Login lub e-mail Hasło   

Samotny rodzic z dzieckiem na wakacjach

Życie rodzica samotnie wychowującego dziecko nie należy do łatwych. Ciągła walka o zapewnienie środków finansowych do życia często powoduje, że rodzic nie ma czasu dla dz...
Wyświetlenia: 2.458 Zamieszczono 22/03/2009

Życie rodzica samotnie wychowującego dziecko nie należy do łatwych. Ciągła walka o zapewnienie środków finansowych do życia często powoduje, że rodzic nie ma czasu dla dziecka, a co za tym idzie - na wypracowanie dobrego kontaktu z dzieckiem. Na tym jednym rodzicu ciążą praktycznie wszystkie obowiązki, dlatego czas wakacji może być świetnym momentem do odbudowania dobrych wzajemnych relacji.

Wyjazd na wspólne wakacje i poświęcenie całego czasu dla swojej pociechy spowoduje, że dziecko poczuje się bezpiecznie, będzie miało poczucie, że rodzic jest tylko dla niego.

Co zrobić, aby wakacyjny wyjazd był dobrze spędzonym czasem?

Po pierwsze należy pomyśleć o ciekawym zagospodarowaniu wolnego czasu, gdyż monotonnym wypoczynkiem wśród dorosłych dzieci szybko się nudzą. Jeśli jesteśmy zmęczeni codzienną gonitwą i nie mamy sił na wymyślanie programu wyjazdu, to może warto skorzystać z oferty wczasów dla samotnych rodziców z dzieckiem.

Jakie będą korzyści ze skorzystania z takiej oferty?

W jednym miejscu i w jednym czasie w atrakcyjnej turystycznie miejscowości spotkają się rodzice samotnie wychowujący dzieci wraz ze swoimi pociechami. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli kolegów i koleżanki do wspólnego spędzania czasu.
Czas pobytu jest wzbogacony o zorganizowane wycieczki autokarowe, piesze, wspólne integracyjne zabawy rodziców z dziećmi oraz samych dzieci organizowane przez doświadczonego pedagoga przebywającego z grupą.
Myślę, że bardzo ważną rzeczą dla samodzielnych rodziców jest to, że przez dwie godziny dziennie będą mogli odpocząć od swoich dzieci, które pod opieką pedagoga będą spędzały czas na grach i zabawach.
Może warto zastanowić się nad wyborem tej formy spędzania czasu, który łączy funkcję wczasów z zabawą kolonijną.

 

 

Wczasy dla singli z dzieckiem – www.nowe-horyzonty.com.pl

 

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1217
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1024
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1098
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 771
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1899
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 584
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1044
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska