Login lub e-mail Hasło   

Rozpoznanie świata.

Rozejrzyj się...
Wyświetlenia: 1.960 Zamieszczono 07/10/2008

Rozpoznanie Świata.

 

Co wiemy o umyśle, czym jest i gdzie się znajduje? A co wiemy o pracy mózgu?- Niewiele! Czy umysł i mózg- to jedno, czy mózg jest tylko lokum umysłu? Naukowcy zliczają ilości komórek, liczbę połączeń neuronalnych, mierzą wartości napięcia impulsów bio- elektrycznych, ale co z tego wynika dla przeciętnego człowieka, a dla człowieka chorego; nieszczęśliwego?

Odkrycie, w dziedzinie fizjologii, że obie półkule mózgu funkcjonują jako dwa NIEZALEŻNE UMYSŁY, nie zmieniło stosunku nauki i lekarzy do działań medycyny alternatywnej i do korzystania z technik kontroli umysłu, które wykorzystują tę cechę naszego mózgu! Dlaczego odkrycie, które zostało Uhonorowane Nagrodą Nobla, nie jest zastosowane na szeroką skalę, np. w edukacji, szkolnictwie? W U.S.A powstały Kliniki Psychoonkologii i choć udowadniają wiele wyleczeń; często natychmiastowych- nie zastosowano tych metod, na co dzień! A wyleczenia z fobii i nałogów- to przecież jest praca z własnym umysłem, to kontrola swoich myśli!

Kontrola Umysłu to rozumienie, że możemy wpływać na swoje życie, że mamy wpływ na swoje nastroje i emocje. To jest Świadomość, że; to tylko myśli; to tylko nasze uczucia i możemy je rozpoznawać, możemy je uporządkować i sterować nimi! Możemy też, Zmieniać! To nasza wiedza i siła woli tworzy Prawo Wyboru Myśli; czy szef w pracy, czy synowa, teściowa, czy choroba- wywoła we mnie złość, rezygnację strach? To tylko myśli! A może wybiorę myśli o tolerancji, myśli spokojne i optymistyczne?

Kiedy skupieni czytamy książkę, przeżywamy film- nasz umysł nie odróżnia bodźców zewnętrznych, docierających za pomocą zmysłów- od bodźców wewnętrznych, tworzonych przez nasze marzenia; tworzonych przez sam umysł. Możemy, więc wykorzystywać naszą wyobraźnię, gdyż dla mózgu nasze myśli- to nasza rzeczywistość! Jeżeli chcesz to sprawdzić, wykonaj następujące ćwiczenie; zrelaksuj się, oddychaj spokojnie i głęboko. Kiedy poczujesz, że Twoje ciało jest całkowicie rozluźnione, przywołaj z przeszłości przyjemne wydarzenie, które możesz sobie z łatwością przypomnieć. Spokojnie zaangażuj wszystkie swoje zmysły, przypominaj sobie obrazy, dźwięki, zapachy, dotyki. Sprawdź, jak się czujesz? Porównuj kolory, jakość i ilość informacji, łatwość wspominania. Jakie przeżyłaś emocje? Czy zauważyłaś, że przez ten czas prawdziwy świat- przestał istnieć? Że tak naprawdę, przeniosłaś się w czasie i w przestrzeni?

Nasz świat to świat Wiedzy Umysłu! To umysł tworzy świat wokół nas, a jak reagujemy na ten świat, to można zaobserwować, oglądając nasze emocje i reakcje ciała- na film, który przecież nie jest Rzeczywistością! Można też obserwować- jak Różnie reagujemy na to samo zjawisko, wydarzenie- na FAKT! Co można zrobić z umysłem, wiedzą ośrodki szkoleniowe służb specjalnych, szkolący agentów i terrorystów. Wiedzą, też o tym spece od reklamy.

Naszymi myślami, a więc naszym życiem, kierują przekonania, systemy wartości, opinie o sobie samym- nasze Programy. Programy filtrujące, korygujące i dopasowujące zbierane informacje do utworzonego wcześniej Obrazu Rzeczywistości! Jak Postrzegam ten Świat? Czy jestem silny, zdolny, czy jestem optymistą- czy pesymistą? To nasze myśli o zdrowiu, chorobach, zdolnościach i ograniczeniach, tworzą nasze życie i nasz świat.

Kim jesteś, we własnych myślach; czy kochasz swoje ciało? Jeżeli tak, to, jakie ma znaczenie; czy jesteś otyła, czy chuda? Czy Indie to zacofany kraj, pełen żebraków i brudnych ulic? Czy Indie to kraj zabytków i uśmiechniętych ludzi? Masz Prawo Wyboru Myśli, masz władzę nad własnym umysłem- wybierz!

Jakie są Twoje myśli i przekonania? Twoje? Gdzie i kiedy powstały i kiedy się utrwaliły? Gdzie i kiedy powstało to, co jest Twoją Osobowością, Indywidualnością? Urodziłaś się z tym, czy Cię tak ukształtowano, uformowano?

Urodziłaś się z pewnymi cechami genetycznymi, energie bliższe; matki i środowiska; energie dalsze- gwiazd i planet, nadały Ci pewne predyspozycje, lecz Twoja Osobowość została ukształtowana! Od urodzenia, dzień po dniu, rok po roku, kształtowano Twoją Podświadomość! Gdy jako małe dzieci poznawaliśmy świat naszymi zmysłami, to uczyliśmy się: Żyć! To właśnie wtedy wprowadzaliśmy Programy, to nas Programowano! Wszystkie programy wprowadzone przez naszych rodziców, szkołę, środowisko, kościół- kształtowały Twoją Podświadomość. Kształtowały Twoje postrzeganie świata- Twój punkt widzenia i Twoją...Osobowość.

Programy- Słowa- Klucze; miłość, wiara, choroba, starość, tolerancja, Co znaczy dla Ciebie słowo; szczęście; miłość? I jak je odczuwasz, tak samo jak ja- i jak inni? Czy miłość to romans? A co znaczy dla Ciebie partnerstwo? Czy to tylko słowa i czy wszystkie znaczą to samo? Czy można i należy rozdzielać ich interpretację i ich znaczenie w życiu, oraz ich przeżywanie? Co te słowa znaczą dla Ciebie? Co kształtowało Twoje poglądy i z jakim programem wędrujesz przez życie? Jak oglądasz- jak postrzegasz świat wokół siebie? Czy już rozumiesz, że ktoś inny, został inaczej ukształtowany? Przez innych ludzi, inne okoliczności i doświadczenia.

Odpowiedz sobie; w jakich warunkach kształtowała się Twoja Indywidualność i jaką masz samoocenę? A co możesz z nią zrobić? Myśleć o niej, dbać o nią, wychowywać od nowa! Dzień po dniu- kontrolować swoje myśli i opinie! Kształtować nowe opinie o sobie, zdrowiu, otoczeniu i środowisku. To tylko myśli. Myśli; co dla mnie jest Ważne- a co Najważniejsze? Zdrowie, czy rodzina, praca, czy telewizor? Jaki Twój program jest najważniejszy? Jakie role grasz w swoim życiu; dziecka, żony, kochanki, jaką jesteś matką, lub teściową? Która z tych ról, lub innych ról jest najważniejsza?

Kontrola myśli to ustalanie Życiowych Celów i ich realizowanie. To kontrolowanie swojego życia, swojego otoczenia. Kontrolowanie programów TV, które oglądasz i emocji, które w Tobie wyzwalają. Zainwestuj swój czas- w swoje życie! Steruj swoimi myślami, nie poddawaj się stagnacji, zmęczeniu; masz władzę nad umysłem. Zrozum, że nie zmienisz świata, męża, synowej, sąsiadki...I skoro nie możesz zmienić- to możesz Akceptować świat taki-, jaki jest! Możesz zrozumieć Inność drugiego człowieka i zrozumieć; że inne warunki i inne środowiska- inaczej go ukształtowały.

Nie istnieje obiektywność! Nikt z nas nie widzi Obiektywnie rzeczywistości, lecz ją jedynie interpretuje, korzystając właśnie z idei wpojonych przez inne osoby, rodziców. Wykorzystujemy też własne doświadczenia, lecz one są już filtrowane przez utrwalone przekonania i wyrobione przyzwyczajenia. Skupiamy się też na faktach i zapominamy o Intencjach- nie znamy ich! A w naszej kulturze, w naszym społeczeństwie występują i błędne i przeczące sobie opinie. Tak naprawdę nie uczy się nas, jak zachować zdrowie, nie wiemy, co to szczęście i jak wygląda? Utrwala się w nas świadomość swojej nicości w społeczeństwie i świadomość przeciętności. Natomiast radość życia, to zajmowanie się marzeniami i tym, co się lubi. To wiara w ludzi, w siebie, w szczęście, w dobrobyt i zdrowie.

Jak Ty realizujesz osiąganie swojego szczęścia, czy zdrowia? Czy kochasz i akceptujesz siebie, czy kochasz ludzi, z którymi się spotykasz? Co dla Ciebie znaczy być szczęśliwą i po czym poznasz swoje Ślady Na Ziemi?

Obserwuj siebie, swoje nastroje, samopoczucie, rozmawiaj ze sobą- najlepiej głośno! Rozpoznawaj siebie! Ucząc się poznawania siebie- uczysz się kontrolowania. Uczysz się zmieniać uczucia i emocje, możesz je wyizolować i analizować. Sposób myślenia, zachowania się, reagowania- to nawyki, które można zmienić, gdyż to tylko myśli. A myśl o szczęściu, to dla każdego z nas znaczy, co innego. Być szczęśliwą to i być kochaną matką i żoną, jak i uznaną bizneswomen.

Szczęście to równowaga naszych pragnień i osiągnięć, pewność siebie, zadowolenie, a Ty, gdzieś w głębinach umysłu przechowujesz negatywne opinie o sobie, słowa zapisane bólem, utrwalone żalem. Na zewnątrz grasz jakąś rolę, a w środku chowasz Własny, wstydliwy obraz siebie i tylko Twoje ciało krzyczy nadwagą, chorobą, lub nałogami. Ktoś Cię osądził; że jesteś niechcianym dzieckiem, że do niczego się nie nadajesz, że masz dwie lewe ręce do roboty, lub, że jesteś kiepską kochanką. Mówiono Ci tak wiele i tak boleśnie-, że uwierzyłaś! Ukrywasz negatywne opinie o sobie i boisz się; że ktoś odkryje Twoją tajemnicę. Zapomniałaś, że jesteś Boską Istotą, że jesteś stworzona na obraz i podobieństwo Boga! Zapomniałaś o marzeniach!

Gdzie są Twoje marzenia, gdzie Twoja wiara w siebie? Czy idąc na pierwszą randkę, zastanawiałaś się, kalkulowałaś, wyobrażałaś sobie-, jaki chcę mieć dywan w pokoju; lub, w jakim kolorze będą szafki kuchenne? Nie!!! Kierowałaś się Emocjami, wiarą w siebie. Miałaś marzenia, miałaś Cel.

Podaruj sobie Nowe Życie! Podaruj sobie czas dla siebie, podaruj sobie- Przyszłość!

Dawno, dawno temu, zapomniałaś się, zapomniałaś o tej Wspaniałej Istocie, jaką przecież jesteś! Dzień po dniu, pozwalałaś innym decydować o sobie. Budowałaś świat materialny, zbierałaś kolejne bluzki, pralki, lodówki, Przedmioty- może potrzebne, ale czy najważniejsze? Dziś przypomnij sobie; Kim Jestem? Po co Tu jestem? Czy lubię Tak żyć? Co chcę zmienić w swoim życiu?

Powoli, dzień po dniu odbuduj swoje wspaniałe Boskie Ja! Dzień po dniu odkrywaj siebie, szukaj z radością; co jeszcze mogę zmienić w swoim życiu? Jakie mam możliwości, jaką mam satysfakcję z tego, co już zrobiłam? Obserwuj, jak wzrasta w Tobie: akceptacja, ufność, wiara, miłość. Szczęście jest w Tobie i tylko uważaj, tylko bądź czujna- pilnuj, aby inni swoimi przekonaniami, nie hamowali Twojego dążenia do szczęścia!

Życie to piękna przygoda, to piękna Baśń i...Radość! Rozejrzyj się, zobacz jak ten świat zalewa tandeta, ogarnia bylejakość i miernota. Ludziom odpowiada tania pizza, odpowiada pęd stada, masówka, wyroby plastikowe i jednorazowe. Porzucili wiarę w prawdziwe, szczęśliwe życie i zgodzili się na egzystencję. Stali się sfrustrowani, zniechęceni, nerwowi i wystarczy im telewizor. Ty znajdź swoje Marzenia; znajdź swój cel- Wielki Cel- i tylko Twój! Zrzuć nadwagę, palenie papierosów, może...Coś, co jest Tylko Twoje?- Wybacz partnerowi, może rozwijaj się! Wycisz się, jeżeli lubisz duże towarzystwo, głośną muzykę- pomyśl, czy czegoś nie zagłuszasz w sobie?

Czy masz jakieś Wielkie Marzenie? Wierzę, że masz! Może jeszcze sama o tym nie wiesz, nie czujesz! Pomyśl, jakie pozostawisz wspomnienia wśród przyjaciół i w rodzinie? To bardzo ważne odpowiedzi i decyzje.

Odczuj, co to znaczy Szczęście? Jakie zmysły krzyczą w Tobie? Planuj i zmieniaj swoją Przyszłość. Żyj, dzisiaj jest tylko raz! Przeszłość minęła, na nią nie masz wpływu, lecz możesz zaplanować- wymarzyć Jutro! Kształtuj swoją przyszłość, masz tyle Dróg do wyboru, tyle nowych decyzji- tak wiele nowych wydarzeń, sytuacji. Poznawaj siebie- szukaj satysfakcji, odpowiedz sobie jeszcze raz; Kim jestem, jaki mam cel w życiu? Jakie mam silne i słabe cechy? Co jest najważniejsze w moim życiu?...?- Czy nowy telewizor, auto?

Weź zeszyt, długopis, zrelaksuj się. Spisz, sporządź listę wszystkich pragnień, życzeń- na zasadzie; a gdyby...A następnie rozpocznij wyszukiwanie głębszych, może ukrytych marzeń. To jest pierwsza lekcja rozpoznawania siebie i budowania wiary w siebie. Pisz, rysuj, maluj, załóż pamiętnik, jeżeli zaczniesz opisywać swoje życie- zaczniesz je zmieniać, kształtować! Akceptuj siebie, akceptuj innych i przenoś na innych swoją wiarę i optymizm. Rezygnuj i odsuwaj natychmiast od siebie pesymistów i tych, co Cię hamują, lub ograniczają.

Pamiętaj; to Twoje życie, to Twoje myśli, to Twoje szczęście i Twoje Wybory!

Masz kontrolę nad własnym umysłem- Wybierz!

 

Jerzy Dewecki

(jd)pielgrzym na skraju Drogi

deweckijerzy@interia.pl


Podobne artykuły


17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2303
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20132
159
komentarze: 44 | wyświetlenia: 46281
131
komentarze: 65 | wyświetlenia: 45919
58
komentarze: 37 | wyświetlenia: 12211
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4462
57
komentarze: 83 | wyświetlenia: 11808
32
komentarze: 24 | wyświetlenia: 7477
77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38686
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6866
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23164
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10487
41
komentarze: 32 | wyświetlenia: 7423
 
Autor
Artykułżycie jest proste jeśli patrzy się pod nogi, jeśli nigdzie się nie spieszy i ma się zasady których nie złami nic i nikt - sami wybieramy i otoczenie i życie jakie prowadzimy. Artykuł dość fajny choć całego nie czytałem bo na pc nie lubię czytać.

  swistak  (www),  05/01/2009

Jak Pan mysli ? Czy świadomi konsumenci mogliby zmienić świat ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska