Login lub e-mail Hasło   

Codex Alimentarius - zagłodzą miliardy ludzi?

Wszystkie hodowane na mięso zwierzęta będą dostawać antybiotyki i hormony wzrostu, zaś jadalne rośliny trzeba będzie traktować pestycydami i napromieniowywać...
Wyświetlenia: 8.034 Zamieszczono 20/03/2009

(fot. PAP/EPA)Kto ma w planach zbrodnię na skalę, jakiej jeszcze nie widział świat? Przedstawiciele rządów najpotężniejszych państw i szefowie najbogatszych korporacji. Czy to prawda?

Codex Alimentarius. Na ów tajemniczy i jakże poważnie brzmiący zwrot natrafić możemy ostatnio coraz częściej, szczególnie w Internecie. Co kryje się za tą łacińską nazwą? Nie żadne tajne stowarzyszenie ani też legendarna, zaginiona przed wiekami księga.

Zbiór norm dotyczących, żywności jakie wprowadzane są niemal na całym świecie - oto czym jest  codex  alimentarius. W pierwotnej postaci ogłoszony został w roku 1962, a za jego twórcę uznaje się Fritza Termeera, o którym to panu jeszcze wspomnimy.

Obecnie członkami Komisji Kodeksu Żywnościowego, związanej z Organizacją Narodów Zjednoczonych, są 174 państwa. Jakie jest główne zadanie komisji? Ochrona zdrowia i interesów konsumentów. By móc je wypełnić, do końca bieżącego roku wszystkie zalecenia kodeksu mają znaleźć zastosowanie we wszystkich krajach świata.

Nie brzmi to jeszcze nazbyt przerażająco. Zapoznajmy się jednak z tym, co mówią  przeciwnicy kodeksu. Przyjrzyjmy się konsekwencjom, jakich się spodziewają, jeśli wszystkie wytyczne będą egzekwowane.

Zacznijmy od tego, że z początkiem przyszłego roku nielegalna będzie sprzedaż większości naturalnych witamin , suplementów mineralnych oraz leków ziołowych (faktycznie wiele z nich już zostało zabronionych). Zakazane zostanie jednocześnie promowanie naturalnych środków leczniczych i terapii, a nawet witamin - pomijając te oferowane przez posiadające odpowiednie uprawnienia koncerny farmaceutyczne.

Dalej: wszystkie hodowane na mięso zwierzęta będą dostawać antybiotyki i hormony wzrostu, zaś jadalne rośliny trzeba będzie traktować pestycydami i napromieniowywać. Przydomowa uprawa warzyw, owoców i ziół będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszym zdobyciu odpowiednich zezwoleń i poddaniu się państwowej kontroli.

To już zaczyna być, ujmując rzecz delikatnie, niepokojące. Do czego może doprowadzić?

Przede wszystkim kontrola nad żywnością i lekami znajdzie się w rękach najważniejszych rządów i najbardziej wpływowych korporacji. Czy można wyobrazić sobie większą władzę, niż decydowanie o tym co będziemy jedli?

Ale poza władzą, jaką zdobyć można w ten sposób, przeciwnicy kodeksu wskazują na jeszcze jeden wstrząsający efekt. Powołując się na szacunki ekspertów (również tych związanych z ONZ) alarmują, że przestrzeganie przepisów doprowadzi do śmierci trzech miliardów ludzi. Trzech miliardów.

Miliard po prostu umrze z głodu, nie będąc w stanie zdobyć ilości pożywienia niezbędnej do przetrwania. Przyczyną śmierci dwóch miliardów będą choroby - normalnie niezbyt groźne, jednak zabójcze dla organizmów osłabionych niedożywieniem albo skutkami, jakie niesie za sobą spożywanie wyłącznie modyfikowanej żywności.

Czy osoby, które chcą wprowadzić Codex Alimentarius, zdają sobie sprawą z tragedii, do jakiej może on doprowadzić? Przeciwnicy kodeksu przekonani są, że tak. Nie są jednak zgodni co do tego, czy miliardy ofiar traktowane są jako efekt uboczny (którymi nie trzeba się przejmować, bo i tak umrą głównie ludzie, których nie byłoby jak wykorzystać ani jak na nich zarobić) - czy też... Cóż, alternatywna odpowiedź jest jeszcze gorsza.

Niektórzy uważają, że jest to metoda na wprowadzenie tego, o czym przedstawiciele ONZ gardłują od dekad: ograniczenia światowej populacji. Nie można zaprzeczyć, że Organizacja Narodów Zjednoczonych od lat stawia sobie taki właśnie cel, otwarcie jednak promując bardziej humanitarne metody dążenia do niego. Skoro jednak nie działają... Głodzenie to całkiem skuteczny sposób zmniejszania populacji, prawda?

W tę czarną wizję, jaką serwują nam ludzie walczący z kodeksem, dobrze wpisuje się osoba jego twórcy - wspomnianego na początku Fritza Termeera, któremu warto w tym miejscu poświęcić chwilę uwagi. Ów niemiecki naukowiec podczas II wojny światowej pracował dla koncernu farmaceutycznego IG Farben. Nowe preparaty testował na więźniach obozu Auschwitz. W Norymberdze został skazany na siedem lat więzienia.

Wyszedł po czterech, podobno dzięki wstawiennictwu Rockefellerów. Został prezesem firmy Bayer i stworzył Codex Alimentarius. Inicjatywa ma niezłego patrona, trzeba przyznać.

Oczywiście nie musi to przeszkodzić w przyklejeniu przytoczonym powyżej tezom łatki "teorii spiskowej" i gromkim ich obśmianiu. Ale może jednak należałoby najpierw choć chwilę zastanowić się nad nimi?

Ktoś powie, że tylko szaleńcy uwierzyliby, że można świadomie doprowadzić do śmierci głodowej olbrzymiej ilości ludzi. Cóż, przed wielkim głodem na Ukrainie, czy przed rewolucją w Chinach też wiele osób z pewnością nie dawało wiary, że można zagłodzić miliony ofiar.

Poza tym i tak już żyjemy w czasach, które jeszcze kilka dekad temu śnić się mogły wyłącznie szaleńcom (albo autorom antyutopii). Państwo przyznające nam numerek przy urodzeniu, "opiekujące się" nami przez całe życie, wychowujące dzieci. Miliony kamer, jakimi szpikowane są dziś kraje Zachodu, ogromne bazy danych o obywatelach... Długo można by wymieniać.

Odsuńmy jednak na bok podobne rozważania, skupmy się na faktach związanych ze sprawą. Codex Alimentarius nie jest niczyim wymysłem i rzeczywiście ma zostać wprowadzony w życie. Niewątpliwie zwiększy to kontrolę państw i koncernów nad żywnością i lekami, ograniczy możliwość docierania do niemodyfikowanych pokarmów i naturalnej medycyny.

W jakim stopniu wpłynie to na jakość naszego życia - zobaczymy. Podobno wszystko to, jak zawsze, dla naszego dobra.

Tylko - czy aby na pewno?

Podobne artykuły


27
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2649
25
komentarze: 20 | wyświetlenia: 14151
157
komentarze: 73 | wyświetlenia: 257660
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 110489
71
komentarze: 38 | wyświetlenia: 171137
17
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3700
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6748
42
komentarze: 6 | wyświetlenia: 17026
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6709
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3504
32
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3242
30
komentarze: 28 | wyświetlenia: 2649
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 7069
 
Autor
Dodał do zasobów: eljo
ArtykułArtukuł ciekawy i dający dużo do myślenia. Myślę, że usiłowania wprowadzenia porządku światowego dają się zaobserwować już od dawna. Wiąże się to z tzw. teorią spiskową, która ma swoich zwolenników i przeciwników. Otóż należałby najpierw ustalić co rozumiemy pod tą nazwą. Uważam, że spiskiem są zorganizowane i niejawne działania jakiejś wąskiej grupy ludzi, mające na celu wywarcie wpływu na szersz ...  wyświetl więcej

  ines,  21/03/2009

Uwielbiam teorie spiskowe ;) artykuł jak najbardziej ok, w prosty sposób napisany więc dotrze do większej liczby osób. Niestety muszę zacząć robić zapasy gdyż mimo wielu przeciwników wydaje mi się że tego nie unikniemy :(

"Powołując się na szacunki ekspertów (również tych związanych z ONZ) alarmują, że przestrzeganie przepisów doprowadzi do śmierci trzech miliardów ludzi."

Szkoda, że nie pokazano nam, jak te liczby zostały oszacowane. Bez tej wiedzy ciężko poważnie traktować temat...

  ulmed,  23/03/2009

@ ines! Jakże rozsądne spostrzeżenie. Zapasy czynić, bo coś niedobrego chcą nam wysmażyć. Podejrzewam, że im to się uda mają doskonałych specjalistów, mają media.
I.G. to skrót od interessen gemeinschaft, a oznacza wspólnota interesów. Czyich interesów?
Dla tych co wieżą w ten spisek; kupić kilka książek o ziołach i zabobonnych praktykach, bo jak będzie zakaz to z internetu też zniknie wszystko co zakazane. Wielki Brat tak nas kocha!

  mr x,  23/03/2009

Brakuje źródeł, odnośników do konkretnych pism, rozporządzeń. Ten tekst przewija się w identycznej postaci przez cały internet i nikt nie podaje skąd pochodzą te informacje. WHO albo ONZ na pewno jakoś numerują i publikują swoje oświadczenia, prawda ?

A ja mam takie jedno pytanie.Po co komukolwiek potrzebna jest śmierć 3 mld ludzi?A może za tym wszystkim stoi tajna organizacja grabarzy, która faktycznie rządzi całym tym światem, a tacy np. iluminaci to tylko jej służący O.o

@ Skeptic - A zastanawiałeś się choć przez chwilę nad tym, jaki interes miał Hitler, żeby zabić miliony? Przecież to, co zrobił jest bez sensu, nie uważasz?
Ten tekst jest niestety prawdziwy. Tutaj można przeczytać więcej na ten temat: http://xcodex.wikidot.com/ianc(...)ture-pl
Polecam też filmy: ...  wyświetl więcej

  Skeptic,  09/04/2009

No cóż hitler chciał panować nad światem, a że był hmm...psychiczny i naprawdę mocno wierzył, że niemcy to naród wybrany, a inne, tacy np. żydzi są niegodni istnienia, to ich zabijał.Ale nie widzę tu żadnego związku.On zabijał w imię idei, a oni niby w imię czego mieliby zabijać?Bo im się znudziło być miłymi i grzecznymi?Kodeks jest prawdą, ale jest to tylko zbiór norm, niekoniecznie obowiązkowych ...  wyświetl więcej

Cyt.
" Przydomowa uprawa warzyw, owoców i ziół będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszym zdobyciu odpowiednich zezwoleń i poddaniu się państwowej kontroli."

" Powołując się na szacunki ekspertów (również tych związanych z ONZ) alarmują, że przestrzeganie przepisów doprowadzi do śmierci trzech miliardów ludzi. Trzech miliardów."

"Niektórzy uważają, że jest to metoda na wprowa

...  wyświetl więcej

  Layo  (www),  22/04/2009

Bardzo dużo interesujących informacji znajdziesz tu http://www.stopcodex.pl. Codex nie jest ściemą - jest faktem.
W Polsce funkcjonującym już przepisem związanym z CA a wprowadzonym wraz z przystąpieniem do Unii jest zakaz korzystania z własnych nasion. Rolnik nie może zebrać pszenicy, sprzedać ile zechce, zostawić sobie część nasion i je posiać. Nasio ...  wyświetl więcej

To proste.Wszystko jest czynione dla zysku i dla wykonczenia pozostałej słabiutkiej konkurencji,która stara sie zaistniec reklamujac np.zdrowa zywnosc.Teraz ta zdrowa bedzie niedozwolona i tym samym zakazana.A wszystkie firmy nie z tzw sieci po prostu znikna umra smiercia naturalna.Nas bedą karmic modyfikowanym pozywieniem i obserwować co sie z nami dzieje.A jak ktos posadzi sobie w ogródku marche ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska