Login lub e-mail Hasło   

Jak skutecznie uczyć się do egzaminów (i zdawać je z łatwością) [cz. 2]

Odkryj teraz sekrety studentów, którzy osiągają największe sukcesy i naucz się robić to samo! Przeczytaj jak zmienić nudną naukę w zabawę i przyjemność! [cz. 2]
Wyświetlenia: 1.385 Zamieszczono 03/01/2009

2.  PSYCHOLOGIA.

a)  Pozytywne Nastawienie Umysłu (PNU) – czyli zadbanie o to, abyś wierzył w to co robisz i w wynik jaki chcesz osiągnąć. Pamiętaj o tym, że masz pod czaszką niezwykle genialne urządzenie które pomoże Tobie osiągnąć każdy wynik! O możliwościach ludzkiego umysłu pisałem w innym artykule...

b)  Dobry humor. Jest to podstawa, bo spróbuj się czegoś nauczyć gdy jesteś przygnębiony... Zawsze ucz się gdy jesteś w świetnym nastroju, bo w ten sposób zapewniasz sobie sukces! Zrób z nauki zabawę - przeczytaj o mnemotechnikach, mapach myśli, zmianie ram sytuacji (NLP).

c)  Przekonania. Rozwalaj stare, nieużyteczne przekonania i w ich miejsce wstawiaj nowe, prowadzące Ciebie do osiągania rezultatów. Naucz się technik programowania neurolingwistycznego (NLP), techniki emocjonalnej wolności (EFT) lub/i racjonalnej terapii zachowań (RTZ). Jest to zbyt długi temat, więc nie będę go tutaj omawiał (wiadomości znajdziesz na mojej stronie).

d) Motywacja.  Pamiętaj, że do osiągnięcia celu (np. zdania egzaminu) i samego podjęcia akcji – potrzebny jest jakiś motyw. Z tego też pochodzi słowo motywacja: motyw + akcja. 

Muszą być obydwa czynniki, aby pojawił się odpowiedni rezultat. 

Motywację wzmocnisz przez:

- wyznaczenie sobie celu nauki (na piśmie!)
- wypisanie wszystkich (albo chociaż 15-20) korzyści jakie odniesiesz osiągając cel (stypendium, podziw, satysfakcja, wiedza).
- zastosowanie technik NLP (kotwiczenie, linia czasu, przeramowanie znaczenia, krąg doskonałości i in.)

3.  KONCENTRACJA. 

Jest to rozległy temat więc piszę tylko w skrócie:

a) Skupienie na celu. Pamiętaj aby koncentrować się na ustalonym wcześniej celu i pamiętać o korzyściach, płynących z jego osiągnięcia. Pozwoli to na łatwe utrzymanie uwagi i motywacji.

b )Ćwiczenia. Wykonuj często ćwiczenia wzmagające koncentrację. Możesz znaleźć sporo ćwiczeń w internecie, więc nie będę się tu rozpisywał.

Na szkoleniach Projektu: Geniusz uczestnicy wykonują specjalne ćwiczenie opracowane przez specjalistów z NASA pozwalające osiągnąć stan umysłu zwany uptime. Pozwala on na utrzymanie 100% koncentracji na celu nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach. 

[cdn.]


Pozdrawiam,
Marcin Kijak
trener szybkich technik nauki i czytania
--
ProjektSukces.pl - NLP, hipnoza, efektywna nauka, szybkie czytanie, zarządzanie czasem, motywacja, sukces...
Darmowe materiały, kursy internetowe, newsletter: SukcesMail i inne

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 906
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 862
7
komentarze: 29 | wyświetlenia: 585
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1342
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 766
5
komentarze: 47 | wyświetlenia: 1093
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 136
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142539
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 243651
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska