Login lub e-mail Hasło   

Zalety i wady studiowania w internecie

Czy e-studia wyprą tradycyjne uczelnie? Niewątpliwe zalety takiej formy nauki nie mogą zasłaniać jej wad.
Wyświetlenia: 5.427 Zamieszczono 05/02/2009

Wchodzimy w nową erę edukacji kiedy wszystko jest dostępne w internecie i każdej porze dnia i nocy. Pomimo że internet jest bogatym źródłem wiedzy, nauka w internecie nie jest dla każdego.

 

Zalety kursów internetowych

 

Kursy online są formą nauki na odległość. Kursy internetowe są dostępne w każdym zakątku ziemi. Nie musisz chodzić w określone miejsce o określonym czasie, żeby wziąć udział w zajęciach. To lekcje przychodzą do Ciebie, możesz wysłuchać wykładu w miejscu i czasie najbardziej Ci odpowiadającym. Nie tracisz swojej mobilności, możesz podróżować po kraju i świecie nic nie tracąc.

 

Kolejną zaletą jest to, że możesz uczyć się we własnym tempie. Zawsze kiedy napięty grafik nie pozwala na naukę albo chcesz poświęcić konkretnemu zagadnieniu więcej czasu, czy chcesz trochę przyśpieszyć, studiowanie online daje Ci niezbędną swobodę.

 

E-kursy są bardzo często proponowane pracownikom muszącym się doszkolić lub przekwalifikować. Jest to bardzo wygodnie rozwiązanie, ponieważ nauka nie koliduje z pracą.

 

Przeważnie kursy online są bardzo dobrze przygotowane, zawierają wiedzę, która Ci się przyda. Podczas takiej nauki nie ma miejsca na marnowanie czasu i energii na rzeczy nieprzydatne.

 

Studiowanie w internecie jest o wiele tańsze niż tradycyjna nauka.

 

Wady kursów internetowych

 

Niektórzy ludzie uczą się szybciej w tradycyjnych warunkach. Potrzebują interakcji z wykładowcą i innymi studentami. Kursy internetowe mogą naśladować warunki normalnej sali wykładowej jednak jest naśladownictwo mocno niedoskonałe.

 

Decydując się na taki sposób studiowania musisz mieć świadomość, że musisz mieć do tego pewnie predyspozycje. Musisz być mocno zmotywowany, odpowiedzialny za swoją przyszłość i umieć zarządzać swoim czasem. Jeśli nie posiadasz takich cech, zwykłe studia będą dla Ciebie lepszą alternatywą.

 

Kolejną wadą jest konieczność posiadania stałego dostępu do internetu. Na szczęście Polska dogania zachód pod względem informatyzacji społeczeństwa, co nie zmienia faktu, że kilkudniowa awaria sieci lub komputera może być bardzo uciążliwa.

 

 

Ogromne zalety takiej formy nauki mogą niektórym przesłonić jej wady. Na szczęście nie zanosi na to aby nauka w internecie wyparła tradycyjną szkołę.

 

 

--
Artykuł pochodzi z bloga Rozwiń Skrzydła

Podobne artykuły


105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114246
73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17367
57
komentarze: 96 | wyświetlenia: 7461
46
komentarze: 67 | wyświetlenia: 4571
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 33030
35
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2743
29
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3436
25
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2843
25
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3224
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13321
23
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8053
22
komentarze: 6 | wyświetlenia: 4260
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska