Login lub e-mail Hasło   

Patologia za pan brat

Patologia w dzisiejszym świecie jest rzeczą normalną ,a dzieje się tak przez ludzi, którzy na nią nie reagują .
Wyświetlenia: 951 Zamieszczono 01/01/2009

Pewnego dnia wracając z zakupów ,stojąc na przystanku ujrzałam dość młodą kobietę idącą z dzieckiem za rękę .Normalnie pewnie bym jej nie zauważyła ,lecz moją uwagę przyciągnął fakt ,że tak owa przykładna mamusia szła slalomem .Pomyślałam biedne dziecko zamiast cieszyć się dzieciństwem prowadzi nadyndaną matkę .Jak wypowiadają się socjologowie takim sytuacjom jak ta ,którą widziałam ja i inni ludzie tego dnia ,można zaradzić .Pytam się ze zdziwieniem niby jak?! Jest kilka sposobów :wyrwać matce dziecko i iść z nim na pierwszy lepszy komisariat -wyrządzając zarazem maluchowi krzywdę psychiczną ,bo został oddzielony od mamusi przez jakąś obcą panią .Mało wiarygodna opcja sukcesu pomocy dziecku ,gdyż wyrywając pijanej matce dziecko można nieżle zarobić w dziób ,wkońcu nie wiemy czy nie jest agresywna .Możemy skorzystać z opcji numer dwa zadzwonić na policję ,najlepiej z komórki.Słysząc przez pół godziny automatyczną sekretarkę typu : "Komisariat Policji Wrocław proszę czekać" ,po pierwsze idzie oszaleć , po drugie w tak długim czasie pijana matka z dzieckiem zdąży dojść (o ile będą mieli takie szczęście) do domu .Opcja trzecia znależć najbliższą budkę telefoniczną i zadzwonić na numer telefonu zaufania ,gdzie zgłosi się kobieta o mega sympatycznym głosie i zapyta delikatnie w czym problem .Opowiem jej wtedy o całej zaistniałej sytuacji juaka mnie spotkała, gdy stałam na przystanku ,poproszę ją o dyskrecję i będę miała problem z głowy.Wyjści z sytuacji numer cztery mogę obrócić głowę i udawać że, nic nie zauważyłam -opcja najbardziej wielbiona wśród społeczności . Przecież i tak obojętnie którą z opcji wybiorę , nie rozwiążę problemu ,przecież jedna osoba ,która chce coś zdziałać nic tu nie pomoże .Sumienie mnie gryzło ,że nic wtedy nie zrobiłam ,a właściwie zrobiłam -obróciłam głowę w drugą strone.Poprostu doszłąm do wniosku ,że każda opcja skończy się fiaskiem.Nie wiem co stało się z tym dzieckiem i jego matką ,może trafili szczęśliwie do domu .Wiem jedno takie sytuacje to codzienność ,która jest już w pełni akceptowana przez naszą społeczność.Tak akceptowana ,gdyby takie rzeczy nam nie odpowiadały ,sprzeciwiali byśmy się ! Przyzwalając na takie zachowania ,sami stajemy się ich częścią .Może ten krótki artykuł nie rozwiąże problemu ,ale może choć troszkę naświetli sprawę .Może będąc w podobnej sytuacji jak ja ,rozwiążesz ją .Bynajmiej podejmiesz działanie inne niż obrót karku w drugą stronę .mnie stać było tylko na tyle ,aby o tym napisać .

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1120
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 922
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 832
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 650
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 489
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1135
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 820
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 984
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 586
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 677
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 490
8
komentarze: 105 | wyświetlenia: 585
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Problemem jest brak sensownych rozwiązań sytuacji. Bo co z tego że policja pijanej matce dziecko zabierze ? Matka wytrzeźwieje, dziecko do niej wróci, replay. "Dom dziecka" też nie jest znacząco lepszym rozwiązaniem. Brak sensownych alternatyw wydaje mi się właśnie największym problemem w takich sytuacjach.

  swistak  (www),  02/01/2009

Paulino ! Kierowcy olewają a przepisy ruchu drogowego, ale bez nich nie dało by sie ustalic winnego wypadku .
W zyciu społecznym, przepisy pełnia podobna role, a ich nieznajomość nie zwalnia od odpowiedzialnośći .
Mogłaś spytać tą Pania o cokolwiek, by ustalic stopień upojenia i od stopnia kumania, uzależnic swoja decyzje, czy zawstydzic , czy wezwac radiowóz .Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska