Login lub e-mail Hasło   

Gun control, wariaci i socjalizm

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://dwagrosze.blogspot.com/
gun control – niezwykle rozciągliwe określenie oznaczające różne stopnie przeszkód prawnych na drodze obywatela do wejścia w posiadanie broni
Wyświetlenia: 1.482 Zamieszczono 15/03/2009

Nie poddając się euro-socjalistycznej paranoi Szwajcaria jest nie tylko oazą rozsądku w Europie. Jest także oazą kultury broni palnej. Wywodzi się to z długiej tradycji właściwie pojętej wolności i ze zrozumienia że państwo jest dobrem wspólnym należącym do wolnych obywateli. A nie odwrotnie, jak chcą tego socjaliści w euro-landzie. Skoro tak to wolni obywatele mają nie tylko prawo ale i obowiązek go bronić, broń palną w to włączając jak najbardziej. I czynią to wytrwale i z powodzeniem od roku 1292.

Rezultatem tego jest kraj który nie ma permanentnej armii ale w którym wszyscy mężczyźni w pewnym wieku są żołnierzami. Każdy obywatel płci męskiej ma obowiązek odbyć trwające 3-4 tygodnie w roku szkolenie wojskowe. I czemu nie? Od czasów pierwotnych pierwszym obowiązkiem mężczyzny była zawsze obrona ogniska domowego i rodziny, a zaraz potem obowiązek udziału w obronie szerszej wspólnoty.

Ku zgrozie zinfantylniałej reszty Europy, a przede wszystkim socjalistów dostających wypieków na sam widok broni która może czasem wystrzelić, w trwającym około dekady okresie aktywności wojskowej każdy Szwajcar trzyma broń w domu. Co gorsza, nawet z amunicją. A na końcu rzecz najgorsza i zupełnie dla euro-socjalistów niezrozumiała - po ukończeniu aktywności wojskowej delikwent może swoją broń zatrzymać. Jak to? - pytają. Po co? na co? A no po to aby miał bliżej po nią sięgnąć i czym wygarnąć gdy zobaczy obcych palantów w mundurach maszerujących jego ulicą! Ot, po co. I po to aby bez czekania na rządową instrukcję wiedział za co złapać gdy usłyszy łomotanie do drzwi o 2 w nocy. Co nie każdy lubi.

Wielu w zalewanej socjalistycznym sosem Unii Europejskiej zupełnie zatraciło zdolność do ogarnięcia o co w tym wszystkim w ogóle chodzi. Zatraciło zdolność do pojęcia prostych praw. A chodzi o rzecz wagi podstawowej – o wolność. O autentyczną gotowość wystąpienia z bronią w ręku w obronie tego co drogie - swojego domu i swojego kraju. Sami Szwajcarzy mówią o tym jako o doktrynie jeża – najeżyć się tak aby zniechęcić do ataku nie zawsze przecież życzliwych sąsiadów. Przekonać ich że nawet gdy się odważą, ich koszty i straty będą niewspółmierne do zysków. Prawo do trzymania broni i amunicji w domu, i prawo do swobodnego ich noszenia, jest słusznie uważane za gwarancję narodowej niepodległości. Jest też filarem wolności obywatelskiej.

Ta doktryna obronna Szwajcarów okazała się zdumiewająco skuteczna. Od prawie 200 lat kraj jest nienaruszony, i ściśle neutralny, mimo szalejących wokół niego nawałnic. Nie byłoby to do osiągnięcia jedynie przez groźne marszczenie brwi. Jest możliwe dzięki troskliwe oliwionej broni i amunicji przechowywanej w domu i dzięki determinacji jej właścicieli aby jej użyć gdyby zaszła potrzeba.

Jeżeli więc są w ogóle jacyś wracający z nart w Szwajcarii socjaliści, to gwarantujemy że nic z tego nie zrozumieją. Będą sobie łamać głowę jak to jest możliwe że 7.5 milionowy naród z 2 milionami sztuk broni palnej w prywatnym posiadaniu jeszcze się całkowicie nie wystrzelał. Jak to jest możliwe aby tego państwo nie kontrolowało, nie nakazywało, nie zakazywało. I nadal będą snuć swoje własne plany delegalizacji wszystkiego co strzela w EU. Snuć plany o euro-imperium które wkrótce zaobrączkuje swoich obywateli dla ich dobra i zainstaluje kamery w ich sypialniach. Oczywiście tylko w celu gun control. Bo przecież jakiś obywatel mógłby jeszcze ukryć broń pod łóżkiem. Albo, co nie daj Boże, przespać się z bronią. ;-)

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1252
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1036
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1122
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1911
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 566
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 910
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  16/03/2009

W Afganistanie Pakistanie i Iraku posiadanie broni jest powszechne i dozwolone . Dlatwego nie mozna zniewolic i ujarzmić na socjalistyczna i " demokratyczna " modłę tych dumnych narodów .

  netgear,  21/03/2009

Widzę, że niektórzy używają słowa "socjalizm" na wszystko co im się budzi ich sprzeciw. Prowadzi to do zubożenia języka polskiego, jak i prowadzi do różnych absurdów.
No bo co mojro wynika z Twojej wypowiedzi? Afganistan był zniewalany przez socjalizm? Czy kiedy Anglicy w XIX wieku starali się osadzić na afgańskim tronie swojego faworyta, co doprowadziło do pierwszej wojny afgańskiej i mili ...  wyświetl więcej

  netgear,  21/03/2009

Za to poddanie się antysocjalistycznej paranoi, prowadzi na ogół do pisania różnych bzdur. Neutralność Szwajcarii nie wynika z jakowychś nadzwyczajnych działań, czy zdolności Szwajcarów, ale z tego że istnienie takiego państwa było na rękę potęgom europejskim. Neutralność Szwajcarii rozpoczęła się i została zagwarantowana w XIX wieku przez Kongres Wiedeński. Ten sam, który zadekretował podległość ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  21/03/2009

Netgear I Komunistyczne i socjalistyczne złoto tez sie ukrywa w Szwajcarii .

  netgear,  22/03/2009

Masz rację swistak. Ale co to ma wspólnego z treścią artykułu? cynikowi9 słowo "socjalizm" zdaje się całkowicie wyparło z głowy słowo "totalitaryzm". Zresztą nie jemu jednemu, jak widać chociażby w tym wątku.
Ale dopatrywanie się totalitaryzmu w zakazie posiadania broni? Moim zdaniem to bezsens. A już stwierdzenie, że Szwajcaria zawdzięcza swoją neutralność możliwości posiadania broni przez każdego mieszkańca, to bzdura.

  swistak  (www),  22/03/2009

Netgear ! Doktryna wojenna zawsze wymaga uzycia piechoty by zdobyć jakieś wartosciowe łupy . Szwajcarzy nie maja szans jeżeli sie ich zbombarduje bronia jadrowa i powstanie tam skazona dziura w żiemi . Jeżeli socjalizm nie jest totalitaryzmem to nie przedstawia dla polityków zadnej wartosci . W takim wydaniu funkcjonował w Polsce i RWPG .

  netgear,  22/03/2009

swistak, no to tak łopatologicznie. Socjalizm jest formą prowadzenia gospodarki, totalitaryzm formą sprawowania rządów. Są to dwie różne płaszczyzny, nie mające ze sobą nic wspólnego, choć oczywiście mogą występować obok siebie.
Państwa totalitarne niesocjalistyczne: III Rzesza, Włochy za Mussoliniego, Hiszpania za Franco, Portugalia za Salazara, Chile za Pinocheta i różne państwa afrykańsk ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  22/03/2009

netgear ! Jaki jest koń kazdy widzi . Socjalizm przerobilismy na wszystkie sposoby . Ja nie chcę go juz ogladac na oczy . Maja go dość Niemcy , Francuzi i kraje europy wschodniej . Socjalizm to łupienie fiskalne społeczeństwa, totalne marnotrwawstwo i dobrobyt dla elit w formie deputatów , talonów, słuzbowych mieszklań, samochodów itp.
Moze Ci tego brak, ze tak jedziesz żólcia i jadem .

  mojra  (www),  22/03/2009

Netgear ! Kazda próba obalenia socjalizmu kończyła sie rzezia obywateli na Wegrzech i Czechosłowacji . Polska była natepna do spacyfikowania, ale wyreczyła kałmuków WRONA .Patriotów wymordowano w czasie wojny i po jej zakonczeniu . Do zachowania władzy wystarczyła cenzura i pół miliona donosicieli i członków PZPR. Słuzba bezpieczeństwa mordowała ksieży i teroryzowała intelektuaistów.Socjalizm jaki ...  wyświetl więcej

  netgear,  22/03/2009

mojro i swistaku. Czy w ogóle zwróciliście uwagę o czym są moje posty? Odnoszę wrażenie, że nie. Chodzi mi o przestrzeganie pewnych definicji, jakie obowiązują w języku polskim.

http://pl.wikipedia.org/wiki/D(...)iowania

Wasze prywatne nazewnictwo jakim chcecie określać pewne mechanizm

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  22/03/2009

netgear! Twój dialektyczny socjalizm to życzeniowa mżonka na która nabierano ciemne masy w ZSRR .
Dodawano mu w Polsce ludzka twarz a wychodziła błazeńska . To sos pokrywający totalitaryzm i zamordyzm ze Stasi, Securitates, SB i KGB w tle . Źeby pojąc ta obłude wystarczy Ci ćwieć mózgu .

No cóż ,dziękuję za rozmowę. Ja wprawdzie mówiłem jedynie o logice i definicjach, Ty nie wiedzieć czemu wyskoczyłeś z krytyką socjalizmu, którego ja użyłem tylko w znaczeniu niewłaściwego zastosowania pojęciowego.
Toteż dając tu przykład werbalnej walki z socjalizmem, sam jesteś pięknym przykładem człowieka o mentalności urzędasa z PRL, który zawsze wiedział lepiej o czym chce mówi petent. ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  23/03/2009

Netgear ! Urzedas z PRLu to BMW który nie miał własnej mentalności oprócz nepotyzmu i uprawiania prywaty .
Etos urzedasa obowiazuje do dzis Poniweważ z obrońcy socjalizmu stałeś sie obrońcą logiki to sadze, ze udało mi sie Ciebie przekonac , że definicje komunizmu, socjalizmu, wolności demokracji niewiele maja wspólnego z polityczna praktyka .Zazwyczaj sa kpina z manipulowanego przez kłamst ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska