Login lub e-mail Hasło   

Sukces I Motywacja W Pigułce

Każdy chciałby osiągnąć sukces. Każdy chciałby zostać człowiekiem sukcesu. Do tego niezbędna jest umiejętność Samokontroli. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać...
Wyświetlenia: 1.732 Zamieszczono 04/12/2008

"Jeśli chcesz siać na dni - siej kwiaty.
 Jeśli chcesz siać na lata - sadź drzewa.
Jeśli chcesz siać na wieczność - zasiewaj idee!"
                                                            (Napoleon Hill)


Jeśli chcemy do czegoś dojść, musimy wiedzieć gdzie - powinniśmy mieć jasno sprecyzowany cel - musimy wiedzieć, co konkretnie chcemy osiągnąć. Wtedy potrafimy lepiej organizować sobie pracę, czas, podświadomie dokonujemy dobrych wyborów, podejmujemy słuszne decyzje - ponieważ nasza podświadomość nastawiona jest na CEL.
Kolejnym czynnikiem jest wiara w siebie - ponieważ sukces zaczyna się w głowie, a tak naprawdę to nasze nastawienie jest jego bezpośrednim źródłem. Nasza ATRAKCYJNOŚĆ przyciąga sukces. Jest SIŁĄ, która przyciąga do nas ludzi i zdarzenia. Odpowiednia intonacja głosu - głos spokojny, lecz pewny siebie. Takt i uprzejmość. Uśmiech. Postawa pewna siebie, wrażenie silnej osobowości - to sprawia, że sprawiamy wrażenie ludzi atrakcyjnych dla innych. Nasza postawa musi wzbudzać szacunek dla naszej osoby.
Aby osiągnąć wyznaczone przez siebie cele, trzeba być optymistą. Sukces przyciąga sukces, ale porażka kolejną porażkę. Brak wiary w to, co robimy i motywacji, z reguły prowadzi do klęski. 
Musimy wierzyć, że osiągniemy to, co zaplanowaliśmy - i do tego dążyć. Sukces MUSI być naszym przeznaczeniem - jest to ważne, aby tak myśleć, ponieważ to właśnie wiara przekształca nasze myśli w czyn.

„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel 
i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.”
                                                    (Napoleon Hill)”


Sukces przychodzi do tych, którzy działają - robią wszystko co mogą, aby go osiągnąć. Warto wyrobić w sobie nawyk robienia wszystkiego LEPIEJ, jak jest to WYMAGANE - niezależnie od wynagrodzenia, czy potencjalnych zysków - wtedy odnosi się najlepsze rezultaty, a wyniki naszej pracy niejednokrotnie mogą zaprocentować w najmniej oczekiwanym momencie naszego życia. Poza tym, wzrasta nasz autorytet w oczach innych. Sprawiamy wrażenie osoby wyjątkowej, rzetelnej. Takiej, na której można polegać, ponieważ to co robi, robi PROFESJONALNIE.
Bardzo ważnym czynnikiem jest kontrola samego siebie - umiejętność ta pozwala nam podejmować decyzje w oparciu o rozsądek i koncentrować się na tym, co ważne. Pozwala to nam na w pełni świadome sterowanie naszych działań w kierunku celu, jak obraliśmy. Rozsądek jest najpewniejszą drogą.

"Posiej czyn, a zbierzesz nawyk, 
Posiej nawyk, a zbierzesz charakter.
Posiej charakter, a plonem będzie przeznaczenie."
                                                                    (Napoleon Hill)


Ktoś mądry powiedział kiedyś, że mądrością nie jest unikanie porażek, lecz umiejętne obchodzenie się z nimi. Starajmy się je obracać w ten sposób, aby móc udowodnić innym naszą SIŁĘ. Człowiek uczy się przez całe życie, aby iść do przodu. Kto się nie uczy, ten stoi w miejscu. Zostaje w tyle...

„Poddający się - nigdy nie wygrywa, 
a wygrywający - nigdy się nie poddaje.”
                                           (Napoleon Hill)

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1514
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1146
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1116
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 857
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 405
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1178
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 588
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 522
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 944
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1534
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1058
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska