Login lub e-mail Hasło   

Jak zwiększyć swoje IQ?

15 prostych rad jak zwiększyć swoje IQ w mniej niż 30 dni
Wyświetlenia: 28.100 Zamieszczono 01/02/2009

Korzyści bycia inteligentną osobą są oczywiste. Jeśli jesteś uczniem lub studentem na pewno ucieszysz się z możliwości szybszej nauki, która pozwoli Ci zdobywać lepsze oceny poświęcają mniej czasu na naukę. Większa inteligencja pozwala nam podejmować lepsze decyzje w codziennym życiu. Kolejną zaletą jest większa kreatywność, nieważne czy piszesz, grasz na instrumencie lub udzielasz się w jakiejkolwiek innej formie sztuki.

 

Więc jak zwiększyć swoją inteligencję w 30 dni? Oto klucz do tej tajemnicy:

 1. Pisz- spisywanie swoich przemyśleń jest świetnym narzędziem do rozważania i podejmowania decyzji. Niektórzy ludzie prowadzą blogi, inni robią zapiski na luźnych kartkach papieru. Samo pisanie o tym co myślisz i czujesz pozwala spojrzeć na to z innej perspektywy.

 2. Medytuj- to może się wydawać nielogiczne, zwiększanie IQ poprzez myślenie zupełnie o niczym, jednak pomaga to stworzyć połączenie między świadomością a podświadomością. Podświadomość przechowuje każdy najmniejszy fragment naszego życia, żadne przeżycie nie zostaje wyparte z podświadomości.

 3. Bądź aktywny- wyrób sobie nawyk codziennych ćwiczeń. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

 4. Miej hobby- codzienne wracanie do rzeczy, które kochamy robić pozwala odprężyć i zregenerować nas umysł , nieważne czy to jest wędkowanie, jazda na rowerze, gra w piłkę czy czytanie kryminałów.

 5. Czytaj- czytaj co najmniej  piętnaście minut dziennie. Dla niektórych może to być trudne z powodu presji czasu, jednak 15 minut to chyba rozsądny czas który uda się wygospodarować osobie w każdym wieku.

 6. Myśl- zainteresuj się dokumentami, filmami, książkami czy grami które wymagają myślenia.

 7. Rozwiązuj łamigłówki- wybierz się do najbliższej księgarni i kup kilka magazynów lub książek z krzyżówkami i łamigłówkami. Upewnij się, że posiadają rozwiązania aby nie popełniać błędów. Wracaj do nich codziennie

 8. Graj w gry, z innymi ludźmi- np. szachy lub bilard. Możesz zarejestrować się na gamedesire.com i rywalizować z ludźmi z całego świata.

 9. Wczuj się innych- empatia jest ściśle powiązana z inteligencją. Postrzeganie świata oczami innych pozwala uwolnić umysł. Myślenie w niekonwencjonalny sposób pozwala rozwiązywać najtrudniejsze problemy, nawet kiedy wydaje się, ze utknęliśmy w martwym punkcie.

 10. Twórz- znajdź coś w czym możesz wykazać się twórczą inwencją. Może to być napisanie e-booka, zbudowanie budki dla ptaków, założenie ogrodu, naprawa silnika samochodowego czy namalowanie obrazka.

 11. Eksperymentuj- ciągle zadawaj pytanie „A co jeśli?” Zapisuj wnioski

 12. Złam rutynę- staraj się ciągle coś zmieniać np. jeśli codziennie dojeżdżasz do pracy określoną trasą, zmień ją, zaśnij po drugiej stronie łóżka lub nawet w odwrotnym kierunku.

 13. Poznawaj nowe kultury- szukaj odmiany od Twojego codziennego życia. Poznawaj ludzi z innych krajów, posmakuj ich jedzenia, naucz się chociażby kilku podstawowych zwrotów w ich języku, poznaj inną mentalność i kulturę.

 14. Próbuj ciągle nowych rzeczy- jeśli lubisz muzykę rockową, posłuchaj jazzu lub rapu, jeśli jesteś artystyczną duszą zainteresuj się językami programowania itp.

 15. Używaj mózgu częściej- zmuś się do większego wysiłku intelektualnego z każdej sytuacji w której się znajdujesz. Myśl logicznie, skupiaj się, bądź kreatywny, pręż intelektualne muskuły!

 

Jak widzisz kluczem do sukcesu jest motywacja i samodyscyplina. Nie będzie łatwo ale bez pracy nie ma kołaczy!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Artykuł pochodzi z bloga Rozwiń Skrzydła

Podobne artykuły


40
komentarze: 21 | wyświetlenia: 20280
34
komentarze: 31 | wyświetlenia: 21623
31
komentarze: 21 | wyświetlenia: 41773
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 11128
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 3921
12
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4424
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 14862
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6654
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 12389
70
komentarze: 33 | wyświetlenia: 14645
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3041
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4310
21
komentarze: 20 | wyświetlenia: 17226
17
komentarze: 0 | wyświetlenia: 8217
 
Autor
ArtykułPodsumowując jednym zdaniem-bądź otwarty!

  Max King,  02/02/2009

Gdyby empatia była tak ściśle powiązana z inteligencją, byłbym geniuszem.

  malwina,  09/02/2009

Czyżby to było potwierdzeniem tego, ze ludzie inteligentni są bardziej otwartymi i tolerancyjnymi ludźmi od ludzi przeciętnych.?

no pewnie ;]

@ Trzeba sie najpierw zastanowic co to IQ ???Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska