Login lub e-mail Hasło   

Fatima

Fátima - miasto w Portugalii, leżące w centrum kraju. Sanktuarium w Fatimie jest celem wielu pielgrzymek katolickich i ośrodkiem kultu maryjnego.
Wyświetlenia: 17.939 Zamieszczono 27/11/2008

fatimaFatima to rzymskokatolicka świątynia w wiosce w środkowej Portugalii o tej samej nazwie, gdzie w 1917 roku troje chłopskich dzieci miało wizje, a 13 października 1917 roku 70000 osób było świadkami "cudownego zjawiska słonecznego". 13 maja 1917 roku troje niepiśmiennych dzieci, Lucia dos Santos i jej kuzynowie Francisco i Jacinta Marta, pasło owce, gdy wtem zaskoczył je nagły błysk. Pochodził on z pobliskiego dużego pastwiska, Cova da Iria. Zaciekawione dzieci pobiegły tam i ujrzały niewysoką kobietę, otoczoną światłością. Powiedziała ona, że pochodzi z nieba, i poleciła, aby przychodziły co miesiąc w to samo miejsce aż do października, kiedy to w obecności licznych świadków stanie się cud, "aby każdy mógł uwierzyć". 13 czerwca wraz z dziećmi przybyło pięćdziesięciu zaciekawionych widzów. Lucia, najstarsza z dzieci, rozmawiała z niewidoczną dla innych istotą, której odpowiedzi także nie było słychać. Po zakończeniu dialogu świadkowie usłyszeli eksplozję i zobaczyli chmurę, unoszącą się z drzewa, na którym miały mieć miejsce wszystkie kolejne objawienia.

fatima13 lipca w obecności 4500 świadków troje dzieci widziało przerażającą wizję piekła i usłyszało dwa proroctwa, z których jedno mogło zostać ujawnione, a drugie nie. To pierwsze zapowiadało koniec wojny i nadejście następnej oraz śmierć papieża Piusa XI w tym samym roku (zmarł on w roku 1939; wówczas też zaczęła się druga wojna światowa). Poza tym dzieci przekazały, że kiedy na niebie ukaże się nieznane światło, oznaczać to będzie, że Bóg ukarze świat za grzechy zsyłając wojny, głód i prześladowanie kościoła i ojca świętego. Drugie, tajne proroctwo dzieci ujawniły władzom kościelnym i zostało ono przesłane w zalakowanej kopercie do Watykanu. Wizje miały miejsce regularnie co miesiąc i tłumy ciekawskich rosły. 13 października w strugach deszczu na Cova da Iria zgromadziło się ponad 70000 osób, pragnących ujrzeć cud. Dzieci opowiadały, że rano tego samego dnia widziały świetlistą panią, lądującą na ziemi w chmurze i na powrót wznoszącą się w górę. Cierpliwość świadków została w końcu nagrodzona: oczom ich ukazał się wirujący płaski dysk, który zatrzymał się, po chwili zanurkował zygzakiem w dół, a wreszcie zawrócił gwałtownie i zniknął w słońcu. Ludzie, którzy stali cały dzień na deszczu, stwierdzili nagle, że ich ubrania są suche. W roku 1930, mimo wcześniejszych protestów, biskup Leiria uznał oficjalnie wizje dzieci za objawienie Matki Boskiej. W 1929 roku rozpoczęto budowę bazyliki, a konsekrowano ją w 1953 roku. Co roku świątynię odwiedza około 1000 pielgrzymów, a 13 maja 1967 roku, w pięćdziesiątą rocznicę pierwszej wizji, ponad milion osób uczestniczyło w mszy za pokój, odprawianej przez papieża Pawła VI. Z Fatimy donoszono o wielu cudownych uzdrowieniach, ale nie są one ogólnie uznawane. "Almanach Katolicki" z roku 1976 stwierdza, że tajnego proroctwa nie ujawniono do tej pory, a "władze kościelne sprzeciwiają się chorobliwemu zainteresowaniu tą sprawą".

fatimaVallee stwierdza, że papież Jan XXIII, który przeczytał je w 1960 roku, był głęboko wstrząśnięty i nie ujawnił nikomu jego treści. Vallee, ekspert od komputerów i wybitny ufolog, porównuje z danymi na temat UFO przekazane nam przez świadków opisy zjawisk fizycznych, związanych z wizjami dzieci. W pracy The lnvi-sible College ("Niewidzialna Akademia", 1975) stwierdza, że liczne szczegóły - jaśniejący dysk lub kula, lecący po charakterystycznej zygzakowatej trajektorii spadającego liścia, a także efekty świetlne, grzmoty, brzęczenie, dziwny zapach i "włosy anielskie" - to stałe elementy, towarzyszące prawie każdemu spotkaniu z UFO. Według niego, zarówno w przepowiedni, jak i w relacjach ze spotkań z pasażerami UFO, znajdują się podobne elementy: na przemian powagi i absurdu. Wskazuje także na nieznany ogółowi fakt, że wydarzenia z 1917 roku poprzedziła seria spotkań Ludzi i innych dzieci z aniołem. Dzieci pozostawały pod jego przemożnym wpływem. Jak pisze Joseph Pelletier w The Suń Danced m Fatima (.Słońce tańczyło w Fatimie", 1952), "ta moc jest tak silna, że absorbuje i prawie całkowicie unicestwia je. Praktycznie pozbawia je możliwości użycia cielesnych zmysłów. Na ich ciała działa tajemnicza, niszczycielska siła, która powala je i miażdży". Podobne wrażenia, jak twierdzi Vallee, odnosili inni uczestnicy bliskich spotkań różnego rodzaju z UFO.

 

 

Podobne artykuły


90
komentarze: 98 | wyświetlenia: 66296
78
komentarze: 36 | wyświetlenia: 32743
30
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5619
30
komentarze: 33 | wyświetlenia: 7723
31
komentarze: 119 | wyświetlenia: 9234
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 7011
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 9727
386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 416978
53
komentarze: 63 | wyświetlenia: 26908
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 39291
113
komentarze: 102 | wyświetlenia: 21714
48
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6563
28
komentarze: 10 | wyświetlenia: 8202
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 12261
26
komentarze: 27 | wyświetlenia: 5705
 
Autor
Dodał do zasobów: Marek Marecki
ArtykułBiedne te dzieciaki, żadne z nich nie miało dobrego życia.

  Mat87,  11/02/2009

Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego Maryja objawiała się biednym dzieciom, przeważnie z małych wiosek..a nie biznesmenom, ludziom nauki. I choć teraz znam odpowiedz, do wielu to nadal nie dociera...

W przepowiedniach kościelnych najzabawniejsze jest ostrzeganie iż jeżeli nie będziemy pokutować i nawracać się to Maryja nie bedzie w stanie powstrzymać karzącej ręki swojego syna Jezusa, który przyjdzie w chwale. Humor polega na tym że jednocześnie katolicy modlą się codziennie "przyjdź królestwo twoje".
Zastanawia mnie też gdzie miłosierdzie w apokalipsie :)

Na podstawie nauk o demonologii wiadomo, że demon żeński Mara objawia się gęsto w katolickich krajach. Co przynoszą modły i kult demona ? Widzimy, widzimy .....

Rudolf Steiner inaczej by to zinterpretował, a miał wielki dar wnikania w Duchowość, więc może Maryja to wyższa istota duchowa dobra, a nie zła, jak sądzą niektórzy pewni siebie demonolodzy? Jest natomiast ciekawa strona www o demonozofii Rudolfa Steinera i UFO, którą gorąco polecam:
http://www.gnosis.art.pl/numer(...)dem.HTM

  m4kpl,  30/03/2009

Kosmici a nie bogowie, od zawsze...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska