Login lub e-mail Hasło   

Masaż pleców, który może wykonać każdy

Masaż ten jest tak prosty, że może go wykonać każdy. Nie wymaga on ani siły, ani wprawy. Może być on wykonywany zarówno w ubraniu, jak i bez.
Wyświetlenia: 51.245 Zamieszczono 13/11/2008

Osoba masowana powinna położyć się na brzuchu na łóżku. Nie powinno być ono zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Ręce kładzie wzdłuż tułowia, a głowę tak, aby było jej wygodnie. Osoba masująca staje lub siada obok niej na wysokości jej pupy. Następnie kładzie swoją dłoń na dolnym odcinku pleców osoby masowanej, tuż nad pupą. Dłoń kładzie się w pozycji prostopadłej (czyli pod kątem 90 stopni) do pozycji ciała leżącej osoby.

Następnie osoba masująca zaczyna bujać osobę masowaną na boki. Kilka pierwszych ruchów należy wykonać bardzo powoli i delikatnie. Następnie można zacząć przyspieszać. Osoba masująca powinna poinformować osobę masowaną, że będzie ją bujać na boki z różną prędkością i różnym odchyleniem po to, aby wyczuła ona, jaki wariant będzie jej najbardziej odpowiadał. Po chwili osoba masowana powinna dać znać, jak dokładnie chce być bujana.

Taki masaż podoba się szczególnie kobietom, ale mężczyźni też mogą z niego korzystać. Jest on bardzo przyjemny, gdyż jest bardzo delikatny - nie trzeba z dużą siłą masować mięśni pleców, jak w przypadku tradycyjnych masaży. Ponadto bujanie na boki jest niezwykle relaksujące dla osoby masowanej. Trzeba też dodać, że ten masaż naprawdę pomaga na plecy, gdyż odpręża cały kręgosłup. Dlatego jeśli wykonujemy go osobie, którą bolą plecy, to będzie to dla niej dodatkowy atut takiego masażu.

Ponieważ masaż można wykonywać w ubraniu oraz wymaga niewielkiego kontaktu fizycznego między obydwiema osobami, dlatego można go zaproponować nawet osobie, którą dopiero poznaliśmy. 

Ten masaż może być wykorzystywany też jako gra przedwstępna. Jeśli mężczyzna ma ochotę na seks, a widzi, że jego partnerka nie za bardzo, to może jej zaproponować taki masaż w ubraniu. W ten sposób mężczyzna zyska szansę na wprawienie kobiety w odpowiedni nastrój. Oczywiście masaż ten nadaje się też świetnie podczas typowej gry wstępnej, gdy partnerzy są już nadzy. 

Aby zwiększyć atrakcyjność samego masażu, osoba masująca można podczas niego zrobić osobie masowanej wizualizację. Polega ona na tym, że osoba masująca opowiada historię, którą ma sobie wyobraża osoba masowana. Taka historia może zaczynać się np. Tak: "Kochanie zamknij teraz oczy i wyobraź sobie, że leżysz na plaży nad brzegiem Adriatyku. Twoje piękne ciało lekko oblewa świeża bryza z nad oceanu. Promienie słońca delikatnie pieszczą twoją skórę..."

Jeśli mamy pod ręką sprzęt muzyczny oraz muzykę relaksacyjną, to możemy ją puścić w czasie masażu.

Źródło: Artykuł pochodzi ze strony DarmowaKsiegarnia.com.

Autor zezwala na przedruk tego artykułu pod warunkiem podania źródła dokładnie w takiej postaci jak powyżej.

Podobne artykuły


29
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5442
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 369890
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 6302
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 21014
43
komentarze: 155 | wyświetlenia: 17435
37
komentarze: 60 | wyświetlenia: 12963
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4450
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 365638
33
komentarze: 47 | wyświetlenia: 14813
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10666
32
komentarze: 53 | wyświetlenia: 8953
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 9871
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6664
27
komentarze: 34 | wyświetlenia: 8950
 
Autor
ArtykułCzy taki jeden masaż wystarczy? Czy na łopatki lub inne części pleców stosować coś innego?

musze wypróbować:)

  rozek87  (www),  15/03/2014

Trudno "bujanie" nazwać masażem:). Jeżeli chodzi o bóle kręgosłupa, to należałoby wykonać profesjonalny masaż leczniczy.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska