Login lub e-mail Hasło   

Politycy są bez klasy

Jacy waszym zdaniem są nasi politycy ? Kompetentni, skuteczni, odpowiedzialni ? A może wprost przeciwnie ? Jesteście ciekawi co ja myślę. To przeczytajcie mój artykuł.
Wyświetlenia: 1.354 Zamieszczono 11/12/2008

"Polski i Polaków nie stać na marnych i niekompetentnych polityków. Takich, którzy zamiast skutecznie rządzić państwem i rozwiązywać bieżące sprawy i problemy. Bawią się w rządzenie i traktują obywateli przedmiotowo"- Robert Monik 

Nie wiem jak wy ? Ale ja obserwując nasze życie polityczne odnoszę wrażenie, że politycy nie dorośli do ról, które pełnią. I niczym jak dzieci bawiący się zabawkami oni bawią się państwem i obywatelami. Bo w końcu jak traktować ich wzajemne przepychanki, obrzucanie błotem, spory kompetencyjne, walkę o stołki itp. 

Tylko w przypadku dzieci zabawa na ogół kończy się pozytywnie i bez złych skutków. Ponadto dzieci mają prawo się bawić. Ponieważ w ten sposób mogą się prawidłowo rozwinąć i dorosnąć. 

Natomiast w przypadku polityków skutki ich zabawy są bardziej widoczne, negatywne i przez nas odczuwalne na co dzień. Ponadto kompromitują nasz kraj na scenie międzynarodowej i często sprawiają, że traktuje się nas niepoważnie i groteskowo. 

Nasi politycy niczym aktorzy występujący na scenie grają na emocjach własnych wyborców i jakości sceny politycznej. To smutne, że w odróżnieniu od aktorów, którzy tylko na chwile wcielają się w rolę, które odgrywają politycy grają rzeczywistością społeczną, ekonomiczną, polityczną. Grają nami wszystkimi. Czego jesteśmy świadkiem na co dzień oglądając wiadomości w tv, słuchając radio, czytając gazety i przeglądając internet. 

Ich gra w większości przypadków jest niekulturalna, kiczowata i tandetna. Często włos się na głowie jeży widząc co wyprawiają nasi politycy, jak traktują nas: Polaków, wyborców, obywateli, społeczeństwo. Jak się zachowują, co mówią, robią. Ogląda się to i obserwuje z niesmakiem i odrazą. To wielki wstyd, że tacy ludzie nami rządzą. 

Czasem zastanawiam się czy to co widzę i słyszę dzieje się naprawdę ? Ze smutkiem wówczas przecieram oczy i stwierdzam, że to rzeczywistość. Nasza rzeczywistość. Ponieważ w niej żyjemy, mieszkamy, pracujemy, uczymy się. To smutne, ale prawdziwe. 

Moim zdaniem Polski i Polaków nie stać na marnych i niekompetentnych polityków. Takich, którzy zamiast skutecznie rządzić państwem i rozwiązywać bieżące sprawy i problemy. Bawią się w rządzenie i traktują opinię publiczną, społeczeństwo i obywateli przedmiotowo. 

Polacy po okupacji sowietów i faszystów zasługują na to by żyło im się lepiej i godniej w naszym kraju. Zasługują na mądrzejszych, odpowiedzialniejszych, dojrzalszych i kompetentnych polityków. Takich, którzy będą rządzić skutecznie i będą się cieszyć szacunkiem obywateli. 

W końcu żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Jesteśmy członkami NATO I UE oraz wielu innych organizacji międzynarodowych. Rozwijamy się gospodarczo, społecznie, kulturalnie, ekonomicznie. Mamy wielu zdolnych,inteligentnych i mądrych ludzi. 

To właśnie tacy ludzie powinni piastować najwyższe urzędy w państwie. A nie ci, którzy nami rządzą obecnie. Po to, by żyło nam się lepiej i godniej w Polsce. By Polacy byli dumni z tego, że są Polakami. By nie wstydzili się własnych korzeni, kraju i polityków.

Podobne artykuły


18
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2318
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1000
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1643
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 547
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1008
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 774
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1087
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 816
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 592
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 597
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 515
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 544
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 655
8
komentarze: 21 | wyświetlenia: 347
8
komentarze: 101 | wyświetlenia: 591
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mugol  (www),  25/01/2009

Z takimi pogladami nie znajdzie Pan pracy w Wyborczej czy TVN ie . Co najwyzej w TRWAMDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska