Login lub e-mail Hasło   

O samodyscyplinie słów kilka

Sztuka zdyscyplinowania się do wykonywania trudnych zadań jest niezbędną umiejętnością jeśli chcesz osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie.
Wyświetlenia: 1.488 Zamieszczono 15/02/2009

Sztuka zdyscyplinowania się do wykonywania trudnych zadań jest niezbędną umiejętnością jeśli chcesz osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie. Większość z nas niestety nie potrafi tego zrobić.

Jednak samodyscyplina nie musi być tak trudna. Problemy zaczynają się kiedy bierzemy na swoje barki zbyt trudne zadania, nie mając pojęcia jak im sprostać. Poniżej opiszę trzy proste sposoby na stanie się bardziej zdyscyplinowaną osobą, odczuwając przy tym jak najmniej dyskomfortu.

1) Zmień swoje nastawienie do wykonywanych zadań. Jednym z powodów dla których możesz nie być zdyscyplinowaną osobą jest to, że myślisz o pracy która Cię czeka jak o czymś trudnym i nieprzyjemnym. Naturalną reakcją w takiej sytuacji jest odłożenie pracy na później.

Zamiast tego zmotywuj się, żeby pracę wykonać jak najszybciej! Wykonując dane zadanie ciągle wyobrażaj sobie jak świetnie będziesz się czuł po jego ukończeniu. Skup się na satysfakcji i poczuciu samospełnienia jakie dadzą dobre wyniki Twojego wysiłku.

2) Stosuj metodę małych kroków. Zamiast narzucać sobie zabójcze tępo i zmuszać się do wykonywania ogromnej ilości zadań, zacznij od czegoś łatwiejszego.

Znajdź jedno zadanie na którym będziesz mógł poćwiczyć. Wybierz coś co będziesz mógł z łatwością wykonać każdego dnia, a potem dopilnuj żeby zadanie było faktycznie wykonywane. Jeśli musisz przygotuj coś co będzie ciągle przypominało o danym zadaniu, np. opaska na ręce lub samoprzylepne karteczki w dobrze widocznym miejscu. Jeśli to możliwe niech dana praca będzie pierwszą rzeczą, którą zrobisz po wstaniu z łóżka. Spraw, żeby to zadanie było dla Ciebie priorytetem a już po niedługim czasie stanie się ono mocnym nawykiem.

Z czasem zwiększaj ilość zadań lub częstotliwość wykonywania pierwszej czynności. W końcu dojdziesz to takiego momentu że nie będą potrzebne już żadne przypomnienia i ponaglenia.

3) Myśl o celu który chcesz osiągnąć. Jeśli nie jesteś osobą całkowicie oddaną temu co chce osiągnąć, trudniej Ci będzie wykonywać zadania które przybliżają do celu. Przysięgnij sobie, że codziennie będziesz robił coś by przybliżyć się do wykonania planu. Zrób listę ważnych zadań i dopilnuj, żeby codziennie wykreślić z tej listy przynajmniej jedną pozycję.

Samodyscyplina jest efektem wielu mądrych decyzji podejmowanych każdego dnia. Zdecyduj, że będziesz zdyscyplinowany, zdecyduj, że osiągniesz sukces a na pewno Ci się to uda!

Więcej pożytecznej wiedzy znajdziesz w e-booku "Sukces a Praca". Tylko do 9 marca 2009 roku, można ten bestseller ściągnąć na dysk, przeczytać i dopiero później zdecydować czy w ogóle, a jeśli tak to ile, warto za niego zapłacić.

 

--
Wszystko co potrzebne do osiągnięcia sukcesu Samodoskonalenie i Szybka nauka

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1613
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 919
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1192
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 465
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1038
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 787
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 588
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 737
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 509
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1126
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska