Login lub e-mail Hasło   

Komputery Przemysłowe i Przemysłowe Obudowy Komputerowe

Nie możemy się od nich uwolnić – komputery są wszędzie, od pralek po samochody.
Wyświetlenia: 1.445 Zamieszczono 06/10/2008

Nie możemy się od nich uwolnić – komputery są wszędzie, od pralek po samochody. Wydaje się, że wszystko sterowane jest komputerowo. Dziedzina ta rozwija się tak gwałtownie, że prawdopodobnie współczesny przeciętny telefon komórkowy ma większy stopień zaawansowanie niż sprzęt użyty przez NASA przy pierwszym locie na księżyc.

W przemyśle, bardziej niż winnych warunkach, powoduje to pewne niedogodności. O ile w domu czy biurze komputery całkowicie spełniają swój cel, to te umieszczone w przemysłowych warunkach wymagają dostosowania do fabrycznych standardów. Muszą one zmierzyć się z szeregiem niesprzyjających warunków: od pyłu zasypującego magazyny i zakurznych piekarni przez mokre linie produkcyjne, aż po wyjątkowo zimne lokalizacje.

Większość komputerów przemysłowych jest wykonana na zamówienie, zaprojektowana specjalnie do odpowiednich warunków w jakich mają być użyte. Niezależnie czy będą to dokładnie uszczelnione komputery do zakurzonych czy niebezpiecznych atmosfer czy klimatyzowane lub ogrzewane do operowania w ekstremalnych temperaturach.

Podczas gdy komputery przemysłowe działają idealnie, są one horendalnie drogie. Co więcej cena ich wymiany to nie tylko koszt  kolejnego  PC, ale również czas, który stracisz podczas reinstalacji.

I to jest przyczyną ukierunkowania przemysłu na stosowanie rozijających się technologii. W praktyce wiele komputerów przemysłowych było używanych przez dekadę, opierały się na przestarzałym systemie operacyjnym i nie mogły współpracować z innymi maszynami.

Podczas gdy wpływa to na stabilność przemysłowego PC, dziesięcioletnie działanie na przestarzałej technologii powoduje, że wiele procesów fabrycznych odbywa się nie na tyle wydajnie, jak mogłoby przy najnowszym oprogramowaniu.

Oczywiście czas mija nieubłaganie i kiedy pełna modernizacja nie może być już dużej odkładana, kiedy maszyny przemysłowe nie nadają się do dalszego użytku należy liczyć się z dużymi wydatkami na modernizację i wstrzymanie produkcji.

Zrównoważenie kosztów modernizacji i możliwości jakie przynosi może przynieść dla przedsiębiorstwa było dla przemysłu zawsze kwadraturą koła. Jednak istnieje pewna alternatywa.

Przez wiele lat przemysłowe obudowy komputerowe były projektowane i wykonywane tak, aby mogły mieścić konwencjonalny PC i zapewniały bezpieczeństwo właściwe dla maszyny przemysłowej.

Obudowy te są wykonane ze wszystkich rodzajów tworzyw włączając dopuszczoną do kontaktu z żywnością stal nierdzewną, która może być użyta w ryzykownych i niesprzyjających warunkach pracy zaczynając od kurzu, przez wybuchową atmosferę i mokre pomieszczenia, aż po piece czy chłodnie.

Abstrahując od tego, że obudowy przemysłowe są wiele tańsze niż przemysłowy komputer, umożliwiają używanie konwencjonalnych PC w przemyśle w środowisku, w którym normalnie nie mogłyby funkcjonować. Co więcej, możliwa jest wymiana lub modernizacja maszyn w przeciągu kilku minut, przy zachowaniu obudów mieszczących stare jednostki. Nie wymaga to zatrzymania procesu produkcji.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1035
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60517
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32489
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31197
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63384
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64864
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23186
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28707
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28426
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23282
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26265
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12418
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska