Login lub e-mail Hasło   

Idealna figura za wszelką cenę?

Wertując Internet w poszukiwaniu skutecznej metody na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów znalazłam wiele ciekawych informacji, na które sama bym nie wpadła.
Wyświetlenia: 856 Zamieszczono 06/03/2009

Głodówka wśród nich przoduje. Niektóre dziewczyny twierdzą, że to świetny pomysł i opisują jaki to szczęśliwy jest 10 dzień bez jedzenia.

Przede wszystkim aby zastosować tak zwaną głodówkę, należy w odpowiedni sposób przygotować do niej organizm dużo wcześniej, może mieć ona skutki lecznicze jednak jest dość ryzykowna.

Zniechęcającymi jak dla mnie skutkami ubocznymi tej zachwalanej metody jest zwiększenie wchłaniania szkodliwych substancji w jelitach, zanik kosmków jelitowych, zanik tkanki mięśniowej oraz często występujący efekt jo-jo po zakończeniu kuracji i powrocie do normalnego trybu życia (nie wspominając o poważnych chorobach jakich można się dorobić w trakcie takiego odchudzania). Jednodniowe głodówki z kolei nic nie dają.

Nie jestem zwolenniczką drastycznych metod zatem głodówkę stawiam po stronie kiepskich pomysłów na odchudzanie.

Co nam pozostaje? Otóż jak się okazuje jest wiele metod na zrzucenie zbędnych kilogramów. Niekoniecznie musi to być nic-niejedzenie lub ostre preparaty, które prowadzą w efekcie ich stosowania do zachwiania naturalnych funkcji organizmu.

Przede wszystkim złoty środek oraz wytrwałość. Dobrze dobrana i przestrzegana dieta, ruch, częste lecz mniejsze posiłki (powinno się jadać do 5 razy dziennie), ostatni posiłek około 3 godzin przed snem. Ważne jest też umiejętne łączenie pokarmów oraz co ważne nie popadanie w skrajności. Należy pamiętać o zjedzeniu pożywnego śniadanka przed wyjściem z domu, jest to szczególnie ważne w zimie. Powinno się spożywać jak najbardziej zróżnicowany pokarm, rozkładać go na niewielkie porcje w ciągu dnia, tak aby organizm często dostawał coś dobrego, energię, witaminy, minerały. Jedzenie jednego posiłku dziennie nie jest zdrowe, gdyż wtedy organizm odkłada sobie to co z niego dostał a to zwiększa szanse na tycie.

Możemy też wspomagać się np. zieloną oraz czerwoną herbatą. Obie wpływają na zmniejszenie wagi ciała a oprócz tego mają bardzo pozytywny wpływ na cały organizm. Zielona herbata zmniejsza ryzyko chorób serca oraz niektórych odmian raka, stymuluje wydatkowanie energii, zmniejsza apetyt i zwiększa szanse na schudnięcie. Jednak takiej herbaty trzeba by było wypić bardzo dużo żeby uzyskać widoczne efekty.  Większą jej zawartość mają suplementy diety zawierające zieloną herbatę. Występuje ona w połączeniu z innymi składnikami jak np. z cla  czyli kwasem linolowym. Wikipedia mówi nam, iż cla czyli kwas linolowy posiada bardzo wysoką zdolność redukowania tkanki tłuszczowej, zwiększa masę mięśniową oraz poprawia przemianę materii. Dodatkowo kwas linolowy dobrze wpływa na układ immunologiczny czego o głodówce powiedzieć nie można. Aby wspomóc odchudzanie można stosować suplementy diety z cla oraz zieloną herbatą jak np. Bio-C.L.A. z zieloną herbatą. Jak pokazują badania połączenie takich naturalnych składników jest bardzo skuteczne w spalaniu tłuszczu i zmniejszeniu cellulitu, a przy tym nie wycieńcza organizmu. Tylko trzeba pamiętać, że same wspomagacze nie wystarczą a najlepsze efekty dadzą nam w połączeniu z ćwiczeniami oraz racjonalną dietą no i oczywiście silną wolą.

Jeśli wierzyć naukowcom i ich badaniom są zdecydowanie lepsze i mniej drastyczne metody niż inwazyjne leki lub ryzykowne głodówki które mogą doprowadzić do poważnych chorób organizmu. Każdy powinien przed rozpoczęciem odchudzania dokładnie to przemyśleć i dostosować metodę która będzie najlepsza dla jego organizmu i nie spowoduje większych strat niż zysków.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1590
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 911
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1180
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1197
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 749
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 458
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1030
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 584
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 731
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 506
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 721
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 992
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bardzo fajny artykuł. Głodówka, to działanie bezsensowne, można sobie tylko krzywdę zrobić czymś takim...
Nie wyobr. sobie dnia bez dobrej, aromatycznej herbaty. W zasadzie lubię każdy jej rodzaj. (Bio cla z ziel. herbatą stosuję- popieram, że warto brać ten suplement, działa bardzo dobrze na organizm.)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska