Login lub e-mail Hasło   

Trikke jako fitness, sposób na zabawę, sport i utratę wagi.

Urządzenie to nazywa się Trikke
Wyświetlenia: 1.822 Zamieszczono 15/03/2009

 

 

   Jest to nowatorski trzykołowy pojazd, który łączy w sobie funkcje deskorolki, bmx-a, łyżworolek, roweru, tańca i nart. Każdy kto pierwszy raz spojrzy na jadącego na Trikke zadaje sobie pytanie „co jest napędem ” , „gdzie są akumulatory”?

   Trikke wykorzystuje opatentowany przez Trikke Tech system technologii 3CV, który pozwala „rozbujać” urządzenie bez żadnych łańcuchów, pedałów, bez odpychania się i dotykania nogami ziemi!! Ta elegancka i prosta konstrukcja to platformy oparte na trzech kołach, która wychyla się poprzez płynne zwroty razem z jeźdźcem, podczas gdy wszystkie trzy koła pozostają w stałym kontakcie z ziemią.

   Trikke można jeździć z szybkością nawet do 35 km/h po płaskiej nawierzchni, swobodnie przejechać nawet 80 km w ciągu jednego dnia, jak również podjeżdżać pod wzniesienia do 17% nachylenia!! ( po krótkiej nauce!!). 

   Trikke pozwala jeźdźcowi naturalnie zaangażować całe ciało w jazdę. Stojąc na platformach utrzymujesz równowagę podczas jazdy, a twoje ręce poprzez mocne pchanie i trzymanie się kierownicy dają kontrolę i stabilność jazdy. 

 

 

 . …bo jazda na Trikke jest jak rock'and'roll  wywołuje u każdego uśmiech na twarzy? Dlaczego?    Otóż jazda i "bujanie się" powodują wydzielane w naszym mózgu endorfin, hormonów szczęścia, naturalnego narkotyku. Jazda powoduje wiele przyjemnych doznań i naprawdę uzależnia. Każdy kto jeździ na Trikke ma dokładnie takie samo zdanie!! Chce jeździć, jeździć i jeździć!!    

    Trikke, ten 3 kołowy pojazd pozwala jeźdźcowi poczuć fenomen swojego ciała, dając maksimum satysfakcji i zadowolenia. Jako produkt doskonale wpisuje się w dbanie o zdrowie, sport i fitness. Na Trikke ćwiczy się wszystkie partie mięśni, doskonale wzmacnia się muskulaturę ciała i poprawia wytrzymałość i kondycję organizmu!! 

    Godzina jazdy zużywa w organizmie ludzkim 800 Kcal! Jest to dużo ( np. rower 400-450 Kcal/h) ale nie ma tu mowy o zmęczeniu jeźdźca. Dlaczego? Otóż podczas jazdy pracują wszystkie mięśnie: dłonie, przedramiona, biceps, triceps, barki, obręcz barkowa, mięśnie kręgosłupa, pośladki, uda, łydki, mięśnie stóp  a energia pobierana jest z całego ciała. Pedałowanie na rowerze angażuje  tylko dolne części ciała i to one przejmują cały wysiłek. Na Trikke wysiłek ten rozłożony jest na całe ciało, a przyjemność z jazdy jest nieporównywalnie większa!!

 

 

     

    Jazda na Trikke 3CV spala kalorie, spala tłuszcz i buduje mięśnie.   

Wielu ludzi myśli, że potrzeba długo ćwiczyć  i uprawiać specjalne dyscypliny, lub jeździć na rowerze, by stracić na wadze. Najlepsze jest jednak dla efektywnego chudnięcia i dobrego samopoczucia jeżdżenia na Trikke. W ten sposób możesz spalić tę samą ilość tłuszczy, ale też więcej węglowodanów i glikogenu.

    Podczas spokojnej jazdy na Trikke  zużyjesz około 500 kcal na godzinę. W tym około 50% energii organizm otrzymuje ze spalania tkanki tłuszczowej (250 kcal).

    Podczas intensywnego treningu na Trikke spala się o wiele więcej tj. 1000 kcal na godzinę.

    Po następnym posiłku w pierwszej kolejności uzupełniany jest glikogen w mięśniach a następnie reszta energii z jedzenia gromadzona jest jako tkanka tłuszczowa.

  Udowodniono, że prosta czynność jak bardzo długie chodzenie też spala tłuszcz. Jest to jednak nieefektywny i zbyt czasochłonny sposób.

   Z carvingowym pojazdem Trikke możesz zrobić sobie interwałowy trening, który łączy w sobie dwa treningi:  intensywny carving z dużą prędkością jazdy podczas podjeżdżania pod górę i downhill  podczas którego czujesz się jakbyś płynął na nartach.

 

 

   

    Dzięki Trikke  w łatwy i przyjemny sposób zadbasz o swoje zdrowie, wzmocnisz muskulaturę ciała , poprawisz wytrzymałość i kondycję organizmu, zgubisz zbędne kilogramy i naładujesz baterie.

 

Weź Trikke i Rusz Swoje Ciało!!

 

 

 

    

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 812
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1327
9
komentarze: 154 | wyświetlenia: 1093
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1950
9
komentarze: 618 | wyświetlenia: 1137
8
komentarze: 39 | wyświetlenia: 662
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2000
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1056
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 526
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 517
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 441
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104763
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1185969
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 130781
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114455
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska