Login lub e-mail Hasło   

Liczę na cud... - List otwarty

Szanowny Panie Dyrektorze, przedstawiam Panu propozycję dotyczącą zagospodarowania nowego, dotychczas nie znanego nauce materiału naukowego.
Wyświetlenia: 1.259 Zamieszczono 19/12/2008

Liczę na cud... i wysyłam do kilkunastu instytutów fizyki w Polsce, na ręce ich dyrektorów, list z propozycją zagospodarowania materiałów naukowych.
Poniżej podaję wykaz adresatów i treść listu oraz umieszczam dwie "półki": Cud się zdarzył i Cudu nie było, na których będę umieszczał dalszą korespondencję z dyrektorami instytutów fizyki.

Wykaz adresatów: (... znajduje się w oryginalnej publikacji na http://pinopa.republika.pl/Licze_na_cud.html )

Treść listu - propozycji:

Dotyczy: zagospodarowania naukowego materiału

Szanowny Panie Dyrektorze, przedstawiam Panu propozycję dotyczącą zagospodarowania nowego, dotychczas nie znanego nauce materiału naukowego. Na ten materiał składają się nowo odkryte zasady i prawa fizyczne, których obecnie współczesna fizyka teoretyczna odczuwa dotkliwy brak. Te zasady i prawa fizyczne wynikają bezpośrednio z odkrycia Galileusza, które dotyczy swobodnego spadku ciał w polu grawitacyjnym. Wynikają one w identyczny sposób, jak wynikają (z odkrycia Galileusza) prawa dynamiki Newtona oraz prawa mechaniki niebieskiej Keplera. Te nowe odkrycia przedstawiam w krótkich artykułach na stronie  http://pinopa.republika.pl/Art_Streszcz.html .

Do chwili obecnej zagospodarowanie tego materiału, w sensie jego zaakceptowania w świecie fizyki teoretycznej, nie było możliwe. Nie było możliwe głównie z tego względu, że autor jest osobą nieznaną w naukowym świecie, nie popierają go żadne autorytety naukowe i dotychczas w żaden sposób prace te nie były finansowane. (To, co dostaje się za darmo, rzadko bywa doceniane.) Można również mieć zastrzeżenia do formy ich przedstawiania.

Proponując Instytutowi Fizyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zagospodarowanie nowego materiału naukowego, i składając tę propozycję na ręce Pana Dyrektora, mam na myśli również moje okresowe zatrudnienie w Instytucie jako eksperta w dziedzinie fundamentalnej fizyki, szczególnie, w zakresie nowo odkrytych zasad i praw fizycznych. Mam na myśli także znacznie większe wydatki, bo nowy materiał naukowy otwiera nowy obszar wiedzy fizycznej, który będzie wymagał pracy wielu ludzi: fizyków, programistów, tłumaczy. Myślę, że zagospodarowanie naukowego materiału może być finansowane ze środków unijnych.

Po rozpatrzeniu mojej propozycji proszę o odpowiedź.

Z poważaniem. Bogdan Szenkaryk

____________________________________

Odkrycie fizyki na trzecie tysiąclecie - http://pinopa.republika.pl/

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 392
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1069
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1548
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 599
6
komentarze: 57 | wyświetlenia: 2306
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 965
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141698
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239231
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110755
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122087
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ja również liczę na cud. Cud powołania w naszym kraju instytucji takiej jak w podlinkowanym tekście. Niestety na razie nic tego nie zapowiada. Ale nadziei nie tracę.

http://tinyurl.com/446mk7Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska