Login lub e-mail Hasło   

Jak odnaleźć swoją pasję

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://michalpasterski.pl/2009/01/jak-od(...)-pasje/
Jeśli jesteś osobą, która nie może znaleźć w życiu swojej pasji, pokażę Ci jak ją odnaleźć. Zacznij robić w życiu to co kochasz i zarabiaj na tym na życie!
Wyświetlenia: 6.185 Zamieszczono 14/03/2009

pasja

 

 

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co będzie ich pasją. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest właśnie to, co chcą robić. Mają wystarczająco dużo ambicji, motywacji i siły aby działać, jednak nie mają pojęcia w którym iść kierunku. 

 


Jeśli jesteś jedną z tych osób, pokażę Ci co zrobić, aby znaleźć tą pasję. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, ale gra jest warta świeczki. W końcu chodzi tu o całe Twoje życie, które masz przed sobą. W pracy spędzisz aż jego połowę! Co Ty na to, aby dawała Ci ona nieskończenie dużo przyjemności i spełnienia?

 "...znajdź w sobie pasję, potem zacznij na niej zarabiać i już nigdy nie będziesz musiał pracować"

 Temat jest bardzo ważny nie tylko dla osób, które jeszcze nie zaczęły swojego życia zawodowego, ale również dla osób, które już pracują. Jeśli Twoja praca jest dla Ciebie nudna, stresująca i sprawia, że jesteś nieszczęśliwy, czas ją zmienić! W naszym społeczeństwie panują dwa bardzo ograniczające nas przekonania. Pierwsze to takie, że pasję można znaleźć tylko spontanicznie. Czyli, że właściwie nie można jej znaleźć, tylko że ona sama znajduje Ciebie, przypadkiem. Uważam, że jest to absolutna nieprawda, co wiem chociażby z autopsji. Druga rzecz to właściwie bardziej zasada niż przekonanie- chodzi o to, że rzadko kiedy zmienia się pracę. Nawet jeśli ludzie czują się w niej bardzo źle, nie zmienią jej, bo się po prostu boją. Bezpieczeństwo jest dla nich ważniejsze od szczęścia. Co jest jednak bezpiecznego w robieniu przez całe swoje życie rzeczy, których się nienawidzi? Stres i negatywne emocje temu towarzyszące na pewno nie dadzą Ci bezpieczeństwa chociażby w zakresie zdrowia.

 


Dlatego znajdź coś, co będzie Cię pasjonować i zacznij tym zarabiać na życie. To jest możliwe! Warto poświęcić energię i czas na szukanie swojej pasji. Robiąc to co kochasz przez resztę swojego życia codziennie rano będziesz sobie myślał: „cudownie, dziś kolejny piękny dzień w tej wspaniałej pracy, już się nie mogę doczekać!”. Co więcej, posiadając taką pracę włożysz w nią tysiąckrotnie więcej chęci, energii i kreatywności, co z pewnością da Ci duże ilości pieniędzy.Kiedyś, gdy byłem w szkole podstawowej, interesowałem się astronomią. Zawsze byłem ciekawy co się dzieje daleko wśród gwiazd. Chciałem zostać naukowcem. Jednak gdy zacząłem się zagłębiać coraz bardziej w tajniki fizyki i astronomii zdałem sobie sprawę z tego, że nie jest to dla mnie aż tak interesujące. Po jakimś czasie zupełnie zapomniałem o astronomii i przez długi czas zupełnie nie wiedziałem co będę robić w przyszłości. Nie miałem na siebie planu, w głowie miałem pustkę. Aż pewnego dnia… Swoją pasję znalazłem próbując najróżniejszych rzeczy i szukając ciekawych tematów w różnych miejscach. Pewnego razu buszując po internecie znalazłem wzmiankę o świadomych snach. Przykuło to moją uwagę natychmiast a po jakimś czasie odnajdując pokrewne tematy dotarłem do ciekawych artykułów na temat mózgu i rozwoju osobistego. To był strzał w dziesiątkę! Odnalazłem swoją pasję. Mimo wszystko to jeszcze nie znaczyło, że tym się będę kiedyś zajmować. Trzy lata temu jednak podjąłem decyzję, która dała mi pewność i spokój odnośnie mojej przyszłości. Ale o tym później. Na razie zajmijmy się tym, jak Ty możesz odnaleźć swoją pasję.

 

 

 

Szukaj swojej pasji


Gdy będziesz codziennie robić te same rzeczy, nigdy nie odnajdziesz swojego powołania. Dlatego sam go szukaj. Podejmij działanie, aby go znaleźć. Nie czekaj pasja przyjdzie do Ciebie i krzyknie „hej to ja, Twoja nowa pasja!”, bo prawdopodobnie tak się nie stanie.Szukaj cały czas i nie zatrzymuj się ani na chwilę. Nawet jeśli znajdziesz coś, co jest dla Ciebie lepsze niż dotychczasowa praca, nie przestawaj szukać jeśli to nadal nie jest TO. Mimo to jak najbardziej możesz to nowe znalezisko wypróbować, bo często jest tak, że gdy staniemy się w czymś dobrzy, dopiero wtedy zaczynamy to kochać.Gdzie szukać? Wszędzie! Czytaj najróżniejsze magazyny- takie, których dotychczas nigdy byś nie wziął do rąk. Kup sobie książkę, która według Ciebie może być ciekawa. Rozmawiaj z nowymi ludźmi. Poszukaj w internecie wchodząc na ciekawe dla Ciebie strony i czytając zamieszczone tam artykuły.Jak trafisz na jakiś ciekawy dla Ciebie temat zacznij go zgłębiać. Kup kolejną książkę, poszukaj innych stron internetowych. Czytaj coraz więcej, znajdź ludzi którzy też się tym interesują. W ten sposób dowiesz się, czy ten temat mógłby się stać czymś więcej niż tylko zainteresowaniem.

 

 

 

Zadawaj pytania


Pytania stymulują Twój umysł do szukania odpowiedzi. Możesz zacząć od pytań do siebie. Jakie są Twoje marzenia? Co byś chciał osiągnąć w życiu? Czy masz już jakieś hobby, które byś mógł zamienić w pracę? O czym lubisz czytać i rozmawiać z innymi ludźmi? Czy masz jakiś talent?Czy chcesz mieć pracę, w której będziesz miał kontakt z ludźmi? Czy lubisz mieć władzę nad ludźmi? Czy kręci Cię planowanie?Możesz również spytać kogoś z rodziny lub znajomych, czym według nich mógłbyś się zająć. Warto spróbować, bo mogą oni dostrzegać rzeczy, których Ty nie dostrzegasz. Możesz być zaskoczony tym co usłyszysz.

 

 

 

Próbuj


Cały czas próbuj nowych rzeczy. Jeśli masz na to czas, zatrudnij się na krótki okres czasu gdzieś, gdzie według Ciebie może być ciekawie. Zasmakuj różnych hobby. Możesz pożyczyć od kogoś aparat fotograficzny i porobić trochę zdjęć na łonie natury. Możesz poczytać o grafice komputerowej, ściągnąć sobie odpowiedni program i spróbować coś stworzyć. Zapisz się na wykład czy darmowe szkolenie na temat, który Cię intryguje. Cały czas działaj. Im więcej rzeczy wypróbujesz tym większa szansa na to, że w końcu znajdziesz swoją pasję!

 

 

 

Mam! Co dalej?


Jeśli znalazłeś już coś, czym chciałbyś się zająć, czas na kolejny krok. Gdy ja znalazłem swoją pasję, nie wiedziałem jeszcze, że to będzie coś czym się będę w życiu zajmować. Zmieniło się to w jednym, bardzo ważnym dla mnie momencie. Trzy lata temu podjąłem decyzję, że moja przyszła praca będzie połączona z moją pasją, czyli z rozwojem osobistym. Ta decyzja była ostateczna i nie było od niej odwołania. Zdecydowałem, że to chcę robić i z tego chcę żyć. Zrozumiałem, że tylko w ten sposób osiągnę szczęście bogactwo, wewnątrz siebie a także na zewnątrz. Ten moment był dla mnie bardzo ważny- zniknęło jakiekolwiek napięcie związane z brakiem wizji mojej przyszłości. Miałem pewność, że zawsze będę lubił to co robię i że będzie mi to sprawiać przyjemność. Podjęcie tej decyzji pozwoliło mi zacząć się skupiać na krokach, które muszę podjąć aby spełnić swoje marzenie. Pozwoliło mi to również zyskać czas, który wcześniej poświęcałem na rzeczy nie związane z moją pasją. Teraz poświęciłem się jej całkowicie .Ty możesz zrobić podobnie. Zacznij zgłębiać temat, który Cię interesuje i cały czas zdobywaj nową wiedzę. Zadecyduj w jaki sposób chcesz z tego żyć i zacznij działać już teraz. Może być też tak, że wiesz już co chcesz w życiu robić ale nie wiesz jak na tym zarabiać. To jest temat na inny artykuł i o tym jak zamienić swoją pasję w coś z czego można przyzwoicie żyć jeszcze na pewno napiszę.Jeśli zdecydowałeś się zacząć szukać, czeka Cię trochę pracy. Prawdopodobnie będziesz musiał poświęcić na to pewną ilość swojego czasu i energii. Pamiętaj jednak, że to może być najlepsza inwestycja jaką dokonałeś w całym swoim życiu. Wyobraź sobie jak bardzo dumny możesz być z siebie za 10 lat od teraz myśląc sobie: „jak dobrze, że wtedy podjąłem te kroki i znalazłem to co kocham teraz robić…”. Jak już napisałem na początku, to jest gra warta świeczki. A i to powiedzenie nie wyraża tego, jak ogromnie dużo możesz zyskać gdy znajdziesz coś co codziennie będzie sprawiać Ci wiele radości. I pamiętaj, to Ty decydujesz o swoim życiu. Posłuchaj więc swojego serca i zacznij poszukiwania.

Podobne artykuły


59
komentarze: 26 | wyświetlenia: 13130
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16967
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6961
34
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5802
31
komentarze: 15 | wyświetlenia: 3132
30
komentarze: 29 | wyświetlenia: 4634
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53341
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22897
46
komentarze: 20 | wyświetlenia: 6475
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5796
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 43358
20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2921
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4591
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 8200
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacjeJak zdobyć pasje? to coś jak motylek :)

:) Nie poddawać się i ciągle szukać:) Autor ma rację - im więcej w życiu spróbujesz, tym mniej pod jego koniec będziesz żałować:"tyle rzeczy jeszcze nie spróbowałem...:(" Fakt - kiedy wydaje nam się,że już jesteśmy blisko,że TO jest coś co kochamy i to właśnie jest naszą pasją...A po jakimś czasie jednak nam się nudzi - staje się ulatującym motylkiem... Ale ważne,by wtedy się mimo wszystko nie pod ...  wyświetl więcej

mhm... jaki motylek?;)

Motylki są piękne,w moim ogródku jest ich pełno,uwielbiam patrzeć jak wirują,kręcą się wokół siebie wzajemnie,siadają wspólnie na jednym kwiatku:) Powoli uczę się,które motylki wybierają dane kwiaty:) Często zdarza się,że gdy z kimś rozmawiam,nagle obok przelatuje motyl,a mój wzrok nieświadomie biegnie za nim..."Jaki piękny!" - słyszę wtedy głos rozmówcy:) To bywa zabawne!

czyste zludzenie rzeczywistosci, sensem zycia pasja nie zostanie, gdyz jesli umysl bedzie ciagle rosl w potege pasa bedzie sie zmieniac razem z nim, chyba ze ktos woli stac w miejscu i nie rozwijac sie i widac ze tak wlasnie robi wiekszosc...

Czyli uważasz, że przykładowo ktoś kto kocha jednocześnie fotografię i rozwijanie się, nie będzie mógł pasjonować się tą fotografią przez całe życie? Nawet, jeśli ten rozwój będzie mu dawał to, że cały czas będzie stawać się lepszym fotografem i cały czas będzie odkrywać coś nowego w tej pasji?

Odnalezienie pasji jest jedna z najwazniejszych (jesli nienajwazniejsza) spraw jakie czlowiek ma do zalatwienia w zyciu. I wlasnie ludzie ktorzy jej jeszcze nie odlalezli, zapominaja czesto w codziennej bieganinie o tym pokarmie dla duszy. Dzieki za przypomnienie.

  Evey,  16/08/2009

Dokładnie to, co opisał Pan w artykule zaczęłam robić kilka miesięcy temu. Zaczęłam szukać. Ponieważ miałam przed sobą jedną z poważnych decyzji, czyli wybranie szkoły i profilu. Czytałam wiele artykułów, m.in. na eioba ;-) Jakoś sobie poradziłam z odnalezieniem tego, czego chciałam. Mam nadzieję, że na długo. Bardzo dobry artykuł, pozdrawiam.

Całkiem ciekawy artykuł. Można z niego zaczerpnąć "trochę" wskazówek. Ja bym jeszcze dodał WIARĘ. Koniecznie trzeba wierzyć w to, co się robi, w swój cel, w swoje plany. Pamietajcie: WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Nie ma rzeczy niemożliwych, ograniczenia są tylko w "głowie".Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska