Login lub e-mail Hasło   

Nauka języków obcych

Jak zabrać się do nauki języka obcego? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule
Wyświetlenia: 1.828 Zamieszczono 05/03/2009

Korzyści posługiwania się językiem obcym są bezsprzeczne: język poszerza nasze horyzonty, pomaga poznawać inne kultury, zwiększa inteligencję i poprawia pamięć czy wreszcie jest mile widziany przez pracodawców. Jednak jak się go nauczyć jak najszybciej i jak najtaniej?

Poznanie języka nie musi być tak trudne jeżeli zabierzemy się do tego od właściwej strony. Oczywiście najszybszą metodą jest wyjechanie do innego kraju i rzucenie się od razu na głęboką wodę. Nic tak nie motywuje do szybkiej nauki, jak konieczność posługiwania się nim by przetrwać w obcym środowisku. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić.

W naszych staraniach powinniśmy naśladować małe dzieci, które są w stanie uczyć się nawet kilku języków jednocześnie. Wszystko odbywa się w naturalny sposób, taki sam w jaki my nauczyliśmy się języka polskiego. Jednak nie nauczyliśmy się od razu pisać i czytać. Żeby opanować te umiejętności trzeba uczyć się w sposób metodyczny.

Oto jest klucz do sukcesu, łączyć obydwie metody:

a) naturalną - otaczanie się językiem mówionym, ćwiczenie i interakcje z innymi ludźmi
b) metodyczną - uczęszczanie na kurs, który nauczy nas pisać, czytać i który doszlifuje niezbędne umiejętności

Trzeba przyznać, że tworzenie naturalnego środowiska do nauki języka jest dosyć trudne, ale wykonalne. Najlepszym pomysłem byłoby spotykanie się z native speakerem i zwyczajna rozmowa, jednak nie wszyscy znają takie osoby. W dobie internetu to nie problem, wystarczy znaleźć odpowiednie materiały audio i video by zacząć codziennie obcować z językiem. Początkujący zacząć od programów i bajek dla dzieci. Zbyt wielkie wymagania i początkowe niepowodzenia szybko zniechęcają. Lepiej stosować taktykę małych kroków.

Jednak aby w pełni posługiwać się językiem musisz opanować pisanie i czytanie. Możesz uczyć się samemu rozwiązując ćwiczenia i kursy komputerowe jednak ja polecam zapisanie się na kurs. Nic nie zastąpi kontaktu z nauczycielem. Do nauki słówek stosuj techniki pamięciowe, to naprawdę pomaga i drastycznie skraca czas potrzebny na opanowanie języka.

--
6 wskazówek dla uczących się języków obcych

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 486
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1144
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 287
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 670
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 324
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2477
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1036
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141782
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239769
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111166
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122175
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

artykuł w dobrej sprawie, nieco tylko enigmatycznie napisany, pozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska