Login lub e-mail Hasło   

PZPN-Polski Związek Pogrążania Narodu

Polski futbol już dawno osiągnął dno – koń jaki jest każdy widzi. Za fatalna sytuację odpowiadają „działacze” kręcący całym tym oszukańczym interesem.
Wyświetlenia: 769 Zamieszczono 09/10/2008

Jerzy Pilch napisał kiedyś, że nie wierzy w gruntowną naprawę polskiej piłki nożnej, ponieważ przewały zawsze były i będą. Trudno z tym się nie zgodzić gdyż wszelka ludzka działalność zawsze będzie generować możliwość nadużyć. Nic nowego pod słońcem jak mawiał Eklezjastes. Problem jednak tkwi w proporcjach- czym innym jest sytuacja gdy ustawia się jeden, dwa mecze a czym innym ustawienie większości rozgrywek ligowych- wtedy nieuczciwość staje się zasadą a nie wyjątkiem od reguły.

Polski futbol już dawno osiągnął dno – koń jaki jest każdy widzi. Za fatalna sytuację odpowiadają „działacze” kręcący całym tym oszukańczym interesem. Pomysł, że ci którzy odpowiadają za fatalny stan polskiej piłki mogą cokolwiek zrobić to absurd rodem z głębokiej komuny. Jedynym sensownym sposobem jest opcja przedstawiona w jednym z utworów miłośnika trylogii Andrzeja Waligórskiego, który napisał: „ jaki sposób na tu zgraju? - kopa w dopu i baj baju”. Okazuje się jednak, ze nie jest to wcale takie proste. Oto groteskowy minister sportu pan Drzewiecki wydał skorumpowanej bandzie wojnę gromko zapewniając o swojej determinacji. Międzynarodowy gang o nazwie FIFA, który udziela koncesji lokalnym mafiom piłkarskim zagroził odebraniem Polsce Euro 2012. Nie bardzo rozumiem dlaczego wszyscy się tym tak  strasznie przejęli. Jak słusznie zauważył Rafał Ziemkiewicz przynajmniej nie musielibyśmy oglądać naszych dziadów potykających się o własne sznurówki. Cały spór skończył się tak jak zawsze- żałosną rejteradą rządu z podkulonym ogonem. Pan premier z niezmąconym spokojem wyjaśnił, że nic właściwie się nie stało.

Trudno jednak z tym się zgodzić, jako Polak i jako kibic czuje się tak jakbym dostał w gębę i nie jestem w tych odczuciach odosobniony. Zostaliśmy publicznie zgnojeni przez cwaniaków z PZPN i ich mocodawców, którzy nie odważyli by się na podobna arogancję w stosunku do jakiegokolwiek innego kraju. Najbardziej jednak jesteśmy wkurzeni na premiera i jego nieudolnego ministra mających furę kwitów na piłkarską mafię a mimo to swoim tchórzostwem narażających na szwank powagę państwa polskiego. Ludzi można ogłupiać i okradać dość długo, nie można ich jednak upokarzać dlatego też wszyscy, którzy do tego doprowadzili zapłacą za to. Prędzej czy później.

Podobne artykuły


15
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1468
26
komentarze: 24 | wyświetlenia: 5728
32
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6697
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3528
24
komentarze: 45 | wyświetlenia: 3821
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3465
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2499
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 21212
13
komentarze: 13 | wyświetlenia: 29353
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2296
10
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1398
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4276
18
komentarze: 3 | wyświetlenia: 23334
17
komentarze: 2 | wyświetlenia: 14221
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Tu zbudujemy mosty tam posadzimy drzewa - nikt nie zapłaci bo w Polsce jest zakorzenione to od dawna brak odpowiedzialności samowola i liberum weto. Ale nadzieje warto mieć co tam szkodzi.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska