Login lub e-mail Hasło   

Daj sobie szanse! Zyj w symbiozie z natura! ... I z Hirudoterapia!

Daj sobie szanse! Żyj w symbiozie z natura! … I z Hirudoterap ia ! Pod kodem działalności paramedycznej 84.15E (PDK 2004) w Polsce prowadzi działalność gospodarcza wiele...
Wyświetlenia: 2.535 Zamieszczono 18/02/2009

Daj sobie szanse!Żyj w symbiozie z natura!I z Hirudoterapia!

Pod kodem działalności paramedycznej 84.15E (PDK 2004) w Polsce prowadzi działalność gospodarcza wiele firm. Niestety, wszystkie te firmy znajdują się w „jednym worku” i tajemnica pozostaje, kto się w nimrzeczywiściekryje i czym się zajmuje! Kody specyficznej i dokładnie określonej działalności po prostu nie istnieją! Trafiają tam specjaliści z zakresu akupunktury, irydologii, akupresury, czy tez bioenergoterapii oraz wiele innych. Większość legitymuje się wymaganymi uprawnieniamido wykonywania danego zawodu i prowadzenia działalności gospodarczej. Przy rejestracji działalnościwystarczy tylko(!) podać jej rodzaj z PDK(Polskiej Klasyfikacji Działalności).

Natomiast, pozostała zawartość „worka” działalności paramedycznej jest tajemnicza i niedokładnie sprecyzowana. Składa się „…z osób, które nie lecza, lecz „masują”, cudownieodchudzajączy „uzdrowicieli duchowych, spirytualistów o wątpliwych kwalifikacjach z dyplomami z Chin, Filipin lub Mongolii, których prawdziwości niepodobna sprawdzić”(Dziennik Polski,Ministerstwo szuka…, 26.01.2009, Kraków).

Czas najwyższy zweryfikować i dokładniej określić zawartość tego „worka” gdyż nie chcielibyśmy przeoczyć „CzarnejPerły (azk), która tez się w nim znajduj, Pod kodem 84.15Edziałalności paramedycznejujętajestHIRUDOTERAPIA, (a „Czarna Perła” to już autorska poetycka parabola!) Io niej to właśnie chciałabym dzisiaj porozmawiać.

HIRUDOTERAPIA- termin ten nie jest jeszcze powszechnie znany w Polsce. HIRUDO to pijawka po łacinie, czyli TERAPIA POPRZEZ STAWIANIE PIJAWEK. „…Terapie pijawkowe przeżywają w świecie renesans…” (Dr Inż. Z.F. Dynowski, Podstawy Hirudoterapii, Opole 2007). Hirudoterapia, w przeciwieństwie do innych w/w terapii paramedycznych, jest zweryfikowana naukowo i stosowana w medycynie ogólnej od wielu lat w USA i w wielu innych krajach na całym świecie, a hirudologia jest specjalizacja na wielu akademiach medycznych. Niestety nie w naszym kraju!Hirudoterapia wspomaga medycynę ogólną i byłoby wskazane i w naszym kraju widzieć większą współpracę hirudoterapeutow z lekarzami medycyny ogólnej, bowiem kodeks etyki lekarskiej nie zabrania medykom stosowania metod zweryfikowanych naukowo!

HIRUDOTERAPEUTA zatem, nie uzurpuje sobie tytułu uzdrowiciela ani tez cudotwórcy! Moc lecznicza hirudo medicinalis czyli pijawki lekarskiej, która jest tylko narzędziem pracy w rekachhirudoterapeuty(!), pomaga wielu pacjentom i przynosi  zaskakująco pozytywne rezultaty (więcej inf.:  http://www.ala-med.e-biznes.org). Wracając jeszcze razdo współpracy lekarza medycyny ogólnej z hirudoterapeuta, wektor tego współdziałania powinien być zwrócony raczej od lekarza w stronę hirudoterapeuty, mając na uwadze szczególne przypadki schorzeń, wobec których medycyna ogólna jest bezradna! Niestety, większość naszych MD oraz farmaceutów traktuje pijawkę lekarska raczejjak „wudu” czy tez średniowieczne znachorstwo!

Ignorancja czy tez obawa konkurencjidla monopolu farmakologicznego?

Sfrustrowany chory, przerażony wciąż rosnącą lista działań ubocznych stosowanych na rynku medykamentów (oraz ich cen!), coraz częściej kluczy po Internecie w poszukiwaniu tych, którzy propagują i zajmują się stawianiem pijawek lekarskich. Dlaczego? Ponieważ, gdzieś w ich pamięci utkwił obrazek z przeszłości o skutecznym działaniu pijawkibez połykania dodatkowych lekarstw.

A przecież wielu z nas, czy tez nasze mamy, babcie wciąż pamiętają duże, szklane pojemniki z pijawkami, które jeszcze w latach 60-tych zdobiły witryny aptek prawie w każdym polskim mięście!... Pijawka lekarska jest antidotum nie tylko na „skutek” choroby, ale tez na przyczynę” choroby. „… oddzialywuje bowiem na organizm człowieka na poziomie DNA.” (tłumaczenie  A.Z. Kolyszko ; by Lancellot M. Relying on past science: Nursing  implications of medicinal leech therapy, Medsurg Nurs, 1993).

Jedna z moich pacjentek wspomina: „ –„Sąsiadce uratowano nogę przed amputacja stosującpijawki…”; „ … zakrzepica była tak postępująca, otwarte rany sączące się od miesięcy...nie widzieliśmy, czy jest jakaś szansa…i była… pijawki.”  Mogłabym bez końca przytaczać  wypowiedzi wdzięcznych (klientów. Ale nie o tym chciałam dzisiaj rozmawiać! Wczoraj, to jest przyszłość, dzisiaj otwieramy  wrota nowego jutra, wspomagając medycynę ogólną pijawka lekarska gdzieDZIALAN UBOCZNYCH BRAK!

Wyliczę tylko parę (z wciąż rosnącej listy ponad 100!) zweryfikowanych i nazwanych hirudozwiazkow, które trafiają do organizmu chorego podczas sesji stawiania pijawek: HIRUDYNA-najlepszy z istniejących lek przeciwzakrzepowyHISTAMINA- substancje rozszerzające naczynia krwionośne;  GILANTYNA-działa jako antykoagulant i silny lek anyprzerzutowy; EGLINA- jest silnym środkiem przeciwzapalnym; HIALURONIDAZA- (odkryta już w 1891in Germany!) substancja o podwójnym działaniu- jest silnym antybiotykiem oraz czynnikiem umożliwiającym szybkie przenikanie przez błony komórkowe; HEMENTYNA – enzym zapobiegającykrzepnięciu krwi oraz rozkładający utworzone zakrzepy; substancje ZNIECZULAJACEoraz substancje ANTYNOWOTWOROWE.

Paradoks polega na tym, ze intensywne badania hirudozwiazkow produkowanych przez pijawkęoraz wydzielanych z gruczołów ślinowych pijawki lekarskiej prowadzone sa i znajdują zastosowanie w medycynie ogólnej na całym Świecie, od stuleci, a w naszym kraju pijawka lekarska, wciąż tkwi w „worku” działalności paramedycznej! Niestety, pozostajemy daleko w tyle od medycznych ośrodków naukowych, klinik i szpitali stosujących pionierskie metody leczenia na całym świecie!

Ukłony, zatem w stronę wszystkich hirudoterapeutow oraz lekarzy & hirudoterapeutow, którzy z cala pasja i ogromnym zaangażowaniem niosą pomoc potrzebującym w naszym kraju i poza nim, stawiając pijawki lekarskie! Klasyfikacja Działalności Paramedycznej 84.15Ekryje swoimworku, miedzy innymi, taka właśnie „Czarna Perle” – HIRUDOTERAPIE!

Pozdrawiam serdecznie,

Alicja Z. Kołyszko

„ALA – MED” Centrum Hirudoterapii, Kraków/ Modlnica, +48 511 985 336V.A.N.A.M. Universal, Inc.Chicago, ILL, USA    001 612 270 4274

 

 

 

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 596
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 891
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 950
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 375
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 957
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1633
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 491
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 425
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 983
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 438
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 911
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 493
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 344
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 356
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska