tego nie żałować i czuć prawdziwą radość. Nuda. niczego dobrego nie wróży. Ludzie różne głupoty potrafią zrobić gdy im się nudzi. A potem nic sobie z tego nie robią. Co do zabawy to uważam, że nie należy bawić się drugim człowiekiem. Sam pomyśl, jak byś się poczuł, gdyby ktoś potraktował Cię jak zabawkę. Nie jak osobę. Tylko jak rzecz. Myślę, żebyś tego nie chciał. Nie rób tego na pokaz, by pokazać jaki to jesteś dorosły. Nie warto. Zresztą, czy można stać się dorosłym poprzez pocałowanie kogoś, do kogo się nic nie czuje? Według mnie nie. A ty jak uważasz? Moim zdaniem ludzie, którzy tak robią, okazują własną słabość i poczucie niskiej wartości. Bo czy można ot tak, na zawołanie kogoś pocałować? 

Wszystko powinno mieć swoje miejsce, czas i sens. Choćby po to, by było właściwe i piękne. Pocałunek także. W końcu jest on czymś wyjątkowym, niezwykłym i wartościowym. I tak go trzeba traktować. By nas oczarował swoją magią i tajemnicą. By nas porwał do krainy zakochanych. Tam, gdzie jego należne miejsce. 

Okolicznością właściwą dla pocałunku może być randka. Wówczas możemy się nim przywitać, podkreślić to, co czujemy, okazać naszą sympatię, bliskość. Jeśli zaś chodzi o czas, czyli kiedy możemy kogoś pocałować... To zróbmy to wtedy, gdy jesteśmy pewni, że to co się rodzi pomiędzy nami, jest wyjątkowe. Gdy jesteśmy w jakimś stopniu przekonani, że osoba, którą chcemy pocałować, jest kimś nam właściwym, bliskim. Kimś, komu możemy zaufać, zawierzyć siebie. 

Spytajcie się zresztą tych, którzy się naprawdę kochają. Kiedy pierwszy raz się pocałowali i gdzie. Nieraz się zdziwicie, gdy otrzymacie odpowiedź na to pytanie. Nie istnieje wiek właściwy dla pocałunku. On tkwi bowiem w nas. W naszych sercach i duszach. I to one decydują, kiedy kogoś pocałować. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy masz lat naście czy więcej. Znaczenie ma to, co czujesz. Jeśli czujesz, że kogoś kochasz, to go po prostu całujesz. Sens pocałunku tkwi właśnie w miłości. W niczym innym, tylko w miłości. To bowiem ona sprawia, że dwoje ludzi chcąc okazać sobie to, co do siebie czują, pragną się pocałować. W tym tkwi magia pocałunku. A nie w technice czy w ilości pocałunków. Uczysz się, jak kogoś całować, gdy go kochasz. Nie ma znaczenia, czy będziesz to robić w ten, czy inny sposób. Znaczenie natomiast ma, czy w ten sposób chcesz pokazać, jak wyjątkowy jest człowiek, którego chcesz pocałować.

Wielkość, sens i magia pocałunku tkwi w tym, by pokazać komuś, jak bardzo jest dla nas ważny, wyjątkowy. Jak bardzo go pragniemy, kochamy..

Podobne artykuły


41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 136221
41
komentarze: 9 | wyświetlenia: 90503
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 58960
37
komentarze: 20 | wyświetlenia: 34367
36
komentarze: 20 | wyświetlenia: 24487
27
komentarze: 22 | wyświetlenia: 2934
26
komentarze: 21 | wyświetlenia: 17615
25
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2465
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5425
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 10225
21
komentarze: 53 | wyświetlenia: 3697
20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 9968
19
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6901
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Tak teraz po tym artykule ludzie będą bali się pocałunków bo nie będą wiedzieć kto jak je odbiera. Magia w miłości może jest taka że wszystko dzieje się natruralnie a nie opisane naukowo - dla mnie ten artykuł wprowadza zamieszanie w poukładane rzeczy - ale sam w sobie nie jest zły tylko ani dobry ani zły. Ale ja się nie znam

NIe chciaem wprowadzac zamieszania. A jedynie podzielic sie moim zdaniem na ten temat.

  Suki,  18/05/2009

Ale romantycznie się zrobiło. Piękny wiersz Taaro. Takie wiosenne otwarcie na rodzącą się Miłość albo rozkwitającą niezmiennie na kolejną wiosnę życia.

@Robert, pięknie to ująłeś! Ech, gdzie te romantyczne czasy, gdy pocałunek był igraszką dwojga spragnionych ust :-)
Dziś młodzież tak bardzo trywializuje i pocałunki i miłość i wspólne życie razem...
Pozdrawiam autora:-) fajnie się czytało!

Miłość zawsze płynie
w rubinowym obłoku
jako kwiat przecudowny
dla milosnych uniesień
Rozsiewając obłokiem
Płomień aż tak duży
że nie do ogarnięcia
zwykłym ludzkim okiem
Niosąc Im w podarunku
Boski zapach róży
..............................

Podoba mi się ten wiersz ,,różany "kwiatuszku!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska