Login lub e-mail Hasło   

Kanibalizm w świecie

Cała ludzkość ma pozostałości po przodkach z dżungli czyli kanibalizm, np. gdy jesteśmy głodni przez kilka(naście) godzin żołądek zaczyna trawić własne komórki od wewnątrz.
Wyświetlenia: 14.735 Zamieszczono 13/02/2009

Czym tak w ogóle jest kanibalizm?

Oto definicja podana przez Wikipedię:

Kanibalizm – praktyka zjadania osobników własnego gatunku, dość rozpowszechniona w naturze. Występuje u owadów, pajęczaków, ryb, płazów, ptaków, a także niektórych ssaków. Może się nasilić ze względu na zbytnie zagęszczenie populacji lub w następstwie głodu. Do najbardziej znanych gatunków praktykujących kanibalizm należy modliszka.

Kim są ludożercy, wiemy wszyscy. To na wpółnadzy dzikusi, biegający po biednych regionach Afryki, w poszukiwaniu ponętnych ciał. Czyżby tylko oni? Okazuje się, że w obecnym „cywilizowanym” świecie dzieją się rzeczy nawet jeszcze bardziej nieprawdopodobnie okrutne, bo czynione wobec najbardziej bezbronnych. I do tego przez „światłych” lekarzy, profesorów, a także przedstawicieli „elit”. Przy nich doktor Mengele to jedynie niedoświadczony mięczak.

Wydaje się, że kanibalizm dotyczył tylko starożytnych cywilizacji. W ich wypadku był on nawet usprawiedliwiony, gdyż nie stali na wysokim poziomie intelektualnym. Ponadto zjedzenie kogoś z innej grupy stanowiło o potędze danego plemienia. Nie wiedzieli oni jednak, że kanibalizm był szkodliwy dla ich życia. Współcześni naukowcy przypuszczają, że jedzenie ludzkiego mięsa przez Neandertalczyków, doprowadziło do ich wyginięcia.

Andrea D’Ascanio w swojej książce „Cywilizacja śmierci” opisuje, do czego na świecie doprowadziła ustawa legalizująca aborcję. Autor przytacza fakty, które pokazują co lekarze-mordercy robią z ciałami zabitych dzieci. Jeżeli jesteś Drogi Czytelniku wrażliwą osobą, lepiej podaruj sobie dalszą lekturę…

Większość z nas myśli że to tylko tam był kanibalizm, do najbardziej znanych przypadków kanibalizmu doszło w ok 1820r kiedy to panował wielki głód w Basutolandzie (obecnie Lesotho) kiedy to polowano na siebie na wzajem, ludziom tak podpasywało mięso ludzi że zaczęto regularnie polować na ludzi.

Nawet niedawno (1932-1933) w okresie wielkiego głodu na Ukrainie były osoby które posuwały się do tego stopnia żeby zjadać zwłoki członków swojej rodziny. Kolejny przykład, Pewien Amerykanin zaprosił swoich przyjaciół na grilla (barbecue) jedli grube soczyste steki, kilka dni później dowiedzieli się że ich przyjaciel został zatrzymany za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem (poćwiartował zwłoki swojej ofiary i oczywiście upiekł).

Jednym z najbardziej znanych takich przypadków jest los ocalałych w katastrofie urugwajskiego samolotu (lot 571) 13 października 1972 w Andach. Katastrofę przeżyło 32 z 45 pasażerów. W obliczu śmierci głodowej część ocalałych zdecydowała się na jedzenie ciał zmarłych towarzyszy, ci którzy nie zdecydowali się na ten drastyczny wybór zmarli z głodu. Ekspedycja ratunkowa uratowała 16 osób. Ja osobiście raczej bym nie zjadł człowieka (tylko teraz tak mówię a w razie potrzeby człowiek zrobi wszystko). W Polsce też były są i pewnie będą przypadki kanibalizmu, kilka lat temu pewna kobieta żeby ocalić siebie i swojego kilkumiesięcznego syna zabiła swoją kilkuletnią córkę, obcięła jej głowę, ugotowała z niej zupę a ciało zakopała w oborniku.


Chiński kanibalizm

Jedna z gazet ukazujących się w Hongkongu podała, że chińscy lekarze pracujący w szpitalach w prowincji Shenzen reklamują i sprzedają martwe płody ludzkie, zapewniając nabywców, że ich spożywanie ma cudotwórcze działanie na stan ogólny organizmu. Jedzenie zamordowanych dzieci wpływa korzystnie na utrzymanie tężyzny fizycznej, zdrowej cery i jest nową formą „zdrowej żywności”. Zwłoki zamordowanych dzieci są składnikiem do „zup doskonałych dla zdrowia”. Dziennikarze z gazety „Express Extra”, ukazującej się w Hongkongu sprawdzili wiarygodność tych przerażających informacji.


Okazało się, że lekarze i pielęgniarki rzeczywiście handlują płodami pochodzącymi z aborcji. Lekarka jednej z klinik w mieście Shenzen oznajmiła, że jest duży popyt na płody, które są bardzo pożywne i mają duży wpływ na zdrowie człowieka. Najlepiej sprzedają się martwe dzieci płci męskiej z aborcji dokonanych przez młode matki i ważne, aby usunięta ciąża była ich pierwszą. Lekarze przekonywali, że sami codziennie zjadają kilka płodów i czują się znakomicie. Klientom, którzy są niezdecydowani, tłumaczyli, że są to tylko nieżywe odpady poaborcyjne i jeśli się nie sprzedadzą, to i tak zostaną wyrzucone.

W samym sercu Europy we Francji i we Włoszech ciała zamordowanych przez aborcję dzieci wykorzystuje się do produkcji kosmetyków. „Materiał” eksportuje się z krajów Europy Wschodniej – najwięcej z Rosji. Przerażające są ilości „przerabianego materiału”. W 1994 roku włoski dziennik „Corriere Della Sera” poinformował, że Instytut Merieux w Lionie „przetwarza” każdego dnia siedemnaście ton ciał zamordowanych dzieci. Każdego dnia ciężarówki pełne zamrożonych dzieci wjeżdżają na teren instytutu, a w kartach przewozowych mają wpisane „odpady poporodowe”. Paradoks polega na tym, że nawet embriony zwierzęce są chronione przez prawo przed tego rodzaju procederem. Koncerny kosmetyczne mają prawny zakaz wykorzystywania zwierząt do testowania swoich produktów!

W jaki sposób pozyskuję się tę tkankę mózgową? Ano, aby dotrzeć do głowy dziecka, lekarz-morderca wywołuje poród i gdy główka pojawia się w kanale rodnym, wbija strzykawkę i wysysa mózg. Po zakończeniu porodu wyjmuje się organy, które mogą się sprzedać, a „resztki” po prostu trafiają na śmietnik.

Pewien niemiecki Internauta poszukiwał swoich ofiar przez Internet, spotykał się z nimi, wykorzystywał seksualnie a następnie zjadał część zwłok.

http://nczas.com/azja/barbarzyncy-21-go-wieku-kanibalizm-w-chinach/

Podsumowanie:

-Kanibalizm występował w historii człowieka od początku dziejów.

-Człowiek jest zdolny do wszystkiego żeby przeżyć.

(źródło informacji: Internet, Wikipedia FORUM.WIARA.PL)

Proszę o łagodne komentarze to mój pierwszy artykuł.

Podobne artykuły


81
komentarze: 61 | wyświetlenia: 128353
25
komentarze: 20 | wyświetlenia: 13932
43
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3965
17
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3460
29
komentarze: 22 | wyświetlenia: 2833
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 72960
28
komentarze: 45 | wyświetlenia: 1622
27
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2413
26
komentarze: 13 | wyświetlenia: 41287
23
komentarze: 19 | wyświetlenia: 8540
21
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3260
19
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5375
19
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1393
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1624
 
Autor
ArtykułW ekstremalnych sytuacjach góre bierze instynkt i cheć przetrwania i to powoduje, że ludzie gotowi sa do takich czynów i to jeszcze można zrozumiec w końcu to jedyna szansa przeżycia. Natomiast nie moge pojać jak mozna "polowac" na innych tylko po to żeby ich zjeść ale na świecie żyją różni psychole.

  ,  13/02/2009

Parę dni temu amazońscy indianie z plemienia Kulina zaprosili do swojej wsi brazylijskiego farmera na obiad (w charakterze głównego dania), po czym go rytualnie zjedli http://www.cnn.com/2009/WORLD/(...)ex.html

o.O Ten artykuł szokuje ortografią... Mam silne wrażenie że autor ma góra 15 lat i sili się na dobry artykuł. Wszystko opisane wręcz pobieżnie, bez szczegółów, tylko wzmianki że coś miało miejsce. Zawiodłem się ogromnie, bo po tytule miałem nadzieję na ciekawe informacje w dobrze opracowanym tekście. Gdyby to była praca z j. Polskiego, dałbym góra 3. A za ortografię obniżyłbym do 2. Nawet w FireFoksie jest opcja sprawdzania ortografii.

  Bambus®  (www),  14/02/2009

Dobra, powiedz co mam poprawić prócz ortografii. postaram się poprawić to jak najszybciej.

Masz napisać dobry artykuł.

  Bambus®  (www),  14/02/2009

a według ciebie jaki to dobry artykuł?

hehehe@Patryk, nie przejmuj się. Tekst jest spoko, byczki popraw jak są, a krytyka niech cię zawsze wzmocni :-) Najwięcej to krytykują innych ci co sami niewiele potrafią :-)

Piszę co myślę. Artykuł jest na niskim poziomie, autor w zasadzie przebiegł po tematach. Sprawia wrażenie kiepskiego wypracowania na j. Polski. Tekst jest krótki i nie informuje o niczym specjalnym, choćby o jedzeniu ludzkich płodów w Chinach (nie wiem czy to fakt - ale warto odnotować).

Wierzę, że jesteś w stanie napisać dobry artykuł, ale spróbuj najpierw znaleźć natchnienie, coś, na czy

...  wyświetl więcej

  Bambus®  (www),  14/02/2009

Dzięki andromeda za słowa otuchy, chociaż ja się łatwo nie załamuje, popieram twoje słowa że krytykują ci co sami mało wiedzą bez obrazy dla Max King the Atheist.

@Patryk, a jakbyś pogrzebał trochę w internecie, to pewnie znajdziesz jakieś foty na temat kanibalizmu w Japonii. Swego czasu kolega mi podesłał z Australii serię zdjęć jak to się Japończycy raczą wyskrobanym płodem, albo rączką czy też nóżką dziecka. Brrr, a knajpka otwarta, płody i małe dzieci w formalince w słoikach się przechowywały. To jest też dowód na to, że nic się tam nie marnuje. No bo c ...  wyświetl więcej

  Bambus®  (www),  14/02/2009

nie ma co zagłębiać się kto w co wierzy, ja polecam artykuł http://eiba.pl/1pz5 jak ktoś chce to niech przeczyta, może zobaczy, że nie ma różnicy między koniem na wrotkach a "bogiem".

Ludzie to zwierzęta... kieruje nami instynkt przetrwania. Niemal wszystkie zwierzęta zjadają w ekstremalnych potrzebach stworzenia w obrębie swojego gatunku... nic w tym dziwnego. Nie jesteśmy lepsi od zwierząt. A nawet gorsi, bo zwierzęta nie zabijają (w obrębie swojego gatunku) dla przyjemności... choć śmiem wątpić czy mięso z człowieka dobrze smakuje ;]

smakuje ;)

  ,  17/02/2009

sajko :-)

danke :D ;)

  Bambus®  (www),  17/02/2009

A jadł pan, że wie? :) Mnie na samą myśl o jedzeniu człowieka ciarki przechodzą.

no co ja tylko próbuję poznać człowieka z każdej strony ;) :D

Kiedyś pisałem to przy okazji innego artykułu.. tak ciekawość ludzka nie zna granic.. miałem drobny wypadek (co przy moim trybie życia jest częste) no i popsuła mi się troszku ręka, tak naderwała troszkę :D więc postanowiłem ją naprawić a w tym przeszkadzał poszarpany kawałek ciała, który z braku narzędzi do tego odpowiednich od

...  wyświetl więcej

  Bambus®  (www),  17/02/2009

w prawdzie każdy kto obgryza paznokcie albo skórki wokół paznokci też zjada własne ciało. Był ostatnio artykuł http://eiba.pl/2243

  jajeczko,  17/02/2009

czytając wasze komenty wpadłem na pomysł :D jak jeść mięso nie zabijając zwierząt - a po co śwince 4 nogi , na 3 też przeżyje :D

  Bambus®  (www),  17/02/2009

no jak by wpadł sanepid czy coś innego to by oskarżyli cię o znęcanie się nad zwierzętami. No ale na trzech nogach też przeżyje, jak ludzie z jedną nogą żyją albo bez rąk to ona też dała by sobie radę.

JAJECZKO <rotfl> o w mordę :D :D :D o szlag o fuck .. to lepsze niż mój koment :D
To ja mam pomysł jak pozyskiwać jajka....... :D <rotfl></rotfl></rotfl>

  jajeczko,  17/02/2009

co za problem protezę wstawić by się nie przewróciła :)

  Bambus®  (www),  17/02/2009

długo ta proteza by sienie utrzymała i by się nie opłacało bo np z małego prosiaczka urośnie w ciągu 6 miesięcy duża świnka to co 2 dni trzeba by protezę zmieniać. A jak ktoś chciał by żeberka zamiast uda? i co teraz napiszesz?

Proszę nie tak poważnie tu kabaret kręcimy... nabijamy publikę do artykułu a pan tak to chce zakończyć starając się ubrać to w normy logiczne ;)

  jajeczko,  17/02/2009

podobno gdzieś robią przeszczepy np. dłoni od umarlaków :)
ps.młode osobniki są bardzo rzadko zjadane, a noga to ze stali.
anarchiszu no to dawaj o tych jajach :)

  Bambus®  (www),  17/02/2009

nie no, trochę śmiechu potrzeba, no dlatego ja się pytam co zrobić jak ktoś by chciał żeberka. Kilka wyciąć da sobie radę.

żadnych żeberek jedna Ewa wystarczy ;)

  Bambus®  (www),  17/02/2009

te przeszczepy to nie taka nowość, to już kilka lat temu robili, najgorzej to mają znaleźć taką która będzie pasowała.

  Bambus®  (www),  17/02/2009

dobre, uśmiałem się :) to może coś innego np schab

Jajeczko nie chodzi mi o kurze ;) :D

  jajeczko,  17/02/2009

oki trybik wskoczył :D

  Bambus®  (www),  17/02/2009

a pro po tych jajek to już pozyskują tak, kilka domów ode mnie co roku mają ok 20 "jajek"

  swistak  (www),  14/02/2009

Kanibale to wytrawmi znawcy ludzkiej natury i naprawdę lubia nas na wiele sposobów .W przeciwieństwie do faszystów , rasistów i homofobów .

eeeee yyyyyy mhmm ok zgodnie z prośbą autora komentarz był łagodny... a temat potraktowany po macoszemu :/

  Bambus®  (www),  17/02/2009

no trochę szokujące, kilka lat temu pewien amerykański farmer pracował na polu i maszyna się zepsuła, zaczął reperować, jakoś się włączyła i zaczęła wciągać mu rękę pomiędzy dwa tryby, wyciągnął drugą ręką scyzoryk i sobie odciął rękę, kości nie mógł przeciąć to ją złamał, miał duże szczęście, gdy odszedł kilka metrów maszyna wybuchła. Wszystko fakty autentyczne, było w Teleexpresie.

O i właśnie Fakty Autentyczne... mhm to je to! są dużo lepsze niż Fakty nieprawdziwe! Albo Autentyczne kłamstwa.. coś co warto naświetlić ;) :DDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska