JustPaste.it

Woda – lekiem przeciw otyłości

Woda może być jedynym lekarstwem

Woda może być jedynym lekarstwem

 

4080fda34efbe45d1b4decb21e61868d.jpgLudzie otyli po prostu nie są świadomi, że chcą pić. Trzeba zrobić czystą wodę swoim podstawowym napitkiem, wyliczając 30 ml na 1 kg wagi ciała, wyeliminować inne napoje, a schudniesz bez zbędnych wysiłków.

 Odczucia głodu lub pragnienia picia świadczą przede wszystkim o niskim poziomie energii w organizmie. Pragnienie wody i pożywienia w przypadku niskiego poziomu energii w organizmie powstają jednocześnie. Nie odróżniamy tych sygnałów i myślimy, że oba te odczucia świadczą o głodzie.

 Jemy nawet wtedy, kiedy potrzebujemy wody. Wystarczy zacząć pić przed posiłkiem, żeby apriori zaspokoić zapotrzebowanie organizmu w wodzie. Nawet szklankę wody.

Organizm ludzki korzysta z dwóch źródeł energii przemiany materii: pierwszym są cukry, a drugim - hydroenergia.

Naukowcy udowodnili, że organizm ludzki ma zdolność do generacji hydroelektrycznej energii za pomocą specjalnych pomp, kiedy woda przechodzi przez membranę komórkową. Energia hydroelektryczna jest na dodatek wykorzystywana dla dostarczania elementów odżywczych do poszczególnych organów, które dla swojej pracy wykorzystują energię pochodzącą jak z cukrów, czyli z pożywienia, tak i z wody.

Dla podtrzymywania bilansu energetycznego w organizmie musi być podtrzymywany bilans cukrów we krwi według programu, zapisanego w mózgu. Skąd bierze się ten cukier?

 Po pierwsze – z pożywienia. Mózg za pomocą odczucia głodu stymuluje nas do zjadania węglowodanów i białka, które organizm przetwarza w cukry.

 Po drugie – ma własne zapasy, które w przypadku braku pożywienia przetwarza w cukry. Ten proces nazywa się „glukogeneza”, czyli przetwarzanie różnych substancji wewnątrz organizmu w cukier. Tę funkcję pełni nasza wątroba.

 Mózg potrzebuje dużej ilości cukru. Język ma specjalne receptory, reagujące na słodki smak przy spożywaniu cukru. Kiedy krew zawiera niewystarczającą ilość cukru, wątroba zaczyna go wytwarzać i wysyłać jego do krwioobiegu. Na początku przerabia skrobię, potem białka i niewielką ilość tłuszczów. Przetwarzanie tłuszczów jest bardzo powolnym procesem.

 Jeżeli mózg dostaje sygnał od receptorów języka o zawartości cukrów w pożywieniu – wtedy wątroba cukrów nie produkuje. Organizm potrzebuje czasu, żeby przyśpieszyć przetwarzanie tłuszczów w cukier. Dlatego musimy na jakiś czas wstrzymać się od pożywienia.

Tutaj ważną rolę odgrywa głodówka na czystej wodzie osmotycznej. W wyniku przetwarzania jednego grama białka lub cukry wytwarza się około pięciu kalorii, lecz jeden gram tłuszczu wytwarza około dziesięciu kalorii. Dlatego przy spożyciu tłuszczy w pożywieniu człowiek szybciej się nasyca.

 Przy stosowaniu jakkolwiek diety, włącznie z głodówką, czyli braku pożywienia wcale, bardzo ważne są ćwiczenia fizyczne. W procesie wstrzymania się od pożywienia wątroba w pierwszej kolejności przerabia białka, które do przetwarzania potrzebują mniej energii, niż tłuszcze.

Kiedy mięśnie nie są aktywne, mogą one być „napadnięte” przez wątrobę – ich białka mogą być przetwarzane w cukry. Jednak jeśli mięśnie są aktywne, rozkładać się zaczynają nie białka lecz tłuszcze, które w tym przypadku są alternatywnym dla białek źródłem energii.

 W przypadku aktywnych mięśni produkowany jest specjalny enzym pod nazwą lipaza, za pomocą którego są rozkładane tłuszcze. Lipaza – trawienny enzym trzustkowy, powodujący rozkład tłuszczu. Naukowcy ze Szwecji udowodnili, że po godzinnym spacerze enzym lipaza rozkładający tłuszcze utrzymuje swą aktywność aż przez 12 godzin. Regularne spacery powodują zwiększenie aktywności spalających tłuszcze enzymów.

 Chcę podkreślić, że spacery mają być regularne przy zastosowaniu jakkolwiek diety, włącznie z głodówką na czystej wodzie osmotycznej, bo wykazują bezpośredni wpływ na aktywność enzymu lipaza, spalających tłuszcze. Do tego można dołączyć ćwiczenia siłowe.

Aktywność fizyczna za pomocą lipazy pozwala również oczyścić ścianki naczyń krwionośnych z  tłuszczów.

 Sposób na otyłość  - minimum:

 

  1. Zwiększamy ilość wypitej wody do 30 ml na 1 kg wagi, wyeliminujemy inne szkodliwe napoje. Możemy zastąpić część wody surowymi sokami z sokowirówki.
  2. Pijemy 1 szklankę wody przed każdym posiłkiem.
  3. Spacerujemy około 2 godzin dziennie np. rano i wieczorkiem po 1 godzinie.
  4. Trochę wysiłku siłowego dla mięśnie rąk i ciała.