Login lub e-mail Hasło   

Prawda o roku 2012.

Pojawiają się najróżniejsze przepowiednie odnośnie roku 2012. Wszystkie wróżą zagładę! Ile jest w nich prawdy? Przekonajmy się! (wywiad z p.D. Morrisonem astrobiologiem z NASA)
Wyświetlenia: 148.147 Zamieszczono 12/02/2009

 

Chyba każdy z nas słyszał o tym że w roku 2012 nastąpi koniec świata. Huczy o tym cała sieć, mówią o tym w mediach. Nakręcana jest spirala przerażenia, która wydaje się nie mieć końca. Aktualnie znane są już dziesiątki najróżniejszych przepowiedni odnośnie daty 2012, wszystkie mówią o zagładzie a tylko mała ich część o „zmianie”. Ile w tych przepowiedniach jest prawdy? Przekonajmy się!

 

Interpretacja kalendarza majów który kończy się 21.12.2012 r.

Według tak zwanych proroków, w tym właśnie czasie Majowie przepowiedzieli zagładę świata. Prawdą jest jednak że Majowie nie przepowiedzieli zagłady świata a koniec kolejnej epoki! Interpretacje tej przepowiedni są najróżniejsze, ale skupmy się na faktach! Kalendarze majów opierały się na niesamowicie dokładnych badaniach nieba, kolejne okresy w ich kalendarzach oznaczają wejście naszego układu słonecznego, w nową epokę astronomiczną! Aktualnie znajdujemy się w astrologicznym gwiazdozbiorze ryb, koniec kalendarza majów wyznacza okres w którym przejdziemy w astronomiczny okres wodnika. Oznacza to wyłącznie, że zmienia się położenie równika niebieskiego na tle sfery niebieskiej! Nie ma to więc żadnego znaczenia dla życia na naszej planecie!

 

 

Nibiru. Planeta zagłady!

To jedna z moich ulubionych bujd. Istnieje sumeryjski mit o tzw. planecie przejścia, nie będę już go tu przedstawiał w oryginale, podam za to co przeróżni prorocy naszych czasów podają za fakty o tej planecie, oraz co ma do powiedzenia na jej temat Starszy Naukowiec w Instytucie Astrobiologii NASA , i Interim Director w NASA Lunar Science Institute, pan David Morrison. Z którym specjalnie dla tego artykułu przeprowadziłem wywiad.

 

Pierwszym „faktem” podawanym przez tych proroków jest istnienie takiej planety i fakt jej obserwacji! Ponoć od zeszłego roku widoczna jest z półkuli południowej! - Nie jest to prawdą!

Planeta którą można obserwować od zeszłego roku na półkuli południowej to planeta karłowata nazwana przez astronomów Eris, planeta ta w żadnym wypadku nie odpowiada opisywanej Nibiru!

 

Ja- Czy Eris to Nibiru?

 

D.M- Nie. Eris (jak Pluton) jest planetą karłowatą z zewnątrz naszego układu słonecznego. Nibiru po prostu nie istnieje.

 

Ja- Czy istnieje jakikolwiek znany nam obiekt który mógłby być Nibiru?

 

D.M- Nie

Nibiru zderza się z ziemią co 3600 lat! - Tej bujdy tłumaczyć nie trzeba, mam nadzieję że każdy z czytających ma wystarczająco wyobraźni by domyślić się że dwa ciała astronomiczne tej wielkości nie mogą się zderzać więcej niż raz!

Nibiru uderzy w ziemię w roku 2012! - Wiemy już że nie istnieje żaden, obiekt który mógłby być, opisywaną w przepowiedniach Nibiru. Postanowiłem zapytać jednak czy istnieje jakikolwiek obiekt

większy niż asteroida który może zagrozić ziemi.

 

Ja- Czy jakakolwiek planeta lub planeta karłowata może zderzyć się z ziemią w roku 2012?

 

D.M- Nie. Wszystkie planety są w stabilnych orbitach.

 

Nibiru pociągnie za sobą warkocz komet które zniszczą ziemię!- Wielu „proroków” twierdzi że Nibiru mijając ziemię spowoduje, że lecące za nią obiekty wytrącone z pasa asteroid uderzą w ziemię. Jeszcze inni twierdzą że przechodząc pomiędzy ziemią a słońcem wytrąci nas z grawitacyjnych ryzów i wyrzuci z orbity! Na niektórych filmach i w artykułach pojawia się zdjęcie Sedny kolejnej planety karłowatej (w rzeczywistości nie została ona sklasyfikowana jeszcze jako planeta karłowata, astronomowie wahają się czy nie jest dużą planetoidą) dlatego postanowiłem zapytać i o nią.

 

Ja- Jak długo będziemy czekać aż Eris zbliży się do najbliższego punktu do słońca. I czy przetnie ona orbitę którejkolwiek z planet?

 

D.M.- Eris nigdy nie zbliży się bardziej niż na odległość około 6 bilionów metrów od słońca.(4,43 bilionów metrów to najmniejsza odległość Plutona od słońca przyp. autora) Eris jak każda planeta karłowata jest bardzo mała, bardzo odległa, i bardzo słabo widoczna. (co powoduje że przy tak krótkim okresie obserwacji ciężko przewidzieć datę dotarcia do tego pkt. Ja jednak pokusiłem się o skorzystanie z programu symulującego ruch ciał niebieskich „mitaka” by sprawdzić kiedy na oko to nastąpi. Nikt z nas nie dożyje tego dnia, bo według aktualnych danych stanie się to w okolicach 2265r przypis. autora)

 

Ja- Czy Sedna jest aktualnie w najbliższym punkcie od słońca?

 

D.M- Sedna również ma stabilną orbitę i nie zbliża się do słońca.

 

Nibiru jest Brązowym karłem! (Pozostałość po słońcu, gazowa planeta nie wielkich rozmiarów i o potężnej masie. Przyp. Autora) – Są wśród tych „proroków” tacy którzy twierdzą że zagraża nam wygasła gwiazda która zbliżając się do naszego układu, pod wpływem słońca zapłonie na nowo i zaistnieje ponownie jako gwiazda, zmieniając trajektorie planet w naszym układzie, bądź spowoduje wielkie katastrofy na ziemi. Są to również bujdy.

 

Ja- Czy jest jakikolwiek obiekt w systemie słonecznym który mógłby być brązowym karłem?

 

D.M.- Nie. Jeśli by był, został by odkryty dekady temu dzięki obserwacji nieba w podczerwieni z przestrzeni kosmicznej.

 

 

Przebiegunowanie ziemi.

W wielu przepowiedniach na rok 2012, powtarza się informacja o przebiegunowaniu ziemi. Wielu interpretatorów próbuje przekonać nas że przebiegunowanie ziemi zachodzi co jakiś czas. Jest to przeinaczanie faktów, Przebiegunowanie ziemi ani innej planety jest nie możliwe i nigdy nie miało miejsca. To o czym powinniśmy rozmawiać i o czym wspomina nauka to przebiegunowanie magnetyczne ziemi. Niejeden czytający zapyta :Jaka jest różnica? Pierwszy oznaczał by odwrócenie się planety „do góry nogami” drugi oznacza zmianę pola magnetycznego.

 

Przebiegunowanie magnetyczne ziemi spowoduje nieopisane katastrofy!- W wielu przepowiedniach pojawiają się informację jakoby to wydarzenie miało spowodować powstanie potężnych fal wody z oceanu, trzęsienia ziemi na niespotykaną skalę, zmianę orbity, zmianę kierunku ruchu. Są to wszystko bujdy. Ponadto zmiana kierunku ruchu obrotowego bądź jego zanik jak podają niektóre źródła, miały by spowodować w. w. katastrofy a prorocy ci podają nam sposoby jak się uchronić! Znając prawo zachowania pędu każdy z nas może wyobrazić sobie że gdyby obiekt poruszający się z prędkością 1674,4  km/h (Prędkość obrotu na równiku przyp. Autora) nagle się zatrzymał wszystko co na nim stoi wystrzeliło by w przestrzeń, ale jest to i tak teoria gdyż zajście takie nie ma prawa nastąpić!

 

Ja- Czy zmiana pola magnetycznego ziemi może spowodować zmianę trajektorii jej orbity?

D.M.- Nie. Magnetyczne odwrócenie zdarza się w nieregularnych odstępach co około 400 000 lat. I nie ma żadnych konsekwencji ani dla rotacji ani dla orbity ziemi.

Ja- Czy może spowodować trzęsienia ziemi?

D.M.- Nie.

Ja- Czy może spowodować wielkie fale wody z oceanu?

D.M- Nie.

Ja- Więc na co wiemy, że przebiegunowanie magnetyczne ziemi będzie mieć wpływ?

D.M.- Po zamianie, nasze kompasy będą wskazywać południe zamiast północy. W trakcie przenoszenia (które potrwa prawdopodobnie kilka tysięcy lat) nasze kompasy magnetyczne nie będą działać.

 

Przebiegunowanie Magnetyczne Słońca!

Jest to najciekawsza z przepowiedni na rok 2012, ponieważ wiemy że będzie mieć miejsce. To z czego większość z nas nie zdaje sobie sprawy, to fakt że jest to zupełnie normalne zdarzenie. Zachodzi ono co 11 lat. Ostatnie miało miejsce w 2001 roku, część z nas pamięta na pewno, ostrzeżenia w TV by wyłączyć komputery, komórki itp. gdyż promieniowanie może je uszkodzić, jak i to by oglądać niebo gdyż jeśli będzie czyste ujrzymy zorzę polarną. Naszą niewiedzę wykorzystują „wieszcze grozy” by posługując się tym faktem (co ciekawe fakt ten przytaczany jest także przez przeciwników teorii przebiegunowania magnetycznego ziemi, lecz efekty jakie ma ono wywołać są równie mocno przesadzone) zasiać strach w naszych umysłach.

 

Przebiegunowanie Magnetyczne Słońca wyłączy jonosferę ziemi i wszyscy zostaniemy napromieniowani i umrzemy!- Jest to teoria przedstawiana zarówno przez zwolenników końca świata 2012 jak i tzw. sceptyków innych teorii, co pokazuje jak mało wiemy o świecie dookoła nas. Jest to oczywiście bujda. Żeby zdezaktywować jonosferę ziemi wiatr słoneczny musiał by być tak potężny że słońce straciło by większość swej energii. Naukowcy nawet nie przyjmują takiego scenariusza za prawdopodobny.

 

Ja- Czy jak przewidują niektórzy naukowcy kolejne przebiegunowanie magnetyczne słońca, wygeneruje silniejszy niż ostatnio wiatr słoneczny; może to spowodować dezaktywację jonosfery ziemi?

D.M- Nie. Przechodzimy przez ten cykl słoneczny co 11 lat, i większość z nas nawet tego nie zauważa.

Ja- Więc co w takim razie spowoduje na ziemi?

D.M.- Nic wielkiego. Możliwe że jaśniejsze zorze.

Ja- Czy zorze widziane w takiej skali, i wiatr słoneczny którego są efektem, będą mieć wpływ na organizmy żywe?

D.M- Nie.

Ja- Ale czy będą mieć wpływ na elektronikę? I jeśli tak, czy powinniśmy obawiać się tego wpływu?

Znaczy czy będą mieć wpływ na nasze komputery osobiste,telewizory,komórki. I jak długo potrwa ten efekt, dłużej niż same zorze?

D.M.- Tak, mogą mieć wpływ na elektronikę satelitów. Niektóre satelity są wyłączane na kilka godzin w trakcie burzy słonecznej by chronić ich elektronikę.

 

Przebiegunowanie Magnetyczne Słońca spowoduje przedwczesne przebiegunowanie magnetyczne ziemi.- Jest to bardzo częsta teoria wśród proroków 2012. Obiekty te są tak odległe od siebie że ich magnetyzm nie ma na siebie wpływu, więc są to również czcze pogróżki.

 

Ja- Czy wiatr słoneczny bądźprzebiegunowanie magnetyczne słońca ,może spowodować przedwczesne przebiegunowanie magnetyczne ziemi?

D.M.-Nie. Są kompletnie niepowiązane. Oba obiekty, Słońce i Ziemia przechodzą zamiany biegunów z powodu wewnętrznych procesów generacji swoich pól magnetycznych.

 

 

 

Specjalne ułożenia planet.

Wiele z teorii opiera się na „faktach” według których, w 2012r. Nasz układ znajdzie się w centrum naszej galaktyki,czy w specjalnej jej lokacji. Inni twierdzą że planety naszego układu znajdą się wtedy w jednej linii. Są to oczywiście również bujdy. p. David Morrison na stronie NASA odpowiada na pytania związane z tą próbą wprowadzenia zamętu. Przytoczę tu jedną z jego wypowiedzi, na pytanie co się wtedy stanie:

Nic się nie stanie. Ludzie których nazywa pan „profesjonalistami” są artystami którzy jak wszyscy inni sprzedają bujdę 2012. Na pewno wiedzą że ziemia nie przejdzie przez środek galaktyki, a pozycja ziemi w galaktyce nie ma związku ze zmianami w jej polu magnetycznym. ….. „

Co ustawienia planet, jest ono widoczne na obrazkach poniżej

.

 

 

 

 

 

Poniżej przedstawione są orbity Eris(2003UB313) i Sedny. (Na dole obraz stereoskopow, potrzebne są okulary niebiesko-czerwone)

 

 

Jak widać wszystkie przepowiednie związane z zagładą na rok 2012 są wyssane z palca i nie mają poparcia w nauce ani obserwacjach astronomów amatorów. Nie ma się więc czego obawiać! Uczy to nas jednak jednej ważnej rzeczy! Nigdy nie wolno ufać teoriom bez ich własnoręcznego potwierdzenia. Pozdrawiam i życzę spokojniejszych dni.

 

Tomasz”Anarchiusz”Gniatczyk

Szczecin 05.02.2009

Dla Fundacja 43dom.

PS: Jako że miałem małe przeboje z panem D.Morrisonem obiecałem mu zamieścić osobno część e-maila z wywiadem po to by każdy mógł przekonać się że on nie popiera teori 2012 i co naprawdę odpowiadał :D no cóż nie bardzo wierzył w moje intencje:) link

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 789
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 722
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 932
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 578
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 980
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142222
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242526
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112292
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122554
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje  ,  12/02/2009

No i tyle dla nawiedzonych. Brawo Anarchiusz!

Wielkie dzięki za pkt. :)

EIOBA jest energią magnetyczną umieszczoną gdzieś wewnątrz twardych dysków serwerowni ;)
Ale masz częściowo rację mamy tu wielu kosmitów i nie tylko :D którym marzy się zagłada :D

a moze wisz cos na temat wstrzymanych dotacji na obserwcje nieba (nie pamietam jaka to nazwa gdzies chyba w stanach to najwieksze obserwatorium)ktos stwierdzil ze to nie przynosi efektow.wiec moze jest tak ze cos do nas leci a my nawet nie wiemy.moglbys sie dogrzebac jakichs informacji na ten temat?moim zdaniem byloby to straszna glupota.gorsze od wiedzy ze cos w nas walnie jest niewiedza o tym.tak mysle...

  Jahry85,  12/02/2009

czytalem ten artykol przed premiera, ciezko sie z nim niezgodzic biorac wszystko pod logike, ale czy nie warto czasem wziac cos emocjonalnie? przeciez to emocje nakrecaja ludzkosc :D Odpowiednio pokierowane nie musza byc zle, ale no, media robia swoje. Uklony dla autora za trafne argumenty ;)

Bujda nie bujda ale to naprawdę wdzięczny temat.
Mimo tego artykułu bardziej trafiła do mnie tekst z jednego z filmików na youtubie który naprawdę dał do myślenia. Brzmiał on miej więcej tak :
"Skoro wierzymy że w 2012 nastąpi koniec świata to weźmy kredyty sprzedajmy wszystko i resztę życia podróżujmy delektując się pięknem świata bo umrzeć nasyconym. Ale nigdy tego nie zrobimy bo t ...  wyświetl więcej

2012-Koniec Świata. Powód? Klęska organizacji Mistrzostw Europy w piłkę nożną. W skutek czego Niemcy wpadają do nas z niezapowiedzianą wizytą (jak w 1939). Sytuacja staje się napięta. Wybucha III Wojna Światowa. 21grudnia Putin nie wytrzymuje i wciska czerwony przycisk. BUM! Eksplozja. Nowy porządek rzeczy. To tak w skrócie.

Koniec świata czy koniec Polski?...Durniu...

  AlChemik,  12/02/2009

Bardzo dobry artykuł :)
O nie... czyli nici z wyprawy do Egiptu, do 13 komnaty pod Sfinksem, czaszek , laserów , kosmitów :( życie to nie film :D

  Darwolf  (www),  12/02/2009

Brawo dla autora! Życzę więcej podobnie udanych artykułów demaskujących pseudonaukowe brednie.

  ghost7,  12/02/2009

Wreszcie ktoś to wszytko tu wyjaśnił. Wciskają ludziom koniec świata. Z jednej strony to dobrze, bo pewnie niektórzy ludzie wreszcie zaczęli się zastanawiać nad swoim życiem, a z drugiej strony to straszenie ludzi może doprowadzić nawet do obłędu. Wierze jednak, że będzie ta "zmiana" niekoniecznie musi być to rok 2012, bo jeżeli ludzie się nie zmienią, to prędzej czy później i tak będzie koniec świata - właśnie przez nich.

Ja się zastanawiam kto tak skrzętnie wszystkim po kolei minusy wlepia 1 osoba bo zawsze na początku pojawia się przy każdym pochwalającym artykuł komentarzu -1. Musi być znowu komuś na odcisk nadepnąłem :D a po mailach jakie już dostaje od twórców filmików sądzę że nawet nie jednej osobie :D :D ( ps: NASA jest kontrolowana przez "nich") :D ;) pozdrawiam zawiedzionego xxx oby ci się nie znudziło klikanie - ja mam po + dla każdego :P :)

  Max King,  12/02/2009

Ja dalej wierzę że w okolicach 2012 roku coś się zmieni. Może nic związanego z astronomią, zagładą, magnesowaniem i tak dalej, tylko jakaś zmiana ludzkiej mentalności, upadek kościoła, triumf dzieci indygo albo coś. COKOLWIEK...

Niektórzy też twierdzą że Polska ZORGANIZUJE Euro 2012. Ci to mają dopiero wiarę w siły nadprzyrodzone...

A twój artykuł mimo wszystko ciekawy, tylko jakoś... dziwnie to wygląda jak Pan D.M. odpowiada tak krótko "nie" na większość pytań...

pan D.M jest bardzo zajętym człowiekiem (w dodatku [niestety] bardzo uznawanym naukowcem) którego zamęczałem rozmowami przez 3 dni pod rząd i nie dostałem zezwolenia na zamieszczenie tamtych "teoretycznych teorii" po prostu na niektóre pytania ludzie prestiżu nie mogą pozwolić sobie powiedzieć więcej by nikt zwłaszcza nieznany nikomu polak przerobił to potem na sieczkę popierającą te bujdy.

Przykre...

Przyznam szczerze że spodziewałem sie więcej. Autor postawił sobie jasną teze, którą "udowadnia" dosyć mętnie. Od razu zaznaczę, że nie jestem fanem Nibiru, ani końca świata ale...
Argument typu: to prawda bo X tak twierdzi, a on jest ekspertem, jest żadnym argumentem. W logice takie rozumowanie nosi nazwę "błędem argumentowania z autorytetu" i jest odrzucane z marszu jako błąd własnie. A c ...  wyświetl więcej

jeśli D.M klamie to jest problem bo astronomowie amatorzy którzy stworzyli program Mitaka równierz nas okłamują jak i tysiące teleskopów.... o łajzy nieziemskie niebo nam przemalowali :D
co do dżdżownic przeczytaj jeszcze raz :) dalej jest i o ERIS i o SEDNIE i ogólnie o jakichkolwiek obiektach :)
Poza tym to ja nie udowadniam tezy.. widzisz jakąś? tylko właśnie pokazuje które z prze ...  wyświetl więcej

Nikt nigdy nie twierdził, że Eris i Sedna to Nibiru, no jeżeli ktoś tak twierdził to jest cymbałem. Nie nadinterpretuj moich słów z braku miejsca wypowiadam się trochę skrótowo. Wytrącenie księzyca planety ze swej orbity poprzez sąsiednią planetę lub przypadkowy układ innych księzyców i planet jest jak najbardziej mozliwy, np. Pluton był kiedyś satelitą Neptuna i coś wytraciło go ze swej orbity. J ...  wyświetl więcej

teraz dużo lepiej :) a miejsca na komentarz na EIOBA dostatek wystarczy zobaczyć niektóre komentarze p.J.C medium i co tam jeszcze ;) potrafi cały ekran zasypać :)
właśnie o to chodzi że większość tych wieszczy wskazuje na Eris a pokazują nieraz zdjęcia Sedny.
problem jest taki (widzę że znasz się na astronomii) że jakikolwiek obiekt wielkości planety karłowatej żeby znaleźć się w ok ...  wyświetl więcej

ok. zgoda. grunt to porozmawiać z kimś rozumnym:) Pozdrawiam.

Wiedziałem od początku że 2012 nie będzie żadnego końca świata, a teraz będę wiedział jak zaprzeczać idiotą którzy czasem po domach chodzą i straszą ludzi...

Dobrze, że powstał taki artykuł...Wszystko jest logoczne i sensowne, a jak dla mnie ten cały "koniec Świata" to jest to po prostu napędzanie rynku mediów, bo ludzie są ciekawi, chcą czegoś nowego i dostają...a na "końcu Świata" zawsze się robiło najpotężniejsze pieniądze... (np. przed rokiem 2000 do komputerów)..
Ale "coś" by się mogło zmienić...jest tyle możliwości źródeł z energii odnawia ...  wyświetl więcej

  povder,  12/02/2009

"Eris never gets closer than about 6 billion km." -> "Eris nigdy nie zbliży się bardziej niż na odległość około 6 bilionów kilometrów od słońca." Zastanawiam sie czy nie powinno być miliardów, gdyż Amerykanie na miliard mówią "billion", w przeciwieństwie do Brytyjczyków, którzy używają bardziej intuicyjnego "milliard".

nie pan Morrison wiedział że odpowiada Europejczykowi poza tym wcześniej w rozmowie prywatnej używał AU (Jednostek astronomicznych)

przepraszam wkradł się do tekstu mój błąd... miało być METRÓW ni KM / nie zauważyłem również w pańskiej wypowiedzi, złośliwa natura mózgu ;)
Spotkałem się natomiast z wyrzutami o nieznajomość przeliczników amerykańskich... co pragnę sprostować Astronomowie używają normalnie europejskiej wartości liczbowej słowa BILION.. mimo wszystko przepraszam za błąd (choć nie zmienia on sensu jest poważ ...  wyświetl więcej

  mugol  (www),  12/02/2009

Anarchiuszu ! U mnie szlak trafił cały romantyzm . Wielu bogatych zrezygnuje z planów by wszystko roztrwonić przed koncem świata . Nie bedzie koła zamachowego i popytu by pokonać kryzys .

jak moja ksywka wskazuje zmierzam w swych czynach do anarchii ;) trzeba te wszystkie mity napędzające ekonomie obalać aż to wszystko pier... i nastąpi koniec świata :D :D :D ;)

  swistak  (www),  12/02/2009

Anarchiuszu ! A kazdy chwat chciał żyć do końca swiata, wypić ostatniegco browara, zrobić ostanią minetkę itp .

niektórzy zamiast żyć wolą ostatnią rzyć, zgrabną najlepiej ;)

  mugol  (www),  13/02/2009

Jak mój dziadek widział ładną rzyć to mu koń zaczynał rżyć

  swistak  (www),  12/02/2009

w życiu piekne sa tylko chwile za które warto umierać, mówia pesymiści, a optymiści czekaja na nie

  ,  12/02/2009

"Nibiru zderza się z ziemią co 3600 lat! - Tej bujdy tłumaczyć nie trzeba, mam nadzieję że każdy z czytających ma wystarczająco wyobraźni by domyślić się że dwa ciała astronomiczne tej wielkości nie mogą się zderzać więcej niż raz!"

Według teorii naukowych, powstanie księżyca zapoczątkowały zderzenia protoplanetarnej Ziemi z protoplanetą wielkości Marsa. I były to minimalnie dwa zderzenia

jeżeli planety przetrwają zderzenie zmieniają się ich trajektorie :) więc nie mogą robić tego co jakiś okres (chyba że są to 2 planety w układzie podwójnym bez słońca w pobliżu czy innego źródła grawitacji:)

Rewelacja! Dobre dla tych wszystkich oszołomów 2012. Może ktoś sprowadzi na Ziemię nawiedzonych przepowiedników.

  bou,  15/03/2010

a co tam takiego rewelacyjnego zauwazyles? taki wybitny naukowiec nie potrafi obronic przekonywujaco swojej tezy. igrzyska dla tluszczy, najprawdopodobniej sponsorowane i to wszystko

Astrolog zapewne tak się wypowiada. Przepowiednie to domena astrologów właśnie, i ich zadaniem jest mówić w sposób tak oględny by można było do tych słów dokleić każdy sens.
Rzeczy o których ten Astronom i Astrobiolog się wypowiada, są potwierdzone również przez Astronomów amatorów z całego świata którzy są w temacie(czyli ludzi jak ja czy pani którzy wiedzą do czego służy teleskop) , jak i ...  wyświetl więcej

Anarchiuszu, uwazam ze nie znasz normalnych astrologow tylko jakichs stuknietych nawiedzencowz obsesja katastrofy bo sie nudza. W kazdej dziedzinie tacy bywaja. Nie ma, Absolutnie NIC na niebie w 2012 roku (21 grudnia tez) co by moglo swiadczyc o jakims niespotykanym ukladzie gwiazd. Jesli astrolog zna sie faktycznie na astrologii to w zyciu ci nie powie ze jest cos tego dnia. Ba! w 2010 klimaks o ...  wyświetl więcej

@whitewolf moja wypowiedz do której się odnosisz była odpowiedzią osobie aktualnie zbanowanej i wyrwana z kontekstu dziwnie brzmi...

no chyba ze tak

Aleś dowalił @Anarchiuszu! hehehehe! No i gdzie te ciemne wieszcze i czarowniki głoszące koniec świata się podzieją? hehehe. Bardzo poważnie podważyłeś w tym artykule ich argumenty i usunąłeś ignorancję nauki i techniki z ich złowieszczo grzmiących przepowiedni bez pokrycia w faktach.
Bardzo fajny artykuł i dużo wyjaśniający z naukowego punktu widzenia, ale jak to bywa na tym świecie - jedn ...  wyświetl więcej

Już przeżywaliśmy tyle końców świata... zastanawiam się tylko, co powiedzą "prorocy" w 2013? Spalą się ze wstydu? Ucieszą się? Popadną w obłęd?

  ines,  13/02/2009

pewnie nic bo już po tych wydarzeniach ich nie będzie

Pojda gremialnie do wiezienia,oskarzeni przez te czesc swiata,ktora im nie uwierzyla i przez rodziny tych,ktorzy nie wytrzymali psychicznie i np.popelnili samobojstwo,lub odeszli od zmyslow porazeni strachem.przed wizja konca naszej cywilizacji.Autorzy ksiazek i filmow,,takze stron internetowych,ktorzy dzieki temu dzis zyskuja poklask i pieniadze,zapamietaja wowczas,ze wolnosc slowa jest rzecza cenna,dopoki nie staje sie bronia masowego razenia.

@andromeda. Za dużo jest negatywnej energii na tym padole, to musi sie rozladowac. E.Cayce mowil ze przesunie sie biegunowosc, naturalnie wszyscy zaczeli interpretowac ze Ziemia sie obroci,zatrzyma,i.t.d. Ale nikt nie bierze pod uwage ze musi sie pojawic Atlantyda,nikt nie bierze pod uwage ze w Polsce maja rosnac pomarancze i cytryny, ze ma byc trzy dni ciemnosci, ze nie ktore ziemie znada sie pod ...  wyświetl więcej

@ counter.Czy widziales namalowane na skale?? Miedzy prostokatem po lewej stronie platformy a bateriami slonecznymi jest przerwa. To na wysokosci tej przerwy dodaj 3 grubosci tego prostokata????

Najważniejsze to fakt, sprawdzony przez dziennikarzy z Nieznanego Świata, którzy pojechali do Meksyku, że szamani pozostali po kulturze Majów, nic nie wiedzą o rzekomo mającym nastąpić końcu świata w 2012 roku. Hehehe. Widać, bardziej prawdziwe jest spostrzeżenie medyczne, że wieszczowie rychłego końca świata należą do obszaru eschatologicznych objawów schizofrenii i podobnych zaburzeń umysłu.

Anarchiuszu - jestem ZA :)). Na astronomii nie znam się, więc na ten temat mówić nie będę. Jednak na straszenie ludzi jakimiś przepowiedniami, których dzisiaj kompletnie się nie pojmuje - nie ma zgody.

Cieszę się, że wreszcie powstał artykuł odnoszący się to tych wszystkich teorii i rozpatrujący je z punktu widzenia logiki. Duże brawa dla Autora.
P.S. do podpunktu "Przebiegunowanie magnetyczne ziemi spowoduje nieopisane katastrofy!" wkradła się literówka - prędkość obrotowa Ziemi na równiku to nie 16tys km/h lecz 1,6 tys km/h (obwód Ziemi=40000km/24h) Pozdrawiam

Dziękuje za wskazanie błędu, już poprawiam.
Pozdrawiam

  Bambus®  (www),  18/02/2009

ja to trochę z humorem do tego podchodzę, gdy dowiedziałem się że EURO 2012 będzie w Polsce i na Ukrainie to obrazu pomyślałem KONIEC ŚWIATA

i tego mitu nie obalam ;) :D

  pk45,  18/02/2009

Jedna uwaga do autora: 6 amerykańskich bilionów to 6 naszych miliardów. Artykuł w porządku - ciekawe co w 2013 powiedzą wszyscy zwolennicy "końca świata" ;)

jedna uwaga do pk45> 6bilionów amerykańskich kilometrów to 6bilionów naszych metrów ;)
poza tym to co z początku zmyliło mnie to fakt iż w NASA używa się brytyjskiego systemu miar gdzie Bilion to nasz Bilion nie Miliard :D

  pk45,  20/02/2009

Faktycznie, "z rozpędu" zrozumiałem że to kilometry, zwracam honor ;) (w astronomii z reguły operuje się kilometrami albo j.a. )

  ines,  19/02/2009

Podzielę się z moimi przemyśleniami na temat dot. roku 2012. Wiem że wiele ludzi nie wierzy w przepowiednie i kod Biblii, ja też kiedyś nie wierzyłam dopóki nie zapamiętałam kilku, które okazały się prawdziwe, Ostatnio przeczytałam przepowiednie Pana Krzysztofa Jackowskiego na rok 2009. Przepowiedział on m.in kryzys w 2008r, a jego przepowiednie na 2008 rok sprawdziły się niemal w 100%. Przepowied ...  wyświetl więcej

Witam . Co do kodu Biblii to jestem sceptykiem . Kiedyś interesował mnie ten temat ( nawet ściągnąłem programy do tego ) Okazuje się jednak , że tłumaczenia tego są tak różnorodne , że informację którą otrzymamy w dużej mierze zalezy od naszej wiedzy na dany temat jak również od "chciejstwa." Fakt użycia broni jądrowej w dobie gdzie takowa broń istnieje jest tylko kwestią czasu . Dla nas broń jądr ...  wyświetl więcej

  wiza,  19/02/2009

Anarchiuszu - być może są jacyś prorocy jak to ująłeś, którzy twierdzą, że planeta Nibiru zderzy się z Ziemią, ale zapewne ci „prorocy” nie mają pojęcia o mitologii sumeryjskiej. Według zapisów sumeryjskich (a wystarczy trochę poczytać) Ziemia zderzyła się z Nibiru i została wytrącona ze swojej pierwotnej orbity, tak więc nie jest już na kursie kolizyjnym. Przyznam, że pierwszy raz słyszę o tym, ż ...  wyświetl więcej

  contra,  26/02/2009

To dziwne.Caly internet jest pelen tego zderzenia z 'Planeta Zderzenie'.Jesli juz kiedys nastapilo,w roku 2012 w/g 'prorokow' ma nastapic ponowne spotkanie:) Znajdz troche wiecej czasu i poczytaj,zanim nazwiesz 'prorokiem' autora powyzszego artykulu i poddasz krytycznej analizie to,co ja moge z cala stanowczoscia potwierdzic.

moze po prostu ci co wiedzieli ze juz sie ziemia zderzyla nie wiedzieli ze zostala wytracona z trasy i po prostu jesli cos sie z czyms juz raz zderzylo i polecialo dalej uderzy znow za jakis czas i dlatego tak napisali

Uporczywe przekonanie i rychłym końcu świata i nadchodzącej powszechnej zagładzie, jakby kto nie wiedział, jest tak zwanym eschatologicznym, mocnym objawem schizofrenii. Leczyć się trzeba z tego, a nie głosić. Wątek ten pojawia się w wielu postaciach zaburzeń typu schizofrenicznego i jest doskonale znany lekarzom. Ale choroba trudno się leczy... Stąd co chwilę nowe daty końca świata przez kolejnyc ...  wyświetl więcej

  wiza,  23/02/2009

A więc "Święci Mężowie " wieszczący Apokalipsę, byli porąbańcami?...

  swistak  (www),  23/02/2009

Anarchiuszu ! Walczysz z armia klonów z Gryfinlandu . Jest około 50 kont , które posłuzyły do wypromowania Gryfa na czoło rankingu EIOBA . Tutaj spierasz sie z ta sama szajka pod innymi nickami .To strata czasu i nerwów . Artur Gerula to wykapany Gryf
pozdrawiam

  Anell,  25/02/2009

Podoba mi się ten artykuł, jestem teraz spokojniejsza :D

A jesli ktos nie wierzy,polecam stronke NASA 'ask an astrobiologist' :) Powyzszy artykul-doskonaly.Powinien byc" chetnie'czytany przez zwolennikow 'konca swiata',produkujacych ten caly 'internet hoax' na rzecz prania mozgow i przerazenia ponad polowy swiata.Takie rzeczy powinny byc karalne o czym i mnie udalo sie popisac z p.Davidem Morrisonem.

  swistak  (www),  28/02/2009

Anarchiuszu! Wylałeś oliwę na wzburzone morze EIOBA .Wszyscy chcemy zmian na lepsze, a te najlepsze, to te duchowe w nas .

  mojra  (www),  01/03/2009

Dlaczego taki wspaniały art, Administracja trzyma pod stołem zamiast na topie .

  mugol  (www),  05/03/2009

Chyba ma % od głoszenia katastrofizmu !

  swistak  (www),  06/03/2009

Mugol ! Nie szastaj punktami , zostaw cos dla innych

koniec świata i tak bedzie a napewno koniec takiego świata jaki znamy

  J.Sz.,  12/04/2009

Ciekawi mnie bardzo skąd wziąłeś 9000 pkt skoro po 4 art. masz na dzień 12.04.09 masz około 3000 pkt. a dajesz te pkt. 06.03.2009. Co tu jest grane?

  J.Sz.,  12/04/2009

Tak, teraz już rozumiem. Anarchiusz wyróżnia Jahrego w drugim jego artykule w kilka dni po zarejestrowaniu dając mu
10 000 pkt. a ten oddaje mu 9000, cóż w tym dziwnego. Normalność.

Hmm.. Dla każdego kto by chciał wojnę czynić ;) daje materiał.. niezaprzeczalnie pan mówi prawdę.. http://eiba.pl/23bo tam dałem 10 000 a tu dostałem 9 000.. rzecz dziwna czasem są ludzie uczciwie zwracający pkt. i nie czerpiący z tegoż to procederu zysków.

PS: Wesołego jajka i mokrego królika ;)

  J.Sz.,  12/04/2009

Panie Anarchiuszu, sugestie o wojnie nie są na miejscu, bo otwarcie piszę o swoich wątpliwościach, nie czyniąc tego poza plecami. Powinien się pan cieszyć, że ktoś jest wobec pana szczery. Wobec mnie też są podejrzenia, lecz staram się wyjaśniać je zgodnie z prawdą. Pan też tak czyni i to mnie cieszy.

Drogi panie J.Sztajber. Sugestia wojny to dla tych którzy czytając pana komentarz poczują nieprzemożoną potrzebę odkrycia spisku :) Przepraszam jeśli sprawiemł inne wrażenie. Pozdrawiam.

Dla części z czytelników która nadal chciała by zabawić się w detektywa. We wszystkich statystykach oprócz dziennej liczy się bilans pkt. a nie ich ruch. Jedyne co w ten sposób zyskałem to mała reklama.

Wdzięczny temat ale co będzie to się będziemy mieli możliwość przekonać.
Do mnie wypowiedzi p. Davida Morrisona jakoś nie przemawiają bo i jakiej wypowiedzi oczekujemy -
Panie Anarchiusz, dnia tego i tego cos w nas pierd...lnie i dlatego nie mam czasu z Panem gadać ?

Większość koniec świata zapewne kojarzy z Nibiru albo innym większym obiektem i widowiskową kasacją naszej pla

...  wyświetl więcej

Anarchiuszu, popieram tego typu dyskusje jaka przeprowadziles z Panem Morrissonem. Ale jesli planujesz kontynuowac to, to powaznie sie prosze o przygotowanie pytan wczesniej, poprawienie bledow a najlepiej przeslanie ich do kogos kto zna dobrze j. angielski.
Poza tym to mysle ze swietnie ze zajmujesz sie odslanianiem tej psychozy roku 2012!

To tez ciekawe: [PDF]
Z bloga młodego fizyka: Naukowcy ostrzegają przed katastrofą.

www.if.uj.edu.pl/Foton/96/pdf/11%20bieguny-oczab-marcinek.pdf

A może Księżyc i Słońce przestanie istnieć? A może to oznaczać przejście w inny wymiar, nam nie znany? Na świecie nie ma nic pewnego, tylko śmierć i podatki ;)

  vin18,  03/04/2009

Powiem teraz cała prawde Nawet jeśli coś sie wydarzy jakiś kataklizm to my jako jednostki i tak nic nie mozemy zrobic z tym wiec szkoda energi iczasu na takie problemy

Majowie erę nazywali "światem", a Aztekowie "słońcem". Prawda jest taka, że kończy się era, czyli świat, czyli słońce. Gdyby kalendarz aztecki był równie popularny jak Majów, wtedy wybuchłaby panika, że kończy się słońce.

I na zakończenie: ŻADEN poważny astrolog nie wieszczy końca świata. A jeśli się mylę, to proszę mi takiego pokazać, z imienia, nazwiska i strony www. Osobiście napiszę mu

...  wyświetl więcej

Spokojnie, spokojnie. Zapędziłeś się dokładnie tak samo jak ci "nawiedzieni". Piszesz bzdury. Pierwsza rzecz - ZAPOZNAJ SIĘ Z TEMATEM. Czy ty kiedykolwiek przeczytałeś książkę Geryla, czy po prostu znalazłeś jakieś notki na Onecie, a o Patryku Gerylu nawet nie słyszałeś?

"koniec kalendarza majów wyznacza okres w którym przejdziemy w astronomiczny okres wodnika. Oznacza to wyłącznie, że zmi

...  wyświetl więcej

@Marianka: No i co?
Mamy rok 2014.

No nareszcie, Anarchiuszu (brawo - bo mnie już się znudziło)

Tutaj też jest "jazda" - http://forum.orion2012.pl/view(...)0629d1e

Powinnam wysłać kwiaty i list z podziękowaniami :D.

Ja wierze w rok 2012.
Teraz pomyślełeś z pewnością: "co za debil"
Jednak cos sie stanie w 2012 roku.
Ale to "cos" nie oznacza dla mnie końca świata. :D
Tylko jakis przełom.
Albo nic się nie stanie. XD

  wieda,  27/08/2009

Nareszcie jakiś rozsądny głos w tej przereklamowanej sprawie.

  enki,  30/08/2009

Jedyne co stoi za osobą dezawuującą zasadność przepowiedni to jej tytuł naukowy. I nic więcej. Cała reszta zaprzeczeń to równie nienaukowe zapewnienia na NIE jak te na TAK. Zwyczajny dowód WIARY w to co mówi ta osoba!. Urana i Neptuna też nie widać gołym okiem. Czy to oznacza że ich nie ma? Nibiru, jeśli istnieje, przelatuje co około 12 tyś. lat (a nie co 3600 jak pisał Zecharia Sitchin. Pomylił ...  wyświetl więcej

Nibiru nie może przylecieć , ponieważ uległa katastroficznej zagładzie ! To dlaczego ma spowodować zagładę, skoro Ziemia jest jej częścią, chociaż Wszechświat jest wielki i do końca niezgłębiony. Nie wszystko jeszcze wiemy i nie ma żadnej gwarancji, że kiedykolwiek się dowiemy. Czy można ufać astronomom, którzy bacznie obserwują niebo, za pomocą specjalistycznego sprzętu? Czy oni są nieomylni, nie ...  wyświetl więcej

  enki,  30/08/2009

Jeśli to nie bajka to przyleci bo: Nie jest częścią Ziemi. Jest gościem z kosmosu. Planetą wygasłego sąsiada naszego słońca. Otóż możliwe że mieszkamy w gwiezdnym układzie podwójnym. Układy pojedyncze są w kosmosie rzadkością!. Wtedy tym sąsiadem był by Brązowy Karzeł . Nibiru podobno "zahaczyła" o naszą planetę dawno temu gdy ta była dużo większa. To mogło spowodować powstanie naszego Księżyca. Z ...  wyświetl więcej

  enki,  30/08/2009

Jeszcze tytułem wyjaśnienia kwestii powstania Księżyca.Alternatywą do sił pływowych może być zderzenie z satelitą/ satelitami Nibiru i oderwanie części skorupy Ziemi. Efekt ten sam: blizna na powierzchni naszego globu i powstanie stabilizującego jej (Ziemi) obroty satelita-Księżyc.

Uwaga ! - ! - ! proszę przeczytaj ! - ! - !
Autor Anarchiusz tego artykułu z pewnością nie poniesie konsekwencji tego co pisze

Szamani(spodkobiercy kultury Majów i innych ) wybrali a wręcz powołali(przyuczyli) specjalne osoby i tylko one a dokładnie chyba tylko On jest kompetentny wypowidaniu się tego co mówią Szamani z kultury Mayów i jest to zupełnie inna wiedza niż tą którą zna w

...  wyświetl więcej

Przypuszczam droga świadomość że ty za to bierfzesz odpowiedzialność za panikę jaką tworzysz. Przypuśćmy że wszystko o czym tu mówisz to prawda. Co nam da ta wiedza, i tak temu nie przeciwdziałamy nie mamy szans... czeka nas wymarcie.... zniszczenie... przepowiednie się spełnią więc koniec...
A ja mam nadzieje ponieść konsekwencje tego co tu piszę. Proszę nie życzyć mi tak źle, mam nadzieję ...  wyświetl więcej

Anarchiusz napisał:
"Kalendarze majów opierały się na niesamowicie dokładnych badaniach nieba, kolejne okresy w ich kalendarzach oznaczają wejście naszego układu słonecznego, w nową epokę astronomiczną! Aktualnie znajdujemy się w astrologicznym gwiazdozbiorze ryb, koniec kalendarza majów wyznacza okres w którym przejdziemy w astronomiczny okres wodnika."
Z tego wynika że era ryb będzie miała 2012 lat, wydawało mi się że 1 era liczy około 2160 lat?

Droga/i Jjomolloy. Nie rozumiem co kalendarz gregoriański ma wspólnego z kalendarzem majów... w tym pierwszym czas liczony jest od "narodzin" Chrystusa. W tym drugim według epok astronomicznych.... popełniłaś/eś małą gafę ale czasem się zdarza.

moj drogi wlasnie w ten sposob ja tez sie nabralam po prostu w kazdym innym artykule na ten temat wlasnie tak opisuja.tak tez nie ma sie co dziwic ogolnej panice i nagonkach

No właśnie ja tego nie kumam. Myślałem cały czas, że Chrystus ma symbol ryb dlatego, że weszliśmy podczas jego narodzin w erę ryb która będzie trwała do 2160 roku, po tym nastanie era wodnika. W samej Biblii jest cytat gdy uczniowie spytali Jezusa gdzie będzie ostatnia pascha, Jezus odparł: "Kiedy wejdziecie do miasta ujrzycie człowieka niosącego dzban z wodą, idźcie za nim do domu, do którego wej ...  wyświetl więcej

Do tej katastrofy w 2012 istnieje jeszcze jedna legenda nie wiem czy słyszeliście ale ma pojawić się wielka trójka to będą ludzie. Oni wybawią Ziemię i jej mieszkańców od kataklizmu zaprowadzą pokój, harmonię, równowagę i zjednoczą cywilizacje po wielu latach wojen i kataklizmów. Dzięki nim ludzkość przetrwa!

spiderman ,superman i batman.

tego nie słyszałam

  Amir Wanas  (www),  04/11/2009

Najlepszy artykuł moim zdaniem, tyle gadania o końcu świata, a tu jeden mądry wyjaśnił wszystkim że to bujda. Wielkie brawa dla autora.

  bou,  15/03/2010

naprawde wyjasnil? w takim razie chyle czolo przed jego wiedza, przenikliwoscia, jasnowidzeniem. Chetnie tez poczytam jego wyjasnienia, daj linka jak znajdziesz:)

ciesze sie ze jest to artykul ktory podniosl mnie na duchu,fakttem jest cala nagonka medialna.ja po przeczytaniukilku artykulow nie spala dwie noce i chodzilam jak struta przez caly dzien,pierwszy raz trzeslam sie ze strachu.bo niestety to co tam bylo opisane weszlo na moja wyobraznie.glupim jest moim zdaniem film 2012 ktory ma wejsc do kin.co to komu da.nawet jesli cos sie wydarzy to nie jestesmy ...  wyświetl więcej

a tak w ogole to ostatnio przewertowalam troche stronki internetowe na temat konca swiata 2012 ,przepowiedni,analize apokalipsy itd....ciekawe sa rzeczy,ale nigdzie nie ma mowy o konkretnej dacie.wszyscy sie uparli na 2012 przez koniec daty kalendarza majow.a tak naprawde wiele z tych roznych przepowiedni mozna dopasowac ze juz sie niby wydarzyly.to ze ktos cos przepowiedzial mial widzenie nie zna ...  wyświetl więcej

Google blokuje zdjęcia Planety Nibiru
http://www.sekretyameryki.com/?p=1296

Coś na ciasnotę umysłową !

Były minister Kanady mówi w wystąpieniu, że Ameryka posiada pozaziemską technologię oraz, że są dwa rządy w Ameryce.
Wspomina o momencie pierwszego kontaktu z obcymi cywilizacjami rządu Amerykańskiego.
http://www.sekretyameryki.com/?p=1100

pomyślcie...czemu człowiek wymyśla sobie te wszystkie bzdury o końcu świata i o kosmitach i te wszystkie teorie spiskowe po co mu to?? chyba tylko dlatego że niektórym osobom zajebiście się nudzi i muszą się czymś ekscytować i podniecać no to sobie wymyślają takie bajeczki piszą książki o tych głupotach i rozpowszechniają to. czemu sądzą że tacy Egipcjanie czy Majowie potrafili przewidzieć datę ko ...  wyświetl więcej


SWAT B -
Niestety, musisz jeszcze wiele się nauczyć, zanim przestaniesz pisać takie rzeczy.
Powiem Ci tylko, że przed ludźmi jest o wiele więcej ukrywane niż sobie wyobrażasz, po to aby nie wpadli za wcześnie w niepożądaną panikę, np:

1.Ukrywana i tajona nadlatująca planeta X czyli Nibiru.
2. Upadek gospodarki i całej cywilizacji po 2012r.
3. Szczepionki

...  wyświetl więcej

  wieda,  23/11/2009

Wiarygodny-może skupisz się na faktach i dowodach w swojej wypowiedzi zamiast "podsumować" z góryewentualnych sceptyków twoich teorii. Chyba naczytałeś się Denikena itp.
Jakoś nie widać żeby rządy czy inni "wybrani" pakowali manatki. Póki co mają się całkiem dobrze /ci przy korytach/.Może na początek proponuję : wymień tych 126 z imienia i nazwiska, następnie wskaż 3 państwa biorące udział ...  wyświetl więcej

oj kolego który piszesz wyżej to w dużej części jest nie prawdą bo bo ciekawe co to za planeta X<raczej jej nie ma> a i jeszcze jedno powiedz mi czemu akurat 2012?? no świat miał się już skończyć w 999/1000 w 1912 w 1999/2000...i gdy świat nie skończy się w 2012 to ludzie nową datę wymyślą taką jak 2036 z tą wersją też się już spotkałem. a z powodu tych dat końca dla wielu ludzi słabych psyc ...  wyświetl więcej

jedyne co rządy ukrywają przed nami to ich prawdziwe wydatki ponieważ oni żyją tylko za nasze podatki które musimy płacić.

Ciekawe, ale czy każdy musi interpretować rzeczy typu koniec świata, wojny, itp. przez pryzmat religii i jakiś popaprańców ze średniowiecza, którzy to niby przewidzieli? Może już ktoś to napisał, ale pozwolę sobie również nadmienić tę kwestię: Dzisiejszy świat kręci się wokół pieniądza. I niestety to jest głównym powodem większości tzw. zdarzeń na skalę światową. Pomijając oczywisty fakt o manipul ...  wyświetl więcej

ja się boję :( strach mnie ogarnia :( teraz gdy dostałam nowe życie, drugą szanse na ułożenie sobie życia ma być w 2012 wielkie BUM! :( woda ma wszytko zalać i po nas :( nie wiem co o tym myśleć....

  Zbigniew,  02/12/2009

Przepraszm, kto powiedział, że "ma być"?

Ja wam mówię nic nie będzie w 2012 roku. A teraz podam wam jeden z przykładów zarabiania kasy na np.końcu świata:
Niewielka część ludzi popełni samobójstwa w roku 2012 <w 99% będą to ludzie o słabej psychice i należący do jakichś idiotycznych sekt> no bo to jest tak sekta werbuje ludzi wali im do głowy głupoty potem ciągnie od nich kasę wymyślają datę końca świata albo czegoś tam, pie ...  wyświetl więcej

  bblue,  14/12/2009

Domniemany Armagedon 2012 podzielił ludzkość świata na dwie części. ‘Sceptyków’ wybuchających histerycznym śmiechem na samo wspomnienie mających nastąpić katastrof oraz „Wierzących’ (oj bardzo nieodpowiednie słowo) którzy w ramach czekania na koniec świata przygotowują się również do powitania obcych cywilizacji, przejścia w czwarty wymiar, lewitacji i bóg wie czego jeszcze.

A ja znowu sam

...  wyświetl więcej

  SWAT B,  17/12/2009

ja zapewne zrobię jakiś melanż z kumplami kto jest chętny zapraszam xD ;DDD

  kamka,  23/01/2010

ok. dajmy na to że wszystko zamieszeczone w powyższym artykule to prawda ze apokalipsa zw. z przepowiedniami majów to bujda a następnie zwróćmy uwagę na superwulkan w Yellowstone przecierz to jest cykajaca bomba w kazdej nawet w najmniej spodziewanej chwili może dojśc do wybuchu jestem ciekawa czy wg. autora artykułu to tez bujda

A ja się zastanawiam czy są jakieś przepowiednie związane z tym wulkanem na rok 2012. Co do wulkanów i innych zagrożeń naturalnych autor nie ma podstaw do uznawania ich za bujdę, gdyż katastrofy które mogą (i pewnie kiedyś nastąpią) z nich wyniknąć są tylko potwierdzeniem praw natury fizyki i zdrowego rozsądku w przeciwieństwie do omawianych w powyższym artykule.
PS: Wybuch wulkanu w Yellow ...  wyświetl więcej

z tym super wulkanem w yellowstone to nie wiadomo na pewno nie wybuchnie za naszego zycia tak ostatnio wypowiadali sie ludzie badajacy na biezaco zmiany zachodzace w tamtym rejonie.napewno wiadomo ze zaczyna sie od pewnego czasu cos dziac ale zapewnili ze nie bedzie to szybko.na pewno po wybuchu iweksza czesc 1/3przynajmniej zniszczona zostanie doglebnie,a jaki wplyw takiego wybuchu bedzie mial na reszte planety mozna tylko wyobrazac i tak naprawdedowiemy sie jesli dozyjemy tej chwili

  kamka,  23/01/2010

od wielu lat intersuje sie wulkanolgia wcale niewzorowalam sie nafilmie 2012 tylko na faktach

  kamka,  23/01/2010

1.superwulkan w yellowstone wybucha regularnie co 600 tys, lat teraz opoznia sie o 40 tys. lat
2. 8 km pod pow. yellowstone znajduje sie komora magmowa o wymiarach 30 km. szer. i 70 km. dł
3. na terenie superwulkanu zaczyna sie zauwazac coraz wieksza jego aktywnosc

  kamka,  23/01/2010

erupcja moze wystapic w kazdej chwili a skutki bede porownywalne z poprzednia eksplozja
1. gatunek homo - sapies znalazl sie wtedy na pograniczu wyginecia
2. nastala epoka lodowcowa
3. nastepstwem po epoce lodowcowej byla gigantyczna susza
4. ogromne ilosci szkodliwych gazow wyrzucone zostaly do atmosfery co ograniczylo doplyw promiemi slonecznych

  kamka,  23/01/2010

chyba wszyscy slyszeli o spektakularnym wybuchu mount sant helens prosze wziasc pod uwage ze wybuch w yellowstone bedzie o kilka tysiecy razy wiekszy od tej erucji

  kamka,  23/01/2010

w moich wypowiedziach wcale nie chce uwłaczac ani obrazac autora tekstu rozumiem ze moze miec pan inny pogład na sytuacje jednak uwazam ze poszczegolnych faktow nie nalezy bagatelizowac

  kamka,  23/01/2010

ja chce tylko uswidomic wszystkim to ze po wybuchu ziemia zmieni sie w pieklo a cudem ocaleni caly czas beda musieli walczyc o zycie

  kamka,  23/01/2010

naprawde wiem o czym pisze bo temat Yellowstone jest mi naprawde bliski

  w84u6  (www),  23/01/2010

"1.superwulkan w yellowstone wybucha regularnie co 600 tys, lat teraz opoznia sie o 40 tys. lat"
"erupcja moze wystapic w kazdej chwili "
Czyli co? od 40 tys. lat może wybuchnąć w każdej chwili, stresujące....40 tys. lat stresu :(
"1. gatunek homo - sapies znalazl sie wtedy na pograniczu wyginecia"
no tak, ale gatunek o którym piszesz, istnieje od ok 200 tys. lat, a w/g ...  wyświetl więcej

  Ivi,  23/01/2010

poprosić wulkan żeby jeszcze jednak nie wybuchał:D

  w84u6  (www),  23/01/2010

Ja się nie poniżę, żeby prosić. Mam swój honor. Wolę zginąć. Może ciebie posłucha :)

  Ivi,  23/01/2010

to ja puszcze mu oczko:D
myślisz ze poskutkuje:D
Tez mam honor, ale dla dobra ogółu jestem skłonna poprosić:D

  w84u6  (www),  23/01/2010

To trudne technicznie, musiałabyś z orbity, żeby widział, może lepie popłacz się, to zawsze działa ;P

  Ivi,  23/01/2010

hahah nie będę płakać bo wyjdę na histeryczkę i niezrównoważoną psychicznie
ewentualnie mogę powiedzieć ze puszczam mu oczko i mogę mu zaśpiewać piosenkę pt "ach spij kochanie"

  kamka,  02/03/2010

ok. w pierwszym punkcie rzeczywiście się pomyliłam , za co przepraszam wszystkich czytelników :) , i dziękuje za poprawkę w84u6 , jednak pozostałe punkty nie zawierają błedów !

  kamka,  23/01/2010

ja zawsze ujmuję w swych wypowiedziach realia i nigdy na forum publicznym nie pisze bzdur np. ( tak ja pan tu sugeruje) wzorujac sie na filmach science ficion

  w84u6  (www),  23/01/2010

"ja zawsze ujmuję w swych wypowiedziach realia i nigdy na forum publicznym nie pisze bzdur"
możesz to jakoś potwierdzić? albo przysiąc na Biblię? ostatecznie na Koran....

  kamka,  24/01/2010

ja rozumiem w84u6 ze trudno jest ci uwierzyc w to co tututaj pisze ale to jest prawda ten superwulkan naprawde opoznia sie o 40 tys. lat

  w84u6  (www),  24/01/2010

Opóźnia się od czego, od jakiejś wróżby?Może mu zegarek stanął.....

  kamka,  24/01/2010

wcale tutaj nie śmiem proponowac aby plakac nad superwulkanem zgadzam sie poniekąt z ivi owszem wygladalo by to nieco dziwnie jadnak tez wcale nie trzeba bezczynnie czekac na wybuch

  w84u6  (www),  24/01/2010

Więc co? modlitwy przebłagalne, zalać go wodą święconą, czy nawiercić mu dziurki, żeby mu ciśnienie zeszło. Aktywność Słońca też się opóźnia, prponujesz je ostrzelać Patriotami? Wszystko czeka na ten 2012, nawet Adwentyści.

  kamka,  24/01/2010

wiesz co nudzi mnie juz przekonywanie Ciebie bo jak widze jest to dla Ciebie dobry obiekt kpin

Dziecko drogie, opanuj najpierw trudną sztukę wyrażania myśli w sposób zrozumiały, oraz jeszcze trudniejszą sztukę ortografii i interpunkcji, a dopiero w następnej kolejności zabieraj się za przekonywanie kogokolwiek do czegokolwiek.

  kamka,  24/01/2010

a propo komentarza do mojej ostatniej wypowiedzi :
nie musze wcale ani przysiegac na Biblię ani na Koran
w84u6 wcale nie musisz sie zgadzac z moimi wypowiedziami skoro chcesz miec bardziej przekonujace dowody na temat tegoo co pisze zapytaj ktorego kolwiek naukowca z dziedziny wulkanologi a powie ci dokładnie to samo co ujęłam w swoich wypowiedziach

  kamka,  24/01/2010

ludzie czy wy napwraawde wyobrazacie sobie ze swiat jaki znamy bedzie trwal w nieskaczonosc staralam sie wam wytlumaczyc na czym polega wybuch w yellowstone przytaczajac skuti poprzedniej erucji ale widac ze nie dociera widac ze rzaden moj argument juz nie bedzie w stanie tego wytłumaczyc

  w84u6  (www),  24/01/2010

Spróbowałem to przeczytać tak jak napisane na jednym wydechu ale nie dałem rady bo nie jestem nurkiem więc powstawiaj przecinki i kropki to może dam rady bo zanim docieram do argumentów tracę przytomność
http://www.youtube.com/watch?v(...)lHGgsgc

Trzeba się było poławiania pereł w młodości uczyć, teraz byś mógł takie perełki w sieci czytać. :D

czyli z waszych wypowiedzi wynika ze to tykajaca bomba a ja ogladalam national geographic doslownie tydzien temu i bylo o yellowstone naukowcy pracujacy nad zywotnoscia powiedzmy tego wulkanu,twierdzili ze za ok50lat najwczesniej nastapi jakakolwiek jego czynnosc,wiec co oni klamali ?tak naprawde jaki naukowiec powie nam prawde co by to dalo paniketylko i tyle.z drugiej strony to troche faktycznie ...  wyświetl więcej

  kamka,  02/03/2010

wulkanologia nie jest nauką ścisłą i nigdy tak naprawdę nie można przewidzieć dokładnego terminu wybuchu.
w84u6 jak bys nie wiedział, to aktywnośc wulkaniczna nie jest zw. tylko z wypływem lawy i wyrzutem materaiłów prioklastycznych ,lecz także z innymi zjawiskami np. gejzery ( w Yellowstone znajduje się połowa wszystkich gejzerów na świecie )

  kamka,  24/01/2010

jak juz wspomniłam wcześniej Droga dzidziadm ja nigdy nie śmiem podwarzać wypowiedzi naukowców i zawsze swe wypowiedzi opieram na ich właśnie słowach jestem skłonna uwierzyć Ci w wszystko co piszesz , gdyż widać że potrafisz doskonale poprzeć swą wypowiedź argumentami a nie kierując się wyłacznie żałosną intuicją tak jak pw.użytkownicy Brawo !

  w84u6  (www),  24/01/2010

"Ja nigdy nie śmiem podwarzać wypowiedzi naukowców i zawsze swe wypowiedzi opieram na ich właśnie słowach"
no to masz problem, jedni mówią, że się spóźnia o 40 lat, drudzy, że za 50 lat jakaś aktywność. Pozostanie ci tylko żałosna intuicja, po której stronie się opowiedzieć. Chyba, że jak piszesz: "jestem skłonna uwierzyć Ci w wszystko co piszesz " i dzidziadm napisze kiedy będzie bum.
...  wyświetl więcej

staram sie jak tylko moge dociekac roznych rzeczy i nie opierac sie na jakiejs jednej przeslance ,jak tylko znajde cos co mnie interesuje szukam w roznych zrodlach i lacze lub odrzucam,nie jestem specjalista w zadnej dziedzinie ale lubie odkrywac.tak sie zastanawiam czy wlasnie ta nadaktywnosc sloneczna nie bedzie miala przypadkiem jakiegos wplywu na aktywnosc sejsmiczna "spiacych" wulkanow,jak te ...  wyświetl więcej

a przecinki sa dobre w wierszach nie wiem po co ktos sie czepia takich rzeczy jak bede chciala napisac wybitne wypracowanie na 10-tke to zglosze sie do ciebie widac jestes jakims specem w tej dziedzinie

polska jazyka, trudna jazyka.

dzieki,fajnie popisac do ludzi ktorzy maja choc troche oleju w glowie i potrafia podyskutowac,a wiadomo z kazdej dyskusji mozna wysnuc jakies ciekawe wnioski.

podziekowania oczywiscie dla kamki

  kamka,  14/03/2010

wzajemnie

W tym artykule brakuje zjawiska jakie nastąpi w naszym układzie Słonecznym.Nawet naukowcy nie wiedzą o tym zjawisku.Na Ziemi występuje zjawisko rozładowania się potencjału górnych warstw atmosfery do Ziemi , co widzimy jako burze.Podobne zjawisko zachodzi w naszym układzie Słonecznym.Rozładowanie się potencjału planet względem Słońca.Napisałem na ten temat artykuł ( Koniec Świata wyjaśnienie ).Nie wiem tylko dlaczego ten artykuł znikł.

jak masz jakas kopie to chetnie poczytam.

  w84u6  (www),  28/01/2010

Cały spis ludzkich lęków, obaw i obsesji masz tu
http://www.tinyurl.pl/?Ikt0veRV
Gdybyś jednak miała ochotę nie bać się, to stworzono stronę dla tych, którzy chcą żyć normalnie, bez porannej biegunki
http://www.2012hoax.org/

  mt17,  02/03/2010

Panie Anarchiuszu, bądź inne osoby czytające mój komentarz. Czytam od czasu do czasu wiad., a właściwie news'y ze strony www.fakta.pl, informację na tej własnie stronie są interesujące. W tekście Pańskim napisał Pan Pytanie: Czy istnieje jakikolwiek obiekt przypominający Nibiru? W wszystkich odpowiedziach na pytania dotyczące planety Nibiru (Planety "X"), były zaprzeczające. Najnowszy news, a właś ...  wyświetl więcej

Przepraszam żeby móc powiedzieć coś na ten temat muszę zapoznać się z w.w artykułem. Niestety przez ostatni rok mam wiele na głowie, nie za bardzo mam czas czytać czy pisać artykuły. Proszę o cierpliwość postaram się odpowiedzieć w najbliższych dniach.

Co do widoczności Nibiru na niebie> Jeśli obiekt ten miałby być tak duży jak w przepowiedniach (w różnych źródłach od wielkości księżyca

...  wyświetl więcej

  mt17,  03/03/2010

Dziękuję, takie coś chciałem usłyszeć :). Widać Fakta również może zawierać kłamsta, chociaż jak już mówiłem zawiera ciekawe artykuły np:
Ameryka wydało zarządzenie aby na świecie były rozpylane przez odrzutowce niejakie atomy barów które mają ponoć na celu ochłodzić atmosferę i przez które ponoć tworzą się choroby, gdyż nie jesteśmy odporni.

Bądź co bądź nie jaka broń Amerykańska o

...  wyświetl więcej

Co do HARP http://eiba.pl/1wha życzę miłej lektury.

  mt17,  03/03/2010

Wchodzę w link i pokazuję błąd że "Strony nie odnaleziono - eioba.pl".

Poproszę o nowy, chyba że usunięto ten artykuł ?

Nie jestem sceptykiem roku 2012 ,lecz to wszystko nastąpi powoli , tak jak obecne tragedie.Obserwuję zmiany na równi z politykami od lat 20.Jeżeli mówimy o przebiegunowaniu ziemi to wystarczy wziąć pod uwagę efekt Colliorisa i sprawdzać go przy prognozach pogody.Gwarantuję że ostatnio zbyt często są różnice.

Z powodu trzęsienia doba się skróciła

(02.03/19:04) - Potężne trzęsienie ziemi w Chile spowodowało przyspieszenie obrotu Ziemi wokół własnej osi, czego skutkiem było skrócenie się doby. Zmiany są oczywiście niezauważalne przez człowieka, ponieważ są je w stanie wychwycić jedynie specjalistyczne urządzenia, jak na przykład niezwykle dokładny zegar atomowy. Dla naukowców to zjawisko nie jest

...  wyświetl więcej

W jaki sposób wpływa to na odległość ziemi od księżyca.?

to co przychodzi mi do głowy teraz:

zmniejszenie grawitacji
przyspieszenie mas powietrza
przyspieszenie ruchu płyt tektonicznych
podniesienie się poziomu mórz

Od lat słuchałem na początku każdego roku komunikatów o zmniejszeniu prędkości obrotowej ziemi .Gdyby zwiększyła prędkość byłoby to wskazane gdyż przestałby się od nas oddalać księżyc.Następne 3 punkty są bardzo trafne.

  w84u6  (www),  05/03/2010

Mógłbyś to uzasadnić? Grawitacja zależy od ruchu obrotowego? Co na to Newton? Podobnie pozostałe kwestie...

To jest jak wirówka dla pilotów ,paręset obrotów na minutę i człowiek robi się trochę płaski.

tak, odróżnić grawitację od siły odśrodkowej, trudna sztuka :]

  w84u6  (www),  06/03/2010

No proszę, a ja głupi myślałem, że grawitacja zależy od masy i odległości. Ale ze mnie ciemna masa ;/

Znaczy się, ciemna materia? :D Jeśli tak, to cię szukają. :)

  w84u6  (www),  06/03/2010

Już w grudniu nieśmiało trąbili, że mnie znaleźli, ale nie są pewni. Takiego wała ;))
http://bit.ly/cPebF8

Oczywiście ,gdyż na naszą grawitację ma wpływ księżyc i dlatego ten układ rozpatruje się w całości.

a wiadomo ze ksiezyc kazdego roku oddala sie od ziemi o4cm.na razie nie widac wielkiego jakiegos wplywu na ziemie ale za jakis czas zmieni to na pewno wiele.

  w84u6  (www),  07/03/2010

Widzę, że takie pojęcia jak grawitacja, stała grawitacyjna, siła ciężkości (ciężar) i masa są przez ciebie używane zamiennie, zrób z tym porządek to się dogadamy....

Oglądałem ostatnio program ,jak NASA prowadzi pomiary pozycji księżyca przy pomocy lasera i zwierciadeł umieszczonych na księżycu w czasie programu APOLLO i usłyszałem że oni też nie mają pojęcia jak mają się prawa fizyki do praktyki w tej kwestii.

  w84u6  (www),  07/03/2010

Tam nie ma zwierciadeł, tylko pryzmaty:
http://bit.ly/9seRhA
Samo zjawisko:
http://bit.ly/aKRsW8
http://bit.ly/diiEoV
Pozycja urządzeń:
http://bit.ly/aVHwvs
NASA nie prowadzi, jak twierdzisz, pomiarów laserem, z ...  wyświetl więcej

Czyli jednak się nie myliłem ,wiesz więcej niż piszesz .Zacznij więc pisać co wiesz.

  w84u6  (www),  07/03/2010

Nie łatwiej będzie, jak ty przestaniesz pisać na tematy, o których wiesz mało? ;) I przejdziesz z trybu orzekającego na przypuszczający? ;)

>Zacznij więc pisać co wiesz.<
Ja bym jednak zaczął pisać, to zabrzmiało bardzo poważnie. Poważnie jak nagie betonowe ściany i lampa świecąca w oczy, lub jak zastrzyk ze skopolaminy. :)

Już nie blokuję sieci ,czekam na Twoje artykuły.Ciekawiły mnie tylko Twoje agresywne wypowiedzi ,lecz czułem że twój charakter jest inny.

  w84u6  (www),  07/03/2010

"Ciekawiły mnie tylko Twoje agresywne wypowiedzi "
Irytują mnie ludzie zarażeni strachem, którzy próbują swoją chorobą zarazić innych. Źródłem ich strachu jest głupota.
"wiesz więcej niż piszesz "
nie dysponuję wiedzą większą niż jest powszechnie dostępna. Nabywanie jej jest dobrowolne.
"lecz czułem że twój charakter jest inny"
Podejrzewam, że znowu się mylisz..... masz zwyczajnie za mało danych ;)

http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=630
http://deser.pl/deser/1,97052,(...)ie.html
http://apollo.astro.amu.edu.pl(...)012Art4

polecam dosc cieka

...  wyświetl więcej

Więc komu wierzyć ?Jakiemuś gamoniowi opłacanemu przez rząd, czy ludziom którzy wznieśli piramidy, a my do tej pory nie wiemy jak to zrobili,a uważamy się za mądrzejszych.

dosc ciekawa sprawa podobno egipcjanie i majowie pochodza od ludu atlantow,wiec skoro mieszkancy atlantydy mieli rowniez jak wiadomo ogromna wiedze ,to po katastrofie i po tym jak prawdopodobnie ilus tam ich przezylo i sie rozeszli po swiecie i potem zalozyli osady i kazdy z tych rozdzielonych losem mial wiedze i przekazal ja potomnym to mysle,ze kalendarz majow i egipcjan to jedno i to samo i ze ...  wyświetl więcej

  Ivi,  04/03/2010

A ostatni datowany rok przez majów to 2012? Może po prostu dalej nie chciało się im pisać tego kalendarza:))
Stwierdzili że nie ma sensu, liczyli na to, że resztę dopiszą dalsze pokolenia;)
A tu zamiast pisać panikę sieją

  mt17,  04/03/2010

Albo, bądź co bądź, czytając inny artykuł z tej strony o 2012 i oprę coś na nim.

Może Majowie po prostu skończyli na dacie 21.12.2012, gdyż po prostu pisząc (szczerze nie wiem na czym ;p), ostatni dzień/miesiąc, ale raczej dzień, zaatakowało ich jakieś dużo silniejsze Plemię które zabiło Majów i wtedy po prostu nie robili kalendarza ^^

  Ivi,  04/03/2010

bo po prostu nie zdążyli. Zapomnieli zapisków, a nikomu nie chciało się pisać od nowa

i ja tak mowilam,moze im juz sie liczyc nie chcialo

zartobliwie oczywiscie bo przez tyle lat i tak sobie dobrze radzili ,ale teoria ze cos im przeszkodzilo w zrobieniu kalendarza dalej ,na poczatku same sie nasuwaly na pewno nie jednej osobie,nie kazdy musi znac historie wszystkich ludow na ziemi zyjacych i nie ,a jak sie poznaje historie i ich zasob wiedzy no to szacuneczek.

Ja sądze że nie będzie końca świata nikt z moich znajomych tak nie mów.

  bou,  15/03/2010

Wszystko ladnie pieknie tylko dlaczego rzady, koscioly najbogatsi i najbardziej wplywowi tego swiata, czyli osoby najbardziej poinformowane buduja bunkry i schrony. Czasami warto sie zastanowic a nie cieszyc sie z igrzysk

  w84u6  (www),  15/03/2010

Ale reszta rodziny zdrowa?

Ależ jesteś złośliwy.Czyżbyś nie wiedział,że BOU ma rację.

Co do artykułu to zgadzam się tylko w części.A powód jest taki.Otóż koniec świata będzie w roku (około) 6000.Natomiast w 2012 nic nie będzie.Katastrofa o której mowa będzie mniej więcej w latach 2040.Dowodem jest to iż przepowiednie dotyczące ostatnich trzech Papieży sprawdziły się.Następnym Papieżem ma być Piotr Rzymianin.Ma on zostać wybranym jako młody Papież i ma też długo rządzić.A więc niech ...  wyświetl więcej

  mt17,  17/03/2010

Skąd wyczytałeś że Piotr Rzymianin, ma być następnym Papieżem ? Chciałbym sam o tym poczytać, cóż jeśli chodzi o datę podaną przez ciebie czyli nijaki 2040r. to i tak jakoś dziwnie to brzmi.

Słabe, dużo faktów pominołeś, a najbardziej mnie rozbawiło gdy napisałeś o przebiegónowaniu słońca. Ten twój astronom co mówił o tym, był chyba wymyślony. Fakt coś w słońcu zmienia się co 11 ale to nie "przebiegunowanie" tylko "maksimum słoneczne" i kolejna sprawa, najbliższe tzw... maksimum nie będzie zwykłym maksimum tylko "Hipermaksimum" a coś takiego zdarza się co 6400 lata i będzie silniejsze ...  wyświetl więcej

"michallesz2" kto ci tych bredni naopowiadał? W sumie ciężko mi uwierzyć w jakąś gupiom gadkę o papierzach. Pokarz mi jakieś sensowne wyliczenia których ja darowałem wypisywać, bo wszyscy by się tu za głowę chwycili. A jeśli chodzi o przejście naszego układu słoneznego o środek galaktyki, to to już masakryczna bujda, gdyż nasza galaktyka jest galaktyką eliptyczną i na środku jest super masywna cza ...  wyświetl więcej

@obcy469 polecam film "Przekroczyć Horyzont Zdarzeń" na youtube

  mt17,  31/03/2010

Teraz kolejne twierdzenie, nie wiem czy prawdziwie, proszę przeczytać najnowszy news/artykuł z strony www.fakta.pl
Ja zacytuję ważniejsze części aby spytać co Wy o tym sądzicie :).

"Jak wiemy, w naszym centrum galaktyki istnieje super masywna czarna dziura która poprostu pochłania materię. Niebawem zaś będziemy przecinać galaktyczny równik więc czy to świadczy o tym, że jak mamy tam

...  wyświetl więcej

O tej czarno czarnej polecam
"Przekroczyć Horyzont Zdarzeń" jest na Youtube z napisami.
Od 30 marca w CERN też są czarne dziury.
Fakt Faktem że Fakt wciąga ludzi jak czarna dziura podejrzewam że wyniku czego powstaje czarna masa.

Nie mogę patrzeć na tego gościa na JT. Prawdziwy fizyk nie założyłby na rękę zegarka- reszty nie słuchałem.
W cernie zarabia się pieniądze ściemniając, że powstanie wiele nowych technologii tak jak podczas wymyślania internetu- głupi ludzie chcą wiedzieć w jaki sposób powstał wszechświat, a nawet nie potrafią wytłumaczyć dlaczego kobieta co miesiąc jajeczkuje. (tak samo nie można lecieć do ...  wyświetl więcej

  mt17,  16/05/2010

Znalazłem kolejny artykuł i chciałbym wiedzieć co o nim sądzicie ?:

http://www.iluminaci.pl/proroc(...)j-wangi

Cóż nie ma tam zapisków o 2012 więc trochę odbiegam od tematu, ale wolę spytać się profesjonalistów.

Jak zwykle artykuł znalazłem dzięki www.fakta.pl

  proxiq  (www),  26/05/2010

Myślę, że cała ta historia z rokiem 2010 wynika z czystej ludzkiej potrzeby wierzenia w coś... 2012 już nakręca biznes, już powstają filmy , teksty które ludzie chętnie czytają i podobne. Ja podchodzę do tego z przymrużeniem oka, po prostu kolejna sensacyjna historia, którą żywi się ludzkość.

  mt17,  27/05/2010

Teraz dużo się słyszy plot o tym ;p, poza tym mówią "wszystko się zaczęło od upadku Tupolewa", i że niektórzy z rządu i ponoć jakaś gazeta o tym pisała że: "To był zamach na Tupolewa !". Cóż tego nie czytałem więc nie wiem.

CO do samej sprawy z Tupolewem to nie wykluczone faktycznie że to był zamach, ale jak każdy wie przyczyna może być zawsze inna, również opierając się o tym z tego co si

...  wyświetl więcej

Co do wszystkich przepowiedni końca świata, których było bardzo dużo i żadne się nie spełniło, myślę że to jest po prostu strach przed umieraniem w samotności i dlatego ludzie wymyślają określone daty kiedy razem wspólnie umrzemy. Ma to też jakieś dziwne podłoże religijne." Jesteśmy źli, więc Bóg nas ukarze". Data 2012 to już trochę inna bajka, bo ma rzekome "naukowe dowody. Nikomu to nie przeszka ...  wyświetl więcej

W końcu ktoś , kto zamiast panikować ,że za 2 lata koniec świata , udowodnił na wiele sposobów , że to tylko kolejna bajka. Poza tym każdy może coś takiego stwierdzić nie czytając tych wszystkich mądrości astronomicznych...Wystarczy troszeczkę poczytać i wiedzieć ,że prawdziwy 2012 był 5-6 lat temu , i już cała filozofia 2012 obalona ;) No ale niestety trzeba coś od siebie dać i chcieć się dowiedz ...  wyświetl więcej

P.S ludzie ciągle wymyślają koniec świata , w 2000 też miał być , gdy 11 września 2001 roku po tragedii w USA tez mówiono , że to koniec świata , w średniowieczu obawiano się go praktycznie co 100 lat a Świadkowie Jehowy oczekują go każdego roku ;]

Kosmiczny Teleskop WISE, który rozpoczął swoją pracę na orbicie w styczniu, przynosi naukowcom coraz więcej spektakularnych odkryć. Jednym z nich jest cała grupa nieznanych ludzkości planetoid. Teleskop WISE umieszczony na orbicie na wysokości 525 kilometrów nad ziemią, wykonuje zdjęcia w podczerwieni. Jego głównym celem są planetoidy, komety i brązowe karły. NASA poinformowała właśnie, że WISE do ...  wyświetl więcej

Brązowe karły dołączyły do niewielkiego zbioru tych obiektów odkrytych wcześniej. Temperatury nowo odkrytych karłów wahają się w przedziale od 177 do 327 stopni Celsjusza. (Wiadomość z 09.lipca 2010)

http://www.kosmonauta.net/inde(...)ow.html

  mt17,  18/08/2010

P. Anarchiuszu na stronie jak zwykle fakta.pl wydali kolejny artykuł na pewien temat:
http://efakta.w.interia.pl/cos(...)ie.html

Co Pan o tym sądzi ?? Bądź inni użytkownicy ;)??

Wszystko ładnie i pięknie i cudownie. Każdy swój punk widzenia ma.
A ja się nie zgadzam.
Jeżeli ktoś czytał może książki Barbary N. Choroszy "ZNAK CZASU" cz. I II i III, ale czytał, ROZUMIEJĄC, co czyta, przynajmniej cz. 1 i 2, to by się nad pewnymi rzeczami zastanowił (temat ww artykułu). Nie będę tu oczywiście wymieniał wszystkich akapitów ww lektury co zrozumiałe, ale pozwolę sobi ...  wyświetl więcej

Czy to reklam? Jaki jest Twój punkt widzenia( i jak go uzasadniasz)?

Moja koncepcja jest taka, że całe to zamieszanie z rokiem 2012 to wielki spisek. Dlaczego stało się to tak popularne dopiero na przełomie XX i XXI wieku? Dlaczego wcześniej nikt o tym nie mówił?

Kiedy będzie zapowiadany Armagedon? 2012?! A może… 21 maja 2011!
http://www.nautilus.org.pl/ind(...)id=2211

Kolega ANARCHIUSZ napisał ciekawy artykuł, jednak mało jest w nim argumentów dowodzących, że globalnej katastrofy nie będzie! Sporo jest natomiast zwrotów typu "TO JEST WSZYSTKO BUJDA", "TO SIĘ NIE MA PRAWA WYDARZYĆ" itp. Są to określenia, które mają na celu jedynie wyśmianie teorii globalnej katastrofy, a nie udowodnienie, że jej nie będzie! Oczywiście w niektóre opcje końca świata po prostu nie ...  wyświetl więcej

Dowieść można faktów.... nie można dowieść że coś się nie stanie... może w pobliżu nas nastąpić wybuch gamma i w ułamku sekundy przestaniemy istnieć.. Artykuł ten obala wszystkie teorie mówiące bzdury i zasłaniające się pseudo nauką. I taki był w zamierzeniu. Nie jestem głupiutkim optymistą, czy ignorantem po prostu nie znoszę gdy ludzie dają wiarę totalnym bzdurom.
Od zeszłego roku są alar ...  wyświetl więcej

Oczywiście, generalnie się z Tobą zgadzam. Ja tam osobiście wierzę jedynie w zagrożenie ze strony Słońca. Niektórzy sądzą, że nawet to nie jest możliwe, bo przecież, skoro ludzkość do tej pory dawała sobie radę w czasie aktywności słonecznej, to czemu niby nie miałaby sobie poradzić obecnie? Co 11 lat możemy być w ogromnych opałach, ponieważ za bardzo jesteśmy uzależnieni od elektryczności i elekt ...  wyświetl więcej

Tylko czas zweryfikuje to co ten naukowiec mówi POLECAM!
ttp://www.youtube.com/watch?v=9i2c5e84s5U#!

Czas zweryfikował "teorię" Geryla...

Sorki, ale kto minusuje mój komentarz? Zwolennik Geryla?

  emi86,  11/05/2015

A JA URODZIŁAM 21.12.2012 R ŚLICZNĄ ZDROWĄ CÒRECZKĘ!!!!!!! DLA MNIE TO BYŁ POCZĄTEK ŚWIATA!!!!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska