Login lub e-mail Hasło   

Przestań pracować i zacznij zarabiać!

Znajdź swoje własne źródło obfitości! Poznaj "Wszechświat pełen obfitości" - prawa przyciągania działa również i na Twoją korzyść.
Wyświetlenia: 2.305 Zamieszczono 17/02/2009

  

Jeśli szanujesz, kochasz siebie, doceniasz swój potencjał, nie obawiasz się przykrych niespodzianek czy tego, że kiedykolwiek czegoś nie będziesz mieć, bo wiesz, że bogactwo, źródło obfitości leży w Tobie – Twoim umyśle. Jest tym, co potrafisz robić najlepiej i niezależnie od okoliczności jesteś w stanie dać sobie wszystko, czego w danej chwili pożądasz. Wspierasz siebie myśląc: „jestem wystarczająco wartościowy by to otrzymać”, „zasługuję na dobrego partnera, dostatek, szczęście” i jest to oczywiste. A kiedy w danej chwili tego nie masz, traktujesz to nie jako ostateczność, lecz chwilowy brak równowagi, koncentrując się i działając tak, by znaleźć się w punkcie, w którym znów odczuwasz zaspokojenie i dostatek.

 Każdy człowiek jest indywidualnością. Decyduje o tym niepowtarzalna kombinacja możliwości, pasji, pragnień, dążeń. Nie wszyscy pożądamy i pragniemy tego samego. Nie każdy z nas musi pracować, zarabiać, żyć, odpoczywać w ten sam sposób. Nie wszyscy musimy zakochiwać się w tym samym człowieku (byłoby to absurdem). Nie wyglądamy w ten sam sposób. Nie myślimy, czujemy, nie odbieramy świata w ten sam sposób.

Ta różnorodność jest świadectwem obfitości wszechświata. Ilu ludzi na świecie – tyle jest sposobów na zarabianie pieniędzy, form wyrazu, możliwości kreacji. Każdy z nas ma swój powód do szczęścia i swoje źródła radości. To, co daje spełnienie jednym, może być nieodpowiednie dla innych, to, co przemawia do Ciebie, może być zupełnie obojętne dla kogoś innego. Rozumiejąc i odkrywając swoją niepowtarzalność odnajdziesz swoją drogę do szczęścia.

Szczęście, podobnie jak czas, również jest odczuciem subiektywnym. Czy istnieje na świecie ktoś, kto wie lepiej od Ciebie, co sprawi, że poczujesz się szczęśliwy i spełniony?

A więc - Twoje prywatne źródło obfitości czeka na wykorzystanie. Każdy z nas ma cechę charakteru, umiejętność, dzięki której może osiągnąć mistrzostwo w jakiejś dziedzinie życia.  

PRZESTAŃ PRACOWAĆ I ZACZNIJ ZARABIAĆ!

Wybieramy dla siebie drogę, jaka najbardziej odpowiada naszym wyobrażeniom o sobie i swoich możliwościach. Jeśli wystarczająco cenimy siebie zawsze odnajdziemy drogę samorealizacji, rozwoju, która w konsekwencji zapewni nam dobrobyt. To, jak zarabiamy na swoje potrzeby (i ile zarabiamy), wybór drogi zawodowej również świadczy o naszym zaufaniu do życia, mentalności dostatku czy ubóstwa.

Wielu ludzi zamartwia się bezustannie możliwością utraty pracy. Paraliżuje ich lęk przed tym, myślą: „Kiedy stracę pracę, trudno mi będzie znaleźć nową, na rynku jest ogromna konkurencja ludzi młodszych, lepiej wykształconych i kompetentnych ode mnie.” Latami pracują na stanowisku, które nie daje im możliwości wykorzystywania swoich talentów, rozwoju, nie czerpiąc ze swojego zajęcia ani satysfakcji, ani nie zarabiając tyle, ile naprawdę chcieliby zarabiać. Postępując tak, ograniczają siebie, kreują sobie smutną rzeczywistość pełną zmartwień i finansowych trudności, nie zastanawiając się, co mogą zrobić, zmienić, by poprawić swoją sytuację. Kiedy raz już wybiorą dla siebie drogę, postrzegają ją jako jedyną możliwość przetrwania w życiu. Poddają się swoim lękom i niewierze we własne możliwości, zamiast poszukać dla siebie nowej możliwości realizacji marzeń.

Pamiętaj, że Wątpiąc w siebie, wartość swoich talentów, nie mając zaufania do życia, nie dostrzegając obfitości życia zamykamy się nieograniczone możliwości, jakie moglibyśmy stworzyć sobie gdybyśmy tylko dostrzegli i zaakceptowali swoją niepowtarzalność.

Myśląc: „o wszystko trzeba zabiegać, na pieniądze trzeba ciężko pracować, wszystkie dobre posady są już zajęte, wszystko już zostało wymyślone, każdy sposób zarabiania pieniędzy został już odnaleziony i wykorzystany, wystarczyłoby mi naprawdę niewiele, gdzieś się „zaczepić” na trochę, jakoś przebiedować” faktycznie gdzieś cumujemy, przeważnie w przypadkowej firmie, na nieciekawej posadzie, z ludźmi, których do końca nie lubimy.

Myślimy schematycznie, koncentrujemy się na tym co rzeczywiście zostało wymyślone, stworzone, wybudowane, przynosi duże zyski innym. Jeśli szukamy dla siebie miejsca tam, gdzie go nie ma i gdzie nie powinniśmy, tracimy tylko swój czas.

Co możemy zrobić zamiast tego?

Poszukać dla siebie niszy, własnej drogi realizacji, wierzyć w możliwość powodzenia, działać, nie wątpić w siebie, nie podważać swojego prawa do szczęścia.

To nie prawda, że WSZYSTKO już jest odkryte i wymyślone. Na świecie jest jeszcze wiele miejsca do zagospodarowania, które może stać się Twoim miejscem, wiele koncepcji do wdrożenia w życie, wiele wynalazków do odkrycia, wiele potrzeb do zaspokojenia i usług do zaoferowania. Skupiasz się na rzeczywistości, czyli na tym, co ktoś swoim zaangażowaniem, pasją, czasem, środkami i umysłem powołał do życia.

Widzisz to, bo to jest realne, istnieje w rzeczywistości. Nie możesz widzieć tego, co jeszcze nie powstało. Ale jeśli widzisz coś w swoim umyśle i czujesz, że jest to dobre, wartościowe dla Ciebie i innych, mogłoby stać się Twoją pasją i radością, to wiedz, że właśnie odkryłeś swoje źródło obfitości.

Zauważaj i doceniaj własne pomysły. Szanuj owoce Twojego umysłu. Dawaj światu to, co dobre i korzystne, a na zawsze zapomnisz, co to bieda, ponieważ życie odwdzięczy ci się i wynagrodzi Twoje zaangażowanie.

W przeszłości podjąłeś decyzje, które zaprowadziły Cię w miejsce, w jakim się teraz znajdujesz, dały ci taką pracę, takie zarobki, taki związek i takie zdrowie, jakie masz w tym momencie. Jeśli czujesz się z tym w porządku, jesteś zadowolony, świetnie! Jednak, jeśli odczuwasz w którejś z tych sfer dyskomfort, pragniesz czegoś więcej, pora na nowo rozejrzeć się wokół siebie i zacząć dostrzegać nowe możliwości. Znasz już tą drogę, którą wybrałeś wcześniej. Wiesz, co dzięki temu otrzymujesz.

Teraz zastanów się:

  • Jakie jeszcze swoje talenty i umiejętności możesz rozwijać i wykorzystać?

  • W jaki jeszcze sposób możesz zarabiać na swoje potrzeby?

  • Czym jeszcze możesz się zająć?

  • W co jeszcze możesz się zaangażować?

  • Co może dać Ci wystarczająco dużo korzyści, pieniędzy i satysfakcji?

  • W czym jeszcze możesz się realizować?

  • Co sprawi, że zaczniesz cieszyć się sobą i życiem bardziej?

  • Co wzbogaci Twoje życie bardziej?

Cd przeczytasz w ebooku „Wszechświat pełen obfitości”, który znajdziesz na www.strefaumyslu.pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1535
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3146
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1277
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2574
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2056
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1054
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 455
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2103
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2502
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 872
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Prawo przyciągania sprawdza się w życiu. Szkoda tylko, że tak niewielu ludzi interesuje się swoim życiem, za to przeznaczają mnóstwo czasu na zajmowanie się życiem innych.

Dziękuję za mądrą uwagę. Życie jest dokładnie takie, jakie je postrzegamy, a wyniki odpowiadają wkładowi własnemu. Nie ma innej możliwości na poprawę swojego losu niż przejęcie odpowiedzialności za siebie i uznanie siły sprawczej umysłu, oraz rozbudowywanie samoświadomości.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska