Login lub e-mail Hasło   

Co mówią kolory Twojego ubrania o Tobie?

Dojrzali, świadomi siebie ludzie szukają kolorów, które pozostają w zgodzie z ich osobowością. Poszukują wewnętrznej harmonii.
Wyświetlenia: 4.582 Zamieszczono 20/01/2009

Zwykle instynktownie wybierają kolor , który jest zgodny z ich naturą i potrzebami organizmu. Kolor, który zapewni im optymalny stan zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

Jednak mimo ukochania swoich ulubionych kolorów każdy człowiek czasami zmienia upodobania i zwraca się ku nowym kolorom. Tak gwałtowna zmiana w upodobaniach nie jest przypadkowa, związana jest z potrzebami fizycznymi i emocjonalnymi, które pojawiają się najczęściej w krytycznych momentach naszego życia.

Odkrycie na nowo zieleni lub bieli może oznaczać wzmożoną potrzebę zwiększenia przestrzeni życiowej ,odpoczynku i niezależności. Nagłe zainteresowanie ubraniami w barwach czerwieni, pomarańczy i ciepłej żółci jest zwykle sygnałem przemęczenia i przygnębienia. Oznacza tęsknotę za bezproblemowym podejmowaniem decyzji i za utraconą jasnością umysłu. Takie zmiany upodobań mogą stanowić ważne źródło informacji o nas samych i naszych głęboko ukrywanych uczuciach. Warto je bacznie obserwować, aby dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i zacząć żyć zdrowiej, dążąc do wewnętrznej harmonii.

Dlaczego kolory są tak isotne w naszym życiu? Ponieważ wszystko jest energią i każdy kolor ma inne wibracje, które wyczuwają niektóre, wrażliwe osoby. Ludzkie ciało również wibruje wszystkimi barwami tęczy, tworzącymi barwną aurę wokół sylwetki. Jej istnienie zostało potwierdzone naukowo, można ją sfotografować i zobaczyć za pomocą specjalnego aparatu rosyjskiego uczonego Kirliana. Aurę posiadają także rośliny, zwierzęta i minrały. Bioterapeuci zajmujący się swoimi pacjentami potrafią w czasie sesji na podstawie obserwacji  ich aury określić przyczynę choroby  doenergetyzować osłabione miejsca w organiźmie. Aura zdrowego człowieka powinna mieć przejrzyste, czyste kolory przenikające się nawzajem. Kiedy kolory zaczynają być szare, brudne albo przygaszone jest to oznaką fizycznych lub emocjonalnych niedomagań pacjenta. Oczywiście my sami nie widzimy raczej naszej aury (no chyba , że mamy rozwinięte postrzeganie pozazmysłowe), dlatego  intuicyjny wybór kolorów, które aktualnie chcemy nosić jest bardzo istotną wskazówką co do kondycji naszego organizmu.

Zwykle ochota jaka nam przychodzi na noszenie ubrania z przewagą konkretnego koloru może oznaczać, że właśnie ten kolor w naszej aurze jest osłabiony, mamy jego niedobór a co za tym idzie możemy mieć problemy z narządami z którymi ta barwa jest związana. Poniżej podaję w skrócie z jakimi narządami i organami w naszym ciele związane są poszczególne barwy.

1.  Barwa czerwona  - kręgosłup, kości, zęby, paznokcie, obie nogi, jelito grube, krew, budowanie komórek

2. Barwa pomarańczowa - miednica, organy rozrodcze, nerki, pęcherz, limfa, soki trawienne, sperma

3. Barwa żółta - dolna część pleców, jama brzuszna, system trawienny, żołądek, wątroba, śledziona, woreczek żółciowy, wegetatywny system nerwowy

4. Barwa zielona lub różowa (w zależności od indywidualnych preferencji, nie wszyscy przecież lubią różowy) - górna część pleców, serce, klatka piersiowa, jama klatki piersiowej, dolny obszar płuc, system krążenia, skóra, ręce

5. Barwa błękitna - płuca, oskrzela, przełyk, głos, gardło, krtań, kark , szczęka

6. Barwa indygo - móźdźek, uszy, nos, zatoki, ozcy, częściowo system nerwowy, czoło, twarz

7. Barwa fioletowa - czaszka, mózg

Skąd w ogóle wiadomo, że  kolory aury są ułożone w tej kolejności a nie odwrotnie i dlazcego akurat tak a nie inaczej  trzeba im przyporządkować te a nie inne obszary ciała? Już starożytne hinduskie księgi podają opisy kolorów w ludzkiej aurze i radzą jak leczyć niedomagania (również poprzez nakładanie na ciało tkanin w odpowiednich kolorach). Obecnie fotografia kirlianowska potwierdza istnienie aury nie tylko u ludzi, ale też u zwierząt, roślin i minerałów. Jak wspomniałem można ją sfotografować. Zwykle kolory na fotografi przenikają się, ale ogólny zarys barw rzeczywiście układa się jak w tęczy od czerwieni na dole aż do fioletu (lub bieli czy złotego) nad głową (są to indywidualne różnice). Bioterapeuci mający dar widzenia aury potwierdzają ten schemat ułożenia barw energii wokół ludzkiego ciała.

Żródłem każdego koloru otaczającego nasze ciała jest tzw "czakra" - "koło" w tłumaczeniu z sanskrytu.  Czakry są w naszych ciałach źródłami energii którą wymieniamy z otoczeniem lub czerpiemy z kontaktu z Naturą. Stare pzrysłowie mówi, ze Natura może obejść się bez człowieka ale człowiek bez  Natury - nie. Dlatego tak ważne dla naszego zdrowia są spacery w plenerze, siadanie na korzeniach drzew (koniecznie zdrowych, nie spruchniałych) lub relaks w górach, nad morzem czy w pobliżu górskich wodospadów. Wszystkie te miejsca obdarują nas energią, jesli tylko potrafimy się na nią otworzyć.

Każdy człowiek ma 7 głównych Czakr - okrągłych centrów energetycznych w organiźmie. Są one zablokowane w chwilach stresu i otwierają się automatycznie jak kwiaty w chwilach radości lub naszego wzruszenia. Obracają się  powoli wokół własnej osi, ale to może dostrzec już tylko wprawne oko bioterapeuty. To właśnie 7 głównych czakramów emituje wspomniane barwy. Z każdą z czakr związane są poszczególne części ciała i ich kondycjaa także stany emocjonalne. I tak kiedy np. nagle poczujemy mocną potrzebę noszenia żółtej bluzki lub swetra może oznaczać to problem z naszym systemem trawiennym lub wątrobą. Organizm potrzebuje żółtego koloru, aby wyrównać niedobór energetyczny w tych miejscach. Leczenie kolorami poprzez nałożenie okładów z kolorowych tkanin lub naświetlanie barwnym światłem nazywa się Chromoterapią.

Jeśli natomiast brak nam zieleni lub różowego może to oznaczać z kolei  przejściowy kłopot z sercem, klatką piersiową lub nawet z kondycją naszej skóry. Dlaczego w punkcie 4 wymieniłem aż dwa wspomniane kolory? Ponieważ czakra serca jest zróżnicowana indywidualnie u każdego pod względem barw. Jeżeli jesteś osobą  czułą, wrażliwą,romantyczną - Twoja czakra serca ma prawdopodobnie kolor różowy lub jest otoczona pierścieniem zieleni na zwenątrz jak piękny różowy kwiat. jeśli natomiast czujesz bardzo silny związek z Naturą - Twoja czakra jest prawdopodobnie całkiem zielona lub z niewielkim dodatkiem koloru różowego w środku.

W czakramy można oczywiście wierzyć lub nie - to już  indywidualny wybór każdego człowieka. Bioterapeuci posługują się tą wiedzą od dawna. I zwykle osiągają  dobre wyniki w leczeniu pacjentów. My na swój użytek zachowajmy wiedzę o kolorach, aby lepiej poznać samych siebie. Pomoże nam to żyć w pełniejszej harmonii. Każdy człowiek przecież stara się być szczęśliwszy, ale nikt za nas tego nie zrobi - jeśli chcemy być szczęśliwi i czuć się ze sobą lepiej musimy sami nad tym popracować.

Pozdrawiam serdecznie


Ekskluzywny Portal Ślubny Ona i On

  http:// www.ona-i-on.com.pl 

Podobne artykuły


17
komentarze: 5 | wyświetlenia: 37303
36
komentarze: 36 | wyświetlenia: 3312
22
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1590
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1379
28
komentarze: 16 | wyświetlenia: 8232
25
komentarze: 22 | wyświetlenia: 106788
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1756
17
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1762
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 87223
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 10857
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15595
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 4446
35
komentarze: 39 | wyświetlenia: 6076
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6189
 
Autor
ArtykułCzy to ma być żart ? Powyższy tekst mógłby służyć jako wstęp do artykułu, nic więcej.
Ordynarna reklama własnej strony.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska