Login lub e-mail Hasło   

Jak złagodzić objawy stresu?

Kilka przydatnych informacji jak radzić sobie ze stresem.
Wyświetlenia: 1.584 Zamieszczono 02/02/2009

Po pierwsze musisz pozbyć się złudnej nadziei na całkowite wyeliminowanie stresu z Twojego życia. W dzisiejszych czasach, kiedy materialne potrzeby nieustannie pchają nas w sidła coraz cięższej nauki i pracy pozbycie się stresu całkowicie jest niemożliwe. Powinniśmy się skupić na tym, żeby stres pracował dla nas.

 

Stres zależy od naszej reakcji na nieustanny konflikt między nami na naszym otoczeniem, czym większa działa na nas większa psychiczna i emocjonalna presja tym odczuwamy większy dyskomfort. Kluczem do sukcesu jet rozpoznanie kiedy stres zaczyna nas przytłaczać i jakie należy przedsięwziąć środki, żeby zredukować go do optymalnego poziomu. Poniżej przedstawię kilka rad jak złagodzić objawy stresu.

 

Zawsze ustalaj cele!

 

Na początku każdego dnia, tygodnia czy miesiąca sporządź listę zadań do wykonania. Objęte cele powinny być mądre, co oznacza konkretne, sprecyzowane, osiągalne i realistyczne. Pamiętaj, że powinieneś być w stanie osiągnąć każdy cel, wtedy zdasz sobie sprawę, że w wyznaczonym przez siebie czasie zrobiłeś nawet więcej niż zakładałeś. Obieranie zbyt ambitnych zadań mija się z celem. Nie wykonanie zamierzonych planów rodzi frustrację i obniża naszą samoocenę.

 

Popraw swoją inteligencję emocjonalną!

 

Inteligencję emocjonalną rozumiemy jako kompetencje osobiste człowieka w rozumieniu, zdolności rozpoznawania stanów emocjonalnych własnych oraz innych osób, jak też zdolności używania własnych emocji i radzenia sobie ze stanami emocjonalnymi. Często nasze reakcje emocjonalne są nieproporcjonalne większe od zagrożenia dla naszego samopoczucia. Bardzo ważne jest, żeby nie patrzeć na każdą sytuację w radykalny sposób, pamiętaj że świat nie jest czarno-biały! Postrzegaj go we wszystkich odcieniach szarości!

 

Zarządzaj czasem!

 

Odpowiednio zarządzając czasem szybko dojdziesz do wniosku, że 24 godziny to nawet więcej niż jest Ci potrzebne do zrealizowania wszystkich postawionych sobie celów. Przypomnij sobie co udało Ci się zrealizować każdego dnia przed pójściem spać. Następnego ranka pomyśl o zadaniach, które musisz wykonać tego dnia. Sporządź listę zadań z przyporządkowaną rozsądną ilością czau na wykonanie każdego z nich. Bardzo ścisłe trzymanie się takiego planu nie jest konieczne, bądź elastyczny ale nigdy nie odkładaj na potem żadnej pracy!

 

Artykuł pochodzi z bloga Rozwiń skrzydła

 

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 93 | wyświetlenia: 2222
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1126
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1072
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 801
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 561
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 625
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 684
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 989
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 649
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 496
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 510
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska