Login lub e-mail Hasło   

Kobieca rozkosz a znaczenie umysłu

Jakie znaczenie ma umysł w doznawaniu przez kobietę rozkoszy? W jaki sposób możesz wykorzystać tę wiedzę wykorzystać?
Wyświetlenia: 7.005 Zamieszczono 17/11/2008

Podobno rozkosz jaką jest w stanie osiągnąć kobieta, może mieć dużo większą siłę niż doznania seksualne mężczyzny. Pomimo tego, kobiecie z reguły trudniej jest osiągnąć orgazm. Wiele mówi się o roli mężczyzny, poznawaniu własnego ciała itd...A jakie znaczenie odgrywa w tym wszystkim umysł?

Są kobiety, które nigdy nie przeżyły orgazmu, inne mają problem z osiągnięciem go...Być może ty, nie masz z reguły z tym problemu, choć bywa tak, że raz jesteś gorąca jak wulkan, a innym razem nie masz ochoty na seks. Dlaczego tak jest?

Odczucia

Męski mózg wygląda tak jakby miał specjalną szafkę zamknięta, a w niej miejsce tylko na seks, oddzielając od niego świat uczuć i emocji - można przeczytać w książce "Płeć mózgu". Natomiast kobiety czują mocniej, są wrażliwsze na dotyk, więcej widzą słyszą i odczuwają. Siłą rzeczy to co widzą, słyszą i odczuwają ma dla nich większe znaczenie. Mężczyzni pragną seksu, a kobiety najbardziej pożądają tego co jest jego otoczką....

 Ośrodek orgazmu

Człowiek posiada ośrodek zarządzający odruchami seksualnymi, który mieści się w mózgu, jest to ośrodek orgazmu. Zasadniczymi bodźcami drażniącymi ten ośrodek, są bodźce dotykowe ale też: słuchowe, wzrokowe, węchowe i smakowe. Te bodźce mają dużo większe znaczenie u kobiet. Na jakiego typu bodźce reaguje najsilniej ośrodek orgazmu? Są to bodźce rytmiczne, przerywane. Tak więc, chcąc silniej pobudzić kobietę, należy dotykać jej miejsca erogenne w sposób rytmiczny, uciskając, przerywając – nie czynić tego w sposób stały i jednolity, ponieważ na takiego typu stymulację, ośrodek orgazmu reaguje słabo.

Myśli i wyobraźnia

Nie tylko bodźce bezpośrednie, mogą wpływać i pobudzać ciało i umysł, do stanu gotowości. Bardzo intensywnie ośrodek orgazmu, może być pobudzany przez czynniki psychiczne, takie jak: myśli, wyobraźnię, pragnienia. Tu znaczenie ma, to jak mocno mamy rozbudowaną wyobraźnie, czy pozwalamy sobie na snucie fantazji, czy potrafimy skupić się na odczuwaniu rozkoszy – myśląc wyłącznie o tym kogo pożądamy i co pragniemy. Nie chodzi o to, by myśleć o tym, iż pragnę doznać orgazmu, ale skupić się na odczuciach, akceptować swe ciało, partnera i nauczyć się pożądać nie tylko okazując to ciałem, ale też w myślach.

Wyobraź sobie, mężczyznę którego pragniesz, zamknij oczy i przywołaj w myśli obraz jego ciała, co podoba Ci się w nim najbardziej? Jego nagie pośladki, usta, tors? W jaki sposób lubisz jak cię dotyka? Wyobraź sobie, że właśnie to czyni, czujesz jego dłonie na swoich udach, jego usta na twojej szyi, są ciepłe i lekko wilgotne, potem obejmują twoje sutki, a w końcu pieszczą twoje najbardziej intymne miejsca. Potrafisz sobie to wyobrazić i przywołać te odczucia, które wtedy doznajesz? Ćwiczenie wyobraźni i skupianie się na odczuwaniu rozkoszy, uczy Ciebie pozyskiwania jeszcze większej przyjemności z seksu.

Odruch bezwarunkowy

Jest jeszcze jeden czynnik ważny w odczuwaniu rozkoszy u kobiet. Jest nim odruch bez warunkowy. Jest to mechanizm bardzo cenny i umożliwiający błyskawiczną reakcję na określony bodziec. Dany odruch może zaniknąć jeśli jest nie pielęgnowany, stałym powtarzaniem bodźca i sytuacji, która następuje po nim. Na przykład, wiemy że żelazko jest gorące, dlatego nie dotkniemy go w miejscu gdzie jest nagrzane, a gdy niechcący to się stanie odruchowo, szybko odsuwamy rękę. Jeśli ktoś kiedyś doznał krzywdy na tle seksualnym, bądź był źle traktowany przez partnera, może unikać zbliżeń seksualnych. Jest za to odpowiedzialny odruch bez warunkowy, jednak działa to też w drugą stronę. Być może tobie z intymną sytuacją kojarzy się przyciemnione światło, albo wywołują u Ciebie dreszcze podniecenia pocałunki na twojej szyi. Jesteś do tego przyzwyczajona i staje się to dla Ciebie czynnikiem odruchowym: dana sytuacja, po której następuje reakcja. Tak samo można uczyć się odruchów. Powtarzanie tych samych sytuacji np: wspólny prysznic, masaż – po których wiesz, że nastąpi zbliżenie. Bądź inne zachowanie, które ma uprzedzać je. Sygnałem warunkowym może byś nieomal wszystko: zapach perfum, nagie ciało, określona muzyka, która była tłem do miłosnych uniesień, różne czynniki mogą pobudzać wyobraźnie do działania, a twoje ciało w stan gotowości.

Tak, więc podsumowując – nasz umysł, ma ogromne znaczenie. Ćwicząc go i wykorzystując jego siłę, możemy nauczyć się i odkryć w nas pokłady rozkoszy, oraz czerpać jeszcze więcej przyjemności. A jeśli nie przeżyłaś jeszcze nigdy orgazmu, to dzięki wykorzystaniu tej wiedzy i twojej cierpliwości bardzo możliwe, że Ci się to uda.

_______

www.evilka.pl - Relacje damsko-męskie

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1516
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1149
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1118
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 860
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 715
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 407
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1179
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 593
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 524
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 940
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 950
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1535
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1060
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Rob,  17/11/2008

co do płci mózgu to bym dyskutował:)
mężczyźni częściej posługują się lewą półkulą (logiczne, analityczne, sekwencyjne myślenie) dlatego mają problem ze zrozumieniem kobiet i tego co one odczuwają. Kobiety częściej posługują się prawą półkulą (odbiór bodźców zmysłowych, wyobrażenia, intuicja, postrzeganie całościowe tzw "gestalt") - stąd wieksza uczuciowość kobiet i ich wrażliwość na bodźce ...  wyświetl więcej

  mugol  (www),  30/11/2008

Anitko ! Wprawny erotoman wyłącza mózg kobiecie w czasie gry wstępnej powodując odpływ krwi odżywiajacej go do macicy i miednicy .Do tego odrobina alkoholu i mamy przepis na gwałt bez uczciwych zamiarów ,czyli pierścionka i zaręczyn . Akt seksualny to połączenie dusz, czyli balanga wszystkich poziomów naszych świadomości , orgia w światyniach naszych ciał .Nawiązuję tym do Gryfa 144, który zwraca ...  wyświetl więcej

  ,  07/03/2009

Ciekawa wiedza, jedno zastrzeżenie: bezwarunkowy pisze się razem

Jak ja czytam takie bzdury to aż mnie skręca. Ktoś nagle pisze co MI się podoba. Kobiety uwielbiają seks a kto mówi, że babki mniej pragną seksu od mężczyzn, jest ślepcem i chyba nigdy nie był na wakacjach, choćby nad polskim morzem (nie wspominajac o wypadach na Teneryfę, do Grecji, Egiptu...). Ludzie, my wszyscy jesteśmy... ludźmi i proszę nie piszcie o mnie skoro bladego pojęcia nie macie co lu ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska