Login lub e-mail Hasło   

Apel do młodych uczonych!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://pinopa.republika.pl/Apel.html
Zwracam się do was, do młodych uczonych - stwórzcie logiczną naukę o przyrodzie, zadbajcie o dobro nauki i o swoje własne interesy!
Wyświetlenia: 2.202 Zamieszczono 04/01/2009

Zwracam się do was, do młodych uczonych - stwórzcie logiczną naukę o przyrodzie, zadbajcie o dobro nauki i o swoje własne interesy! Zwracam się do wszystkich pracowników nauki bez względu na ich wiek, naukowy staż i płeć, którzy nie są jeszcze zaślepieni przez absurdalne teorie fizyczne - obie teorie względności A. Einsteina i mechanikę kwantową - ukazujcie wszędzie absurdalność, niedorzeczność tych teorii, pokazujcie naukową tępotę ich twórców! Nie wasz wiek i naukowy staż jest ważny, lecz młodość umysłów, która pozwala być otwartym na nowe naukowe idee! Wzywam was - stańcie na czele Logicznej Rewolucji Naukowej!

Zwracam się do studentów i uczniów szkół średnich - nie pozwalajcie, aby nadal pod szyldem naukowej wiedzy przedstawiano wam "naukową ciemnotę". Studenci i uczniowie szkół średnich, wzywam was do logicznego buntu wobec waszych nauczycieli-absurdalistów, którzy przedstawiają wam absurdalne teorie fizyczne - za broń i tarczę miejcie logikę i śmiech! Zwracam się do was, do studentów i uczniów szkół średnich - bo wielu z was planuje zostać pracownikami naukowymi, więc potencjalnie już jesteście młodymi uczonymi. Jeśli nie pomożecie teraz w naprawie nauki o przyrodzie, aby nadać jej rozsądny, logiczny kształt, to z absurdami, paradoksami, niedorzecznościami, będziecie musieli borykać się przez długie lata waszej kariery naukowej.

Logiczna Rewolucja Naukowa jest nieunikniona - wcześniej czy później ona musi nadejść. I jeśli nie wy, to wasi następcy będą musieli zwalczyć istniejący kryzys naukowy. Dotychczas nauka o przyrodzie nie straciła jeszcze zaufania społecznego, ale to może wkrótce się skończyć. Społeczeństwo nie pozwoli "w nieskończoność" oszukiwać się sloganami na temat geniuszu A. Einsteina i jego teorii względności, na temat doskonałości mechaniki kwantowej. Przyszła pora, aby dokonać zmian w nauce o przyrodzie, aby wyrzucić z niej absurdalne teorie fizyczne, aby zacząć rozwijać i przedstawiać teorie logiczne, w których wiadomo, co to jest materia, energia, fala itd.

Młodzi uczeni, którzy już prowadzicie działalność naukową i którzy będziecie to robić za kilka lat, zwracam się do was, abyście przyjrzeli się systemowi recenzowania naukowych nowości. To jest szaniec, w którym okopali się zwolennicy absurdalnych teorii fizycznych - czyli osoby dbające głównie o własne interesy, ale nie o interesy nauki. Dotychczasowy system recenzowania naukowych prac do druku w czasopismach naukowych jest wadliwy w swych założeniach. Recenzowanie pracy, która zawiera naukowe nowości niezgodne z teorią względności bądź z mechaniką kwantową, najczęściej sprowadza się do wystawienia negatywnej oceny i jej odrzucenia jako nie nadającej się do druku w czasopiśmie. Przyjęcie takiej pracy naukowej do druku bądź jej odrzucenie zależy w głównej mierze od naukowego autorytetu autora pracy. Jeśli jest on już uznanym naukowcem, który cieszy się pewnym autorytetem naukowym - można powiedzieć, że jest już swoim człowiekiem - to ma on dużo szans na to, że jego praca będzie wydana, pomimo że jest sprzeczna z powszechnie uznaną teorią. Jeżeli natomiast autor jest nieznanym naukowym nowicjuszem, to praca nie będzie opublikowana. A przecież, aby nauka rozwijała się prawidłowo, system recenzowania nie powinien dotyczyć i zakazywać publikacji właśnie tych nowych naukowych treści, które znacznie różnią się od już powszechnie uznawanych. Bo jeśli idzie o treść nowej teorii fizycznej, to w tej materii nawet najlepszy recenzent jest kompletnym laikiem i z tego powodu należy wykluczyć jakąkolwiek jego ingerencję w publikację. Powinien on być co najwyżej pomocnikiem i doradcą autora w kwestii gramatyki, stylistyki i formy jego pracy naukowej.

Kim jestem, że wzywam was do Logicznej Rewolucji Naukowej? Jestem naukowym spadkobiercą Galileusza - na bazie jego prawa swobodnego spadku ciał w polu grawitacyjnym odkryłem fundamentalną zasadę wzajemnych oddziaływań składników i budowy materii oraz inne zasady i prawa fizyczne. Odkryłem własności materii, które dla fizyki mają porównywalną wartość, jak własności odkryte przez Newtona i Keplera. Nowo odkryte własności materii pozwalają na opracowanie działu fizyki, który w sferze dynamiki może być porównywany z mechaniką Newtona, a w istocie własności te wyjaśniają - i pomagają wyprowadzać od podstaw - zarówno prawa fizyczne związane z nazwiskami Newtona i Keplera, jak i nowe prawa dotyczące zjawisk fizycznych, których mechanizm usiłuje się wyjaśniać za pomocą obu teorii względności i mechaniki kwantowej. Za pomocą tych absurdalnych teorii naukowych usiłuje się wyjaśniać to, co dzieje się w materii, ale jest to niemożliwe i faktycznie niczego się nie wyjaśnia. Bo absurdalne teorie nie rozwiązały podstawowych kwestii i nie wyjaśniają, czym jest materia, co to jest energia, co to takiego fala elektromagnetyczna itd.

Kim jestem?... Jestem autorem nowych naukowych idei i teorii, odkrywcą fizycznych zasad i praw sprzecznych z absurdalnymi teoriami fizycznymi, którego prace - właśnie z powodu tej sprzeczności - nie mogą być ocenione pozytywnie przez współczesnych recenzentów. Takich autorów jest wielu i wielu z nich może wnieść pożyteczny wkład do nauki. Obecnie istnieje internet, więc ci autorzy mają szerokie możliwości publikowania wyników swoich badań. Ale w oficjalnym naukowym świecie te internetowe publikacje wyników rozmyślań i badań naukowych są uważane za gorsze, bo nie są recenzowane.

Wzywam was, młodzi uczeni, publikujcie prawdę i ujawniajcie zaciekłych zwolenników absurdalnych teorii fizycznych! Pokazujcie ich recenzencką działalność, poprzez którą umacniają oni swoją pozycję w szańcu, który zbudowali w ciele nauki! Niech społeczeństwo dowie się o ich szkodliwej dla nauki działalności i jak najszybciej przerwie te niegodziwe, nieuczciwe, samolubne praktyki okołonaukowe! Bijcie w nich logiką i śmiechem!!

Wzywam was, młodzi uczeni, powielajcie niniejszy apel i publikujcie w różnych miejscach, gdzie może z nim zapoznać się wiele zainteresowanych osób! Działajcie tak, aby jak najszybciej skończyć z fałszem, który panuje w dzisiejszej nauce o przyrodzie!
Jeśli natraficie na apel gdzieś z dala od źródła, z którego on pochodzi, pamiętajcie, że logiczną naukę można rozpocząć już dzisiaj. Zapraszam na stronę http://pinopa.republika.pl lub http://pinopa.prv.pl (po polsku) badź http://pinopa.narod.ru (po rosyjsku - wersja skrócona strony), gdzie można zapoznać się z pracami autora niniejszego apelu.

Życzę powodzenia w waszych staraniach o logiczną naukę o przyrodzie.
Bogdan Szenkaryk "Pinopa"

____________________________________

Odkrycie fizyki na trzecie tysiąclecie - http://pinopa.republika.pl/

Podobne artykuły


18
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1536
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1325
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12816
31
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2266
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61633
25
komentarze: 3 | wyświetlenia: 4758
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3453
23
komentarze: 32 | wyświetlenia: 2742
19
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1377
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3951
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4349
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1680
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Kolejny "pogromca fizyków" :) Dorobek naukowy Alberta Einsteina jest powszechnie, publicznie i jawnie dostępny. Z ważniejszych "produktów" powstałych na bazie jego teorii dość wymienić wykorzystanie energii nuklearnej czy też znacznie udoskonaloną w stosunku do newtonowskiej teorię grawitacji. A gdzie jest pański dorobek szanowny panie ? Gdzie rozliczne i zadziwiające urządzenia powstałe dzięki pa ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  04/01/2009

To ma byc odpowiedz na apel ! Panie Piotrusiu ..Chyba, ze Pan nie jest młodym i światłym człowiekiem ino zgorzkniałym recenzentem, okopanym za barykadą naukowych frazesów w stylu Ziemia jest okrągła .

  swistak  (www),  04/01/2009

Ziemia jest elipsoidą

  swistak  (www),  04/01/2009

Za to mozesz dostać EIOBla

Formalnie rzecz biorąc Ziemia jest bryłą która nazwana została geoidą. Bo do elipsoidy obrotowej (bo chyba o taką ci chodziło świstaku ?) nieco jej brakuje. Wykazuje nieco podobieństwa do gruszki jak mówią znawcy tematyki :)

http://tinyurl.com/8by6e8
http://tinyurl.com/a2265n

Jeśli ktoś nie jest w stanie pojąć teorii Einsteina, która jest zalążkiem do prawdziwej wielowymiarowej nauki o budowie wszechświata, to tym bardziej nie zrozumie także jej rozwinięć jak teoria Heima. Modele wszechświata są pewnym przybliżeniem to oczywiste, tak jak geoida czy model bryły dwudziestościanu są przybliżonymi modelami geometrycznymi kształtu Ziemi. Chyba najbardziej należy współczuć n ...  wyświetl więcej

Powtarza się tu znana, od lat powielana reakcja absurdalistów-popleczników Einsteina i spółki, gdy krytyce jest poddawana "ukochana" teoria względności... Nie będę prostował pokrętnego myślenia absurdalistów na temat tego, co skąd się bierze. Czy teorie powstają na bazie rezultatów niezliczonych praktycznych doświadczeń i wynikającego stąd rozwoju nauki i techniki, a powstają w tym celu, aby teore ...  wyświetl więcej

  norvoles,  05/01/2009

Uważam, że ta cała walka o "dobrą i czystą" naukę, powinna być inaczej ukierunkowana. Nie na zaprzeczanie, ale na pobudzenie myślenia po to by niczego nie przyjmować bezkrytycznie. I nie teorie naukowe, ale system ich nauczania jest do wymiany, bo nie prowadzi do zrozumienia tych teorii.
Poza tym warto zauważyć pewną ważną rzecz, mianowicie niektórzy mylą teorię naukową z rzeczywistymi zjaw ...  wyświetl więcej

A propos teorii i wyników doświadczeń. Ciekawe mr. pinopa jak pańska teoria tłumaczy istnienie tzw. soczewek grawitacyjnych ? Bo w przeciwieństwie do klasycznych teorii grawitacji, "zakrzywienie przestrzeni" bardzo elegancko tłumaczy ich powstawanie.

@norvoles
Możesz napisać coś więcej o tych niezgodnościach w pomiarach Wenus ? Wziąłeś pod uwagę że to wyniki uzyskane z owych pomiarów mogą być błędne ? Potwierdzono je w jakiś sposób ?

Wyniki tych pomiarów uznano za błędne właśnie z tego powodu, że sygnał powracał za szybko, przy czym różnica była rzędu kilkunastu milisekund. Po prostu wyglądało to tak jakby prędkość światła i prędkość ruchu Wenus względem Ziemi dodały się. Zastanawiające było to, że wyniki tych pomiarów były bardzo zbliżone do dokładniejszych wykonanych później (w pomiarach chodziło o okres obrotu planety wokół ...  wyświetl więcej

Odpowiedź dla norvoles-a:
Orbity planet dają się doskonale opisywać, jeśli do opisu potencjału grawitacyjnego użyć funkcji eksponencjalnej: V=A*[1-exp(-B/x)]. Natężenie takiego pola grawitacyjnego wynosi E=dV/dx=-A*B*[x^(-2)]*exp(-B/x). Eksponencjalny czynnik exp(-B/x) przy wzroście x, czyli odległości od "centrum" pola grawitacyjnego, zbliża się do jedynki. Czyli natężenie grawitacyjnego p ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska