Login lub e-mail Hasło   

Jak robić emozdjęcia - poradnik

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Pora(...)4%99cia
Nie masz pomysłu jakie nowe zdjęcie dodać na naszą-klasę?
Wyświetlenia: 8.135 Zamieszczono 10/02/2009

Nie masz pomysłu jakie nowe zdjęcie dodać na naszą-klasę? Zawsze chciałeś mieć takie mhroczne zdjęcie jak mają niektórzy, ale nie wiedziałeś jak je wykonać? Ten poradnik wszystko wytłumaczy, czego unikać, jakie techniki stosować, jakie pozy przybierać. Wszystko czytelnie opisane, oraz na rysunkach.

Na początek kilka ogólnych zasad:

  • Statyw jest twoim wrogiem.
  • Samowyzwalacz również.
  • Jeżeli nie widać większości twarzy – jest dobrze.
  • Czarnobiałe foty są niesamowicie emo.
  • Zbyt duży kontrast wcale nie jest zły.

To jak masz wyglądać już wiesz, aparat też zapewne już masz,najlepiej skorzystać z tego w komórce. Zaczniemy od zapoznania się z różnymi typami emozdjęć.

Jeszcze jedna uwaga. Emozdjęcia robi się wyciągniętą ręką z aparatem wycelowanym w siebie. Żadnego samowyzwalacza i położenia sprzętu na meblościance, statyw tym bardziej jest złym pomysłem, gdyż jest mało "undefined".

Z lotu ptaka

Chyba najpopularniejszy rodzaj zdjęć, charakteryzuje się objęciem większości sylwetki oraz twarzy. Kobiety dodatkowo dzięki odpowiedniej wielkości dekoltowi, mogą w łatwy sposób zachęcić samców swoim optycznie powiększonym biustem. Dzięki temu, że pozostaje dużo miejsca wokół postaci, możesz je zapełnić swoją mroczną poezją, cytatami z łaciny bądź kleksami z krwi.

Oto rysunek pokazujący ogólny zarys postaci robiącej zdjęcie z lotu ptaka.

Możemy eksperymentować z różnymi kątami skrętu głowy oraz wysokości aparatu nad nią.

Prawdopodobnie uzyskasz efekt podobny do tego powyżej.

Poziomo z ręki

Odmianą „lotu ptaszka” jest właśnie poziomo z ręki. Wykonuje się go właściwie identycznie jak z lotu ptaka, jednak ręka fotografującego ustawiona jest równolegle do podłogi. Ten typ fotografii można łatwo rozpoznać po tym, że sporą część zdjęcia zabiera fotografująca ręka.

Efekty wyglądają mniej więcej tak:

Ten sposób fotografowania ma jednak kilka wad. W przeciwieństwie do zdjęć robionych z lotu ptaka, odpada tutaj np. pokazywanie dekoltu. Dużą zaletą jednak jest to, że takie fotografie są mniej pospolite i stanowią fantastyczną odmianę. Dodatkowo, przez odpowiednią perspektywę, ukrywa naszą puszystość.

Zbliżenie twarzy

Również bardzo popularne. Tutaj już nie trzymamy ręki wyprostowanej, zbliżamy aparat do twarzy tak aby było w kadrze była jej połowa. Kobietom oszczędzi to pokazywania ewentualnych boczków, a mężczyźni mogą pochwalić się swoim emomakijażem.

Tutaj foto strzelamy raczej z dołu, chociaż od góry czy na wprost też są całkowicie dopuszczalne. Duża część fotografii niech będzie zasłaniana przez włosy.

Inny efekt, który możemy uzyskać. Miejsce po prawej stronie możemy zapełnić wierszami.

Zbliżenie oka

Takiego typu foty idealnie nadają się na awatary, miniaturki, do wizytówek itp. rzeczy. Klasyka, która nigdy się nie zestarzeje. Każdy powie ci jak piękne jest to zdjęcie, będzie wspominał jak wiele można odczytać z oczu, że to zwierciadło duszy itd. Łatwo też samemu dorabiać ideologię do zdjęcia. Nie zawadzi też szerokie otwarcie oka, dorobienie sztucznych łez wodą lub włożenie czegoś do niego. Wskazany jest czarny make-up.

Pamiętaj! Włącz funkcję makro w aparacie i przede wszystkim wyłącz flesz, inaczej strzelisz sobie nim w drugie oko!

Jeszcze retusz

Masz już zrobione zdjęcie, możesz już je wrzucić ale lepiej odpal jakiś edytor zdjęć i dowal kontrastu (NeoPaint, ew Pikassa lub oprogramowanie dołączone do aparatu bądź nagrywarki – programy typu Photoshop są dla lamerów). Nic tak nie poprawia wyglądu zdjęć jak prześwietlenie uzyskane poprzez zwiększenie go do 100. Nie martw się, że będziesz wyglądać nienaturalnie, innym z pewnością się spodoba! Jeśli efekt ci się nie podoba, możesz śmiało użyć swojej kreatywności i zrobić zdjęcia w sepii albo po prostu czarno-białe. Zdjęcia czarno-białe powinny wyróżniać się brakiem kontrastu. Jeśli dasz 100 jak w przypadku zdjęć kolorowych, twoja fotka nie będzie już taka emo.

Nieciekawy budzik.

Od razu lepiej!

Brawo, jesteś już gotów robić profesjonalne emozdjęcia. Idź i podbij świat.

Licencja: GNU FDL

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 801
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1313
9
komentarze: 154 | wyświetlenia: 1080
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1937
9
komentarze: 618 | wyświetlenia: 1122
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1995
8
komentarze: 39 | wyświetlenia: 648
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1042
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 522
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 509
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 438
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104740
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1185570
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 130756
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114441
 
Autor
Dodał do zasobów: Verona
Artykuł  xxagaxx,  19/02/2009

hehe fajny artykuł :)

  Anell,  27/02/2009

Śmiechowate ;D

hmm, fajny ale zastanawiam sie co niektórzy mają z tym emo. To zaczyna sie robić przezwisko. Jak chłopcy sie przezywają na podwórku to już nie ma tekstów typu, ty debilu. Są za to Ale z ciebei EMO

  zxz,  09/05/2009

Znam z nonsensopedii xD

  sci,  31/05/2009

hahaha

Nie gustuję w EMO, ale artykuł interesujący.

Dobry śmiech. Wszystko co napisane na opakowaniu :P

  Anell,  02/09/2009

Zaraz, zaraz... Przecież to żywcem z nonsensopedii ściągnięte... o_ODodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska