Login lub e-mail Hasło   

Cztery grzechy myślącego inaczej

czyli, jak myśleć (nie)poprawnie.
Wyświetlenia: 3.238 Zamieszczono 06/02/2009


1. Rasizm.
Każdy z nas widział osobnika rasy czarnej czyli murzyna. Są różni; jedni ledwo brązowi inni czarni jak sam diabeł. Fakt niezaprzeczalny, że wyglądają inaczej niż rdzenny europejczyk – Skandynaw dajmy na to. Czy stwierdzenie tego oczywistego faktu czyni mnie wstrętnym rasistą? Jeżeli tak to jestem dumny ze swego rasizmu! Idźmy dalej: wielu z nas (zwłaszcza mężczyzn) ogląda różne transmisje zawodów sportowych i widać tam (chciałem napisać: czarno na białym, ale mogę być posądzony o kryptorasizm) niezbicie, że czarni biegają nieporównanie lepiej od białych. Cała światowa czołówka biegaczy i to na dowolnym dystansie to czarni, jak się trafi gdzieś biały to chyba jako potwierdzenie (wyjątek) od reguły. Czy to oznacza, że czarni są lepsi od białych w bieganiu? Na Boga, tak, są lepsi. Czy stwierdzenie tego faktu to rasizm? Nie widziałem natomiast nigdy czarnego pływaka i znów zadam to samo nużące pytanie, czy zauważanie różnic pomiędzy rasami to już rasizm, czy jeszcze nie?
 A jak stwierdzę, że czarni są głupsi od białych? Nie śledzę annałów nagrody Nobla, ale ilu czarnych ją otrzymało? Dlaczego nauka wspaniale nie rozkwitła na kontynencie afrykańskim? Czyżby dlatego, że czarni są głupsi? Nie! Zakrzyknie ktoś wzburzony – to dlatego, że wstrętni biali skolonizowali Afrykę i eksploatowali ją bezdusznie utrzymując jej biedną ludność w stanie niewolniczego zacofania. Co fakt to fakt. Ale dlaczego czarni nie zrobili tego wcześniej z europejczykami? Wszak człowiek wywodzi się z Afryki. Skoro stamtąd pochodzi, zatem tam właśnie powinien dojrzeć i ucywilizować się najwcześniej a tu niestety taki zawód. Czyżby jednak czarni byli mniej rozwinięci społecznie, technologicznie, cywilizacyjnie i-nie-wiadomo-jak-jeszcze, od białych? Wszystko wskazuje na to, że tak. Ależ to jest czystej wody rasizm! Pozostanę rasistą, mimo wszystko.
2. Antysemityzm.
W dzisiejszej Europie wolno obrazić wszystkich tylko nie geja i Żyda. Najbardziej wskazane jest obrażać wierzących (dodatkowe punkty przyznaje się za katolików). Niechby ktoś jednak spróbował powiedzieć na forum publicznym: Nie lubię Żydów. Jest spalony z naklejoną etykietką Antysemita. A czy ja mogę nie lubić kogo chcę? Głupie pytanie, oczywiście, że tak. Jestem (póki co) wolnym człowiekiem (wolnym, wolnością moich przekonań) i mogę nie lubić pomidorowej, cebuli i Żydów. Co do dwóch pierwszych to tłumaczyć się nie trzeba. Nie smakuje mi i już, ale z Żydami to już gorzej, wszak to ludzie i jakoś swą niechęć należy umotywować. Nie lubię Żydów bo noszą długie pejsy i żrą cebulę – to już trochę lepiej, ale zarzucą mi obrońcy narodu izraelskiego, że to nieprawdziwe i głupie stereotypy. 
Hm, pomyślmy. Nie lubię Żydów bo dokuczają Palestyńczykom i są wrednymi (w moim przekonaniu) palantami. Czy to wystarczający powód? Otóż powód nie ma tu najmniejszego znaczenia. Wolno mi nie lubić kogo chcę, zupełnie bez powodu i nic nikomu do tego kogo ja nie lubię (oprócz samych zainteresowanych rzecz jasna). Pozwolicie że dalej będę się dusił we własnym sosie złośliwego antysemityzmu.
3. Homofobia. 
Patrz wyżej słowo Żyd zastępując słowem pedał (za wyjątkiem ustępu o Palestyńczykach rzecz jasna. No chyba, że mamy do czynienia z istnym monstrum, a mianowicie Żydem-pedałem).
4. Seksizm.
To dopiero jest szkaradny grzech społeczny! Jak w ogóle normalnie myślący człowiek może pomyśleć, że kobieta jest w czymś gorsza od mężczyzny?! Wszak wszyscy wiedzą, że kobiety są lepszymi szefami od mężczyzn, że lepiej znają się na górnictwie węgla kamiennego i metali ciężkich. Ba, każdy od kołyski powinien mieć wpajane, że nie ma lepszego hutnika, drwala i murarza od kobiety. Powiedziałbym, że to jest oczywista oczywistość. 
Kobiety wcale nie chcą być całowane w rękę, czy przepuszczane w drzwiach bo to są wredne sugestie seksistowskich szowinistów, jakoby kobieta potrzebowała jakichś specjalnych względów czy ułatwień. A tak nie jest. Każda próba podarowania kobiecie kwiatów powinna kończyć się nieodmiennie aresztowaniem delikwenta i osądzeniem w trybie przyśpieszonym za szerzenie seksizmu i formułowanie gestów o wulgarnym (seksualnym) charakterze, bo każdy wie, że kiedy mężczyzna wręcza kobiecie kwiaty to ma na myśli „zaraz cię przelecę”. Małżeństwo to forma zniewolenia kobiety przez resztki patriarchalnego systemu władzy, a związek kobiety i mężczyzny, to jakaś przestarzała i nie mająca odzwierciedlania w dzisiejszych potrzebach kobiet i prawdziwych mężczyzn, forma relacji międzyludzkich. A tak w ogóle to nieprawdą jest, że to kobiety są powołane do rodzenia dzieci. Dzieci powinno się adoptować z przytułków i wtedy kobiety nie musiałyby ich rodzić. W ostateczności niech je sobie rodzą mężczyźni. Każda kobieta która czuje potrzebę rodzenia i wychowywania dzieci oraz prowadzenia gospodarstwa domowego powinna być niezwłocznie poddawana kuracji/terapii/reedukacji przywracającej jej naturalną potrzebę dążenia ku karierze.
Jeżeli kobieta popełni zbrodnię w okresie napięcia przedmiesiączkowego, to powinno to być uwzględniane jako okoliczność łagodząca.
A tak na marginesie, to jeden mój znajomy mawia, że nie ma nic przeciwko ruchom kobiet – byle były rytmiczne.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1328
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1181
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 615
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 733
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 777
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 837
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 741
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 803
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 442
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mugol  (www),  07/02/2009

Bartusiu ! Popełniasz ciężki grzech tworzenia własnych stereotypów zastepujących myslenie .To one własnie Cię irytuja, bo jesteś postrzegany jako homofob , antysemita , oszołom . Gdyby kazdy człowiek oceniał konkretny czyn , podłość czy niegodziwość, która nie jest anonimowa, bez łaczenia tego z religia sprawcy, rasa , narodowościa żyli bysmy w prawdzie i sprawiedliwości . Tak nas ocenia Bóg , kaz ...  wyświetl więcej

Ale ja mam to gdzieś, naprawdę. Nie zamierzam naprawiać świata. Nie widzę dalej niż czubek własnego nosa i reszta mnie nie obchodzi, i co najważniejsze, i właśnie tego nie mogą mi darować osobnicy typu Kajsza czy hjk_v01dobrze mi z tym i ne mam zamiaru tego zmieniać.

Może nawet i masz rację i co, lepiej się z tym czujesz?

  hjk_v01,  07/02/2009

W kupie sila Bartlomieju, w kupie sila. Slyszalem nie raz ze na niektorych parafiach jak do kosciola wchodzi murzyn z rodzina to wszystkie glowy odwracaja sie do tylu do drzwi z oczami wlepionymi i strachem jak by to sam diabel wchodzil do kosciola.

Samego Gandhiego wywalili kiedys biali ze swiatyni mowiac mu "owszem, idz sobie na msze, ale do swiatyni z czarnymi"

Ja tylko nie rozm

...  wyświetl więcej

No nie, świętego byś takim głupim komentarzem z równowagi wyprowadził! Obiecałem sobie nie dać się sprowokowaci, ale nie da się. wskaż mi miejsce w moim tekście, gdzie napisałem, że nienawidzę, nie lubię lub nie toleruję czarnych. No wskaż. Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że mam wsobie nienawiść do murzynów?

"Czyżby jednak czarni byli mniej rozwinięci społecznie, technologicznie, cywilizacyjnie i-nie-wiadomo-jak-jeszcze, od białych? Wszystko wskazuje na to, że tak."

" A jak stwierdzę, że czarni są głupsi od białych? Nie śledzę annałów nagrody Nobla, ale ilu czarnych ją otrzymało?"

O sympatii te zdania raczej nie świadczą. To raczej naciąganie faktów pod z góry założoną tezę.

To jest stwierdzanie faktów, bez wartościowania, a jak kto sobie to tłumaczy, to juz jego prywatne demony. Zauważyłem też, ze na ogół lepiej biegają od białych. Rozumując Waszym tokiem oznacza to, że jednocześnie nienawidze białych... pozwól, że nie będę komentowwał

Odnośnie drugiego cytatu, zgoda. Co do pierwszego, jakie "wszystko" miałeś na myśli ? Bo jak na razie to zaprezentowałeś wyłącznie swoją, niczym nie popartą opinię.

Oczywiście, że zaprezentowałem swoją opinię. Cały ten artykulik jest mojąwłasną niczym nie ppartą opinią. Pytanie brzmi: czy moge mieć taką niepopartą niczym opinię?
A podasz dziedzinę, w której czarny zdecydowanie dominuje nad białym? Chyba w odporności na upały. No i to bieganie... Wystarczy popatrzeć na dzielnice zamieszkałe przez murzynów w USA. Slumsy i gangi młodocianych przestepców, bo starsi już są nazbyt zniszczeni przez narkotyki.

A znasz jakąś dziedzinę życia która jest wyłączną domeną białych ?

Nie łap mnie głupio za słowa. Nie mówiłem o WYŁĄCZNEJ domenie. Stwierdziłem fakty, które miały na celu zobrazowanie, że rasy się róznią i to znacznie. Bo w dzisiejszym świecie dokonywanie takich spostrzeżeń uznawane jest za niewłaściwe; niewiadomo czemu. osobnicy pokroju hjk zaraz podnoszą krzyk. Sa tacy co zalecają mówić na czarnych "biali inaczej" dlaczego na białych nie zalecają mówić "czarni inaczej" hę?

Problem w tym że wg ciebie różni=gorsi od białych. Argumentów w rodzaju "a u was murzynów biją" komentować nie zamierzam. Obrazek z "czarnej" dzielnicy jaki raczyłeś zaprezentować, to nie wyłączna domena czarnych, tak jest w każdej tzw. "dzielnicy nędzy", niezależnie od koloru mieszkańców. Biały kolor występuje tam równie często jak inne.

No a co ja poradzę, że tak po prostu jest? Rasa żółta jest dużo bardziej pracowita od białej (znaczy się jej przedstawiciele). Czy to stwierdzenie czyni z nas leni? Czy obraza białych? Czy jest w końcu rasistowskie? Nie stawiam znaku równości między rózni i gorsi. Pozostaje przy rózni. A nie moja to wina że nie znalazłem przykładów na lepsi. Jak ktoś znajdzie to niech poda. To tylko wzmocni to co napisałem: Są rózni. koniec i kropka.

  hjk_v01,  07/02/2009

Prosiles o cytat Bartlomieju, juz zapodaje:

Cyt. "1. Rasizm."

Pozwol ze wyglosze swoja niepodparta niczym teorie (do ktorej mam prawo). Z czystego lenistwa nie siegam juz nawet po slownik, w zasadzie to uzywanie definicji slownikowych stalo sie oklepanym frazesem ktorego w szkolach juz zaczyna sie zabraniac :D

Dla mnie rasizm jest przeewszystkim niechecia do jakiejs rasy, k

...  wyświetl więcej

Nie raz mnie oblazły nie raz. Swoje "pojęcia skróty myślowe i słownikowe domniemywania" pozostaw dla ludzi podobnie myślących co Ty bo oni się z Toba w mig zgodza i pojmą Cię w lot. Mam tylko jedną mała uwagę i zamykam dyskusję nad tym artykułem. Wybacz mocne słowo, ale kto uparcie nie dostrzega róznic pomiędzy rasami jest w moim odczuciu głupkiem. To jest jak postepowanie małego dziecka, które zatyka sobie uszy i woła la, la, la, żeby nie słyszeć co się doń mówi.

To milo ze chcesz zamykac dyskusje wg. widzimisie.

Jednak chcialbym zauwazyc ze twoja uwaga odnosnie niezauwazania roznic trafna nie jest. Istnieje takie przyslowie ang. "Variety is the spice of life" czyli "Roznorodnosc jest przyprawa zycia" co jasno swiadczy o pozytywach roznorodnosci. Jezeli natomiast wyrazasz sie w kontekscie negatywnym, nie dziw sie ze ktos chce zlupic ten poglad, bo

...  wyświetl więcej

  hjk_v01,  07/02/2009

Kiedy zauwazylem tytul "Grzechy myslacego inaczej" poczulem sie... conajmniej zainteresowany.

Teraz czuje ze zostalem perfidnie oszukany i sprowokowany.

Ukreciles na siebie bata Bartlomieju...

1. Rasizm

Od dziecka mialem poczucie, sam nie wiem skad, moze z 'Bill Cosby Show' ze cos jest nie tak... Ze brakuje rownosci i zrozumienia, nie wiem skad, ale zawsze wiedziale

...  wyświetl więcej

@ hjk_v01
Dla pełniejszego obrazu świata przedstawionego w punkcie pierwszym warto byłoby wspomnieć o afrykańskich wodzach sprzedających swych poddanych portugalskim kupcom. Równie częste było podejmowanie wypraw wojennych w celu zdobycia jeńców na handel. Niewolnictwo naprawdę nie jest wynalazkiem europejskim. Gdyby nie polityka władców zachodnioafrykańskich państw, kwestia niewolnictwa cz ...  wyświetl więcej

Ja naprawdę nienawidzę kotów.

  hjk_v01,  07/02/2009

Coz, racja. Zauwaz jednak ze europejczycy nie przybywali z pustymi rekami, w zamian za niewolnikow handlowali roznymi dobrami, bronia chociarzby. W Afryce kazdy taki wynalazek przechyla szale na wadze zycia i smierci. Idiotycznym byloby twierdzic ze Afrykanie sa nieskalani. Kazdy czlowiek ma w sobie zdolnosc do tego co uznajemy za zle. Ale sama mozliwosc zwiekszenia szans na przezycie bedzie wykor ...  wyświetl więcej

@hjk_v01

". Zauwaz jednak ze europejczycy nie przybywali z pustymi rekami, w zamian za niewolnikow handlowali roznymi dobrami, bronia chociarzby."
Podaż i popyt są nierozłączne, dyskusja o tym które było pierwsze jest imo bezcelowa.
Moim zdaniem oceniać człowieka powinno się tylko i wyłącznie za efekty jego działań. Nieważne czy jest gejem, murzynem, chińczykiem, żydem czy ma

...  wyświetl więcej

  hjk_v01,  07/02/2009

Cyt. " Zauważ również że jeszcze ok 13-14 wieku Europa nie górowała w żaden sposób nad Azją czy Afryką. Warto więc zadać sobie pytanie "dlaczego my a nie oni ?". Dzięki czemu to właśnie do Europejczyków należało do niedawna ok 3/4 świata ? Czy to nasz pęd do wojen i zabijania, fanatyzm religijny czy też może potencjał intelektualny był motorem tego sukcesu ?"

Nie wiem jak Piotrze przeoczyc

...  wyświetl więcej

"Nie wiem jak Piotrze przeoczyc mogles fakt ze Afryka jest lagodnie mowiac jalowym kontynentem w duzej mierze."
Co masz na myśli mówiąc o jałowości kontynentu ? Mówimy o CAŁEJ Afryce, nie tylko jej północnej, zdominowanej przez Saharę, części. Uważasz że Europa to taki rajski zakątek z punktu widzenia rolnika ? Porównaj wydajność z hektara obecnie i 5-6 wieków wstecz. Jeśli Europa faktyczni ...  wyświetl więcej

  hjk_v01,  07/02/2009

W takim razie Piotrze zwracam honor, akurat o dziedzinie rolniczej/ uprawnej (zwlaszcza z aspektami historycznymi) nie mam kompletnie pojecia, Kierowalem sie jedynie 'zdrowym rozsadkiem' w sprawie trudnosci z pozyskaniem jedzenia w Afryce polnocnej.

Co do biegu, zalezy wszystko tez od dyscypliny. Jezeli mowimy o krotkim dystansie na czas to kurdupel zapewne zostanie w tyle. Jednak i to nie

...  wyświetl więcej

Honoru nie musisz zwracać, nie używam niczego takiego. To tylko wygodna zasłona chroniąca dziwaczne przekonania przed rozpadem w kontakcie z realnym światem.

Odnośnie Afryki. Po wiekach wojen, kolonizacji i zaniedbania, sytuacja nie wygląda oczywiście tak różowo. Tym niemniej na "starcie" to Europa była w roli Kopciuszka, poza hordami wojowników niewiele miała do zaoferowania reszcie świat

...  wyświetl więcej

  hjk_v01,  07/02/2009

Odnosnie honoru to taki zwrot panuje, wiec siegnalem po niego ; )

Piotrze, aby rozgryzc sytuacje czemu Afryka radzi sobie o tyle gorzej od Europy dzisiaj musilibysmy przewertowac historie obu kontynentow, ja w to wnikal nie bede, ale jezeli lezy to w zasiegu Twoich zainteresowan i chcialbys w to wnikac, to wiedz ze z checia wyslucham Twoich spostrzezen.

Odnosnie biegu, teraz widze

...  wyświetl więcej

Niezły,ale aż tak z Murzyna na cykle,co za rozpiętość myśli

  yersis,  07/02/2009

Znowu prawie, że satanistyczne(nie mylić z szatanistycznymi) poglądy na eioba ;p

Każdy ma prawo do własnych poglądów. Ale jesteś strasznym chamem synu. Postanowiłeś zdobyć "sławę" prymitywne szokując. Myślę, że siebie też nie lubisz. Bo jakbyś lubił, to takich głupot byś nie pisał. Nawet, żeby się wyróżnić.
Dodatkowo, każdy fakt jest sam w sobie niezaprzeczalny, postudiuj źródłosłów. Popracuj nad interpunkcją. A tak na marginesie, to sprawiasz wrażenie faceta cierpiącego na priapizm.

Opinię o mnie możesz zachować dla siebie, mam ją w..., no wiesz gdzie. Wcale nie chciałem szokować, bo tu (w tekście) nic szokującego nie ma. Siebie, wystaw sobie kocham, a co do priapizmu, to cóż każdy ocenia wg. własnej miarki, ewentualnie: głodnemu chleb na myśli. A jak chciałbym zdobyć "sławę" to wierz mi zrobiłbym to zupełnie inaczej.

Ostra dyskusja...każdy ma swoje zdanie i każdy ma w pewnym sensie rację. Chyba lepiej wziąć pod uwagę kilka interpretacji niż się angażować emocjonalnie i krzyczeć o słuszności własnej racji. Każdy widzi opisane zagadnienia inaczej. I każdy ma w pewnym sensie rację. Ja uważam, że każdy jest równy. Jedynie szanse startu są nierówne. Takie jest już życie...

Buhahahhahaa, ale się uśmiałam. Bardzo mi się podoba artykuł. Według mnie nikogo nie obraża, nawet mnie, gdybym była czarną, homoseksualną, Żydówką. A jak nazwać murzyna, który nie lubi białych? Białofobem?
Wiem, wiem...to też rasista, ale białofob brzmi zabawniej.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska