Login lub e-mail Hasło   

Upokorzone ego Pana Rokity

Zainspirował mnie Jan Maria Rokita, człowiek dumny o rozbudowanym politycznie ego, a tak naprawdę jeden z krawców, szyjacych nam codzienne ubrania i uniformy z alfabetu prawa
Wyświetlenia: 1.081 Zamieszczono 12/02/2009

Zainspirował mnie Jan Maria Rokita, człowiek dumny o rozbudowanym politycznie ego, a tak naprawdę jeden z politycznych krawców, szyjacych nam codzienne ubrania i uniformy z alfabetu prawa . Tylko wśród naturystów i nudystów można poczuć się człowiekiem pełnym godności, odwzajemniając szacunek otaczajacym nas homo sapiens .
W innych miejscach, jesteśmy ubrani w kostiumy uszyte nam przez polityków ,demokratycznie stanowiacych prawo, o zapobieganiu i zwalczaniu terroryzmu, przestępczości, takze ustaw o prawach i obowiązkach obywateli.
Boleśnie się o tym przekonał Jan Maria Rokita, zapominając, że w samolocie, jest w świetle prawa, tylko żywym dodatkiem do bagażu i nadbagażu, a nie znanym medialnie, popularnym politykiem. Został potraktowany  według procedur antyterorystycznych, jako ktoś odwracajacy uwagę ochrony, od mogacego nastapic ataku terorystów i tak potraktowany.
Wysłuchujac nagranie, to piski i krzyki Pana Rokity, były czymś w rodzaju bomby akustycznej zakłócajacej spokój pasażerom .
Czekam, do czego doprowadzi polityczne pieniactwo naszego rodaka, łaczacego ten incydent z antypolska fobią Niemieckich  funkcjonariuszy. Na co dzień
prawa przepisy i regulaminy ubieraja obywatela w kostium petenta w urzędzie , pacjenta u lekarza, pieszego na drodze publicznej , kierowcy pojazdu, kierujacego pielgrzymką, lokatora, najemcy, gościa hotelowego, pasażera kolei, płatnika PIT. Dla państwa jesteśmy czasami tylko numerem pesel.
Występując zamiennie w tych rolach, zapominamy o godności i szacunku dla człowieka, posiadacza skarbu, jakim jest wolna wrażliwa Dusza.
Za bardzo przeżywamy i zbyt gorliwie gramy swoje społeczne role, w poszatkowanym cywilizacyjnym podziałem  pracy, w jakby nie było, bezcennym dla każdego  życiu. Swoje rozdmuchane ego zrasta się nam z pracą lub społeczną funkcją. Jak wiemy, nadgorliwośc jest straszniejsza w skutkach od faszyzmu, a skrupulatne przestrzeganie przepisów paralizuje każdą instytucję, takze państwo i jest nazywane "strajkiem włoskim" . Nagminne uchwalanie w Sejmie sprzecznego prawa jest w interesie prawników często wystepujacych w rolach posłów i senatorów, co finansowo decyduje o losach i świetlanej przyszłości kancelarii prawnych ich współników. Nieżyciowe prawo jest podstawa do wybiórczego eliminowaniu przeciwników politycznych,  po poddaniu ich gruntownej interdyscyplinarnej i instytucjonalnej kontroli .
Nareszcie odczuł to na swojej skórze, beneficjent od stanowienia państwowego prawa usiłujacego zastapic życzliwość i empatię w stosunkach między ludżmi Dotychczasowa praktyka Brukselskiej biurokracji to próba zastapienia duchowych wartości ogólno ludzkich, jaka jest uczciwość, prawem paranoicznie drobiazgowym i szczegółowym co najmiej jak Koran.

Dlatego nie liczmy na polityków i ich prawne nieżyciowe regulacje, zacznijmy się liczyć ze soba, okazując nawzajem szacunek i Miłość bezwarunkową w każdym miejscu i sytuacji . Zawsze to była Polska specjalność pozwalajacą nam biologicznie przetrwać każdą wrogą intencjonalnie władzę . 

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1272
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1025
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 959
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 855
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 892
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 558
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 898
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 777
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mugol  (www),  12/02/2009

Swistak ! Zakuli go w kajdanki by się nie pokaleczył ? W sumie to ma szczęście, ż e to nie Kanadyjska ochrona, bo by go ubili paralizatorami jak innego " terorystę" z Polski.

  ulmed,  12/02/2009

Yes, yes, yes, jak powiadał inny znany..Prawo bez sensu? Bez sensu, toż to właśnie w tym jest sens.
Wszyscy kombinują na kogo wypadnie,
na tego, bęc.
Obawiam się, że nasz zacny poseł może rozpętać malutką wojenkę, na której może, niestety, polec.
Koniec z dramatami 2012, Jan Maria zaczął w 2009, chyba nie czyta 'eioby'.

  swistak  (www),  12/02/2009

To ile osób popełnia samobójstwa i ginie w wypadkach drogowych jest czymś z czym nauczylismy się żyć .Wielu Polaków umiera w szpitalach na wskutek złej opieki i błedów lekarskich . Zabity paralizatorem na lotnisku w Vancouver Robert Dziekoński został pochowany w mieście Kamloops. Tutaj założono politykowi kajdanki bez futerka .
Może empatycznie poczuje to co normalny obywatel w stosunku do władzy gdy ta nadużywa bezkarnie, bo zgodnie z prawem "kaduka" siły

Fajne spostrzeżenia i refleksje trafne :-) Rokita to pieniacz i takim już pewnie pozostanie. Szkoda tylko, że nasz kraj na tym ucierpi, bo przecież nasza "władza" wystawia nam obywatelom świadectwo o nas!

Pan Rokita boleśnie się przekonał, że w Niemczech przestrzega się przepisów. Zapewne w Polsce, gdzie mamy równych i równiejszych, mógłby sobie pozwolić na rozstawianie stewardess po kątach razem z pierwszym i drugim pilotem. Ku mojej wielkiej satysfakcji okazało się, że wystarczy przekroczyć granicę żeby zostać zwykłym zjadaczem chleba :)

Zasadniczo to się zgadzam, poza tym, że artykuł to zbiór pobożnych, zawoalowanych i "nierealizowalnych" życzeń. A poza tym:
"Dla państwa jesteśmy czasami tylko numerem pesel." błąd. Dla państwa jesteśmy TYLKO I WYŁĄCZNIE numerami pesel. Państwo jako twór spersonifikowany nic nie obchodzi czym się Pan interesuje i co dla Pana jest istotne. Ma Pan PŁACIĆ - żeby rządzącym starczyło na godne rz ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska